2024-02-16

Ліцеїстам презентували можливості військової підготовки у Полтавській політехніці

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяв участь у Дні відкритих дверей на базі Полтавського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка. Науковці, офіцери і курсанти представили сучасні напрямки військової підготовки на базі єдиного у Полтаві ЗВО, підпорядкованого МОН, який має власну кафедру військової підготовки, технології застосування засобів зв’язку у бойових умовах і привітали ліцеїстів-лауреатів стипендії імені Дмитра Пругла

Ліцеїстам презентували можливості військової підготовки у Полтавській політехніці

У Полтавському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка відбувся День відкритих дверей.

Найтехнологічнішу локацію підготували науково-педагогічні працівники, курсанти і випускники кафедри військової підготовки, а також науковці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Ліцеїсти і гості заходу ознайомились з сучасними можливостями для практичної підготовки майбутніх офіцерів за кількома військово-обліковими спеціальностями ( ВОС ):

  • бойове застосування змішаних з’єднань, військових частин і підрозділів зв’язку (крім підрозділів і військових частин зв’язку та радіотехнічного забезпечення авіації);
  • організація фельд’єгерського-поштового зв’язку;
  • експлуатація та ремонт наземної апаратури радіозв’язку різної потужності.

Варто зазначити, що кафедра військової підготовки Полтавської політехніки – єдина в Україні, яка готує офіцерів фельд’єгерсько-поштового зв’язку.

Серед основних переваг навчання: оволодіння сучасними технологіями –  засобами зв’язку, захисту інформації, пілотування дронів, після закінчення навчання присвоюється військове звання «молодший лейтенант запасу» Збройних Сил України, збільшуються перспективи працевлаштування (у тому числі на державній службі та у силових структурах), можливість обрати вакансії для офіцерів у Збройних силах України, для студентів Полтавської політехніки – додаткові бали у рейтингу при призначенні стипендій.

 «Полтавська політехніка попри війну готує офіцерів запасу. За вісім років ми здійснили шість випусків офіцерів запасу. Це більше 500 громадян України. Переважна більшість наших випускників (і чоловіків, і жінок) служать в силових структурах та захищають Україну від російських загарбників. Наша кафедра здійснює підготовку професійних офіцерів запасу з високими моральними цінностями, відданих народу України, які володіють необхідним набором професійних компетентностей для вирішення військових завдань.

Особлива увага під час навчання приділяється практичній підготовці, польовим виходам, бойовій стрільбі зі стрілецької зброї. Після випускних іспитів та атестації до офіцерського складу, відбувається урочисте складання Військової присяги на вірність Народу України.

Кафедра військової підготовки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» постійно бере участь у національно-патріотичному вихованні не лише курсантів, а й взагалі студентства. Курсанти кафедри є активними учасниками військово-спортивного клубу «Воїн». Частина з них стала кандидатами в майстри спорту та майстрами спорту з військово-прикладних видів спорту, а випускник кафедри Нікіта Соловей став чемпіоном Європи з військово-спортивних багатоборств і майстром спорту міжнародного класу», – розповів проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, кандидат військових наук, доцент Анатолій Мартиненко.

Науково-педагогічні працівники та курсанти кафедри військової підготовки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», зокрема майбутні офіцери запасу продемонстрували ліцеїстам технології застосування засобів зв’язку у бойових умовах.

Можливості наземної мобільної платформи продемонстрував лауреат Премії Президента України для молодих вчених 2022 року, кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Полтавської політехніки Богдан Боряк, про особливості застосування дронових технологій у ході розвідувальних операцій розповіли фахівці ННІ ІТ та робототехніки.

Також курсанти кафедри військової підготовки продемонстрували відмінну матеріально-технічну базу університету та створені комфортні умови для навчання.

Набір громадян України для підготовки за програмою офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» триватиме з 1 лютого по 31 жовтня 2024 року.

Про вступ на службу до Збройних Сил України розповіли працівники Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

На головній сцені Полтавського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка почесні гості вручили стипендії імені Дмитра Пругла – за вагомі досягнення у навчанні та громадському житті нагородили 10 ліцеїстів з Полтавщини.

На урочистості завітали почесні гості: перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації Євген Кончаковський, члени Піклувальної ради Полтавського  ліцею з посиленою військово - фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка – заступниця голови Полтавської обласної ради Лілія Руроєва, заступник начальника Полтавського обласного ТЦК та СП з морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Едуард Бородай, заступник голови Всеукраїнської громадської спілки «Всеукраїнський союз громадських об’єднань учасників бойових дій, антитерористичної операції,  ветеранів військової служби та правоохоронних органів»  Петро Гаращук,  старший інспектор  управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Полтавській області Вікторія Грицаєнко, голова постійної комісії з питань освіти, культури та науки  Громадської ради при Полтавській обласній військовій адміністрації Марина Єщенко, які привітали дружню родину Полтавського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка з першими вагомими здобутками.

Присутні вшанували Хвилиною мовчання полеглих захисників і захисниць, завдяки чиєму подвигу мають змогу працювати, навчатися і розвиватися  в ім’я такої довгоочікуваної Перемоги.

 «Від рішення про створення закладу і до сьогодні ми пройшли вагомий шлях. В історії сучасної України це, мабуть, єдиний заклад освіти, створений у такі стислі терміни, це питання гуртувало людей, небайдужих і зацікавлених у реалізації цього проєкту. Хочу подякувати ліцеїстам та їхнім батькам за виявлену до нас довіру. Щиро бажаю мирного майбутнього та успішної реалізації в обраному фаху, що, в свою чергу,  стане фундаментом для розвитку та безпеки нашої країни», – відзначив перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Стипендія заснована на честь загиблого захисника України, військовослужбовця спецпідрозділу «Азов» Національної гвардії України, учасника антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на Сході України, полтавця Дмитра Пругла з метою забезпечення реалізації Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки, відповідно Положення про стипендію, затвердженого рішенням пленарного засідання двадцять сьомої позачергової сесії восьмого скликання Полтавської обласної ради від 31 жовтня 2023 року № 698. Стипендія призначається для учнів ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавщини.

За словами дружини загиблого захисника Катерини Пругло, особисто для неї є надзвичайно цінним те, що цьогорічна стипендія носить ім’я її чоловіка. Адже в закладі, названому на честь Віталія Грицаєнка, формується потужний кадровий потенціал української армії – майбутнє нашої повоєнної країни.

Концертний номер «Хоробре серце»  презентували полтавські  митці – артистка  Полтавського академічного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя  Лідія   Кретова та керівник Комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради»  Дмитро Соколов. Прийоми рукопашного бою продемонстрували вихованці військово-спортивного центру «Воїн».

Після завершення урочистостей гостей ознайомили з фрагментом відкритого уроку з предмету «Захист України», провели екскурсію інтерактивним тиром закладу, комп’ютерним класом, спортивною кімнатою та кабінетом самопідготовки, а також умовами проживання ліцеїстів.

Нещодавно Полтавська політехніка увійшла до п’ятірки університетів, які реалізовуватимуть урядовий експериментальний проєкт для ветеранів, делегація науковців і студентів Полтавської політехніки взяла участь у Регіональному спортивному форумі ветеранів, у Центрі ветеранського розвитку вшанували пам’ять загиблого випускника Дмитра Коряка, Президент України поспілкувався і нагородив студентів Полтавської політехніки, випускник перших курсів помічників ветеранів працевлаштований у Кременчуцькій громаді.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»