25 січня унікальний проєкт разом з представниками креативної команди розробників презентували ліцеїстам, представникам батьківського комітету ліцею та передали особисто директорці ліцею Олені Голтвяниці. В урочистій презентації і передачі проєкту, над яким працювали науковці та студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у рамках угоди про науково-освітню співпрацю з Департаментом освіти Полтавської міської ради та громадською організацією «Міська асоціація керівників закладів освіти «Співдружність», взяв участь ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко та заслужений архітектор України, доктор архітектури, директор ННІ архітектури, будівництва та землеустрою, професор Вадім Вадімов.
«Дбаємо про безпеку і комфорт полтавських школярів! Навіть в укриттях створюємо інноваційні простори для всебічного, успішного навчання, розвитку та реалізації інтелектуального і творчого потенціалу молоді!
Керівником розробки виступив заслужений архітектор України, доктор архітектури, професор Вадім Митрофанович Вадімов разом з досвідченими науковцями-архітекторами – Андрієм Євгеновичем Конюком і Олександром Олександровичем Савченком та групою креативних студентів.
В основі ідеї дизайну було натхнення творчістю українських класиків і поєднання з мотиваційними цитатами сучасності, а також використання кольорів і стилю, сприятливих для дитячого освітнього середовища. Розробники бачать укриття як сучасний мультифункціональний коворкінг, поділений на тематичні зони.
Щиро дякую нашим науковцям за результативну співпрацю, а пані директорці – за високу оцінку спільного результату, турботу про учнів і пошук нестандартних рішень задля створення чудових умов.
Місія Полтавської політехніки – продовжувати розвиток творчого та наукового потенціалу випускників шкіл, які довірили своє професійне становлення одному з кращих українських університетів!
Полтава – місто молоді! Об'єднуємо зусилля задля майбутнього України!», – прокоментував ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко.
Над проєктом під керівництвом наставників працювали студентки-магістрантки групи 501-АМ Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Полтавської політехніки – Марина Хоменко, Марія Якуненко та Владислава Мицик.
«Варто відзначити, що левову частку обсягу проєкту (майже 80%) виконали студентки кафедри містобудування та архітектури Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Спочатку ми обговорили технічне завдання і вихідні дані по об’єкту. І студенти, і науковці працювали у свій вільний час, безкоштовно – просто відгукнулись на ідею і захотіли зробити справжній, практичний і суспільно корисний проєкт. Блискуче впорались у дуже стислі терміни», – зазначив директор ННІ архітектури, будівництва та землеустрою, доктор архітектури, професор Вадім Вадімов.
За словами старшого викладача кафедри містобудування та архітектури Полтавської політехніки, професора університету Андрія Конюка, під час роботи над проєктом усі три учасниці працювали у дистанційному форматі, а проміжні результати декілька разів показували замовнику, враховуючи висловлені рекомендації.
«На початковому етапі нашого спільного проєкту мали щойно відремонтоване сертифіковане укриття – у бежевий колір були пофарбовані стіни, приміщення було облаштоване 4-ма санвузлами, можливості передбачали комфортне розміщення семи навчальних класів. У проєкті ми врахували надані нам практичні рекомендації – два великих приміщення розділили 20 сантиметровими різнокольоровими смугами на окремі зони для розміщення класів, передбачили розміщення учнів лицем до лиця, кожне приміщення має окремий вихід назовні.
Оскільки через тривалі повітряні тривоги уроки часто проводять в укритті, у проєкті передбачили також встановлення маркерних чи грифельних дошок та 2-х проєкторів для демонстрації відеоматеріалів. На стінах розмістили мотиваційні вислови та цитати відомих класиків, передбачили також зону відпочинку – встановлення відкритих стелажів з книгами, де діти можуть під час перерви посидіти та почитати. Особливу увагу приділили облаштуванню поділу одного з приміщень на дві зони – розмістили шведську стінку, консольні турніки та м’які куточки для відпочинку. Радіємо, що змогли долучитися для створення проєкту, який отримав схвальні відгуки від адміністрації та батьків Ліцею №17 «Інтелект», а головне – сподобався самим ліцеїстам», – прокоментував Андрій Конюк.
Після презентації проєкту унікального дизайну укриття ліцею адміністрація, науковці та студенти Полтавської політехніки поспілкувались з учнями щодо можливостей здобуття якісної вищої освіти, особливостей цьогорічного національного мультипредметного тесту (НМТ) і поділилися лайфхаками як обрати свою професію. Студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», які подарували мистецькі виступи на презентації, розповіли як поєднують обрані престижні спеціальності з власним творчим і особистісним розвитком.
Директорка ліцею Олена Голтвяниця відзначила високу результативність співпраці освітнього закладу з провідним класичним університетом нашої країни.
Нещодавно на базі політехніки відбувся семінар для вчителів інформатики, присвяченій роботі з обдарованими дітьми, ліцеїсти протягом тижня подорожували світом професій у Полтавській політехніці, полтавські школярі у політехніці відзначили Всесвітній день дітей-винахідників.
Нагадаємо, студенти-психологи успішно проходять пропедевтичну практику в школах Полтави, Полтавська політехніка приєдналась до Меморандуму про співпрацю з канадською політехнікою SAIT, ректор Полтавської політехніки відвідав Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Полтавська політехніка підписала Меморандум про співпрацю з Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»