Наукова робота студентів кафедри менеджменту і логістики

Сьогодні на кафедрі функціонує ефективна система науково-дослідної роботи студентів, яка дозволяє розвивати потенціал майбутніх фахівців з менеджменту вже з перших років навчання в університеті.

27 листопада 2023 року в рамках співпраці з міжнародним партнером Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – Сучавським університетом імені Штефана Маре (Румунія), а також в рамках реалізації проєкту Еразмус+ Модулю Жан Моне «Формування стратегії розвитку особистості в цифровому освітньому просторі: Україна – ЄС» № 101127592 – FPDSDESUEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH  (Грантова Угода № 101127592 – FPDSDESUEU) доцент кафедри менеджменту і логістики, к.е.н. Аліна ЧАЙКІНА провела відкриту гостьову лекцію для студентів закордонного університету з метою поділитися досвідом щодо зміни ключових підходів до HR-менеджменту, особливостей формування стратегії розвитку персоналу та можливостей їх адаптації до змін, що відбулися після введення військового стану в Україні.

Під час зустрічі зібрались студенти різних економічних спеціальностей разом із своїм лектором професором Сергіу РАУ (Sergiu RAIU), який представляє Історико-географічний факультет та викладає на кафедрі гуманітарних та соціально-політичних наук.

Тема лекції стосувалась проблем, стратегії та перспектив зміни підходів до управління людськими ресурсами під час військового стану в Україні. Лектор розповіла студентам про значення HR-менеджменту, які функції, завдання та основні методи використовуються при управлінні персоналом підприємства. Звичайно, що підходи до побудови ефективної команди та залучення кваліфікованих працівників постійно змінюються, особливо беручи до уваги кризові процеси, що відбувались в країні. В першу чергу пандемія, а потім військовий стан внесли свої корективи у діяльність HR-менеджерів.

Лектор зазначила, що не дивлячись на різні кризові ситуації та ризики, що існують в Україні, процес управління персоналом трансформується під нові вимоги часу. HR-менеджер має приділяти увагу процесу адаптації персоналу до змін, подолання опору змінам, особливо тих, що стосуються процесу діджиталізації їх професійної діяльності, допомагати персоналу у побудові власної стратегії розвитку.

Також під час лекції обговорили питання щодо особливостей цифровізації HR-менеджменту, а саме які інформаційні технології варто застосовувати в управлінні персоналом, що дозволить пришвидшити процес прийняття ефективних управлінських рішень, прибрати суб’єктивізм при вирішенні важливих кадрових питань.

Також обговорили позитивні та негативні сторони на шляху до цифровізації HR-процесів та найважливіші HR-тренди 2023 року.

Лектор звернула увагу, що сьогодні одним із ключових напрямків управління людськими ресурсами виступає пошук талановитих працівників. Зокрема, управління талантами передбачає створення такої системи найму на підприємстві, яка б забезпечувала розвиток, використання та утримання талановитих співробітників, здатних досягати виняткових результатів у своїй діяльності. Звичайно, що для перемоги у «війні за таланти» необхідно впровадити на підприємстві принципово нові підходи, які дозволять використовувати максимально наявний потенціал співробітника на користь підприємства.

В кінці лекції студенти, Анна ПАВЕЛЬЄВА, Сергіу РАУ (Sergiu RAIU) та Аліна ЧАЙКІНА обговорили ключові зміни в управлінні персоналом, що відбулись після запровадження військового стану, як саме вони вплинули на діяльність різних підприємств, організацій та загалом на життя населення, обговорили напрями можливого розвитку HR-менеджменту під час кризових ситуацій.

Щиро дякуємо нашим партнерам за можливість провести гостьові лекції студентам Сучавського університету імені Штефана Маре (Румунія), обмінятись досвідом, подискутувати на важливі теми.

13 жовтня 2023 року на базі Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулась зустріч студентів з гостьовим лектором Анною КОНДРАТЬЄВОЮ, проєктною менеджеркою Офісу доброчесності НАЗК щодо запуску освітніх ініціатив. Магістри спеціальностей 073 Менеджмент та 281 Публічне управління та адміністрування мали можливість відверто обговорити питання доброчесності та запобігання корупції.

Спікер наголосила: доброчесність в організаціях – не лише мораль та етика. Доброчесність також передбачає усвідомлення місії (сенсу існування організації). Організація доброчесного середовища в організації та академічна доброчесність стали палким предметом для обговорення серед учасників зустрічі. «Поводитись чесно, навіть тоді, коли ніхто не бачить» - складний, але важливий процес для кожного з нас. 

Професор кафедри менеджменту і логістики Ольга КОМЕЛІНА у спілкуванні зі студентами зосередила увагу на ключових питаннях «Кодексу академічної доброчесності та корпоративної культури». Разом зі студентами обговорили «Положення про запобігання та виявлення академічного плагіату в освітніх та наукових роботах», що діє в університеті. Присутні розглянули питання розвитку навичок доброчесності в академічному середовищі. Розібрали практичні кроки щодо дотримання вимог наукової етики та поваги до інтелектуальної власності, добросовісної та коректної роботи у науковій та освітній діяльності із джерелами інформації; відповідальності за порушення загальноприйнятих правил цитування.

Головним результатом зустрічі стало розуміння спільної відповідальності формування доброчесного середовища як в організації, так і у власній діяльності, а також було визначено спільну амбітну ціль на майбутнє: «Хто, як не ми? Коли, як не зараз?»

Упродовж травня 2023 року науково-педагогічні працівники та студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» успішно реалізували міжнародний освітній онлайн-проєкт спільно з колегами з партнерського вузу – Університету Аванс (Нідерланди). У проєкті взяли участь 16 здобувачів освіти різних спеціальностей університету. Серед  яких студенти спеціальності 073 Менеджмент Михайло БУГАЄВСЬКИЙ, Єлизавета ЧЕРНЯВСЬКА, Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА, Володимир КОРУНСЬКИЙ. Науковий – керівник к.е.н., доцент Аліна ЧАЙКІНА.

Науковці двох потужних університетів провели лекційні засідання, зустрічі зі стейкхолдерами та практичні заняття для студентської молоді з різних країн світу.

Детальніше: https://nupp.edu.ua/news/studenti-ta-vikladaci-stali-uchasnikami-miznarodnogo-proektu-z-niderlandskim-universitetompartnerom.html 

Студенти спеціальності 073 Менеджмент освітньо-професійних програм «Менеджмент інноваційної діяльності» та «Логістика» освітнього рівня «Магістр» долучилися до міжнародної освітньої ініціативи  Ukraine Global faculty  для українських студентів, аспірантів  та викладачів, що дозволяє відвідувати онлайн-лекції професорів провідних світових університетів, закордонних експертів та підприємців.  Важливою перевагою даної ініціативи є те, що можна обирати теми, які дозволятимуть поглибити  знання з економіки, менеджменту, підприємництва. Прослухати лекцію у будь-який час,  долучитися до неї і задати запитання спікеру. Зокрема, для студентів цікавою стала лекція  від почесного президента Римського клубу, екс-голови комітету з навколишнього середовища Німецького Бундестагу, екс-директора Центру науки і технологій ООН у Нью-Йорку, доктора філософії  Ernst Ulrich von Weizsäcker  «Earth-wide dangerous challenges: climate and biodiversity». Оскільки сферою наукових інтересів є питання сталого розвитку, тому їх  зацікавили саме екологічні ініціативи.

Детальніше про лекцію: https://ugfacademy.mylearnworlds.com/course/earth-wide-dangerous-challenges-climate-and-biodiversity

Викликала надзвичайний інтерес і дискусію, яка потім продовжилася на практичних заняттях, лекція професора університету Дрекселя (Філадельфія, США), засновника та директора Інституту наноматеріалів Е. Дж. Дрекселя, доктора технічних наук Yury Gogotsi «How to Write a Great Research Paper and Get it Published».

Yury Gogotsi (https://ugf.academy/yury-gogotsi/) — один з найбільш цитованих дослідників у світі у галузях хімії та матеріалознавства. Має h-index 209. Є лауреатом цитування з фізики від Clarivate Analytics (за  впливом на наукову сферу, цю відзнаку можна порівняти лише з досягненнями, відзначеними Нобелівською премією). Редактор провідних наукових журналів, включаючи Carbon (Elsevier) та ACS Nano з 20-річним досвідом. Автор статей у Science та Nature.

Оскільки наукова складова підготовки магістрів є одна із важливої складової, що дозволяє після  отримання диплома магістра займатися науковою діяльністю.

Тема підприємницьких комунікацій від керуючого директора Blackstone LaunchPad в Корнелльському університеті, PhD Felix Litvinsky «Entrepreneurial Communications» стала також надзвичайно цікавою, оскільки питання спілкування із  зовнішніми стекхолдерами є одним із ключових факторів успіху для будь-якого підприємства в умовах глобальних викликів.

Детальніше про лекцію: https://ugfacademy.mylearnworlds.com/course/entrepreneurial-communications

Результатом навчання стало отримання магістрантами сертифікатів:

20 квітня 2023 року здобувачі вищої освіти першого курсу освітньої програми «Логістика» провели виїзне заняття «Правове регулювання надання адміністративних послуг» на базі Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у місті Полтаві Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області.

Студенти дізналися про особливості реєстрації фізичних осіб-підприємців платниками єдиного податку, роботу касових апаратів, РНОКПП, створення кваліфікованого електронного підпису, а також  про порядок надання податкової знижки на навчання.

Детальніше: https://nupp.edu.ua/news/publichni-upravlintsi-ta-logisti-poglibili-znannya-na-bazi-tsentru-obslugovuvannya-platnikiv-dpi.html

IV Міжнародний конкурсу студентських

науково-дослідних робіт з економіки

(Науково-дослідний Центр «Прогрес» при Комратському державному університеті (КДУ))

 

Єлизавета Калашник нагороджена за перемогу

дипломом ІІІ ступеня

 Щорічний конкурс студентських

наукових робіт

«Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» 2021 року

 

Михайло Бугаєвський  – друга премія

за перемогу у конкурсі 

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

з галузей знань і спеціальностей 2021/2022 навчального року зі спеціальності «Менеджмент інвестиційної та інноваційної діяльності»

 

Валерія Свириденко нагороджена за перемогу 

дипломом І ступеня

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

з галузей знань і спеціальностей 2021/2022 навчального року зі спеціальності «Менеджмент інвестиційної та інноваційної діяльності»

 

 

Юлія Мусієнко нагороджена за перемогу

дипломом І ступеня

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

з галузей знань і спеціальностей 2021/2022 навчального року зі спеціальності «Менеджмент»

 

 

Вікторія Марченко нагороджена за перемогу

дипломом І ступеня

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей 2021/2022 навчального року зі спеціальності «Менеджмент»

 

 

Дарія  Хоруженко нагороджена за перемогу 

дипломом І ступеня

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

з галузей знань і спеціальностей 2021/2022 навчального року

 

 

Владислав Ростовський нагороджений за перемогу 

дипломом ІІ ступеня

Команда студентів та аспірантів Полтавської політехніки включена до  Програми «Global Innovation through Science and Technology» (GIST) Державного департаменту США

Кафедра менеджменту і логістики вітає Бугаєвського Михайла (студента групи 201-ЕМ) та його команду, до якої долучилися аспіранти Мироненко Вікторія (спеціальність 073 Менеджмент) та Даценко Володимир (спеціальність 051 Економіка), із участю в міжнародній програмі!

Команда проєкту "Upmix" була обрана для проходження навчання по програмі «Global Innovation through Science and Technology» (GIT). Програма GIST Державного департаменту США (Глобальні інновації через науку та технології) надає можливість науково-технічним командам українських інноваторів (до 25 команд у складі 3 осіб) взяти участь у програмі преакселерації в червні-серпні 2021 року.

GIST Innovates Ukraine - це програма преакселерації, побудована за методологією Lean Startup. Мета програми - надати інноваторам необхідні знання, вміння та навички, менторську підтримку та ресурси, необхідні для виведення їхніх ідей з дослідницької лабораторії на ринок.

Впродовж 10 тижнів,  студенти будуть отримувати менторську підтримку від зарубіжних спеціалістів та отримають незабутній досвід впровадження стартапів.

Бажаємо успіхів в реалізації інноваційного старт-апу!

В рамках 73 конференції 22 квітня о 13.30 проведено он-лайн засідання «СЕКЦІЇ МЕНЕДЖМЕНТУ І ЛОГІСТИКИ»

Голова секції – д.е.н., проф. О.В. Комеліна

Заступник голови секції – к.е.н., доц. Л.М. Болдирєва

Секретар – к.е.н., доц. І.В. Амеліна

Найкращі доповіді:

  1. Роль інформаційних систем в управлінні сучасними організаціями. Магістрантка гр. 501-ЕМі О.С. Устенко. Наук. керівник – к.т.н., доц. Ю.А. Харченко.
  2. Електронне урядування як сучасна форма організації державного управління. К.е.н., доц. В.В.Гришко, студент гр. 201-ЕМ М.С. Бугаєвський.
  3. Особливості логістичної діяльності в електронному середовищі. К.е.н., доц. І.В. Амеліна, студентка гр. 301-ЕМ В. Марченко.

Бугаєвський Михайло Сергійович (студент групи 201-ЕМ). Учасник ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління проектами і програмами» 2020 / 2021 н.р. (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2021). Тема студентської наукової роботи: «Створення проекту діджитал-хабу, як платформи підтримки стартапів». Робота була кращою в номінації «Кращий стартап у сфері діджиталізації».
Науковий керівник – к.е.н., доцент Гришко Віктор Володимирович.

У Конкурсі інвестиційних проектів «Горизонти Полтавщини» перше місце посів проєкт зі сфери ІТ-технологій Михайла Бугаєвського – випускника Start-up школи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», студента другого курсу Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту: аналітична діджитал-платформа «Project market.ua».

Вітаємо студента групи 201 ЕМ Михайла Бугаєвського "із отриманням премії міського голови!!

Жуковець Аліна. Студентка 5 курсу спеціальності 073Менеджмент, освітньо-професійна програмаї «Логістика», переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсну студентських наукових робіт зі спеціальності «Логістика». Науковий керівник - к.е.н., доц. Амеліна І.В.

Вербова Дарина. Студентка групи 401-ЕМ спеціальності 073 Менеджмент, переможець щорічного конкурсу «Від студентського самоврядування до самоврядування громад» Полтавської обласної ради. Тема наукової роботи «Впровадження територіальними громадами сучасних практик поводження з твердими побутовими відходами на засадах міжмуніципального співробітництва». Науковий керівник – к.е.н., доц. Гришко В.В.

Калайда Валерія Олександрівна (студентка групи 402-ЕМ). Диплом ІІІ ступеня за перемогу у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Менеджмент організацій» 2020 / 2021 н.р. (Одеський національного економічний університет, 2021).Тема студентської наукової роботи: «Управління іміджем підприємства». Науковий керівник – к.е.н., доцент Христенко Олена Володимирівна.

Студентка групи 601-ЕМЛ Марія РЕВІНА нагороджена дипломом ІІІ ступеня за перемогу у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Менеджмент» спеціалізації «Менеджмент природоохоронної діяльності» у 2019/2020 н.р. Наукова робота «Впровадження екоменеджменту та екоаудиту на промисловому підприємстві як базису його конкурентоспроможності» (8 квітня 2020, Одеський державний екологічний університет).

Аліна Чайкіна. Науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри менеджменту і логістики

Серед здобутків кафедри перемоги студентів спеціальності «Менеджмент» на Всеукраїнських студентських олімпіадах та конкурсах наукових робіт. Вітаємо переможців 2021 року!

Ці результати є наслідком організації освітньої і наукової роботи зі студентами у трьох наукових гуртках: клуб «Менеджер», «Кадрова агенція», «Бізнес-клуб». Традиційно на кафедрі відбуваються конкурси наукових проектів, тренінги, семінари, що проводять не тільки викладачі кафедри, а й її випускники, підприємці – представники малого та середнього бізнесу, державні службовці.

На базі Молодіжного бізнес-інкубатора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (у рамках централізованих заходів Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017–2020 р.р.) викладачами кафедри менеджменту і логістики: д.е.н., професором Комеліною О.В., к.е.н., доцентом Гунченко М.В., к.е.н., доцентом Чайкіною А.О. було проведено тренінг на тему: «Формування ефективної системи управління командою інвестиційного проєкту, планування та прогнозування потреб у персоналі, підвищення кваліфікації та перекваліфікація працівників на етапі розвитку команди проєкту».

У тренінгу взяли участь активна молодь, студенти різних курсів, які працювали разом із бізнес-тренерами у Zoom, на дистанційній платформі навчання Moodle, де було розміщено усі необхідні матеріали для опрацювання.

Учасники мали можливість засвоїти сучасні аспекти створення ефективної системи управління командою інвестиційного проєкту, отримати навички зі створення і розвитку ефективної команди проєкту, а також отримати знання щодо формування ефективної команди проєкту з використанням сучасних методів відбору персоналу.

Відбулася он-лайн зустріч з випускниками нашої кафедри минулих років. @Sasha Tsybulska та Илона Новикова - ми пишаємося Вашими успіхами!

Дякуємо за Ваші кейси, натхнення та можливість доторкнутися до досвіду. Студентам першокурсникам та майбутнім абітурієнтам корисно було "з перших вуст" почути, хто такий менеджер, навіщо цьому навчатися, як це потім можна реалізовувати в своєму житті... Як це - бути менеджером?

 

Результатом спільної наукової діяльності викладачів і студентів є отримання призових місць на предметних Всеукраїнських олімпіадах і конкурсах студентських наукових робіт на обласному і всеукраїнському рівнях.

ІV Українська Олімпіада з менеджменту серед молоді у рамках Глобального проекту «Молодіжний творчий рух «Естафета якості»

(Міжнародна гільдія професіоналів якості, Клуб лідерів якості країн Центральної і Східної Європи, м. Київ, 2017 р.)

Студентка Олена Кривенко була нагороджена дипломом І ступеня у номінації «Кращі практики та методи менеджменту». Студентка Іщенко Катерина нагороджена дипломом ІІ ступеня у цій же номінації.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Стратегічне управління»

(Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, м. Київ, 2017 р.)

Студентка Озерчук Тетяна нагороджена дипломом ІІІ ступеня, а студентки Анастасія Коломієць і Яна Хаброс здобули перемогу у таких номінаціях: «За аналітичне мислення» і «За краще виконання PEST-аналізу».

Всеукраїнський конкурс-захист студентських наукових робіт у галузі «Нафтова та газова промисловість»

студентки Кривенко Олена та Іщенко Катерина отримали перемогу у номінації «Економіка та управління в нафтогазовому комплексі» і нагороджені дипломом ІІ ступеня

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у 2018/2018 навчальному році зі спеціальності «Логістика»

Сталінська Дарина нагороджена за перемогу дипломом ІІІ ступеня

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Менеджмент» спеціалізації «Менеджмент природоохоронної діяльності»

Студент Сонник Назар нагороджений грамотою в номінації «За європейський напрямок мислення»

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Логістика» 2017/2018 навчального року серед студентів вищих навчальних закладів

Команда Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка у складі Горбенко Юлія, Коломієць Анастасія, Копил Олексій, Манжос Станіслав, Сталінська Дарина, Федоренко Анна нагороджені грамотою за ІІ місце

Науковий керівник д.е.н., доцент Болдирєва Л.М.

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Менеджмент»

Студентки Горбенко Юлія та Озерчук Тетяна нагороджені за перемогу дипломом ІІІ ступеня

Наукові керівники д.е.н., професор Гришко В.В., к.е.н., доцент Христенко О.В.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 073 «Менеджмент» (спеціалізація «Менеджмент інноваційної діяльності»)

Озерчук Тетяна нагороджена за перемогу дипломом ІІІ ступеня

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 073 «Менеджмент» (спеціалізація «Менеджмент інноваційної діяльності»)

Геращенко Анастасія нагороджена грамотою у номінації «За уміння управляти реальними інвестиціями підприємства»

Конкурс наукових проектів «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» 2018 року

студентки та Кравченко Дарина здобули ІІ місце за наукову роботу «Шляхи впровадження системи енергоменеджменту в територіальних громадах» (7.11.2018, м. Полтава)

Науковий проект виконаний під керівництвом к.е.н., доцента Гришка В.В.

V Міжнародна олімпіада з менеджменту серед молоді в рамках Глобального проекту «Молодіжний творчий рух «Естафета якості»

(Міжнародна гільдія професіоналів якості, Клуб лідерів якості країн Центральної і Східної Європи, 2018 р.)

Студентка Іщенко Катерина стала переможцем V Міжнародної олімпіади з менеджменту та переможцем в номінації «Системи менеджменту якості».

Науковий керівник д.е.н., доцент Зось-Кіор М.В.

Колектив кафедри менеджменту і логістики щиро вітає переможців та бажає їм не зупинятися на досягнутому!