2022-11-11

Студентка політехніки стала переможницею конкурсу наукових робіт «Інноваційні рішення для циркулярної економіки»

Студентка Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки Інна Бикова здобула перемогу у конкурсі студентських наукових робіт «Інноваційні рішення для циркулярної економіки». Дослідниця презентувала кластерну модель управління відходами для Полтавської області на основі європейської концепції «циркуляційної економіки».

У рамках проєкту «Rethink waste week» програми Erasmus+ Jean Monnet Project «Продукування та поширення ідей циркулярної економіки відповідно до Плану дій ЄС» у Сумському національному аграрному університеті пройшов конкурс студентських наукових робіт «Інноваційні рішення для циркулярної економіки». Для участі у конкурсі було подано 32 роботи з різних областей України, які презентували найрізноманітніші напрямки наукових досліджень у сфері економічної діяльності. За рішенням високопрофесійного журі відібрали 6 найкращих студентських наукових робіт, захист яких відбувся 10 листопада у онлайн –форматі.

Робота студентки-магістрантки спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Інни Бикової «Кластерна модель управління відходами для Полтавської області на основі європейської концепції «циркуляційної економіки» (наукові керівники – кандидатка технічних наук, доцентка кафедри економіки, підприємництва та маркетингу Ксенія Чичуліна; кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Віталія Скриль) виборола третє призове місце.

У представленій роботі авторка проаналізувала можливість фінансової підтримки на державному, місцевому рівнях, рівні окремих територіальних громад, кошти позабюджетних фондів, інвестиційні фонди, позики, різні форми міжнародної фінансової допомоги для забезпечення фінансування комплексу заходів, розрахувала тарифи для чотирьох кластерів, сформувала інструментарій впровадження європейських практик в управлінні твердими побутовими відходами на регіональному рівні. Члени високопрофесійного журі високо оцінили актуальність, наукову новизну, практичну спрямованість представленого конкурсанткою дослідження.

Відповідно до одностайного рішення членів журі конкурсу студентських наукових робіт «Інноваційні рішення для циркулярної економіки» до трійки переможців увійшли:

• наукова робота студентки Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Анни Савєлової «Перспективи повторного використання металургійних відходів у діяльності промислових підприємств» (І місце);
  • наукова робота студента Луцького національного технічного університету Богдана Івашка «Логістичні рішення для реалізації моделі циркулярної економіки в сфері поводження з побутовими відходами» (ІІ місце);
  • наукова робота студентки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Інни Бикової «Кластерна модель управління відходами для Полтавської області на основі європейської концепції «циркуляційної економіки» (ІІІ місце).

Усі переможці отримали дипломи та грошові винагороди у 7000, 5000 та 3000 гривень відповідно. Провідні фахівці-практики, науковці та члени журі відзначають високий рівень підготовки та презентації студентських наукових робіт, детальний аналіз використаних даних та перспективність розробок обраного профілю.

Крім того, журі вирішило надати додаткове призове місце студентці Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Інні Титаренко. Наукова робота «Альтернативні шляхи використання пластикових відходів» здобула грошовий приз у розмірі 2000 гривень.

Організаційний комітет конкурсу студентських наукових робіт «Інноваційні рішення для циркулярної економіки» висловлюють слова щирої вдячності усім учасникам конкурсу та їхнім науковим керівникам, які переймаються проблематикою захисту навколишнього середовища.

Науково-педагогічний та студентський колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вітає переможницю і її наукового керівника, пишаємося вагомими досягненнями! Бажаємо невичерпного заряду життєвої енергії, наукового ентузіазму та нових інтелектуальних перемог!

Нещодавно відбувся студентський круглий стіл, присвячений постаті «невтомного вартового українського Ренесансу» Івана Огієнка, науковиця політехніки взяла участь у міжнародному онлайн-саміті, а команда Полтавської політехніки дебютувала на студентських дебатах між ЗВО Полтави.

Раніше вчені-економісти обговорили інноваційні механізми сталого розвитку економіки в умовах екзогенних викликів, науковці-філологи обговорили ефективні кейси іншомовної підготовки фахівців, а вчені обговорили практичні кейси ефективної участі у проєкті «Горизонт Європа для України».

Медіа-центр