15 травня 2025 року у дружній, затишній атмосфері відбувся арттерапевтичний захід для внутрішньо переміщених осіб, спрямований на покращення їхнього ментального здоров’я, емоційне відновлення та підтримку.
Захід був організований в рамках реалізації проєкту Erasmus+ KA220-ADU TRUST: Trauma of refugees in Europe: An approach through art therapy as a solidarity program for Ukraine war victims («Травма біженців у Європі: підхід через арт-терапію як програма солідарності для жертв війни в Україні», грантова Угода № 2024-BE01-KA220-ADU-000257527).
Назва проєкту розшифровується наступним чином:
TRUST
T – Trauma (Травма)
R – Refugees (Біженці)
U – Ukraine (Україна)
S – Solidarity (Солідарність)
T – Therapy (Терапія)
Проєкт співфінансується ЄС і очолюється Центром нейропсихіатрії Сен-Мартен з Бельгії (Centre Neuro Psychiatrique St-Martin) у партнерстві з Полтавською політехнікою (Україна), Greek Carers Network EPIONI (Греція), Fondazione Don Luigi Di Liegro (Італія), Lekama Foundation (Люксембург), EuroPlural Project (Португалія). Консорціум об'єднує 3 новачків та 3 досвідчених організації.
Робоча група у складі викладачів кафедри психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», а саме: докторки психологічних наук, професорки Кіри Седих, кандидатки педагогічних наук, доцентки, в.о. завідувача кафедри Лесі Клеваки, кандидатки психологічних наук, доцентки Вікторії Шевчук та кандидатки педагогічних наук, доцентки Марини Тесленко, на початку зустрічі окреслили основну мету події – створення безпечного простору для емоційного вираження, взаємопідтримки та самопізнання через мистецтво. Вони звернули увагу учасників на важливість турботи про ментальне здоров’я в умовах воєнної нестабільності, розповіли про механізми адаптації до змін та ресурси внутрішньої стійкості.
Учасниками заходу стали здобувачі вищої освіти Полтавської політехніки різних спеціальностей та курсів, які мали чудову нагоду не лише познайомитися одне з одним, а й поділитися власними життєвими історіями, переживаннями та очікуваннями від участі в арттерапії.
Першим кроком до створення атмосфери довіри та порозуміння стало вхідне анкетування, яке дало змогу фахівцям краще зрозуміти емоційний стан учасників, їхні індивідуальні потреби та визначити теми, що потребують особливої уваги під час наступних зустрічей.
Практична частина заходу включала виконання двох ключових арттерапевтичних вправ. Перша – «Намалюй свій особистий герб» — стала потужним інструментом самоідентифікації, який дозволив кожному учасникові символічно передати свої внутрішні цінності, джерела сили та надії. Цей творчий акт сприяв емоційному розвантаженню та укріпленню почуття власної гідності.
Друга вправа – «Дерево сенсів» – запросила учасників у глибоку подорож до власного внутрішнього світу. У процесі створення образу дерева, гілки якого символізували особисті сенси, життєві опори та мотивації, учасники мали змогу структурувати власні переживання та побачити себе як джерело сили й потенціалу навіть у непростих життєвих обставинах.
Захід завершився теплим обговоренням отриманого досвіду. У щирій атмосфері підтримки й довіри учасники висловили глибоку вдячність за створений простір безпеки та натхнення, а також за можливість емоційного оновлення через творчість, за можливість відчути себе почутими, зрозумілими та підтриманими – саме це сьогодні є одним із найцінніших ресурсів у період випробувань. Зацікавленість у продовженні зустрічей такого формату свідчить про актуальність і важливість постійної психоемоційної підтримки.








Нещодавно студенти політехніки поділились враженнями від стажування за програмою Erasmus+ в ISCAP (Португалія), делегація політехніки взяла участь у академічній мобільності за програмою Erasmus+ в рамках ISCAP International Week, що проходив на базі Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto (ISCAP) , студенти Полтавської політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмами Erasmus+ в університетах Австрії (Відень та Айзенштадт), Естонії, Данії, Іспанії та Словаччини, Польщі; науковиця університету долучилася до участі у міжнародному проєкті, майбутня архітекторка взяла участь у ІІ частині молодіжного обміну за програмою Erasmus+ у Польщі, а майбутня перекладачка взяла участь у тренінгу за програмою Erasmus+ на тему трансформації конфліктів.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності за кордоном звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб. 213-Ц, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +38-(095)-91-08-192).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»