Партнер Полтавської політехніки – Ганноверський університет імені Фрідріха Лейбніца – Leibniz Universität Hannover (Німеччина) запрошує 1 студента-філолога взяти участь у програмі кредитної академічної мобільності Erasmus+ KA171 в осінньому семестрі 2025/2026 навчального року.
Дедлайн подачі заявок – 10 квітня 2025 року.
Тестування з англійської мови: 11 квітня 2025 року о 08:30 (ауд. 318-Ц).
Фінансовий грант становить 1100 € / місяць.
Витрати на страхування: 140 € / місяць протягом семестру.
Мова навчання – англійська (рівень B2/C1).
Детальна інформація про зміст курсів та очікувані результати навчання: Faculty of Humanities – English Studies as Subject in the Interdisciplinary Bachelor’s Degree Programme
Детальніше про досвід навчання студентів Полтавської політехніки в Ганноверському університеті імені Фрідріха Лейбніца можна почитати тут і тут.
Для кого:
для студентів факультету філології, психології та педагогіки, спеціальностей 014 Середня освіта та 035 Філологія.
Інформація для студентів:
Страхування: усі відібрані студенти-учасники програми обміну зобов’язані самостійно купити медичне страхування на весь період навчання у Німеччині. Кошти, витрачені на страхування, не відшкодовуються жодним із університетів.
Орієнтаційний тиждень для студентів-іноземців зазвичай починається за тиждень до початку семестру з метою допомогти студентам познайомитися з кампусом та містом, а також системою навчання, матеріально-технічною базою та електронною системою університету. Усім студентам, які беруть участь у академічних програмах обміну, наполегливо рекомендується взяти участь у орієнтаційному тижні.
Важливо! Брати участь у програмі обміну можуть лише повнолітні студенти/студентки І-IV (станом на квітень 2025 року) курсів, які мають діючий (як мінімум по січень 2026 року) закордонний паспорт, високі показники академічної успішності і які володіють англійською на рівні B2/C1.
Кандидати, які прагнуть взяти участь у програмі, повинні успішно скласти тест та пройти співбесіду з англійської мови.
За вимогами програми Erasmus+ та згідно з угодою між університетами, при відборі кандидатів, за умови однакових показників академічної успішності та рівня знань англійської мови, перевага надаватиметься студентам із малозабезпечених сімей; студентам, які мають малих дітей; студентам з обмеженими фізичними можливостями; студентам, які були всиновлені; студентам із хронічними хворобами чи іншими особливими потребами, пов’язаними із здоров’ям.
При відборі кандидатів також враховуватимуться будь-які соціальні, волонтерські, освітні, наукові ініціативи, програми, проєкти, у яких брав/брала участь кандидат/кандидатка.
З переліком документів, необхідних для перетину державного кордону студентами чоловічої статі, можна ознайомитись тут.
Порядок дій для участі в конкурсі на програму академічної мобільності Erasmus+:
Крок 1. Звернення на випускову кафедру
- Студент звертається на випускову кафедру з проханням розглянути можливість участі у програмі.
- Кафедра проводить зіставлення навчальних дисциплін української освітньої програми, за якою навчається студент, та програми у закордонному ЗВО, у якому планується мобільність.
- Якщо дисципліни узгоджуються:
- кафедра готує дві службові записки (згідно з переліком документів на мобільність),
- та повідомляє деканат про необхідність видати довідку з оцінками (виписку академічної успішності).
Студенти, яким кафедра не підготувала дві службові записки, а деканат – довідку про академічну успішність, тобто ті студенти, які не мають підтверджуючих документів про можливість перезарахування результатів навчання, не допускаються до тестування з англійської мови.
Крок 2. Підготовка особистих документів
Студент готує такі документи:
- CV англійською мовою (у форматі PDF з фото, не більше 2 стор.);
- мотиваційний лист англійською мовою (до 1 сторінки, PDF);
- скан-копія закордонного паспорта (1-й розворот, PDF);
- фото паспортного формату (.jpg);
- сертифікат про рівень володіння англійською мовою (за наявності).
Мотиваційні листи перевіряються на плагіат та використання ШІ. Заборонено подавати один і той самий лист на кілька програм мобільності.
Документи, не оформлені відповідно до вимог, не приймаються.
Крок 3. Подання документів
Пакет документів подається одночасно в електронному та друкованому вигляді через випускову кафедру до відділу міжнародних зв’язків.
Електронна адреса для подачі: interoffice@nupp.edu.ua
Крок 4. Відбір кандидатів
- Кандидати проходять тестування та співбесіду з англійської мови.
- При відборі також враховуються:
- соціальні обставини (малозабезпеченість, діти, інвалідність, статус усиновлення, хронічні хвороби тощо),
- участь у волонтерських, освітніх, наукових ініціативах або проєктах.
За детальнішою інформацією звертайтеся до:
- відділу міжнародних зв’язків: interoffice@nupp.edu.ua (каб. 213-Ц);
- координаторки програми – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд. 310-Ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).
Нещодавно студенти Полтавської політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмами Erasmus+ в університетах Чехії, Литви, Німеччини, Австрії (Відень та Айзенштадт), Естонії, Данії, Іспанії та Словаччини; науковиця університету долучилася до участі у міжнародному проєкті, майбутня архітекторка взяла участь у ІІ частині молодіжного обміну за програмою Erasmus+ у Польщі, а майбутня перекладачка взяла участь у тренінгу за програмою Erasmus+ на тему трансформації конфліктів.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»