2024-11-12

У Полтавській політехніці відзначили ErasmusDays2024

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» пройшов ряд заходів у рамках святкування #ErasmusDays2024, спрямованих на популяризацію можливостей програми Erasmus+.

У Полтавській політехніці відзначили ErasmusDays2024

Дана міжнародна ініціатива щорічно об’єднує науково-освітні установи та організації для відзначення досягнень та перспектив, що пропонує програма. ErasmusDays надає платформу для проведення інформаційних сесій, семінарів, майстер-класів та інших заходів, де учасники можуть поділитися своїми історіями успіху, розповісти про досвід академічної мобільності, стажування, навчання чи волонтерства за кордоном, а також створити нові контакти та розширити свої перспективи.

В Україні ErasmusDays є особливо важливими, адже в рамках інформаційних заходів освітяни не тільки знайомляться із можливостями програм Erasmus+, а й відкривають простір для дискусій щодо актуальних питань в освіті та науці. Участь у таких програмах дозволяє українським студентам та викладачам розвивати свої професійні навички, поглиблювати знання, залучати європейський досвід та розширювати коло міжнародних партнерств. У контексті сучасних викликів ErasmusDays стає символом підтримки та солідарності Європейського Союзу з Україною, демонструючи важливість освітньої співпраці.

Зокрема, в рамках #ErasmusDays2024 координаторка міжнародної діяльності університету - кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології та перекладу Анна Павельєва провела серію інформаційних сесій, присвячених програмам Erasmus+.

Під час виступів вона детально розповіла про можливості академічної мобільності для студентів, ключові аспекти програм Erasmus+, їхні цілі та переваги. Лекторка наголосила на тому, що програми академічної мобільності не тільки дають можливість вивчати профільні предмети в європейських закладах вищої освіти, а й сприяють розвитку навичок міжкультурної комунікації, самостійності, здобуттю професійного досвіду та зміцненню міжнародних партнерств між українськими і європейськими університетами і розширенню навчальних програм.

Окремо розглядалися можливості академічної мобільності, зокрема навчання, стажування та волонтерство в європейських країнах. Учасники мали змогу обговорити випадки, коли участь у таких програмах відкривала нові професійні та особисті можливості. Спікерка акцентувала увагу на важливих аспектах аплікаційного процесу, таких як відповідність мовним вимогам, підготовка мотиваційних листів, CV та інших документів, необхідних для участі у програмах.

Під час обговорень детально розглянули особливості академічних обмінів у різних університетах і країнах Європи, з якими співпрацює Полтавська політехніка. Захід став важливою подією для студентів, адже вони дізналися про можливості навчання за кордоном, нові горизонти та можливості участі у міжнародних програмах. Особливий акцент був зроблений на фінансових аспектах, адже гранти та стипендії Erasmus+ покривають витрати на навчання і проживання за кордоном, що дозволяє кожному, незалежно від фінансового стану, брати участь у програмі.

Лекторка підкреслила важливість активної участі студентів у міжнародних програмах і їхній вплив на особистісний розвиток, стимулюючи молодь до глобального мислення, толерантності та кращого розуміння культурної різноманітності.

«Полтавська політехніка пропонує своїм студентам та працівникам широкий спектр грантових програм обміну, стажування та практики у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії. Наші викладачі обмінюються досвідом з колегами, проводять гостьові лекції, займаються науковими дослідженнями, а студенти вивчають фахові дисципліни на базі визнаних європейських закладів вищої освіти. Зокрема, представники політехніки стали першими українцями-учасниками програми академічної мобільності в Університеті Гренландії – Ilisimatusarfik». Щосеместру представники політехніки беруть участь у програмах обміну та стажування.

Принагідно дякуємо Національному Еразмус+ офісу в Україні за надісланий до святкування #ErasmusDays2024 мерч – шопери, браслети, лінійки, ручки, олівці, наклейки, маркери з символікою програми», - додала Анна Павельєва.

Нещодавно студенти Полтавської політехніки поділились враженнями від навчання за програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ в ЕстоніїСловаччині, Данії, австрійських містах ВіденьВінер-НойштадтАйзенштадтдві студентки політехніки стали учасницями молодіжного обміну Erasmus+ від Klitschko Foundation, присвяченого розвитку лідерських навичокстудентки Полтавської політехніки у Карпатах пройшли поглиблений курс з вивчення німецької мовидоцентка кафедри загального мовознавства та іноземних мов університету Галина Таловиря стала учасницею програми мобільності для викладачів Erasmus+ в Мадридському університеті Комплутенсе (Іспанія), де прочитала студентам-філологам курс лекцій, а представниці Полтавської політехніки взяли участь у підсумковій конференції в Афінах в рамках проєкту Erasmus+ «Bologna Hub Peer Support II».

Нагадаємо, зараз Вільнюський університет прикладних наук запрошує 1 студента взяти участь у програмі кредитної академічної мобільності Erasmus+ у весняному семестрі 2024/2025 н.р.

Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності закордоном, звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +38(095) 91-08-192). 

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»