2024-03-21

Майбутні правники вдосконалили практичні навички в сфері криміналістичних досліджень

У рамках Меморандуму про співпрацю та партнерство фахівці Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України долучилися до проведення практичних занять зі студентами спеціальності 081 Право Полтавської політехніки. У рамках дисципліни «Криміналістика» майбутні правники вдосконалили навички щодо використання слідів папілярних візерунків, дактилоскопіювання, криміналістичного дослідження документів та рукописних текстів тощо.

Упродовж березня у рамках Меморандуму про співпрацю та партнерство між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Полтавським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України за ініціативою доцента кафедри публічного управління, адміністрування та права Полтавської політехніки, кандидата юридичних наук Сергія Гаврика з метою впровадження у освітній процес передового науково-професійного досвіду до проведення практичних занять для студентів спеціальності 081 Право Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права долучилися досвідчені експерти-криміналісти.

У рамках навчальної дисципліни «Криміналістика» здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня опанували низку корисних практичних навичок за наступними темами:

• Сліди папілярних візерунків. Їх збирання та використання в процесі розслідування.
  • Ідентифікація особи за слідами рук. Дактилоскопіювання.
  • Засоби та прийоми виявлення, фіксації та вилучення слідів ніг та взуття; слідів знарядь та механізмів.
  • Огляд та сучасні можливості криміналістичного дослідження вогнепальної та холодної зброї.
  • Огляд та криміналістичне дослідження документів та рукописних текстів.

Також з метою поглиблення подальшої співпраці працівники Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України ознайомили здобувачів вищої освіти із завданнями та функціями центру.

Для студентів та викладачів політехніки співпраця з Полтавським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України – це ще одна унікальна можливість підвищення рівня професійних знань з допомогою досвідчених експертів, залучення фахівців НДКЦ МВС України до освітнього процесу, проходження практики у структурних підрозділах центру, спільне проведення наукових, сертифікаційних випробувань, підготовка монографій, навчальних посібників, словників, довідників.

Нещодавно майбутні правники ознайомилися з діяльністю судових органів на прикладі Октябрського районного суду міста Полтави, науковці-правники та поліграфологи провели конференцію, присвячену застосуванню детектора брехні в умовах воєнного стану, а майбутні правники дізналися про особливості уніфікації нормативних документів у сфері екології.

Раніше криміналісти і математики розповіли про аналітику даних під час розслідування фінансових махінацій,  криміналісти розповіли студентам про захист персональних даних та безпеку в соцмережах, експерти-криміналісти розповіли студентам-правознавцям як шукати сліди злочинів, про математичні методи розслідування злочинів, пов’язаних з телефонами.