2021-12-21

У Центрі сучасного мистецтва відкрилася художня виставка «Феєрія почуттів»

20 грудня у Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відкрилася виставка «Феєрія почуттів». В експозиції представлені полотна студентів-бакалаврів спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» і першого в Україні іноземного професора – завідувача кафедри нафтогазової інженерії та технологій Полтавської політехніки Браніміра Цвєтковича.

У Центрі сучасного мистецтва відкрилася художня виставка  «Феєрія почуттів»

В осередку популяризації сучасного мистецтва – Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» розпочала робота виставка студентських творчих робіт «Феєрія почуттів». Разом з роботами студентів першого-четвертого курсів спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» виставлені картини професора, завідувача кафедри нафтогазової інженерії та технологій Полтавської політехніки Браніміра Цвєтковича, який блискуче поєднує свою технічну спеціалізацію, заняття науково-дослідницькою, освітньою діяльністю з творчим хобі – живописом.

 «Вже традиційно Центр сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» стає потужним масштабним майданчиком для налагодження діалогу зі світом прекрасного, світом художнього мистецтва. Наша сьогоднішня зустріч особливо хвилююча, серця глядачів переповнює гордість від того, що маємо унікальну нагоду зануритися у світ художніх шедеврів молодих авторів, які ще вчаться бути професійними митцями, але їх роботи сповнені особливих філософських настроїв. На мою думку, неповторні хвилини очікування перед знайомством з візуальним мистецтвом налаштовують глядача на тонке сприйняття прекрасного, виконуючи роль своєрідного невидимого порталу, що переносить зі світу буденності до світу приємних емоцій, глибоких почуттів, того, що ми звикли називати новорічним дивом.

Цінність сьогоднішньої виставки полягає в тому, що разом зі студентами-бакалаврами, які опановують мистецькі спеціальності, власні роботи експонує перший в Україні іноземний професор, завідувач кафедри нафтогазової інженерії та технологій Бранімір Цвєткович, який охоче ділиться з сучасною молоддю секретами власної художньої творчості. Пишаємося досягненнями наших юних талантів, радіємо, що наші спільні зусилля за сприяння особисто ректора політехніки, професора Володимира Онищенка по створенню такого культурно-мистецького осередку увінчалися  грандіозним успіхом! А зустрічі з прекрасним стали ще однією доброю традицією Полтавської політехніки!» – прокоментувала член Національної спілки художників України, Міжнародної асоціації критиків та мистецтвознавців у Парижі АІСА, кандидатка мистецтвознавства, завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Тетяна Зіненко.

На відкритті виставки учасників привітали ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко, завідувач кафедри нафтогазової інженерії та технологій, професор Бранімір Цвєткович. До споглядання прекрасного в мистецтві долучилися директори навчально-наукових інститутів, декани факультетів, науково-педагогічні працівники та співробітники університету.

«Приємно відкривати виставку, де в експонованих роботах тонко поєднуються яскрава кольорова гама, щирі емоції, юність та досвідченість митців, їхнє неповторне бачення світу, яке вони делегують нам, глядачам. Пануючий у стінах університету синергетичний ефект спонукає до взаємопроникнення  сприйняття світу творчими людьми до сфер cприйняття світу мистецтва людьми з технічними здібностями, а символічна назва виставки «Феєрія почуттів» свідчить, що наша спільна мета була досягнута.

Представлені студентські роботи та картини нашого шанованого професора Браніміра Цвєтковича стають яскравим індикатором для поєднання надзвичайно високих професійних навичок та мистецького таланту. У нашому університеті, можливо все, адже політехніка – це багатогранність, багатогалузевість, потужні традиції класичної освіти та шляхетного виховання! Дякуємо за живий приклад такої потужної колаборації, приємний творчий подарунок напередодні новорічних свят, чудову можливість вкотре доторкнутися до мистецтва  і  надихнутися талановитими особистостями. Бажаю авторам натхнення, нових цікавих ідей та творчих успіхів! Запрошую усіх до Центру сучасного мистецтва Полтавської політехніки!» – побажав ректор університету, професор  Володимир Онищенко.

За словами професора Браніміра Цвєтковича, девіз його життя – відомий латинський вислів «Життя коротке, мистецтво вічне», який повсякчас мотивує до опанування нового, незвіданого.

«Я дуже багато мандрував – від Бразилії до Китаю, з півдня на північ, до Скандинавських країн, працював, але завжди знаходив час для малювання у перервах. Тому шукайте і користуйтеся будь-якою можливістю, коли ви можете побути наодинці з самим собою і бути тими, ким ви є. Слова щирої вдячності адресую усім, хто долучився до відкриття виставки, чий інтерес до мистецтва не згасає», – прокоментував професор.

Свої роботи глядачам представили художниці Полтавської політехніки – студентки Анастасія Бовкун, Руслана  Бородай, Інна Гончарова, Ольга Глущенко, Анна Єрмак, Діана Матяж, Валерія Носик, Руслана Полоник та Єлизавета Назаренко. Для талановитих студенток подібний досвід став новою сходинкою до особистісного і професійного зростання, мірилом власної творчої майстерності.

«Під час створення власних робіт надихаюся світлими емоціями та почуттями, життєва  енергія акумулюється в час, витрачений на кожну нову картину. Часом процес творення займає від одного дня до тижня чи навіть  цілого місяця, зазвичай це залежить від мого  внутрішнього стану. Іноді лінь перемагає, а ,буває, можу імпульсивно за одну ніч зробити роботу. Зокрема, картину, експоновану на виставці, створила буквально за одну ніч. Мене опанували такі нестримні емоції, прийшло сильне натхнення, що не могла не писати, не вихлюпнути на полотно яскравими фарбами цей неповторний шматочок власного світу», – говорить майбутня художниця Єлизавета Назаренко. Своїм мистецьким натхненником студентка вважає відомого нідерландського художника Вінсента Ван Гога, чиї картини та життєвий шлях досить детально вивчила.

Відвідувачі переглянули виставку та поспілкувалися з авторами експонованих картин, які охоче поділилися власними історіями та розповіли про створення окремих художньо-мистецьких творів. У Центрі сучасного мистецтва панувала надзвичайна святкова атмосфера, яка спонукала до глибоких роздумів та занурення у світ мистецтва.

«Феєрія почуттів» вибухнула емоціями цілої плеяди талановитих авторів, яким є що сказати у сучасному мистецтві. Такий потужний мікс, суміш настроїв та переживань не могли залишитися непоміченими і вилилися в картини, де феєрично відображається оточуюча нас реальність. З нетерпінням чекаємо нових художніх шедеврів!» – підсумувала завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Тетяна Зіненко.

У Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» продовжують успішно реалізовуватися мистецькі проєкти – експонувалися найзнаковіші роботи Заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України Миколи Підгорного,  роботи викладачів та випускників кафедри образотворчого мистецтва Полтавської політехніки, відбувся дебют студентів – митців, пройшла виставка дитячих робіт у одній з найскладніших художніх технік, відбувалися художні майстер -класи для учнів Полтавського мистецького ліцею імені Софії Русової.  

Виставка «Феєрія почуттів» триватиме у Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» упродовж грудня-січня. Усі бажаючі можуть її відвідати та насолодитися світом художнього мистецтва – вхід вільний за попередньою реєстрацією: (093) 454 90 44, Тетяна Миколаївна.

Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»