2022-02-07

Студентка гуманітарного факультету взяла участь у молодіжному обміні Erasmus+ у Стамбулі

З 27 січня по 1 лютого 2022 року організацією Karaman International Group проводився молодіжний обмін за програмою Erasmus+ «Немає клімату – немає майбутнього», в столиці Туреччини – місті Стамбул. Учасницею молодіжного обміну стала студентка Полтавської політехніки Юлія Гордієвська.

Студентка другого курсу спеціальності «035 Філологія» Національного університету «Полтавська політехніка мені Юрія Кондратюка» Юлія Гордієвська стала учасницею молодіжного обміну за програмою Erasmus+ «Немає клімату – немає майбутнього» («No climate. No future»). Молодь з України, Італії, Іспанії, Туреччини, Франції, Північної Македонії, Румунії, Литви та Польші обговорювала актуальні в наш час теми – проблеми зміни клімату та забруднення навколишнього середовища.

У рамках проєкту учасники обміну відвідували семінари на тему зміни клімату та глобального потепління, завдяки чому молодь дізналася про загрози світу та про заходи, які можна вжити вже зараз, аби уповільнити тяжкі наслідки такого лиха. Кожна з країн розглядала 3R-правила розумного споживання – reduce, reuse, recycle («скорочуйте використання», «повторно використовуйте», «переробляйте вже використане»).

Щовечора відбувались культурні вечори, під час яких учасники мали можливість презентувати культуру своєї країни, традиції і страви.

«Слова щирої вдячності висловлюю нашій викладачці – кандидатці філологічних наук, доцентці кафедри германської філології та перекладу Анні Павельєвій, яка підготувала мене до участі у цьому проєкті та під час засідань студентського наукового гуртка «Філологія» постійно розповідає нам про широкий спектр можливостей програм Erasmus+ для студентів», – говорить учасниця молодіжного обміну Юлія Гордієвська.

«Участь студентів спеціальності 035 «Філологія» у молодіжних обмінах Erasmus+ – одне із ключових завдань студентського наукового гуртка «Філологія», адже під час таких заходів здобувачі вищої освіти мають змогу не тільки оволодіти новими навичками, поглибити свої знання з певної теми, а й покращити особистісну, мовну, культурну, соціальну і громадянську компетентності, дізнатись про європейські цінності, знайти друзів з інших країн. Крім того, участь у такого роду проєктів допомагає студентам стати більш самостійними, незалежними, упевненими в своїх силах та знаннях», – коментує кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри германської філології та перекладу Анна Павельєва.

Раніше доцентка кафедри германської філології та перекладу стала учасницею проєкту мобільності молодіжних працівників «From Young to Adult» за програмою Erasmus+, студентки гуманітарного факультету стали учасницями онлайн-тренінгу «Волонтери без кордонів» за програмою Erasmus+,  викладачка Полтавської політехніки стала учасницею проєкту  міжнародної академічної мобільності для молодіжних працівників Erasmus+ «Speak Up, we are Listening», студентка-філолог стала учасницею проєкту молодіжного обміну Erasmus+, присвяченого соціальним стереотипам, а студент гуманітарного факультету  став учасником молодіжного обміну за проєктом Erasmus+, присвячений цифровим навичкам.

Медіа-центр