2021-11-26

Учасники міжнародного телемосту дружби презентували науково-освітні кейси формування комунікативних компетентностей

Науково-педагогічні працівники гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели міжконтинентальний телеміст дружби за участю іноземних партнерів з Бразилії та Великобританії. Українські, зарубіжні науковці обмінялися практичним досвідом та презентували корисні кейси формування комунікативних компетентностей для студентської молоді.

Учасники міжнародного телемосту дружби презентували  науково-освітні кейси формування комунікативних компетентностей

У рамках проведення  VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Документно-інформаційні комунікації в умовах глобалізації: стан, проблеми та перспективи» науково–педагогічні працівники гуманітарного факультету вже вдруге  зініціювали та  провели міжконтинентальний  телеміст дружби, у якому активну участь узяли представники з різних куточків світу – викладачі та  студенти-перекладачі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Державного Університету Сан Паоло (Бразилія), Університету Сент-Ендрюса (Великобританія). До цікавої англомовної дискусії  також долучилися науковці кафедри українознавства, культури та документознавства, кафедри германської філології та перекладу, здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Полтавської політехніки.

Масштабну міжнародну подію відкрила кандидатка педагогічних наук, доцентка, декан гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анна Агейчева, яка наголосила на важливості зустрічей високого, міжнародного рівня  задля обміну  думками  для  наукової спільноти Полтавської політехніки та Університету Сан Паоло (Бразилія).

«Шановні колеги, наукова спільното! Вже вдруге на гуманітарному факультеті нашого університету проводимо міжконтинентальний телеміст дружби! Онлайн-формат заходу не завадив налагодженню конструктивного діалогу між представниками міжнародної наукової спільноти, а тепла доброзичлива атмосфера  надихала на жвавий обмін думками, напрацювання та набутим практичним досвідом. Полтавська політехніка має багаторічні освітні традиції, пов’язані  з  організацією  та проведенням  спільних заходів з нашими давніми партнерами-коледжем Санта Фе (США), Університетом Сан Паоло (Бразилія), які й надалі успішно реалізовуватимемо. Дякую усім учасникам, партнерам, науковцям і студентам за участь!» – прокоментувала очільниця гуманітарного факультету.

Професорка університету Сан Паоло (Бразилія) Реджіані Апресіда наголосила на важливих аспектах співпраці університетів-партнерів та презентувала  цікаву  доповідь   щодо сучасних  лексикологічних проблем «For the words of the world to the world of the words focus on the history of lexicography».

Інтерес учасників телемосту дружби викликав виступ студента  найстарішого шотландського університету і одного з трьох найстаріших університетів Великої Британії – Університету Сент-Ендрюса Алекса  Перселла. Спікер підготував ґрунтовне наукове дослідження «Early works by W.B.Yets», присвячене ранній творчості ірландського поета і драматурга початку ХХ століття, лауреата Нобелівської премії з літератури (1923 р.)  В. Б. Єйтса.

Під час діалогу та обговорень проблем мовної освіти у  різних країнах світу  практичні кейси по впровадженню технологій кооперативного навчання у  процесі формування комунікативних  компетентностей  здобувачів вищої освіти презентувала кандидатка філологічних наук, старша викладачка кафедри германської філології та перекладу Національного університету «Полтавська політехніка Юрія Кондратюка» Катерина Палій («Cooperative learning in the educational process»).

Виступ про граматику, що є основою будь-якої мови, вивчає спільні закономірності граматичних конструкцій різних конкретних мов та відмінності між ними підготувала здобувачка першого (бакалаврського) рівня спеціальності 035 «Філологія» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ольга Лупай.

Дискусія зацікавила аудиторію та викликала жвавий інтерес, найактивніші учасники ставили безліч питань англійською мовою.

За словами кандидатки педагогічних наук, декана гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»  Анни Агейчевої, рівень проведення міжконтинентального телемосту дружби, вагому роль міжнародної іншомовної комунікації для особистісного, професійного зростання важко переоцінити: «Декілька років поспіль продовжуємо плідний діалог з нашими іноземними партнерами та підвищуємо рівень обізнаності студентської молоді університету з  мовними, правовими та соціальними  проблемами різних країн світу.

Завдяки підтримці та всебічному сприянню особисто ректора університету, професора Володимира Онищенка, створеним сприятливим умовах для гармонійного розвитку особистості науковця, викладача та професіонала маємо широкі можливості для працевлаштування наших випускників на сучасному ринку праці. Традиція проведення масштабних  наукових  заходів за участю міжнародних партнерів  надихає  на обговорення нових напрямів і стратегій  науково-освітньої  співпраці».

Учасники телемосту, іноземні партнери відзначили високий рівень проведення заходу та висловили вдячність організаторам за налагодження конструктивного діалогу.

Раніше науковці обговорили особливості викладання англійської мови в Україні та Бразилії, гуманітарний факультет Полтавської політехніки організував міжконтинентальний телеміст дружби, професійна перекладачка презентувала корисні лайфхаки для успішної кар’єри філолога, науковці та фахові перекладачі обговорили практичні кейси онлайн-викладання іноземних мов, а учасники молодіжної наукової платформи подискутували над проблемами сучасної філологічної науки.

Медіа-центр