З 20 вересня 2023 року у Полтавській політехніці триває цикл гостьових лекцій «Contemporary Contexts and Debates: 21st Century Literatures and Cultures in English».
У середу, 22 листопада 2023 року, о 13:30 в ауд.318 Ц у змішаному форматі відбудеться восьма лекція на тему «Literature and Science: Scientific Discourses in Contemporary Science Fiction» («Література і наука: Наукові дискурси в сучасній науковій фантастиці»), яку прочитає Зої Леманн Імфельд (Zoë Lehmann Imfeld), заступниця завідувача кафедри сучасної англійської літератури в Бернському університеті (Швейцарія). Запрошуються студенти, науково – педагогічні працівники Полтавської політехніки та усі бажаючі.
Короткий анонс лекції: У цій лекції йтиметься про наукову основу творів, написаних у жанрі «наукової фантастики». Оскільки наративні структури лежать в основі більшості наукових дискурсів, літературна критика відіграє центральну роль у виявленні та артикуляції цих наративних структур, які пронизують дискурси науки та досліджень. Лекторка розгляне кілька прикладів із сучасної британської наукової фантастики, щоб показати, як література та літературна критика можуть стати інструментами для опису та осмислення цих структур.
Довідково: Зої Леманн Імфельд – заступниця завідувача кафедри сучасної англійської літератури Бернського університету. Нещодавно вона захистила габілітацію на тему «Мова, що мандрує: Наукові дискурси в сучасній британській науковій фантастиці». Була стипендіаткою Мілеви Маріч у Центрі космосу та придатності для проживання (точні науки) Бернського університету. У 2015 році науковиця захистила докторську дисертацію, яка була опублікована у 2016 році під назвою «Вікторіанська історія про привидів і теологія: Від Ле Фану до Джеймса» (The Victorian Ghost Story and Theology: From Le Fanu to James). Її дисертація була нагороджена премією SNF Marie Heim-Vögtlin у 2016 році. У 2017 році Зоя працювала в якості запрошеного наукового співробітника у Центрі богословських досліджень у Прінстоні в рамках проекту «Дослідження суспільних наслідків астробіології», що фінансувався NASA.
Габіліта́ція (англ. habilitation) – у західноєвропейських та латиноамериканських університетах – здобуття другого (вищого) наукового ступеня (габілітованого доктора), який відповідає українському науковому ступеню доктора наук. Раніше – також іспит на професора.
Нагадуємо, першу лекцію – «More than Rust: Narrating Post-Industrial America» («Більше, ніж «іржа»: наративи постіндустріальної Америки»), прочитала доктор Джулія Саттлер (Julia Sattler) з Дортмундського технічного університету (20 вересня 2023 року).
Другу лекцію – “US Myths and Politics on the 21st-Century Stage: Hamilton: An American Musical” («Міфи та політика США на сцені 21-го століття: Гамільтон: Американський мюзикл») – прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), дослідниця з Цюріхського Університету (27 вересня 2023 року).
Третю лекцію – “Is It Alright if I Don’t Sing Tonight? Romance, Romanticism, and Climate Grief in Contemporary Popular Music” («Нічого, якщо я сьогодні не буду співати? Романтика, романтизм і кліматичне горе» в сучасній популярній музиці») прочитав Андрін Альбрехт (Andrin Albrecht), дослідник з Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (4 жовтня 2023 року).
Четверту лекцію – “Haunting US: 21st Century American Gothic” («Привиди США: американська готика 21 століття») прочитала Ханна Шох (Hannah Schoch), науковиця з Цюріхського Університету.
П’яту лекцію – “David Lynch Does not Take Acid, Acid Takes David Lynch: Fan Culture as Meme Culture” («Девід Лінч не вживає кислоту, кислота вживає Девіда Лінча: фан-культура як культура мемів»), прочитав викладач англійської мови та американістики в Університеті Зігена (University of Siegen) доктор Марсель Гартвіг (Marcel Hartwig).
Шосту лекцію – “The Devil's in the Details: the Everyday in Contemporary American Poetry” («Диявол у деталях: повсякденність у сучасній американській поезії»), прочитав Айзек Пікелл (Isaac Pickell), поет, кандидат філософських наук, викладач у Детройті, випускник магістерської програми з креативного письма Університету Маямі.
Сьому лекцію – “«A HISTORY OF THE HOW» – Protest and/in 21st-Century Documentary Poetry” («“ІСТОРІЯ ПРО ТЕ, ЯК” – протести в документальній поезії 21-го століття»), прочитала доктор Махшид Маяр (Mahshid Mayar) з Мангеймського університету (University of Mannheim).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»