Проєкт “Interexchange Academy – A Co-Creative Academy of Peacebuilding, Societal Inclusion and Greener Future” зібрав мотивовану молодь з України та Німеччини для обміну знаннями, ідеями та спільного навчання. Це освітня ініціатива, яка підтримується Klitschko Foundation, DFB-Stiftung Egidius Braun, Erasmus+ та European Solidarity Corps, спрямована на розвиток особистісного потенціалу учасників і їхню підготовку до роботи з життєвими викликами.
Дві студентки Полтавської політехніки – Владислава Геращенко, студентка групи 301-ФМ спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини та Вікторія Бойко, студентка групи 301-ФФ спеціальності 035 Філологія взяли участь у молодіжному обміні за програмою Erasmus+ “Interexchange Academy – A Co-Creative Academy of Piecebuilding, Societal Inclusion and Greener Future”, що проходив 24 – 28 жовтня 2024 року у столиці Німеччини – Берліні. Це міжнародний освітній проєкт для молоді 16 – 20 років з України та Німеччини, яка прагне навчитися ефективно боротисяз викликами і розвинути лідерські якості. Проект відбувся за підтримки Klitschko Foundation, DFB-Stiftung Egidius Braun, Erasmus+ та European Solidarity Corps.
«Наша мета – навчити молодь навичкам, які вони зможуть використовувати у своїй волонтерській роботі, а також у навчанні, професійній підготовці та кар’єрі», – підкреслив Тобіас Вжесінські, керуючий директор DFB Foundation Egidius Braun, який разом з Klitschko Foundation вже вчетверте організовує академію.
Учасниці програми обміну поділились враженнями від участі у проекті.
Студентка групи 301-ФФ спеціальності 035 Філологія Вікторія Бойко повідомила, що метою проєкту було зібрати креативну та вмотивовану молодь з Німеччини та України, яка мріє глобально та готова діяти локально для обміну думками та ідеями.
«Програма проєкту є унікальною та побудована за методом Володимира Кличка «F.A.C.E. – the Challenge». На проєкті кожного дня розглядається один із блоків методу «F.A.C.E. – the Challenge». Першого дня ми працювали з таким компонентом, як F – Focus – фокусування, яке полягає в поєднання персонального та колективного бачення.
Другий день: A – Agility – спритність, що означає ініціативність та планування наших дій.
Третій день: C – Coordination – координація, яка полягає в пошуку синергії з оточенням.
Четвертий день: E – Endurance – витривалість, що полягає в довготривалому введенні позитивних дій.
Академія тривала з 24 по 28 жовтня. Кожен ранок розпочинався з пробіжки та занять на свіжому повітрі, що заряджало нас енергією для насичених занять та воркшопів. Сесії проходили в неймовірній атмосфері, де я відчувала, що рухаюся у правильному напрямку та прогресую. Протягом цих днів ми зосереджувалися на зміцненні ментального здоров’я та розвитку навичок, необхідних для успішної роботи з життєвими викликами. Це був безцінний досвід завдяки неперевершеним людям, організаторам та спікерам!
Особливою подією став день подорожі Берліном, коли ми під сонячними променями вирушили на човні по річці Шпрее. На борту одного з найкращих кораблів – Pioneer One – медіаексперти Юстус Еннінга та Елеанор Квік розповіли про тему «Фейкові новини та журналістика». Це була жвава дискусія про дезінформацію та відповідальність ЗМІ, після якої ми мали змогу взяти участь у подкасті з питанням: «Який меседж ви хотіли б передати владі?». Це були хвилюючі моменти, сповнені емоцій, але найціннішим залишився досвід.
Ми також відвідали німецький Бундестаг – від вражаючого початку до панорамного виду з купола. Це дало захопливе уявлення про політичне життя. Завершили день екскурсією історичним Олімпійським стадіоном.
Щиро вдячна всім, хто доклав зусиль до створення цього проєкту, особливо Klitschko Foundation. Ви неперевершені! Від моменту отримання листа про перемогу до завершення проєкту ви були моєю підтримкою та мотивацією.
Немає нічого кращого, ніж здобуття досвіду, розвиток особистості та знайомство з новими людьми через подорожі. Закликаю всіх подаватися на проєкти та волонтерські програми, брати участь в онлайн-заходах, дізнаватися нове та розширювати горизонти. Все у наших руках!» – говорить Вікторія Бойко.
Владислава Геращенко, студентка групи 301-ФМ спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини розповіла, що «Interexchange Academy – це про міжкультурний обмін, нові знайомства, різносторонній досвід, який наповнює мотивацією та натхненням.
«Дні в Берліні були дуже насиченими та цікавими. Ми вивчали методику F.A.C.E the Challenge від Володимира Кличка, яка змінює відношення до труднощів та викликів у житті та навчає дивитися своїм страхам в обличчя. Не боятися, а бачити можливість для зростання. Також на тренінги були запрошені гості: Даніель Зіберт – відомий німецький спортивний суддя, який поділився своїм досвідом подолання труднощів, деталями про кар’єру та відповів на всі запитання учасників; Паула Ізрінгаузен – спортивна психологиня, яка поділилася корисною інформацієюпро ментальне здоров’я та боротьбу зі стресом.
Моєю улюбленою частиною програми була екскурсія по видатних місцях Берліна – ми відвідали Бундестаг (Німецький парламент), Олімпійський стадіон та мали можливість подивитись місто на судні «The Pioneer One», яке є редакцією німецького подкасту. Учасники навіть могли взяти участь у подкасті та через нього звернутися до німецького або українського парламенту та передати своє «повідомлення». Відчуття масштабів цього міста, його історії та культури мене щиро вразило та надихнуло ще не один раз туди повернутися.
Також останнього вечора до нас завітав хорватський співак Mijo, який через творчість поділився своїм тернистим шляхом, та створив атмосферу, де кожен бажаючий міг розповісти хвилюючу та складну історію свого життя, отримати колосальну підтримку від учасників та поради.
Варто зазначити, що організація проєкту була на найвищому рівні, і за це всі учасники щиро вдячні Klitschko Foundation та DFB-Stiftung Egidius Braun. Ми проживали у затишному районі Берліна – Шпандау, де могли насолоджуватися осінніми краєвидами міста, спокоєм та тишею. Усі навколо були надзвичайно привітними та дбали про максимальний комфорт кожного учасника.
Особливою цінністю проєкту для мене стали нові знайомства. Українські та німецькі учасники швидко подружилися, підтримували один одного, ділилися своїми традиціями та обговорювали культурні особливості своїх країн. За декілька днів деякі з нас стали близькими друзями, і розлучатися було справді важко. Після повернення кожен учасник має виконати проєкт – у групах або індивідуально – використовуючи та надихаючись отриманими знаннями. Більшість обрали групову роботу, що дозволить підтримувати комунікацію між учасниками й надалі. Щиро рекомендую долучатися до подібних ініціатив, зокрема до Interexchange Academy, адже цей проєкт організовується щорічно. Це неймовірний і надихаючий досвід, який неодмінно залишиться у пам’яті кожного», – говорить Владислава Геращенко.
«Проєкти, які сприяють міжкультурним обмінам, є невід’ємною складовою розвитку сучасного освітнього середовища. Вони допомагають студентам не лише здобувати нові знання та навички, але й збагачують їхній світогляд, виховують толерантність і відкритість до інших культур. Завдяки таким ініціативам молодь навчається спільній роботі, взаємопідтримці та формує лідерські якості, необхідні для успішного професійного зростання та розвитку суспільства. Участь у таких заходах мотивує їх виходити за межі зони комфорту, розвивати лідерські якості та краще усвідомлювати свою роль у глобальній спільноті», – зазначила Анна Павельєва, к.філол.н., доцентка кафедри германської філології та перекладу, координаторка міжнародної діяльності університету.
Нещодавно магістрантка-міжнародниця розповіла про свій досвід навчання за програмою кредитної мобільності у австрійському місті Вінер-Нойштадт (Австрія), студентка політехніки стала срібною призеркою Всеукраїнської олімпіади з німецької мови, на базі Полтавської політехніки відкрили Міжнародний тренінговий центр з економічної безпеки та фінансових розслідувань, студентка ННІ нафти і газу взяла участь в щорічній науковій конференції та виставці ATCE у Сполучених Штатах Америки, делегація Полтавської політехніки відвідала інавгурацію академічного року у Білостоцькій політехніці, Полтавська політехніка співпрацюватиме з провідним університетом Польщі – Варшавською політехнікою, почесний професор Білостоцької політехніки Володимир Онищенко привітав колег із початком нового навчального року.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності за кордоном звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб. 320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)- 91-08-192).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»