Кафедра економічної теорії та економічної кібернетики

В Полтавському інженерно-будівельному інституті протягом багатьох десятків років курс «Обчислювальна техніка та програмування» читався на кафедрі будівельної механіки. В 90-х роках ХХ ст. в період трансформації університету на підготовку спеціалістів різних галузей народного господарства була створена кафедра комп’ютерних технологій та інформаційних систем (1998 р.) на чолі з доктором технічних наук, професором Савенком Русланом Григоровичем. Викладачами кафедри було про ліцензовано в 1999 р. нову, на той час, спеціальність «Економічна кібернетика» та здійснено перший набір студентів в кількості 18 осіб. З метою підвищення якості підготовки фахівців у 2003 р. було створену випускову кафедру економічної кібернетики, на якій працювали 7 викладачів: зав. кафедри – доктор технічних наук, професор Савенко Р.Г., канд. ф-м. наук, доцент Лисенко М.В., канд. техн. наук, доценти Крещенко Л.Ф., Носач О.Б., Харченко Ю.А. та асистенти Климко О.Г. і Скрильник І.І. За період з 2004 по 2018 рр. кафедрою було здійснено 15 випусків фахівців з економічної кібернетики (понад 550 бакалаврів і спеціалістів та понад 200 магістрів).

Кафедра політичної економії була заснована у 1962 р. Протягом 1962-1969 рр. кафедру очолював ветеран праці, кандидат економічних наук, доцент Іщенко Костянтин Федорович. З 1969 по 1982 рік кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Бризгалов Володимир Родіонович. З 1983 до 1986 року кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Турчин Микола Андрійович. З 1987 по 1990 рік кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Беляєв Юрій Костянтинович.

В 1991 році, у період поглиблення трансформаційних процесів у суспільстві й економічній науці рішенням вченої ради Полтавського інженерно-будівельно інституту кафедру політичної економії було перепрофільовано на кафедру економічної теорії і систем господарювання, а з 1994 року вона була перейменована у кафедру макроекономіки. В 1996 році, у період поглиблених дискусій щодо об’єктивності та прагматичного змісту економічних теорій, кафедру було перейменовано на кафедру економічної теорії. З 1994 по 2001 рік кафедру очолювала доктор економічних наук, професор Кривенко Лариса Володимирівна. З 2001 року по 2018 рік завідувачем кафедри був доктор економічних наук, професор Дубіщев Віктор Петрович. У 2006 році з метою забезпечення інноваційного розвитку структурних підрозділів університету за рішеннями вченої ради Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка на базі кафедри економічної теорії була створена кафедра економічної теорії та регіональної економіки.

Після переходу на підготовку фахівців за новою спеціальністю 051 «Економіка» (освітня програма «Економічна кібернетика та аналітична економіка») згідно з наказом №22 від 07.02.2018 р. було створено нову кафедру шляхом об’єднання кафедр економічної кібернетики й економічної теорії та регіональної економіки. З 01.03.2018 р. в.о. зав. кафедри економічної теорії та економічної кібернетики є доктор економічних наук, професор Дубіщев Віктор Петрович.

Зараз кафедра забезпечує фундаментальну підготовку з економіко-математичного моделювання та економічної теорії студентів Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права та здійснює підготовку фахівців в Навчально-наукових інститутах архітектури та будівництва, інформаційних технологій та мехатроніки, нафти і газу й гуманітарному факультеті Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Список основних дисциплін професійної підготовки фахівців з спеціальності 051 "Економіка" (освітня програма "Економічна кібернетика та аналітична економіка"):

1. Економіка підприємства /Enterprise Economics
  2. Фінанси /Finance
  3. Бухгалтерськийоблік /Accounting
  4. Економетрика/ Econometrics
  5. Дослідження операцій /Operations Research
  6. Методи прийняття рішень /Decision-making Methods
  7. Програмні оболонки і пакети/ Software Shell and Packages
  8. Технологіястворенняпрограмних та інтелектуальних систем /Technology of Software and Intelligent Systems
  9. Економіко-математичні моделі в управлінні та економіці /Economic-mathematical Models in Management and Economics
  10. Інформаційні системи і технології в управлінні /Informational Systems and Technologies in Management
  11. Моделювання економіки /Simulation of Economics