2023-09-18

Науковець політехніки став переможцем конкурсу наукових досліджень від Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України

Кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Полтавської політехніки, лауреат Премії Президента України для молодих учених 2022 року Олександр Лактіонов переміг на конкурсі «МОНОГРАФІЯ НА ГРАНТ-2022/2023», організованого Радою молодих учених при МОН України та Видавничим домом «Гельветика». Вчений підготував дослідження, присвячене інформаційним технологіям оцінювання та прогнозування якості продуктів діяльності елементів підсистем складної системи.

Науковець політехніки став переможцем конкурсу наукових досліджень  від Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України

18 вересня  2023 року Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України  було оприлюднено результати конкурсу «МОНОГРАФІЯ НА ГРАНТ - 2022/2023», у якому брали участь науково-педагогічні працівники провідних закладів вищої освіти, співробітники державних наукових установ.

До числа цьогорічних переможців увійшла монографія кандидата технічних наук, доцента кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», лауреата  Премії Президента України для молодих учених 2022 року Олександра Лактіонова  «Інформаційна технологія оцінювання та прогнозування якості продуктів діяльності елементів підсистем складної системи». Молодий вчений працював над даною тематикою упродовж трьох років, акумулюючи у ґрунтовному дослідженні результати власної науково-дослідницької та професійної діяльності.

Монографічне дослідження рецензували провідні учені України: Олег Федорович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки;  доктор технічних наук, професор,  завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки  Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Андрій Перекрест, доктор технічних наук, професор Українського державного університету залізничного транспорту Микола Штомпель, які наголосили  на актуальності запропонованих автором індексних методів діагностики людино-машинних систем та використанні моделей машинного навчання для прогнозування продуктивності систем.

«Дана монографія стала вагомим науковим здобутком та увібрала в себе результати моїх науково-дослідницьких пошуків, а тематика презентованого науково-академічній спільноті дослідження  продиктована непростими викликами сьогодення та  бурхливим розвитком цифрового світу. У подальших планах – продовжувати роботу над дослідженням за даним напрямком, переконаний, що отриманий досвід зможемо легко реалізувати в освітньому процесі Полтавської політехніки, при підготовці конкурентоспроможних фахівців», –прокоментував автор дослідження Олександр Лактіонов.

Щорічний конкурсний відбір, організований Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та Видавничим домом «Гельветика», допомагає видавати кращі монографії молодих учених, у яких поєднано оригінальність наукової думки, перспективність ідей і, безумовно, авторський талант. Після конкурсу книжкові полиці поповняться низкою нових українських наукових видань, визнаних експертами найкращими за даними напрямками.

Нагадаємо, ректор політехніки взяв участь у нараді з питань підвищення якості науково-дослідницької діяльності учнівської молоді Полтавщини, а  науковиці політехніки відвідали міжнародний івент «Mr.Leader Brunch».

Нещодавно  студентка-художниця провела благодійний ярмарок в Японії на підтримку українських захисників,  студенти політехніки вдруге взяли участь у всеукраїнському молодіжному заході,  майже півтисячі студентів Полтавської політехніки пройшли курс з основ кібербезпеки від CRDF Global.