Учасниками тренінгу стали співробітники Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції у Полтавській області, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, Територіального управління судової охорони у Полтавській області та науково-педагогічні працівники Полтавської політехніки.
Це черговий спільний проєкт, реалізований співробітниками психологічної служби ГУ ДСНС України в Полтавській області, науково-педагогічними працівниками кафедри психології та педагогіки факультету філології, психології та педагогіки і психологічною службою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у рамках меморандумів про співпрацю з Головним управлінням ДСНС України в Полтавській області, Українською асоціацією представниць правоохоронних органів, Управлінням патрульної поліції. Захід ініційований учасниками міжвідомчого круглого столу з питань психологічної реабілітації військовослужбовців та осіб, постраждалих від російської агресії, який нещодавно відбувся на базі Полтавської політехніки. Ухвалена резолюція передбачала якісну співпрацю та налагодження наукової та практичної взаємодії між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та установчими організаціями міста Полтава з метою якісної практичної підготовки висококваліфікованих фахівців та організації психосоціальної підтримки населення.
За словами організаторів заходу, в умовах непростих викликів, стресових ситуацій, у яких постійно перебувають громадяни, незалежно від соціального статусу, віку та статі, надзвичайно важливо віднайти внутрішні ресурси та навчитися ефективним методикам самовідновлення. Тому такий формат командної роботи дозволяє ефективніше здобувати практичні навички та сприяє дієвішому обміну набутим досвідом.
Тренінг-програму відкрив з вітальним словом ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко, який відзначив актуальність даної тематики та висловив тверде переконання, що отримані під час тренінгу навички стануть учасникам в нагоді при здійсненні професійної діяльності та сприятимуть їхньому швидшому емоційному і психологічному відновленню.
«Уміння долати виклики життя – це мистецтво. Проходити життєві випробування, не втративши психічне здоров’я – це суперздатність українців. Ми працюємо, навчаємося, розвиваємо найрізноманітніші сфери нашого професійного та особистого життя, інколи не враховуючи фактор колосальної психологічної втоми, виснаження в умовах війни, яка триває вже понад півтисячі днів та ночей. Навіть найсильніші люди відчувають вигорання і шалену напругу в нашому складному сьогоденні.
І що роблять професіонали у таких випадках? Вчаться відновлювати психологічну стійкість, що бути весь час в ресурсі і показувати приклад іншим.
Маючи у своїй структурі потужну кафедру психології та педагогіки, психологічну службу, Гендерний центр і науково-освітнє партнерство з критично важливими службами, зокрема Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області і Управлінням патрульної поліції Департаменту патрульної поліції в Полтавській області, Полтавська політехніка підтримує проведення різноманітних професійних заходів, особливо такої актуальної тематики.
Радію незліченній кількості нових проєктів, спрямованих на вирішення соціальних проблем, розвитку молодіжних ініціатив, які успішно реалізовуємо з такими партнерами.
Тренінг був присвячений надзвичайно важливій проблемі – життєстійкості в умовах війни, продиктованій часом. Безумовно, необхідно знати як в цих непростих умовах емоційно підтримувати себе та людей, що цього гостро потребують. Для науково-педагогічних працівників навички психологічного самовідновлення дуже необхідні, адже напередодні нового навчального року, після напруженої роботи під час вступної кампанії, потрібно приготуватися до адаптації першокурсників у незвичних для них умовах і повернення до високої продуктивності освітнього процесу зі старшокурсниками.
Щиро вдячний організаторам, що обрали Полтавську політехніку масштабним майданчиком для проведення такого високого рівня події. Твердо переконаний, що ця зустріч матиме конструктивне продовження – особисто у мене такі івенти завжди викликають особливий інтерес. Завжди під час них дізнаюся щось нове, необхідне для подальшого динамічного руху вперед!
Бережіть своє психологічне здоров'я!» – побажав ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко.
Тренеркою виступила керівниця психологічної служби Головного управління Державної служби України в Полтавській області Юлія Фалєєва. Програма тренінгу була насичена інтерактивними вправами та методиками самовідновлення. Почали з психодіагностичної вправи «Світлофор», за допомогою якої учасники диференціювали особливості власного емоційного та фізичного стану за кольорами стікерів – від зеленого, жовтого до червоного. Переважна більшість учасників віддавали перевагу зеленому та жовтому кольорам, деякі обрали проміжні – рожевий та помаранчевий. Учасники на життєвих прикладах розібрали що таке резилієнтність – вроджена динамічна властивість особистості, що лежить в основі здатності долати стреси та важкі періоди конструктивним шляхом і чому її так важливо розвивати, а не сприймати як вроджену особливість знайомих, друзів, колег.
Ефективними стали вправи «Внутрішнє безпечне місце», «Сейф», «Методика світлового променя», які тренують навички заряджатися позитивною життєвою енергетикою. Присутні відверто розповідали про різні життєві ситуації, активно дискутували та релаксували. Учасники працювали у чотирьох динамічних групах, де обговорювали можливості самовідновлення у стресових умовах та вирішували завдання, пропонували універсальні, на їхню думку, методики наповнення власних внутрішніх ресурсів.
«Щиро дякую особисто ректору Полтавської політехніки Володимиру Онищенку та всьому науково-педагогічному колективу університету, які охоче йдуть назустріч будь-яким нашим ініціативам, за нашу плідну співпрацю, наповнену можливостями для саморозвитку, професійного вдосконалення. Низка спільних заходів, проведених на базі Полтавської політехніки, засвідчує нашу готовність продовжувати працювати задля повоєнного відновлення нашої країни», – прокоментувала тренерка, керівниця психологічної служби Головного управління Державної служби України в Полтавській області Юлія Фалєєва.
По завершенню тренінгу «Розвиток резилієнтності в сучасних умовах» учасники обмінялися позитивними враженнями та розповіли про отримані навички щодо відновлення власних внутрішніх ресурсів у стресових ситуаціях.
«Працюючи зі студентською молоддю, часто зустрічалася з різними проявами підвищеної тривожності, симптомами постійних стресів, у яких, на жаль, нині перебуває уся наша країна. Побувавши в якості учасниці тренінгу, на собі відчула силу отриманих навичок, ментально відпочила та перезавантажилася.
Дякую за такий безцінний досвід, який неодмінно імплементуємо у роботу зі студентами, особливо першокурсниками, яким необхідно буде адаптуватися до нових умов навчання, проживання та виходу зі звичної зони комфорту. Щиро вдячна керівниці психологічної служби Головного управління Державної служби України в Полтавській області Юлії Фалєєвій за неймовірно позитивну атмосферу, а учасникам – за відвертість та плідну співпрацю. З нетерпінням чекатиму на нові професійні івенти!» – прокоментувала завідувачка кафедри психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор філософії Євгенія Хоменко.
Нещодавно університет відвідав Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, на базі Полтавської політехніки відбувся тренінг, присвячений кібербезпеці.
Раніше судові охоронці та поліцейські провели у політехніці тренінг з домедичної допомоги та основ безпеки, а також відбувся інтерактивний тренінг з рятувальниками у рамках акції «16 днів проти насильства».
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»