Науково-дослідницька діяльність кафедри нафтогазової інженерії та технології

Науково-дослідницька діяльність кафедри нафтогазової інженерії та технології

Наукові дослідження на кафедрі нафтогазової інженерії та технологій формуються, виходячи із сучасних проблем нафтогазової галузі України. Серед нагальних завдань, що стоять перед науково-технічними спеціалістами нафтогазовидобувної галузі є підвищення коефіцієнту вилучення вуглеводнів на існуючих родовищах та освоєння нової, величезної ресурсної бази (високопарафінистої в’язкої нафти; гідратів Чорного моря; низькопроникних, заглинизованих, глибокозалягаючих карбонатних покладів; метану вугільних пластів).

Саме на реалізацію цих науково-технічних завдань спрямована діяльність колективу кафедри нафтогазової інженерії і технологій.

Пріоритетними напрямками діяльності фахівців кафедри є робота над науково-дослідними темами:

1. Розробка технології для видобування важковидобувних вуглеводнів (бітуми, високов’язкі нафти, газові гідрати та інші) на основі фізичних та хімічних процесів (№ державної реєстрації 0120U104892, керівник: д.т.н., проф. Зезекало І.Г., термін виконання: 2020 – 2024 рр.).

Мета: дослідження фізичних та хімічних властивостей важких вуглеводнів при взаємодії з низькотемпературним каталізатором. Розробити технологію та практично надати інформацію компаніям нафтогазового комплексу для впровадження методики дослідження в видобуток важковидобувних вуглеводнів шляхом низькотемпературного крекінгу.

2. Розробка технології використання бурових розчинів та шламів для виготовлення будівельних матеріалів, конструкцій та виробів або безпечної утилізації (№державної реєстрації 0120U104891, керівник: к.т.н., доц. Шульгін В.В., термін виконання: 2020 – 2024 рр.).

Мета: розроблення методики використання бурових розчинів та шламів при виготовленні будівельних матеріалів, конструкцій та виробів, або безпечної їх утилізації в залежності від фракцій самих бурових розчинів. Дослідження фізичних та хімічних властивостей бурових розчинів та шламів для методики використання при виготовленні будівельних матеріалів, конструкцій та виробів або безпечної утилізації. Впровадження даної методики та розробка технології використання бурових розчинів та шламів для організацій нафтогазового комплексу.

Крім того, під керівництвом д.т.н., професора Зезекала І.Г. проводиться наукова робота за такими напрямами:

  • Інтенсифікація видобутку вуглеводнів зі слабопроникних колекторів таких, як: низькопроникні, заглинизовані, глибокозалягаючі карбонатні поклади та пісковики, та покладів високов’язких смолисто-парафінистих нафт і природних бітумів. В Україні зазначені поклади мають колосальні ресурси, але поки не розробляються, тому їх розробка є актуальною задачею сьогодення і майбутнього.
  • Вирішення проблеми обводнення свердловини шляхом прогнозування даного процесу і пошуку найбільш ефективних хімічних композицій та технологій при максимальному врахуванні фізики пласта, термобаричних умов і рівня їх обводнення. Особливо важливим є впровадження ранньої діагностики обводнення та технологій його попередження.
  • Гідратоутворення, його попередження та видобуток газу із покладів газових гідратів. На сьогодні створено і продовжує удосконалюватись лабораторна база досліджень процесів гідратоутворення в системах збору і підготовки нафтогазопромислової продукції, розроблено методику оцінки ефективності інгібіторів гідратоутврення, ведеться пошук альтернативи метанолу на основі сумішей інгібіторів термодинамічної і кінетичної дії. Також вивчаються концепції відмови від інгібіторів, шляхом організації гарантованого виведення газогідрату за межі проблемної зони, в тому числі використання самого газогідрату у якості адсорбенту у системах підготовки газу для зниження точок роси, як по воді, так і вуглеводнях.

Розробляються оригінальні енергоефективні, і прийнятні для сучасного рівня техніки технології видобутку гідратів Чорного моря, а також їх транспортування і зберігання в наземних сховищах без прив’язки до газотранспортної системи.

  • Вивчаються проблем корозії нафтогазопромислового обладнання; відкладів солей, парафінів і смол; руйнування нестійких колекторів; розробляються рекомендації і технологічні рішення для їх запобігання, або мінімізації в кожному конкретному випадку.
  • Вивчається використання геотермальної енергії пластових вод відпрацьованих свердловин з вилученням розчиненого газу і цінних компонентів.

У 2009 році на кафедрі започатковано вузькоспеціалізований, але важливий і перспективний для нафтогазовидобувної галузі науковий напрям – газогідратні технології у нафтогазовій галузі (М.Л.Зоценко, КлименкоВ.В., ПедченкоЛ.О., Педченко М.М).

Д.т.н. Зоцнеко М.Л. і к.т.н. Педченко М.М. представляють досягнення лабораторії газогідратних технологій

2. Результати наукової діяльності викладачів кафедри за напрямками досліджень впроваджуються при виконанні госпдоговірних робіт та держбюджетних тем.

2.1 За останні роки викладачі кафедри взяли участь у виконанні таких держбюджетних тем:

1. «Застосування газогідратних технологій при розробці традиційних і газогідратних родовищ газу». Державний реєстраційний номер 0113U00857С, виконання у 2013 - 2014 рр., науковий керівник – д.т.н., проф. Зоценко М.Л. Обсяг коштів, виділених на виконання НДР (згідно з запитом / фактичний) 480 / 355 тис. грн.

2. «Дослідження впливу термодинамічних параметрів фазових переходів у системах із газовими гідратами на ефективність газогідратних технологій» державний реєстраційний номер 0115U002420, виконання у 2015 - 2017 рр., науковий керівник – д.т.н., проф. Зоценко М.Л. Обсяг коштів, виділених на виконання НДР (згідно з запитом / фактичний) 1200 / 588,714 тис. гривень.

3. «Ефективні конструктивно-технологічні рішення об’єктів транспортування та зберігання нафти і нафтопродуктів у складних інженерно-геологічних умовах» номер державної реєстрації: 0117U003086 (99/17) виконання у 2017-2018 рр., науковий керівник – д.т.н., проф. Винников Ю.Л. Обсяг коштів, виділених на виконання НДР (згідно з запитом / фактичний) 392/462 тис. Гривень.

4. НДР МОН України «Розробка автоматизованої робототехнічної платформи для розмінування, розвідки та виконання бойових завдань» (НР №105/24, державний реєстраційний номер 0124U000621), виконання 2024-2025 рр., (разом з кафедрою автоматики, електроніки та телекомунікацій)

 

2.2. Виконання госпдоговірних робіт має деяку тенденцію до спадання показників, що пов’язано з війною в Україні:

В лабораторіях і на кафедрах для підприємств нафтогазової галузі виконують роботи, використовуючи зарубіжне та вітчизняне обладнання, що пройшло відповідну сертифікацію та акредитацію відповідно до вимог ДСТУ ISO 10012:2005:

  1. Аналіз газу, нафти, пластових та поверхневих вод.
  2. Аналіз бурових і тампонажних розчинів.
  3. Аналіз ґрунтів і будівельних матеріалів.
  4. Наукове обґрунтування геологорозвідувальних робіт на нафту і газ.
  5. Складання геологічних проєктів на розробку та проєктів на облаштування родовищ.
  6. Контроль відповідності проведення бурових та видобувних робіт.
  7. Оцінка запасів та ресурсів, нафти і газу, будівельних матеріалів.
  8. Рекомендації щодо відновлення свердловин.
  9. Оформлення паспортів на водні свердловини.
  10. Оформлення пакетів документів на отримання спецдозволів.
  11. Інженерно-геологічні вишукування на об’єктах будівництва, буріння та видобування.
  12. Заміри викидів в атмосферне повітря.
  13. Інвентаризація та паспортизація відходів.
  14. Проведення моніторингу стану навколишнього середовища на об’єктах буріння та видобутку, селищ з побудовою спостережної сітки.
  15. Радіологічний контроль.
  16. Розробка проєктів ОВД.
  17. Топогеодезичні роботи.

Планується залучення програмного забезпечення лабораторії 3-D візуалізації нафтогазових технологій до виконання наукових проєктів, виконання замовлень нафтогазових компаній: розробки проєктів на буріння, створення 3D-моделей газових і нафтових родовищ, моделювання розломів, підрахунку економічної ефективності і запасів родовищ тощо.

3. Результати наукових досліджень доповідаються на конференціях і демонструються на виставках:

міжнародних наукових конференціях за кордоном:

  • I Міжнародна науково-практична конференція «Technology Engineering and Science – 2018», Лондон, 25 – 27 жовтня, 2018
  • II International Scientific and Practical Conference International Trends in Science and Technology» Warsaw, Poland
  • І Міжнародна українсько-азербайджанська конференція «BUILDING INNOVATIONS – 2019». – Баку, Азерйбарджан, 23 - 24 травня 2019 р.
  • Міжнародна науково-практична конференція «TECHNOLOGY, ENGINEERING AND SCIENCE – 2018». – Лондон Великобританія, 24 - 25 жовтня 2018 р
  • XVII Європейська конференція “Geotechnical Engineering foundation of the future”, м.Рейк’явік, 1 - 6 вересня 2019.
  • 4th Regional Symposium on Landslides in the Adriatic Balkan Region, 23-25 жовтня 2019, Сараєво, Боснія та Герцеговина
  • 2 nd International Scientific and Technical Internet Conference «Innovative Development of Resource-Saving Technologies of Mineral Mining and Processing» Petroșani, Румунія, 15 листопада 2019
  • La conférence scientifique et pratique international «Problèmes et perspectives d'introduction de la recherche scientifique innovante», 29 novembre, 2019. Bruxelles, Belgique
  • I Міжнародна iнтернет-конференція «PROBLEMS AND INNOVATIONS IN SCIENCE», 4 - 5 травня 2020 р, Великобританія
  • 4 nd   International  Scientific  and  Technical  Internet  Conference  «Innovative  development  of resource-saving  technologies  and  sustainable  use  of  natural  resources» (Petroșani, Romania) / University of Petroșani, National University of Water and Environmental Engineering – November 12, 2021
  • 9-й Щорічний студентський енергетичний конгрес (ASEC) 2022, Загреб (Хорватія), 7-9 березня 2022 р.
  • SPE Technical Section – the Geothermal Technical Section (GTTS), 8 квітня 2022 р.
  • The 31st International scientific and practical conference «MARTIAL LAW — CHALLENGES IN MODERN SCIENCE»  (April 12-13, 2022) Mysl Naukowa, Poland, Warsaw, 2022
  • The ІV International Scientific and Practical Conference “Actual problems of practice  and science and methods of their solution”, January 31 – February 02, 2022 Milan , Italy
  • The 5th International scientific and practical conference “Modern science: innovations and prospects” (February 6-8, 2022) SSPG Publish, Stockholm, Sweeden
  • III International Scientific and Theoretical Conferencе, May 6, 2022. Vilnius, Republic of Lithuania
  • Conference Erasmus+ International staff week, May 9-13 2022, AGH University of Science and Technology, Krakov, Poland
  • Scientific and pedagogical internship «Innovations in training engineering specialists in the EU higher education institutions» : Internship proceedings, April 4 – May 15, 2022. Wloclawek, Republic of Poland
  • 5th   International  Scientific  and  Technical  Internet  Conference  «Innovative  development  of resource-saving  technologies  and  sustainable  use  of  natural  resources» (Petroșani, Romania November 11, 2022) / University of Petroșani, National University of Water and Environmental Engineering.
  • III Conférence Scientifique et Pratique Internationale «DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE» 8 Juillet 2022 • Paris, République Française (ІІІ Mіжнародна науково-практична конференція «НАУКОВІ ДИСКУСІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ НАУКИ» 8 липня 2022 р.,  Париж
  • Proceedings of the 7th International scientific and practical conference. MDPC Publishing. Munich, Germany. 3-5.04.2023
  • Scientific progress: innovations, achievements and prospects. Proceedings of the 9th International scientific and practical conference. MDPC Publishing. Munich, Germany. 29-31.05. 2023
  • I International Scientific and Theoretical Conference «Scientific method: reality and future trends of researching», March 24, 2023; Zagreb, Croatia
  • 6th International  Scientific  and  Technical  Internet  Conference  «Innovative  development  of resource-saving  technologies  and  sustainable  use  of  natural  resources» (Petroșani, Romania November 16, 2023);
  •  Міжнародна конференція ІІ Erasmus+ International staff week (9-13 травня 2022 р.
  •  

міжнародних наукових конференціях, проведених на території України:

  • Міжнародна науково-технічна конференція «Нафтогазова галузь: Перспективи нарощування ресурсної бази», 23 - 25 травня 2018 р. Івано-Франківськ
  • XII міжнародної науково-практичної конференції Школи підземної розробки «Виклики cучасній вугледобувній промисловості у світі та Україні», вересень 2018 р. м. Бердянськ
  • ІІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Газогідрати та інші альтернативні джерела газу», 12 - 14 грудня 2018 р., м. Івано-Франківськ
  • VI Міжнародна науково-практична конференція «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування», 7 - 11 жовтня 2019 р., м.Тростянець
  • Х Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки». – м.Полтава, ПолтНТУ, 6-8 грудня 2017 р.
  • Міжнародний ІІІ Галузевий форум, «Розвиток нафтогазових активів та геологія», ПолтНТУ 13 - 14 березня 2019 р.
  • ІІ Міжнародна українсько-азербайджанська конференція «BUILDING INNOVATIONS – 2019». – м.Полтава, 23 - 24 травня 2019 р.
  • III Міжнародна азербайджано-українська науково-практ. конф. “Building Innovations – 2020”. Баку – Полтава, 2020 р.
  • Міжнародна конференція “Геоінформатика 2020”, м. Київ -2020
  • ХІ Міжнародна науково-практична конференція «ПРОБЛЕМИ Й ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АКАДЕМІЧНОЇ ТА УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ НАУКИ» присвячена 100-річчю Національної академії наук України. – м.Полтава, 20-21 грудня 2018.
  • II Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми науки, освіти та виробництва: міжгалузеві диспути», м. Київ, 10 березня 2020 року
  • XIX Міжнародна конференція «Геоінформатика: теоретичні та прикладні аспекти», 11 - 14 травня 2020 р., м. Київ.
  • XXXIX Міжнародна науково-практична інтернет-конференція, 20 січня 2020 р., м. Вінниця.
  • The International Conference on Sustainable Futures: Environmental, Technological, Social, and Economic Matters (ICSF 2020), Криворізький національний університет, м. Кривий Ріг, 20 – 22 травня 2020
  • Міжнародна конференція НАФТОГАЗОВА ЕНЕРГЕТИКА, м. Івано-Франківськ, 27 - 31 травня 2019 р.
  • VI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасний рух науки», м. Дніпро , 4 - 5 квітня 2019 р.
  • VІ Міжнародний геологічний форум «Актуальні проблеми та перспективи розвитку геології: наука й виробництво», 17 - 22 червня 2019 р., м. Одеса,
  • 8th International Scientific Conference on Sustainability in Energy and Environmental Science, ІНФТУНГ, м. Івано-Франківськ, 21 - 22 жовтня 2020 року.
  • ІІ Міжнародна наукова конференція «Освіта і наука в мінливому світі», 27 - 28 березня 2020 р., м. Дніпро.
  • Газогідратні технології: світові тренди, виклики та перспективи: тези доповідей IV Міжнародної науково-технічної конференції, м. Дніпро, 11 – 13 листопада, 2020 р.
  • Школа підземної розробки: тези доповідей ХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м.Бердянськ, 8 – 10 вересня 2020 р.
  • Міжнародна конференція «Проблеми інженерної освіти в Україні» в межах XVII Міжнародний форуму «Паливно‑енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», 5 листопада 2019 року, м. Київ.
  • Форум «SCHLUMBERGER Ukraine SIS 2019 Forum 2019», 31 жовтня 2019 р., м.Київ, Міжнародний виставковий центр
  • Шоста міжнародна науково-практична конференція, 7–11 жовтня 2019 р., м.Трускавець).
  • Міжнародна конференція «НАФТОГАЗОВА ЕНЕРГЕТИКА – 2019», 27-31 травня 2019 р., Буковель. - Івано-Франківськ
  • 1.International Conference on Sustainable Futures:environmental, technological, social and economic matters (ICSF 2021) Криворізький Національний університет, м.Кривий Ріг, 19-21 травень 2021
  • 2. 15-ї Міжнарод. наук.-практич. конф. молодих вчених, аспірантів і студентів, 23 квітня 2021 р., м. Дніпро
  • 3. 5th International Fuel Congress, Київ, 24-25 листопада 2021 р
  • 4. Х Міжнародна науково-практична конференція «Ресурс і безпека експлуатації конструкцій, будівель та споруд» (26 – 27 ЖОВТНЯ 2021р. м.Харків
  • 5. V Міжнародна науково-практична конференція: Інноваційні технології в архітектурі і дизайні. Харків 20-21 травня 2021р.
  • Восьма міжнародна науково-практична конференція «Управління розвитком технологій». Тема: «Information technology development of educational content», 2021 р.
  • III Міжнародна науково-практична конференція «An integrated approach to science modernization: methods, models and multidisciplinarity»,  29 квітня 2022 року, Вінниця, UKR – Відень, AUT
  • X Міжнародна науково-технічна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Молодь: наука та інновації», м. Дніпро, НТУ «Дніпровська політехніка»23-25 листопада 2022 р.
  • Міжнародна науково-технічна конференція“ Матеріалознавство та технології” - Харківський національний автомобільно-дорожній університет (ХНАДУ). М.Харків 22-23 вересня 2022 р.
  • III Міжнародна науково-практична конференція «Енергоощадні машини і технології» Київський національний університет будівництва і архітектури –м.  Київ : КНУБА, 17-19 травня 2022
  • III Міжнародна науково-практична конференція «Science of post-industrial society: globalization and transformation processes», 22 липня 2022 р. «International Centre Corporative Management» (Відень, Австрія)
  • XVІ міжнародної науково-технічної конференції “АВІА-2023”. 18 – 20 квітня 2023 року, м.Київ
  • ІІ Всеукраїнської науково-практичнї інтернет-конференції «Формування цифрового освітнього середовища професійного розвитку фахівців в умовах відкритого університету післядипломної освіти», ДЗВО «Університет менеджменту освіти»,  25-26 травня 2023 р., Київ.
  • Міжнародна науково-практична  конференція «Problems of Emergency Situations» Харків: Національний університет цивільного захисту України, 2023.
  • 4th International conference on sustainable futures: Environmental, technological, social and economic matters (ICSF 2023), Kryvyi Rih National University, 23 - 26 may, 2023
  • ІІI Міжнародна науково-технічна конференція “Перспективи розвитку машинобудування та транспорту – 2023” ВНТУ – Вінниця– 1-3 червня 2023
  • V International Conference "Essays of Mining Science and Practice", 8-10 листопада 2023 р., Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, м.Дніпро
  •  

всеукраїнських наукових конференціях:

  • III Київська конференція «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці», 6 листопада 2018 р., м. Київ
  • Всеукраїнська науково-технічна конференція «Нафта і газ. Наука - освіта - виробництво: шляхи інтеграції та інноваційного розвитку». 18 - 19 квітня 2018 р., м. Дрогобич, Україна.
  • наукових конференціях професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету (м. Полтава, щорічно);
  • X Всеукраїнська конференція-школа «Сучасні проблеми наук про Землю», м.Київ, 14 - 16 квітня 2020 р.
  • 75-та науково-технічна конференції Харківського національного університету будівництва та архітектури, м. Харків: ХНУБА, 7 - 9 квітня 2020 р.
  • V Київська конференція «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці», 10 листопада 2020 р., м. Київ
  • Восьма ювілейна міжнародна науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих вчених, присвячена 20-річчю ради молодих вчених Дніпропетровської області "Молодь: наука та інновації", 26 - 27 листопада 2020 р., м. Дніпро
  • 76-ї студентська наукова конференція Харківського національного університету будівництва та архітектури. 10 – 11 березня 2021р., м. Харків
  • ІІI Всеукраїнська студентська науково-практична конференція “Досвід впровадження у навчальний процес сучасних комп’ютерних технологій”. - Кропивницький: ЦНТУ, 12 жовтня 2021
  • 76 студентська наукова конференція Харківський національний університет будівництва та архітектури, 10-12 березня 2021
  • Problems of Emergency Situations: Міжнародна науково-практична конференція . Харків: Національний університет цивільного захисту України,  2022.
  • 3rd International Conference on Sustainable Futures: Environmental, Technological, Social and Economic Matters (ICSF 2022), / Kryvyi Rih National University, Kryvyi Rih, Ukraine 24-27 May 2022
  • XІІ Всеукраїнська науково- технічна конференція аспірантів та молодих вчених «Наукова весна» м.Дніпро
  • Студентська наукова конференція Харківського національного університету будівництва та архітектури. - 08 – 09 листопада 2022 р  Харків: ХНУБА. - 2022р.
  • 78–а студентська науково-технічна конференція «Тиждень студентської науки», НТУ  «Дніпровська політехніка», Дніпро, 24-28 квітня 2023
  •  

наукових та науково-технічні заходах, проведених на базі НУПП імені Юрія Кондратюка:

  • Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології для підвищення ефективності роботи нафтогазового бізнесу», 22 листопада 2018;
  • ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки» (спільно з Національною академією наук України), 20 - 21 грудня 2018.
  • XІI Міжнар. науково-практична конф. «Академічна й університетська наука: результати та перспективи», 6 грудня 2019 р.
  • V міжнародний галузевий форум «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України», 11 березня 2020 року.
  • Міжнародний нафтогазовий форум «Сучасні технології буріння та кріплення свердловин та інтенсифікації припливу в нафтогазових покладах з пониженими пластовими тисками», 5 - 6 вересня 2018
  • Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології для підвищення ефективності роботи нафтогазового бізнесу», 22 листопада 2018
  • VI Міжнародний галузевий форум «Видобуток. Інтенсифікація. Капітальний ремонт свердловин», 9 - 10 вересні 2020 р.
  • V Міжнародна нафтогазова конференція Ньюфолк «Колтюбінг. Інтенсифікація. Нове буріння», 31 травня - 1 червня 2018 р.
  • VII Міжнародний галузевий форум «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України», 10 березня 2021 р.
  • VII Міжнародний галузевий форум «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України», 10 березня 2021р
  • 73 наукова конференція професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка, 21 квітня – 13 травня 2021 р
  • IV  Міжнар. азербайджансько-української науково-практ. конф. “Building Innovations – 2021” Баку – Полтава, 20 – 22 травня 2021 року
  • VIII Міжнародний галузевий форум «Видобуток. Капітальний ремонт свердловин. Інтенсифікація», 16-17 вересня 2021 р.
  • ІI Міжнародна науково-практичної конференції «Екологія. Довкілля. Енергозбереження», присвяченої 203-річчю Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (2-3 грудня 2021 року). Полтава:
  • PSSP-21 (Poltava Petroleum Summer School)
  • XІV Міжнародна науково-практична конференція «Академічна й
    університетська наука: результати та перспективи», 09 грудня 2021 року.
  • 74 наукова конференція професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка, 17-19 травня 2022 р
  • XV Міжнародна науково-практична конференція «Академічна й університетська наука: результати та перспективи» 2-4-грудня
  • Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні рецепції світоглядно-ціннісних орієнтирів Григорія Сковороди» 2-4 грудня 2022р   
  • І Міжнародна науково-практична конференція "Environment recovery and reconstruction: war context 2022",
  • Круглий стіл «ВИРОБНИЦТВО, ТЕХНОЛОГІЇ, ІНЖЕНЕРІЯ» в рамках роботи XV Міжнародної науково-практичної конференції «Академічна й університетська наука: результати та перспективи» 2-4-грудня 2022р.
  • 5.02.2022 - Проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук
  • І Міжнародна науково-практична конференція  «Сучасні проблеми теплоелектроенергетики та захист довкілля» (21-22 вересня 2023 року, Полтава)
  • XVІ Міжнародна науково-практична конференція «Академічна й університетська наука: результати та перспективи», 12 – 13 грудня 2023 року
  • Круглий стіл «Основні тенденції розвитку нафтогазової галузі», 19.12.2023 р
  • 75 наукова конференція професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка, 02-25 травня 2023 р
  • Х Міжнародний галузевий форум, 6-7 вересня 2023 р.
  •  

виставках:

  • ІІ Міжнародна спеціалізована виставка НАФТОГАЗЕКСПО-2018, 5 - 7 листопада 2018 р., м. Київ
  • ІІІ Міжнародна спеціалізована виставка НАФТОГАЗЕКСПО-2019 – 5 листопада 2019 року, м. Київ,
  • Спеціалізована виставка Нафта. Газ. Сервіс 2020, м. Полтава, 11 - 12 лютого 2020 р.
  • Форум «SCHLUMBERGER Ukraine SIS 2019 Forum 2019», 31 жовтня 2019 р., м. Київ, Міжнародний виставковий центр
  • 21 Міжнародний форум нафтогазової промисловості «Oil&Gas» 23 – 25 жовтня 2018, м. Київ
  • Виставка «Нафтогазекспо -2023» м.Київ, 17-19 жовтня 2023р.

Виступ професора Володимира Онищенка на нафтогазовому формі (2018 рік)

ІІІ Міжнародна спеціалізована виставка НАФТОГАЗЕКСПО-2019 – 5 листопада 2019 року, м. Київ

ІІІ Міжнародна спеціалізована виставка НАФТОГАЗЕКСПО-2019 – 5 листопада 2019 року, м. Київ

4. Науково-педагогічні працівники приймають участь у роботі редколегій наукових видань:

члени редколегій наукових видань за кордоном:

  • Ю.Л. Винников «Механіка та технології» Таразського державного ун-ту ім. М.Х. Дулаті / Казахстан (Міжн. наукометрична база даних Information Service for Physics, Electronics аnd Computing (INSPEC DIRECT) Інституту Інжинірингу і Технологій Великобританії
  • Ю.Л. Винников «Energy, Energy Saving and Rational Nature Use». Kazimierz Pulaski University of Technology and Humanities in Radom, Poland (Copernicus); «Механіка та технології» Таразського державного університету ім. М.Х. Дулаті, Казахстан (Information Service for Physics, Electronics аnd Computing (INSPEC DIRECT)

– члени редколегій видань, що входять до МНБД (Web of Science):

  • Винников Ю.Л. Journal of Civil Engineering Osijek, e-GFOS (http://e-gfos.gfos.hr/egfos) Intern. Editorial Board and editorial board from Faculty of Civil Engineering and Architecture from Osijek, Croatia (Web of Science);

У 2020 і 2021 р. викладачі кафедри д.т.н., професор Юрій Винников та к.т.н., доцент Вікторія Дмитренко увійшли до складу міжнародного програмного комітету рецензованої міжнародної конференції конференції – ICSF-2020.  https://icsf.ccjournals.eu/2020/     https://icsf.ccjournals.eu/2021/index2.html

  • Дмитренко В.І. Член програмного комітету Second International Conference on Sustainable Futures: Environmental, Technological, Social and Economic Matters (ICSF 2021), 19-21 May 2021 (Scopus)

Дмитренко В.І. Член програмного комітету 4rd  International Conference on Sustainable Futures: Environmental, Technological, Social and Economic Matters (ICSF 2023), 25-26 May 2023 (Scopus)

 

– члени редколегій наукових фахових видань в Україні:

  • Савик В.М. «Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ» ІНФТУНГ

У 2020 і 2021 р. викладачі кафедри д.т.н., професор Юрій Винников та к.т.н., доцент Вікторія Дмитренко увійшли до складу міжнародного програмного комітету рецензованої міжнародної конференції конференції – ICSF-2020, ICSF-2020.

https://icsf.ccjournals.eu/2020/

https://icsf.ccjournals.eu/2021/index2.html

Винников Ю.Л. – член наук.-метод. комісії НМК 9 (з будівництва та технологій, підкомісія – нафтогазова інженерія та технології) сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОНУ; секції Наукової ради МОНУ.

Дмитренко В.І.

(«Збірник наукових праць. Серія: Галузеве машинобудування, будівництво», НУПП)

(Міжнародна наукометрична база Index Copernicus http://journals.indexcopernicus.com/++++++,p24783075,3.html)

 

Педченко Л.О.

(«Збірник наукових праць. Серія: Галузеве машинобудування, будівництво», НУПП)

(Міжнародна наукометрична база Index Copernicus http://journals.indexcopernicus.com/++++++,p24783075,3.html)

 

Зезекало І.Г.

(«Збірник наукових праць. Серія: Галузеве машинобудування, будівництво», НУПП)

(Міжнародна наукометрична база Index Copernicus http://journals.indexcopernicus.com/++++++,p24783075,3.html)

 

5. За результатами наукових досліджень публікуються статті у фахових виданнях України, закордонних виданнях та виданнях, що індексуються НМБД. Загальний перелік публікацій кафедри у виданнях, що входять до міжнародних баз даних Scopus, на квітень 2021 року складають – 88.

6. Результати наукових досліджень НПП кафедри оприлюднюються в монографіях, патентах на винахід чи корисну модель, свідоцтвах на твір:

– монографії:

  • Макаренко В.Д. Експериментальні випробування трубопроводів: монографія / В.Д. Макаренко, Б.О. Коробко, Ю.Л. Винников. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя. – 2018. – 551 с.
  • Макаренко В.Д. Інноваційні матеріали та технології в нафтогазовій галузі: монографія / В.Д. Макаренко, Б.О. Коробко, Ю.Л. Винников. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя. – 2018. – 233 с.
  • Педченко М.М. Гідратоутворення вуглеводневих газів. Монографія / М.М. Педченко за ред. В.С. Білецького// – Полтава: ПолтНТУ, 2014. – 182 с.
  • Педченко Л.О. Теоретичні та технологічні основи виробництва і зберігання гідратів вуглеводневих газів. Монографія / Л.О. Педченко за ред.. М.Л. Зоценка // – Полтава: ПолтНТУ, 2018. – 177 с.
  • Рой М.М. Енергозберігаюча стратегія завдяки економному використанню енергоресурсів при проведенні досліджень продуктивних свердловин. - Полтавська державна аграрна академія, 2018.
  • Ефективні конструктивно-технологічні рішення об’єктів зберігання нафти і нафтопродуктів у складних інженерно-геологічних умовах: Монографія / В.О. Онищенко, Ю.Л. Винников, М.Л. Зоценко, М.О. Харченко, І.І. Ларцева, В.І. Бредун, Т.М. Нестеренко. – Полтава: ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, 2019. – 236 с.
  • Ефективні конструктивно-технологічні рішення об’єктів транспортування нафти і нафтопродуктів у складних інженерно-геологічних умовах: Монографія / В.О. Онищенко, Ю.Л. Винников, М.Л. Зоценко, С.Ф. Пічугін, М.О. Харченко, О.В. Степова, В.М. Савик, П.О. Молчанов, П.Ю. Винников, О.М. Ганошенко. – Полтава: ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, 2018. – 258 с.
  • Онищенко В.О. Надійність металевих конструкцій нафтогазової галузі: монографія / В.О. Онищенко, В.Д. Макаренко, Ю.Л. Винников. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя. – 2018. – 277 с.
  • Основи тріщиностійкості резервуарів і трубопроводів: монографія / В.О. Онищенко, В.Д. Макаренко, Ю.Л. Винников, І.М. Чеботар. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя. – 2018. – 255 с.
  • Акульшин О.О., Рой М.М.. Монографія Енергозберігаюча стратегія завдяки економному використанню енергоресурсів при проведенні досліджень продуктивних свердловин. - Енергоефективність та енергозбереження: економічний, техніко-технологічний та екологічний аспекти : колективна монографія / Кол. авторів; за заг. ред. П. М. Макаренка, О. В. Калініченка, В. І. Аранчій. - Полтава: ПП “Астрая”, 2019. - 603 с.
  • Рой М.М. Удосконалення газогідродинамічних методів досліджень газових та газоконденсатних свердловин на основі нової технології досліджень – Monography - ISBN-13: 978-613-9-41509-0; ISBN-10: 6139415098, Publishing house: GlobeEdit.com – 2019. - 56 p.
  • Сталеві резервуари. Основи корозійно-механічної стійкості. Монографія / В.Д. Макаренко, С.І. Білик, Джон Ньюхук, І.М. Чеботар, М.А. Коваленко, Ю.Л. Винников, М.О. Харченко, С.Ю. Максимов, Ю.М. Кусков, Ю.В. Макаренко. – Ніжин: НДУ імені Миколи Гоголя. – 2020. – 523 с.
  • Морські бурові платформи: Перший том. Монографія / В.Д. Макаренко, С.Ю. Максимов, Ю.Л. Винников, Ю.М. Кусков, М.О. Харченко. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: Редакційно-видавничий відділ НУБіП України. – 2020. – 420 с.
  • Морські бурові платформи: Другий том. Монографія / В.Д. Макаренко, Ю.Л. Винников, І.М. Чеботар, М.А. Коваленко, Ю.В. Макаренко. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: Редакційно-видавничий відділ НУБіП України. – 2020. – 424 с.
  • Морські бурові платформи: Третій том. Монографія / В.Д. Макаренко, С.І. Білик, Ю.В. Макаренко, А.П. Калюжний, О.В. Матяш. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: Редакційно-видавничий відділ НУБіП України. – 2020. – 360 с.
  • Корозійні руйнування мостових конструкцій України: Монографія / В.Д. Макаренко, Ю.Л. Винников, Т.А. Галінська, І.М. Чеботар, В.В. Чигарьов. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2021. – 288 с.
  • Суднобудівельні сталі. Основи корозійно-механічної стійкості: Монографія / В.Д. Макаренко, С.Ю. Максимов, Ю.М. Кусков, А.С. Білик, Ю.Л. Винников, В.В. Чигарьов, Ю.В. Макаренко, О.Г. Кузьменко. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2020. – 284 с.
  • Біологічна корозія шахтного устаткування: Монографія / В.Д. Макаренко, П.В. Писаренко, С.Ю. Максимов, В.В. Чигарьов, Ю.Л. Винников, Ю.М. Кусков, І.О. Макаренко, О.Г. Кузьменко, А.К. Судаков, Є.А. Коровяка, Ю.В. Макаренко, А.М. Ягольник. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2020. – 282 с.
  • Руйнування гірничо-металургійного устаткування: Монографія / В.Д. Макаренко, О.В. Овчинников, С.Ю. Максимов, Ю.М. Кусков, Ю.Л. Винников, Ю.В. Макаренко. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2021. – 254 с.
  • Корозія в атомній енергетиці: Монографія / В.Д. Макаренко, М.В. Кіндрачук, С.Ю. Максимов, Ю.М. Кусков, Ю.Л. Винников, Ю.В. Макаренко, С.І. Білик, В.В. Чигарьов. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2021. – 276 с.
  • Корозійні руйнування підземного нафтогазового обладнання: Монографія/ Макаренко В.Д., Винников Ю.Л., Калюжний А.П., Мангура А.М., Ляшенко А.В. – Київ: НУБіП України. – 2021. – 262с.
  • Корозійно-механічні руйнування гідротехнічних споруд України: Монографія / В.Д. Макаренко, С.І. Білик, І.М. Чеботар, І.О. Макаренко, Ю.Л. Винников, Ю.В. Макаренко. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2021. – 304 с.
  • Корозійні руйнування каналізаційних систем України: Монографія / В.Д. Макаренко, О.Г. Кузьменко, Ю.М. Кусков, С.І. Білик, Ю.Л. Винников, Ю.В. Макаренко. Під ред. проф. В.Д. Макаренко. – К.: НУБіП України. – 2021. – 272 с.

– видані за кордоном:

  • Mykhailovska O.V., Zotsenko M.L. INVESTIGATION OF THE OSCILLATIONS AMPLITUDES BASES AND FOUNDATIONS OF THE FORMING MACHINE //Multi-authored monograph Topical scientific researches into resource-saving technologies of mineral mining and processing. - Sofia: Publishing house St Ivan Rilski,2020, P. 417-427 http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/6769
  • Modernization and engineering development of resource-saving technologies in mineral mining and processing: Multi-authored monograph. – Petrosani, Romania: UNIVERSITAS Publishing, 2019. – 424 р.
  • Traditions and innovations of resource-saving technologies in mineral mining and processing. Multi-authored monograph. – Petroșani, Romania: UNIVERSITAS Publishing, 2019. – 424 р.
  • Vynnykov Yu.L. Practical problems of anistropic soil mechanics: Monograph / Yu.L. Vynnykov, A. Aniskin. – Varazdin: University North, 2019. – 157 p. ISBN 978-953-7809-66-9. (монографія у країнах Євросоюзу (Хорватія)).
  • Branimir Cvetcovic Screening a Multi-fractured Horizontal Well Production and Drainage in an Unconventional Reservoir / Branimir Cvetcovic // Multiphase Flow Dynamics. ABCM Series on Mechanical Sciences and Engineering / M. Ferreira Martins et al. (eds). – Springer, 2022. – Pp.9-25.
  • https://doi.org/10.1007/978-3-030-93456-9_2
  • Mykhailovska Olena METHOD OF  CALCULATING THE STRESS-STRAIN STATE IF THE DEPTH WELL AND AREA AROUND THE WELL // Prospect for developing resource-saving technologies in mineral mining and processing. Multi-authored  monograph. Petrosani. Romania. 2022. – Pp. 369-669
  • Yelchenko-Lobovska, A. S. and Lavryk, I. O. and Liashenko, A. V. and Pedchenko, L. O. and Pedchenko, M. M. (2022) BITUMEN EXTRACTION TECHNOLOGY FROM BITUMINOUS SAND DEPOSITS. Prospects for developing resource-saving technologies in mineral mining and processing: multi-authored monograph. - Petroșani, Romania : UNIVERSITAS Publishing, 2022. - PP. 308-326.                  https://doi.org/10.31713/m1112
  • Pedchenko N. M. IMPROVING THE EFFICIENCY OF THE TECHNOLOGICAL COMPLEX FOR THE DEVELOPMENT OF MARINE GAS AND GAS HYDRATE DEPOSITS / N. M. Pedchenko // Prospects for developing resource-saving technologies in mineral mining and processing : multi-authored monograph. - Petroșani, Romania : UNIVERSITAS Publishing, 2022. - PP. 396-415.   https://doi.org/10.31713/m1115
  • Experience of improving the operating realiability of drilling machines at the installation of extra deep wells in complex geological conditions / Yu. L. Vynnykov, M. O. Kharchenko, I. I. Lartseva [etc.] // Prospects for developing resource-saving technologies in mineral mining and processing: multi-authored monograph. – Petroșani, Romania: UNIVERSITAS Publishing, 2022. – PP. 670-681.https://doi.org/10.31713/m1126
  • Mykhailovska O. Theoretical basis of methods for calculating the dynamic characteristics of the bases and foundations of oil and gas complex equipment / O. Mykhailovska // Key trends of integrated innovation-driven scientific and technological development of mining regions : monograph. - Petroșani, Romania : UNIVERSITAS Publishing, 2023. - РР. 582-611. http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/12042
  • Yelchenko-Lobovska A. Metodology for determining the parameters of the start of gas hydrates mass ctystallizatuion / A. Yelchenko-Lobovska, L. Pedchenko, M. Pedchenko // Key trends of integrated innovation-driven scientific and technological development of mining regions : monograph. - Petroșani, Romania : UNIVERSITAS Publishing, 2023. - PP. 326-342.   https://doi.org/10.31713/m1215      (співавторство – кафедра буріння та геології)
  • Mykhailovska O. The practice of developing electronic training courses of disciplines under martial law Higher education reforms in Ukraine: challenges, status, and prospects : Collective monograph. Riga, Latvia : Baltija Publishing, 2023. 265-294 p.  https://doi.org/10.30525/978-9934-26-360-6-12
  • Pedchenko L. Justification of the choice of pneumatic structures for the formation of ground storage facilities for the gas hydrates storage / L. Pedchenko, M. Pedchenko, N. Pedchenko // Modern forms of development of resource-saving technologies for minerals mining and processing : monograph. - Petroșani, Romania : UNIVERSITAS Publishing, 2024. - PP. 479-501.  http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/29387

 

– отримані патенти на винаходи та корисні моделі та свідоцтва на твір:

  • Спосіб дослідження газових свердловин з визначенням необмеженої кількості режимів №134735 МПК / Заявник і патентовласник Рой М.М. - № u 2018 05287. Подано 14.05.2018р., опубліковано 10.06.2019р. Бюл. №11.
  • Спосіб влаштування довічного шламосховища для токсичних відходів. №140153 МПК Е02D 29/00, МПК Е02D 31/00 Україна / М.Л. Зоценко, О.В. Михайловська– № u 2019 07230; Заявл. 01.07.2019; Опубл. 10.02.2020. – Бюл. – 2020. – №3. – 4 с. http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/6771
  • Лопатеве долото-бурозмішувач Деклараційний патент на корисну модель №144876 МПК (2020) Е21B 10/42, E02D 3/12 Україна / Л.М. Зоценко, О.В. Михайловська, О.В. Марусич– № u 2020 03760. Заявл. 22.06.2020р. Опубл. 26.10.2020. – Бюл. – 2020. – №20. – 4 с. http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/8653
  • Вертлюг Деклараційний патент на корисну модель № МПК (2020) Е02D 3/12? Е21B 10/42 Україна / Л.М. Зоценко, О.В. Михайловська, Д.Г. Федій– № u 2020 03741. Заявл. 22.06.2020р. Опубл. 26.10.2020. – Бюл. – 2020. – №20. – 4 с. http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/8652
  • Спосіб влаштування корпусу біореактора для виробництва біогазу № МПК (2020) C02F 11/04, C02F 3/28 Україна / В.В. Клименко, М.Л.. Зоценко, О.В. Михайловська, – № u 2020 03742. Заявл. 22.06.2020р. Опубл. 10.11.2020. – Бюл. – 2020. – №21. – 4 с. http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/8654
  • Спосіб видобування природного бітуму і високов’язкої нафти № 139446 МПК (2020.01) Е21В 43/00 Україна / М.М. Педченко, Л.О. Педченко, Н.М. Педченко, - № u 2019 05527. Заявл. 22.05.2019 р. Опубл. 10.01.2020. – Бюл. – 2020. - №1. – 5 с.
  • Спосіб видобування газу із покладів газових № 122631 МПК Е21В 43/01 (2006.01) Е21В 43/24 (2006.01) Е21В 7/18 (2006.01) Україна / М.М. Педченко, Л.О. Педченко, Н.М. Педченко, - № а 2019 05106. Заявл. 25.11.2020 р. Опубл. 10.12.2020. – Бюл. – 2020. - №23. – 4 с.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 95182. «Експериментальна установка та методика вивчення гідратоутворення природних газів.» / Дмитренко В.І. – за реєстр. 09.01.2020.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 95181. Монографія «Ефективні конструктивно-технологічні рішення об’єктів транспортування нафти і нафтопродуктів у складних інженерно-геологічних умовах». Автори: В.О. Онищенко, Ю.Л. Винников, М.Л. Зоценко, С.Ф. Пічугін, М.О. Харченко, О.В. Степова, В.М. Савик, П.О. Молчанов, П.Ю. Винников, О.М. Ганошенко. Дата реєстрації 09.01.2020.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 98592. Монографія «Ефективні конструктивно-технологічні рішення об’єктів зберігання нафти і нафтопродуктів у складних інженерно-геологічних умовах». Автори: В.О. Онищенко, Ю.Л. Винников, М.Л. Зоценко, М.О. Харченко, І.І. Ларцева, В.І. Бредун, Т.М. Нестеренко. Дата реєстрації 13.07.2020.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 101368. Стаття «Improving proposals for design standards of vertical cylindrical steel tanks for oil and oil products storage». Автори: В.О. Онищенко, Ю.Л. Винников, М.Л. Зоценко, М.О. Харченко, І.І. Ларцева. Твір оприлюднено: Опублікування: «Improving proposals for design standards of vertical cylindrical steel tanks for oil and oil products storage» / V. Onyshchenko, M. Zotsenko, Yu. Vynnykov, M. Kharchenko, I. Lartseva // Academic Journal. Series: Industrial Machine Building, Civil Engineering. – Poltava: Poltava National Technical Yuri Kondratyuk University. – 2018. – Issue 2 (51)′. – P. 5 – 18. Дата реєстрації 22.11.2020.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 101440. Монографія «Надійність металевих конструкцій нафтогазової галузі». Автори: Онищенко Володимир Олександрович, Макаренко Валерій Дмитрович, Винников Юрій Леонідович. Опублікування: Онищенко В.О., Макаренко В.Д., Винников Ю.Л. Надійність металевих конструкцій нафтогазової галузі: монографія. Ніжин: НДУ імені Миколи Гоголя, 2018. – 277 с. Дата реєстрації 24.12.2020.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 101441. Монографія «Основи тріщиностійкості резервуарів і трубопроводів». Автори: Онищенко Володимир Олександрович, Макаренко Валерій Дмитрович, Винников Юрій Леонідович, Чеботар Іван Миколайович. Опублікування: Онищенко В.О., Макаренко В.Д., Винников Ю.Л, Чеботар І.М. Основи тріщиностійкості резервуарів і трубопроводів: монографія. Ніжин: НДУ імені Миколи Гоголя, 2018. – 255 с. Дата реєстрації 24.12.2020.
  • Пат. № 143964 Україна, МПК(2020.01) Е21В 37/00. Пристрій для очищення насосно-компресорних труб свердловин нафтоносних пластів/ Макаренко В.Д., Макаренко Ю.В., Ляшенко А.В., Зезекало І.Г., Мангура А.М., Сизоненко А.В., Ногіна А.М., Макаренко І.О., Петренко О.О., Дмитренко В.І. ; заявник і власник Макаренко В.Д.. – № u 2020 00761; заявл. 10.02.2020р.; опубл.25.08.2020, Бюл. №18.
  • 2. Патент на винахід №126498 Україна. Спосіб видобування природного бітуму і високов’язкої нафти / Н.М. Педченко, Л.О. Педченко, М.М. Педченко. - № а 2019 05519; заявл. 22.05.2019; опубл. 19.10.2022, Бюл. №42
  • Спосіб влаштування грунтоцементих елементів з добавкою золи. № u202301242 МПК Е02D 29/00, МПК Е02D 31/00  Україна / М.Л. Зоценко, О.В. Михайловська – № u202301242; Заявл. 24.03.2023; Опубл. . – Бюл. – 2023. – №3. – 4 с.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на науковий твір. №108162 Application of grout slurries with the defecate addition for effective well cementing. Автори: Петруняк М.В., Рубель В.В., Чевганова В.Я., Кулакова С.Ю.. Опублікування: Петруняк М.В., Рубель В.В., Чевганова В.Я., Кулакова С.Ю. Application of grout slurries with the defecate addition for effective well cementing (2021) Mining of Mineral Deposits, 15 (1), pp. 59-65. Дата реєстрації 23.09.2021.

За кілька останніх років співробітниками кафедри отримані 28 охоронних документів, у т.ч. 8 патентів України на винаходи, 12 патентів України на корисні моделі, 8 авторських свідоцтв на твір.

– навчальні посібники:

  • Engineering Geology and Soil Mechanics Starter: Training manual / M.L. Zotsenko, Yu.L. Vynnykov, І.V. Miroshnychenk) та навчальний посібник (Основи нафтогазової справи / В. С. Білецький, В.М. Орловський, В. І. Дмитренко, А. М. Похилко).
  • Буріння свердловин: навч. посіб. / Є.А. Коровяка, В.Л. Хоменко, Ю.Л. Винников, М.О. Харченко, В.О. Расцвєтаєв; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Дніпро: НТУ «ДП», 2021. – 292 с. – Режим доступу : http://nmu.org.ua
  • Engineering Geology and Soil Mechanics Starter: Training manual / M.L. Zotsenko, Yu.L. Vynnykov, І.V. Miroshnychenko. – Poltava: PoltNTU, 2019. – 136 с.
  • В.М. Савик, П.О. Молчанов, А.П. Калюжний, Т.О. Суржко. Навчальний посібник з дисципліни «Випробування, пуско-налагодження та основи технічної експлуатації машин нафтогазової галузі» для бакалаврів спеціальностей 185 «Нафтогазова інженерія та технології». – Полтава, 2022. – 138 с.

7. Відзнаки для молодих вчених

Наукову та дослідницьку роботу, молодих вчених кафедри, було високо і достойно оцінено, на державному рівні.

Харченко М.О. – стипендіат стипендії молодих вчених Кабінету Міністрів України (2018 р.) та лауреат премії Президента України для молодих учених (2018 р.). https://www.president.gov.ua/documents/4192018-25730

https://nupp.edu.ua/page/laureati-premii-prezidenta-ukraini.html

https://nupp.edu.ua/news/molodi-naukovtsi-poltavshchini-laureati-premii-prezidenta-ukraini.html
 

У 2018 році к.т.н., доцент Ларцева І.І. отримала стипендію міського голови для молодих учених.

У 2021 році к.т.н., доценту кафедри Петрашу О.В. присуджено премію Національної академії наук України для молодих вчених 2020 року, за кращу наукову роботу: «Нормативне забезпечення модернізації обладнання нафтогазової промисловості України» (секція Науки про Землю).
https://nupp.edu.ua/news/naukovtsyu-universitetu-prisudzheno-premiyu-natsionalnoi-akademii-nauk-ukraini.html

8. Високі досягнення викладачів у науково-педагогічній діяльності відзначено преміями та дипломами:

Нестеренко Т.М., к.т.н., доцент – переможець конкурсу «Midstream – technological diagram, flow assurance, surface facilities» (посіла ІІІ місце), який відбувся у липні 2020 року, за підтримки АТ «Укргазвидобування» та компанії «Schlumberger». Тема досліджень: «Підготовка природного газу з використанням абсорбційних холодильних машин, що працюють за принципом сонячного охолодження».

У 2021 році д.т.н., професор кафедри нафтогазової інженерії та технологій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ю.Л.Винников – лауреат Премії Полтавської обласної ради імені Володимира Вернадського, у номінації: «Науково-педагогічна діяльність у вищих навчальних закладах третього, четвертого рівня акредитації».

У 2012 році за результатами Всеукраїнського конкурсу «Винахід – 2012», у номінації «Кращий винахід» комплекс винаходів НПП Зоценко М.Л., Клименко В.В. Педченко Л.О. і Педченко М.М. було визнано кращими у Полтавській області та нагороджено дипломом.

9. Наукова діяльність студентів

Студенти кафедри нафтогазової інженерії та технологій повністю готові до серйозної наукової діяльності. Вони набули умінь та навичок для творчої реалізації отриманих знань, оволоділи методологією наукового пошуку, набули дослідницького досвіду. Тому більшість молодих спеціалістів активно беруть участь у конференціях різного рівня, друкуються у наукових журналах і збірниках. З 2019 року студент (Дрозд І.В.) є співавторам двох монографій (виданих у Румунії), 23 студенти мають опубліковані наукові статті, 51 студент має опубліковані тези, за результатами участі на конференціях.

За результатами студентської наукової роботи, студенти виборюють дипломи І-ІІІ ступенів, почесні грамоти, листи та подяки. У 2019 році Панченко Н. отримала диплом ІІІ ступеня, за роботу: «Вплив вуглекислих солей амонію на фільтраційні властивості порід привибійної зони пласта», зі спеціальності «Гірництво» (науковий керівник – к.т.н., доц. Дмитренко В.І.). https://nupp.edu.ua/news/studenti-poltntu-stali-peremozhtsyami-vseukrainskogo-konkursu-studentskikh-naukovikh-robit.html

У 2020 році призові місця на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт зайняли:

  • Дрозд І.С. зі спеціальності 184 «Гірництво» (науковий керівник: д.т.н., проф. Винников Ю.Л.);
  • Литвяк О.В. зі спеціальності «Зварювання» (науковий керівник: ст. викладач Мангура А.М.);
  • Непочатов С.С. зі спеціальності «Матеріалознавство» (науковий керівник: ст. викладач Сизоненко А.В.).

У 2021 році Ключка Д.М. отримав диплом ІІ ступеня за роботу: «Оцінка ефективності використання високомінералізованих пластових вод для попередження гідратоутворення природного газу в умовах Західно-Радченківського газоконденсатного родовища» зі спеціальності «Гірництво» (науковий керівник – к.т.н., доц. Дмитренко В.І.) https://nupp.edu.ua/news/magistrant-politekhniki-peremig-na-konkursi-naukovikh-robit-zi-spetsialnosti-girnitstvo.html.

За результатами участі в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади студентів з: «Видобування нафти і газу», що відбулася у 2016 році, на базі Івано-Франківського національного технічного університету, студенти Волобуєв А. та Глушко О. вибороли призові 2 та 3 місця, відповідно.

У 2018 році переможцями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади студентів (на базі ІНФТУНГ) стали студентки 4 курсу Китайгора К. та Ошовська К., які вибороли 2 та 3 місця, відповідно.

У 2020 році студенти університету здобули перемогу у конкурсі креативних ідей та інноваційних рішень для нафтогазової галузі України від освітньо-професійної платформи Independent Petroleum Leaders (IPL).

  • у категорії «RESERVOIR MANAGEMENT» – студент 4 курсу Дмитро Ключка;
  • у категорії «DRILLING» – магістрант Дмитро Дерев’янко;
  • у категорії «INDUSTRY IMPROVEMENT» – магістрантка Оксана Микийчук.

Магістранти Ковтун В. та Дуванов К. вибороли головний приз – участь у щорічній галузевій конференції від Ньюфолк НКЦ.

У квітні 2019 року група студентів університету (К.Фамегне, А.Мосійчук, О.Дубина, Н.Панюта, Ю.Кателла), під керівництвом к.т.н., доцента О.В. Петраша, взяла участь у півфіналі Міжнародного конкурсу Imperial Barrel Awards у м. Прага (організатор конкурсу – American Association of Petroleum Geologists), Чехія, м. Прага, 22 березня 2019 р.

Влітку 2020 року переможцем конкурсу студентських науково-технічних робіт з використанням засобів автоматизації Siemens став студент 4 курсу А. Бучинський.

Участь аспірантів у 9-й Щорічному студентському енергетичному конгресі (ASEC) 2022, Загреб (Хорватія), 7-9 березня 2022 р. Дяченко Юлія (науковий керівник к.т.н., доц. Дмитренко В.І. ) виступила з доповіддю «Оцінка  антифрикційних властивостей рослинних олій та їх вплив на властивості бурових розчинів». https://nupp.edu.ua/news/studenti-politekhniki-vzyali-uchast-u-spe-kongresi-ta-zmagalis-na-konkursi-naukovikh-robit.html?fbclid=IwAR18LX2XHOSwLx7yDTr9xvAUXkIN1AUFeYCC61Y7gBqaZEHXVhyrrZx2G8A

Проходження практики за кордоном  аспірантами:

  • 6-10 червня 2022 р. - Мартусь О., аспірантка, Дяченко Ю. аспірантка, спеціальність 185 «Нафтогазова інженерія та технології», Petroleum Engineering Summer School held in Dubrovnik, Croatia. Програма проходження практики:  Emission Management – methane measuring & mitigation, carbon capture, utilization & storage https://pntueduua.sharepoint.com/:f:/s/oget.info/EsFvbwSclzJNp-NQomn_l-EBg681NStyfQ5BZQ9DuNX6fA?e=pLg3zf
  • 13-17 червня 2022 р. - Мартусь О., аспірантка, Дяченко Ю. аспірантка, спеціальність 185 «Нафтогазова інженерія та технології», Petroleum Engineering Summer School held in Dubrovnik, Croatia. Програма проходження практики: Geothermal development – geological potential, well planning, well construction, reservoir engineering, production utilization, legal and economic aspects https://pntueduua.sharepoint.com/:f:/s/oget.info/EsFvbwSclzJNp-NQomn_l-EBg681NStyfQ5BZQ9DuNX6fA?e=pLg3zf

 

10. За різними науковими напрямками працюють наукові гуртки студентів, організовуються наукові семінари викладачів та аспірантів, проводяться науково-практичні конференції.

У рамках щорічної науково-практичної студентської конференції університету працює секція «Нафтогазової інженерії та технологій», на якій представлені доповіді з науково-дослідної роботи студентів, виконані під керівництвом співробітників кафедри. Все це, безумовно, стимулює розвиток і реалізацію творчого й науково-дослідного потенціалу наших студентів. У 2020-2023 році кафедра розширила кількість секцій, робота здійснювалась за такими напрямками:

  • секції «Нафтогазових технологій» (88 учасників, у т.ч. з інших організацій – 29),
  • секції «Нафтогазового обладнання» (35 учасників, у т.ч. з інших організацій – 10),
  • секції «Геології та механіки гірських порід» (53 учасників, у т.ч. з інших організацій – 18),
  • секції «Гірництва та нетрадіційних джерел вуглеводнів» (35 учасників, у т.ч. з інших організацій – 10).
  • секції «Геологічне моделювання» (30 учасників).
  • секції  «Газогідратні технології в галузі» (28 учасників).

 

З вересня 2017 року функціонує студентське відділення SPE (Society of Petroleum Engineers). За підсумками роботи 2017-2018 н. р. спілка показала високі показники. Так, учасники спілки взяли участь у 17 заходах за межами університету, міжнародних конференціях та виставках-конкурсах, виступили організаторами низки заходів у межах університету (тематичні speaking clubs тощо). Серед найбільш вагомих результатів – стажування членів спілки в Азербайджанському державному університеті нафти та промисловості (11-15 грудня 2017 року); участь у Міжнародній нафтогазовій конференції East Meets West, яка проходить у місті Кракові (Польша); організація та проведення онлайн лекцій між ПолтНТУ та AUT (Іран), в рамках роботи між студентськими спілками SPE ПолтНТУ та Amirkabir university of technology, тощо.

Серед найбільш вагомих результатів діяльності членів спілки - участь аспірантів у 9-й Щорічному студентському енергетичному конгресі (ASEC) 2022, Загреб (Хорватія), 7-9 березня 2022 р.; участь у роботі SPE Лондонської, Новозеландської, Італійської та Копенгагенської секцій та SPE Geothermal Technical секції у вересні-грудні 2022 р.;

7 вересня 2023 р.  проведення в рамках X Міжнародного галузевого форуму "Енергетична безпека - головний пріоритет розвитку нафтогазової галузі України" SPE Student Symposium & Professional Workshop на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

21 березня 2024 р. проведення  в рамках FIRST INTERNATIONAL GREEN OIL&GAS FORUM  SPE Student Symposium & Professional Workshop на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

 

11. За високі досягнення у громадській, науковій та освітній сферах студентів, які навчаються за спеціальністю 185, було відзначено іменними та академічними стипендіями.

На початку 2021 року магістранту Ключці Д. за особливі досягнення у громадській, науковій, освітній сферах, переможцю конкурсу креативних ідей та інноваційних рішень для нафтогазової галузі України від освітньої професійної платформи Independent Petroleum Leaders (IPL), було призначено іменну стипендію Полтавської міської ради.

https://nupp.edu.ua/news/poltavska-miska-rada-priznachila-imenni-stipendii-trom-studentam-politekhniki.html?fbclid=IwAR1Fw6aYxbRJwPqDgJnBMuIbh5k4nQ8UIdLxybqcb_MnwuvvMektdrRrS0Y

Магістранту Арсеняну Д., як кращому студенту Національного університету: «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» призначено академічну стипендію Президента України на 2019-2020 навчальний рік.

https://nupp.edu.ua/news/pyatero-studentiv-stali-stipendiatami-verkhovnoi-radi-ukraini-ta-prezidenta-ukraini.html

29 лютого 2024 р. АТ «Укрнафта» у рамках Меморандуму про співпрацю з Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на завершальному етапі конкурсного відбору претендентів на стипендіальну програму для студентів  обрала 5 переможців.  За результатами співбесіди конкурсною комісією було визначено 2  переможців кафедри НГІТ:

  • Анастасія Молодча, студентка третього курсу освітньої програми «Нафтогазова інженерія та технології»;
  • Владислав Пічка, студент четвертого курсу освітньої програми «Нафтогазова інженерія та технології»

12. Викладачі кафедри систематично проходять стажування на підприємствах і організаціях міста Полтава, у провідних вітчизняних ВНЗ (Івано-Франківськ, Київ), науково-дослідних установах (ПАТ «Укрнафта» Нафтогазовидобувне управління «Полтаванафтогаз», ПАТ «Укргазвидобування», ФБУ «Укрбургаз» Полтавське ВБР, ДТЕК Нафтогаз.

Стажування науково-педагогічних працівників на провідних вітчизняних підприємствах нафтогазового комплексу:

  • проходження викладачами кафедри НГІТ тренінгів від NEXT a Schlumberger company;
  • НКК «Шебелинкагаз-видобування», Харків (згідно з договором про співпрацю між ПолтНТУ – УГВ) за Програмою стажування «NEXT – Проектування буріння», 2019 р.;
  • навчальний центр УГВ, Київ«NEXT – Оптимізація буріння», 2019 р.;
  • ПолтНТУ, Полтава «NEXT – Запобігання прихватам бурового інструменту», 2019 р.;
  • курси підвищення кваліфікації для співробітників компанії ДТЕК з курсу «Сучасні технології для підвищення ефективності розробки родовищ нафти і газу», м. Київ, 2019 р.
  • «Геофізичні дослідження» (ДП «Укрнаукагеоцентр», 2021р.;
  • проходження Interpretation  у квітні-червні 2023 р. викладачами кафедри НГІТ навчальних курсів роботи в програмних продуктах від SLB, що підтверджено відповідними сертифікатами: Techlog Fundamentals, Petrel Geological Interpretation and Modeling, Fundamentals of Seismic;

 

Стажування науково-педагогічних працівників кафедри за кордоном (Польща, Велика Британія, Румунія, Азербайджан, Хорватія) та міжнародне співробітництво:

  • стажування науково-педагогічних працівників, 11 – 15 березня 2019, Poland, Przeworsk, Higher School of Social and Economic in Przeworsk «Modern University in the sestem of European education: methods teaching, scientific-pedagogical and internationalization of the educational process» (Сучасний університет в системі європейської освіти: методи навчання, науково-педагогічний розвиток, дистанційна освіта та інтернаціоналізаці навчального процесу), к.т.н., доц. Нестеренко Т.М., к.т.н., доц. кафедри Нестеренко Т.М.

стажування науково-педагогічних працівників, 21 вересня – 30 жовтня 2020, Ukraine-England-Slovak republic «International scientific and pedagogical, traineeship», д.т.н., професор Винников Ю.Л..

  • У рамках програми Еrasmus+ (Staff training mobility within the Erasmus program) з 07 по 11.05.2018 р. к.т.н., доцент, доцент кафедри НГІТ Ларцева І.І. відвідала University of Oradea (м. Орадя, Румунія), факультет енергетичної інженерії та промислового менеджменту, кафедру енергетичної інженерії

Шість провідних викладачів кафедри є членами SPE (Society of Petroleum Engeneering), 18 – Спілки буровиків України.

4 квітня-15 травня 2022, Scientific and pedagogical internship INNOVATIONS IN TRAINING ENGINEERING SPECIALISTS IN THE EU HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS  Wloclawek, Republic of Poland - к.т.н., доц. Михайловська О.В.;

  • Scientific and pedagogical internship “Theory and practice of scientific and pedagogical approaches in education” ISMA University of Applied Sciences (ISMA), Riga, Latvia - к.т.н., доц. Рубель В.П., к.т.н., доц. Петруняк М.В., к.т.н., доц.Педченко Л.О.,  к.т.н., доц. Педченко М.М.;
  • участь у міжнародному науково-освітньому проєкті «Development of online courses for teaching in higher education institutions» у м. Прага, Чеська Республіка (2023 р.) - - к.т.н., доц. Рубель В.П., к.т.н., доц.Педченко Л.О.,  к.т.н., доц. Педченко М.М.;
  • У рамках програми міжнародного співробітництва Erasmus+, Staff Mobility for Teaching  25-29 квітня 2022 р. к.т.н., доцент, доцент кафедри НГІТ Нестеренко Т.М. відвідала Краківську гірничо-металургійну академію ім. Станіслава Сташіца (м. Краків, Польща), факультет нафти і газу
  • У рамках програми міжнародного співробітництва Erasmus+, Staff Mobility for Teaching,  9-13 травня 2022 р.  PhD,  проф. кафедри НГІТ Б. Цвєтковіч відвідав Краківську гірничо-металургійну академію ім. Станіслава Сташіца (м. Краків, Польща), факультет нафти і газу

 

13. Співробітництво з провідними вітчизняними та закордонними вченими

Важливим аспектом наукової діяльності кафедри є співробітництво з провідними вітчизняними та закордонними вченими. Наукові зв’язки підтримуються з науковими центрами та провідними фаховими університетами Києва, Івано-Франківська, Харкова, Китайський університет нафти (м. Пекін), University North, Koprivnica, (Хорватія), Краківська гірничо-металургійна академія (Польща)

На основі договору про співробітництво з Китайським університетом нафти (м. Пекін) опубліковано спільну статтю ст. викладача Ляшенко А.В. з науковцями пекінського вишу у фаховому збірнику.

У рамках обміну досвідом із колегами Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца (Польща) у період 4 - 7 грудня 2019 р.

  • 17 серпня 2022 р.підписано угоду про співпрацю

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0WusmNYiotJPQ9zy9uWRxhbxKFU3LC6rxXzCyqaz6UnFqYFjGCjJwZ2im8YTZjSzjl&id=1441607129391080

25-29 квітня 2022 р. – Нестеренко Т.М., к.т.р.,доц., 9-13 травня 2022 р. – Бранімір Цвєтковіч, PhD, проф.

Ректор НУПП проф. Онищенко В.О. з ректором Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца (2019 рік)

Професор Винников Ю.Л, директорка коледжу нафти і газу Шумська Л.П., завідувач кафедри Харченко М.О. у Краківській гірничо-металургійній академії ім. С. Сташіца (2019 рік)

НПП кафедри взяли участь у заходах до Дня Гірника (гірничого фестивалю «Barborka») та зустрілися з представниками факультету буріння, нафти і газу.

За програмою Erasmus+, University North, влітку 2019 року д.т.н., проф., Винников Ю.Л. перебував у Varazdin (Croatia). У межах проекту за програмою міжнародного співробітництва Erasmus+ видано 2 спільні монографії та 5 статей у фахових виданнях, 1 доповідь у працях міжнародної конференції в Сараєво (Боснія), 3 тези конференцій

Ларцева І.І. за програмою Erasmus+ в Румунії (2018 р.) відвідала Орадійський університет, ознайомилася з навчально-методичною базою кафедри енергетичного менеджменту

У рамках обміну досвідом із колегами із Познанської політехніки (Польща) – участь д.т.н., проф., Винникова Ю.Л. в інавгурації нового навчального року (1-4 жовтня 2019).

Результатом співпраці з НАН України є проведення заходів та написання спільних статей у фахових виданнях (категорія Б):

  • ХІ Міжнародна науково-практична конференція: «Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки» (спільно з Національною академією наук України), ПолтНТУ 20-21 грудня 2018 та ін.);
  • XІI Міжнар. наук.-практ. конф.: «Академічна й університетська наука: результати та перспективи», 6 грудня 2019 р.;
  • круглий стіл: «Нафтогазова інженерія та технології» в рамках роботи XІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Академічна й університетська наука: результати та перспективи», 10-11 грудня 2020 року.
  • круглий стіл «Нафтогазова інженерія та технології» в рамках роботи XІV Міжнародної науково-практичної конференції «Академічна й університетська наука: результати та перспективи», 09 грудня 2021 року;
  • Круглий стіл «ВИРОБНИЦТВО, ТЕХНОЛОГІЇ, ІНЖЕНЕРІЯ» в рамках роботи XV Міжнародної науково-практичної конференції «Академічна й університетська наука: результати та перспективи» 2-4-грудня 2022р.;
  • XVІ Міжнародна науково-практична конференція «Академічна й університетська наука: результати та перспективи», 12 – 13 грудня 2023 року

Під керівництвом іноземного професора кафедри НГІТ Полтавської політехніки Браніміра Цветковича, фахівцями кафедри впроваджуються нові програмні комплекси, що були наданні університету провідними зарубіжними компаніями.

Аспекти застосування програмних комплексів Harmony Reservoir (IHS Markit) (призначений для гідродинамічного моделювання пласта) та комплекс KAPPA Suite (KAPPA) (призначений для проєктування розробки родовища в цілому, та систем збору і підготовки сировини на поверхні) наряду з Petrel, Eclipse, PipeSim, PetroMod (Schlumberger), IPM Suite (Petex). Практичні навички роботи з ними викладаються на курсах дисциплін кафедри «Геологічне та гідрогеологічне моделювання» та «Основи гідродинамічного моделювання».

Результатом співпраці викладачів кафедри НГІТ та науковців Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, м.Дніпро  - участь у V International Conference "Essays of Mining Science and Practice", 8-10 листопада 2023 р. та написання спільних публікацій у фахових виданнях (категорія А).

Браніміром Цвєтковічем, PhD, зав.кафедри НГІТ Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» 13.05.2022 в Університеті Науки і Технологій ім.Станіслава Сташіца (Краків, Польща) було прочитано лекції для студентів 1 курсу магістратури (факультет гірничої справи, геології та нафтогазової інженерії). Тема лекцій:

1. Reservoir characterization  and volumetric from well pressure-rates data - 4 год;

2. Transient versus depletion well responses analyses -  4 год. https://pntueduua.sharepoint.com/:f:/s/oget.info/EpmyX13YSztGo3HlLeDG4wgBZ4qlI-Wj_UHZ6Hr2BCfbSA?e=6ynCfw

 

Науковці провідних наукових установ та ВУЗІв приймали участь у роботі разових спеціалізованих вчених рад ДФ 44.052.005 та ДФ 44.052.006 аспірантури за спеціальністю 185 Нафтогазова інженерія та технології:

Інститут відновлювальної енергетики НАН України - Зур’ян О.В., к.т.н., с.н.с.;

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» - Сай К.С., к.т.н., доцент;

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» - Фик І.М., д.т.н., проф.;

Інститут механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України - Маслов Б.П., д.фіз.-мат.н., с.н.с.

 

14. Співробітництво з провідними вітчизняними та зарубіжними установами та підприємствами

Також кафедра плідно співпрацює з науково-дослідними установами ДП «Науканафтогаз», УкрНДІгаз, ДП «Укрнаукагеоцентр», інститутами геофізики, відновлювальної енергетики, геологічних наук Національної академії наук України, тощо.

Професор Володимир Онищенко та директор УкрНДІгаз Сергій Кривуля

ПолтНТУ та УкрНДІгаз підписали меморандум про співпрацю у науково-технічній сфері (2018 рік)

Відповідно договору про співпрацю між компанією ДТЕК Нафтогаз і НУПП, спеціалісти навчально-наукового інституту нафти і газу прочитали курс лекцій для спеціалістів компанії ДТЕК на тему: «Cучасні технології для підвищення ефективності розробки родовищ нафти і газу». У жвавому обговоренні новітніх напрямків розвитку нафтогазової галузі приймали участь спеціалісти відділу аудиту компанії ДТЕК та викладачі кафедри нафтогазової інженерії та технологій: Дмитренко Вікторія Іванівна та Зімін Олег Леонідович.

Лекції ля працівників ДТЕК (м. Київ, 2019 рік)

Згідно з програмою співпраці Національного університету: «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та ДТЕК Нафтогаз, науковці університету спільно з фахівцями компанії виконують наукову тему стосовно використання бурових розчинів та шламу для виготовлення матеріалів для будівництва, а також для їх безпечної утилізації та наукову тему з розробки технології для видобування важковидобувних вуглеводнів (бітуми, високов'язкі нафти, газові гідрати та інші) на основі фізичних та хімічних процесів.

Пріоритетні цільові напрями в науковій сфері передбачають виконання наукових досліджень на базі створеної експериментально-дослідної лабораторії, проблем видобутку вуглеводневої сировини на базі Навчально-наукового полігону нафти і газу. У майбутньому планується оснащення сучасним програмним забезпеченням, що дозволить проводити наукові дослідження на якісно новому рівні.

Представники відомих зарубіжних фірм проводять лекції для викладачів, студентів та аспірантів:

  • Засідання UGV «Technology day», ПолтНТУ, 15 листопада 2018;
  • Семінар від компаній Denimex и Ulterra (ДТЭК Нафтогаз і ПНТУ), 27-28листопада 2018 рік;
  • «Drilling Automation and Downhole monitoring with Phisics-based Models», лектор John D. Hedengren, Ph.D, Bringam, США, ПолтНТУ, 8 лютого 2019;
  • Форум «SCHLUMBERGER Ukraine SIS 2019 Forum 2019» – 31 жовтня 2019 р., м. Київ.
  • Науково-практичний семінар «Нові можливості сучасної інженерної освіти», 3 червня 2021 рік, Полтавський коледж нафти і газу.
  • Х Міжнародний галузевий форум, 6-7 вересня 2023 р.
  • Круглий стіл «Основні тенденції розвитку нафтогазової галузі», 19.12.2023 р
  • 7 вересня 2023 р. – проведення X Міжнародного галузевого форуму "Енергетична безпека - головний пріоритет розвитку нафтогазової галузі України" на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
  • 20-21 березня з ініціативи Полтавської ОВА на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся I Міжнародний Зелений Нафтогазовий форум «Взаємодія влади, територіальних громад, бізнесу та науки».

 

15. Кафедра нафтогазової інженерії та технологій проводить підготовку науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру

Рішенням Вченої ради Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка у 2016 року в університеті було відкрито аспірантуру зі спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології», у вересні 2017 року здійснено перший набір.

Науковими керівниками є авторитетні фахівці нафтогазової галузі (Зезекало І.Г., Бранімір Цвєтковіч), університету (Дмитренко В.І., Савик В.М., Рой М.М., Педченко М.М.) та наукових центрів Полтави (Лубков М.В.) – Полтавської гравіметричної обсерваторії філіалу Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України, тощо. За спеціальністю 185 «Нафтогазова інженерія та технології» вже навчається 43 аспіранти

Дослідницькі проекти за участю наукових керівників аспірантів розробляються також в межах науково-дослідних тем кафедри:

1. Розробка технології для видобування важковидобувних вуглеводнів (бітуми, високов’язкі нафти, газові гідрати та інші) на основі фізичних та хімічних процесів (№ державної реєстрації 0120U104892, керівник: д.т.н., проф. Зезекало І.Г., термін виконання: 2020 – 2024 рр.).

2. Розробка технології використання бурових розчинів та шламів для виготовлення будівельних матеріалів, конструкцій та виробів або безпечної утилізації (№ державної реєстрації 0120U104891, керівник: к.т.н., доц. Шульгін В.В., термін виконання: 2020 – 2024 рр.).

Результати роботи НПП опубліковані в каталогах наукових розробок університету: (https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/main/deps/Navch-Doslid-Chast/katalog_2020_sm.pdf).

Аспірант Педченко Н.М. проводить свої дослідження в лабораторії «Газогідратних технологій» кафедри

Аспірантка Дяченко Ю.Г. в лабораторії промивальних рідин НТП «Бурова техніка»

 

16. Захисти дисертацій

1. Захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 18 Виробництво та технології  185 Нафтогазова інженерія та технології:

1.  Педченко Н.М., науковий керівник Зезекало І.Г., д.т.н., проф.. Тема дисертації «Удосконалення способів розробки газогідратних покладів та контролю за гідратоутворенням».  Захист відбувся 24 листопада 2022 р., на засіданні спеціалізованої вченої ради ДФ44.052.005 при Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

2. Захарчук О.О., науковий керівник Лубков М.В., д.фіз.-мат..н., проф. Тема дисертації «Моделювання фільтраційних процесів у неоднорідних нафтогазоносних пластах».  Захист відбувся 28 листопада 2022 р., на засіданні спеціалізованої вченої ради ДФ44.052.006 при Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

2. Участь у роботі разової спеціалізованої вченої ради:

1. Зезекало І.Г., д.т.н., проф. - голова разової спеціалізованої вченої ради ДФ 44.052.006

2. Дмитренко В.І., к.т.н., доц. - член разової спеціалізованої вченої ради ДФ 44.052.005

3. Рой М.М., к.т.н., доц. - член разової спеціалізованої вченої ради ДФ 44.052.006