02.12.24
Науковиці ННІ інформаційних технологій та робототехніки пройшли тренінг у рамках міжнародного проєкту із розвитку цифрових компетенцій та штучного інтелекту «DTTI (The Deep Tech Talent Initiative) Action in Food»
Студенти завершили курс Android Development Basics та освоїли мову програмування Kotlin
Студенти ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки успішно завершили навчальний курс «Android Development Basics», який охоплював ключові аспекти розробки мобільних додатків:
https://nupp.edu.ua/.../studenti-zavershili-kurs-android...
Грудневий дайджест новин від SoftServe: завершуй рік з новими знаннями!
Кар'єрні можливості:
Стажування з C++ Додавай перший проєктний досвід у своє CV. Деталі шукай за посиланням
Грантові місця на курсі «Ручне тестування: практика на проєкті» у SoftServe Academy. Маєш гарну англійську та базові знання з тестування? Тоді реєструйся, проходь відбір та навчайся безплатно.
Події:
5 грудня – Досліджуємо IT-професії: Full Stack розробка Реєструйся на подію та дізнавайся, як розпочати кар’єру в цьому напрямку
11 грудня – Live Coding | Test Automation Приєднуйся, щоб у прямому етері зазирнути за лаштунки автоматизації тестування
29.11.2024
Курс: Computer Science мовою Java (можливість отримати фундаментальні знання з програмування та впевнено обирати будь-який профільний напрям в IT)
Початок: 1 грудня безкоштовно онлайн
Формат:
- 3 місяці навчання
- перегляд лекцій від Ш++, виконання домашніх завдань, перевірка коду інших студентів, інші студенти перевіряють ваш код
- по завершенню: перехід на профільний курс (на якому досягнете рівня Trainee або Junior-розробника)
Наповнення:
- графічні програми та анімації
- рядки, файли та масиви
- робота із зображеннями та аудіофайлами
- інтерактивні інтерфейси та графіки
- асоціативні масиви
- ООП
- парсинг рядків
- введення в алгоритми на графах
- колекції та основи тестування
27.11.2024
Huawei ICT Competition для Європи
Конкурс Huawei ICT Competition для Європи проводиться у партнерстві зМіжнародною освітньою організацією UNESCO, яка просуває "цифрове" навчання та інтеграцію промисловості й освіти. Це щорічний глобальнийзахід з обміну талантами в галузі ІКТ, що надає учням глобальну платформу для демонстрації своїх здібностей та визнання їхніх досягнень.9-й глобальний фінал Huawei ICT Competition відбудеться у травні 2025 року в штаб-квартирі Huawei у Шеньчжені, Китай.
Учасники, які пройдуть доглобального фіналу, отримають можливість відвідати Китай для участі у фінальному глобальному змаганні, оглянути виставкові зали Huawei таознайомитися з кампусом компанії.
Деталі у файлі. Реєстрація відкрита до 31.12.2024.
25.11.2024
Шановні студенти, запрошуємо долучитися на навчання за курсом Штучний Інтелект, що реалізовується в університеті в рамках міжнародного проекту.
Навчання українською мовою. Є можливість обрати як курс з некодовою практичною частиною, так і з кодовою практичною частиною. Деталі і реєстрація на навчання у Гугл формі https://forms.gle/NDDHt2ejFsaHKeET8 Результати проходження курсу дають можливість перезарахувати аналогічну дисципліну в університеті та підвищити рівень знань у сфері ШІ.
26 листопада
ГС
21.11.2024
Проєкт технологічної мілітаризації українського суспільства Victory Drones за сприяння Міністерства освіти та науки України проводить відкриту онлайн-зустріч для студентів та молодих науковців з представниками українських miltech виробництв.
Коли: 21 листопада, четвер о 18:00.
Формат: онлайн-зустріч. Мета зустрічі: ознайомити майбутніх спеціалістів з існуючими можливостями на ринку праці.
На зустрічі ви:
Дізнаєтесь більше про провідні українські miltech виробництва.
Ознайомитеся з актуальними вакансіями та можливостями для стажування.
Відкриєте для себе шлях у miltech, де ви зможете застосувати знання на посилення обороноздатності країни.
Участь за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/fDAXk4bnbvC2PVF47.
Нагадуємо, що реєстрація на Всеукраїнський відкритий конкурс CYBER SECURITY CAMP, який організований за сприяння кіберполіції України та компанії Binance, триває до 29 листопада 2024року. Детальна інформація про умови та деталі конкурсу доступна за посиланням: https://univd.edu.ua/uk/news/20857.
18.11.2024
Мрієш увійти в ІТ, але не знаєш, з чого розпочати?
Kharkiv IT Cluster запрошує на кар’єрні консультації, де досвідчені професіонали галузі поділяться своїми знаннями, дадуть відповіді на запитання та допоможуть зробити перший крок до професійного успіху.
20 листопада о 17:00 – Project Management Юлія Тичинська, Project Manager at ErgoServ, розповість про ключові навички успішного проєктного менеджера та надасть практичні поради для старту кар’єри.
25 листопада о 17:00 – Консультація від ІТ-рекрутера Дізнайся, як створити резюме, яке приверне увагу HR! Ярина Янчинська, Recruiter at Avenga, поділиться секретами сильного CV, розповість, на що звертають увагу роботодавці, та покаже приклади з практики. Готовий зробити перший крок до ІТ-мрії?
Реєструйся за посиланням: https://forms.gle/v87HpewVg89cjVmv8 Здобувай знання та надихайся разом із Kharkiv IT Cluster!
17.11.2024
IT-команда NIX вітає з Міжнародним днем студентів!
Підіймаємо чарівні палички за світлі розуми, що будують майбутнє всього світу
Студентські роки — найдивовижніший час, коли мрії стають цілями, а відкриття формують життєві вподобання. І ця подорож є такою ж важливою, як і пункт призначення
Майбутні натхненники та інженери! Насолоджуйтеся кожною миттю, зберігайте рішучість у пошуках і використовуйте всі щасливі нагоди, що дарує доля. Просто зараз беріть участь у святковому квізі та вигравайте круті призи
Квіз триватиме до 18 листопада, 18:00.
Бажаємо успіху! І пам’ятайте: вам не треба шукати дива, ви творите їх самі
З найтеплішими побажаннями, IT-команда NIX
13.11.2024
Шановні студенти! Запрошуємо ВАС на ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП КОНКУРСУ «СТУДЕНТ РОКУ 2024»!
14 листопада о 15:00 у великій актовій залі університету відбудеться захопливий фінал. Представником від нашого ННІ ІТР буде Білокінь Олександр, який змагатиметься за головне звання «Студент року Полтавської політехніки 2024».
Приходь підтримати Олександра, відчути неймовірну енергію та поринути в атмосферу справжнього студентського свята.
Не пропусти цю яскраву подію, наповни своє студентське життя новими враженнями!
11.11.2024
Програма «СтудМентор» це можливість для інтелектуального волонтерства, в якій українська молодь вивчає менторинг та застосовує його та свої знання у викладанні шкільних предметів в онлайн форматі для дітей з прифронтових регіонів.
Програма спрямована на розвиток професійних навичок і менторських компетентностей студентів під керівництвом досвідчених фахівців. До участі в програмі запрошуються студенти різних спеціальностей, а не лише педагогічних. Основна вимога — бажання навчати та глибокі знання з одного з наступних предметів: українська мова, англійська мова, математика (алгебра, геометрія), історія, фізика, хімія, біологія, географія або інформатика.
Ключові переваги програми для студентів: Практичний досвід, що стане перевагою у резюме. Супервізійна та методична підтримка від кваліфікованих фахівців.
Можливість зарахування педагогічної практики або її проходження в рамках програми.
Участь у вирішенні освітніх втрат серед школярів через менторську підтримку.
Поглиблене навчання для найактивніших 200 учасників у Карпатах.
Сертифікат із досягненнями та подарунки.
Долучитися до програми «СтудМентор» можна за посиланням: https://forms.gle/fzMFrve5Nxr7wWNcA
10.11.2024
«Digital Economy and IT: Trends and Perspectives 2024»: Полтавська політехніка запрошує взяти участь у конференції
Запрошуємо науковців взяти участь у конференції «Digital Economy and IT: Trends and Perspectives 2024», що має на меті дослідити новітні розробки та тренди в галузі цифрової економіки та інформаційних технологій:
https://nupp.edu.ua/.../digital-economy-and-it-trends-and...
08.11.2024
Студенти ННІ ІТР взяли участь у відбірковому етапі університетського конкурсу «Студент року 2024»
На головній сцені університету відбувся черговий відбірковий етап конкурсу «Студент року 2024» для студентів ННІ інформаційних технологій та робототехніки. Учасники продемонстрували унікальні творчі здібності та інтелектуальні навички
Переможцем, який позмагається за звання «Студента року 2024» у гранд-фіналі конкурсу від Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки став студент 2 курсу Олександр Білокінь:
https://nupp.edu.ua/.../studenti-nni-itr-vzyali-uchast-u...
07.11.2024
Реєстрація на воркшоп Open IT! За темою «Git— Незамінний інструмент для всіх, хто пише код» доступна за посиланням: https://forms.gle/ie1cFKudaaEWctmm
Партнер Полтавської політехніки – Вільнюський університет прикладних наук (Литва) продовжує співпрацю у програмі академічної мобільності Erasmus+ KA171 у весняному семестрі 2024/2025 н.р
06.11.2024
Вебінар: Чому варто йти в DevOps? (про те, чому напрямок DevOps стає все більш затребуваним у світі ІТ
7 листопада, 18:30
безкоштовно
онлайн, Zoom
Наповнення: основні принципи та інструменти DevOps; автоматизація розробки, тестування і розгортання програм; важливість CI / CD і як правильно їх налаштувати; реальні приклади впровадження DevOps у проектах компаній Зареєструватись
01.11.2024
Студенти спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки відвідали онлайн-лекцію «DevOps & Cloud Engineering», присвячену особливостям роботи у хмарних технологіях.
Під час лекції розглядалися ключові аспекти DevOps та хмарної інженерії, спікер пояснив чому важливо впроваджувати DevOps у сучасних ІТ-компаніях, а також що таке DevOps і які його основні принципи
У співпраці з ІТ-компанією SoftServe для першокурсників ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки та Полтавського фахового коледжу нафти і газу провели лекцію «ІТ-професії», під час якої майбутні фахівці дізналися про ключові навички для успішного працевлаштування у провідних ІТ-компаніях
31.10.2024
Запрошуємо активно долучитися до цікавого конкурсу CYBER SECURITY CAMP, що реалізується за підтримки кіберполіції та компанії Binance.
Конкурс включатиме чотири етапи. Учасники матимуть можливість пройти тестування на логічне мислення, виконати квестові завдання та представити відеопрезентації.
На завершальному етапі 30 переможців отримають можливість пройти практичне навчання, а програма триватиме 10 днів і завершиться розіграшем призів серед учасників. Важливо зазначити, що конкурс надає здобувачам закладів вищої освіти унікальну можливість перевірити свої навички у сфері інформаційних технологій і кібербезпеки, виконуючи завдання за різними напрямками.
Крім того, учасники конкурсу зможуть навчитися кібергігієні та безпеці з віртуальними активами, виграти поїздку у Буковель і розділити 1 300 000 гривень призового фонду! Для участі в конкурсі потрібно заповнити анкету-заявку за посиланням. https://www.binance.com/uk-UA/survey/77119a31b62d4c2fbd99ca4ac311eb38?_dp=L3dlYnZpZXcvd2Vidmlldz90eXBlPWRlZmF1bHQmbmVlZExvZ2luPWZhbHNlJnVybD1hSFIwY0hNNkx5OTNkM2N1WW1sdVlXNWpaUzVqYjIwdmRXc3RWVUV2YzNWeWRtVjVMemMzTVRFNVlUTXhZall5WkRSak1tWmlaRGs1WTJFMFlXTXpNVEZsWWpNNA==
28.10.2024
Студенти та поліцейські обговорили сучасні виклики у сфері кібербезпеки
Студенти ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки провели зустріч за участю працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України, у рамках якої дізналися про найпоширеніші шахрайські схеми в Інтернеті та отримали практичні поради щодо захисту власних персональних даних.
У рамках візиту спікери ознайомили студентів ІТ-спеціальностей з особливостями роботи кіберполіції, її функціями та обов’язками
09.10.2024
Всеукраїнський відкритий конкурс Cyber Security Camp для студентів!
Департамент кіберполіції Національної поліції України спільно з Департаментом освіти, науки та спорту МВС України та за підтримки криптовалютної біржі «Binance» організовують відкритий конкурс з кібербезпеки для студентів України!
Умови участі:
Учасники: студенти від 18 років.
Формат: онлайн у три етапи:
І Навчання та тестування.
ІІ Практичні завдання.
ІІІ Відео-есе на одну з тем.
Переможці отримають подарунки від «Binance» та пройдуть 10-денний офлайн-тренінг із цифрової грамотності та роботи з віртуальними активами!
Реєстрація триває до 30.10.2024.
Деталі конкурсу: https://www.binance.com/uk-UA/events/cyber-security-camp
Приєднуйся до боротьби за кібербезпеку!
Посібник з реєстрації: https://www.binance.com/uk-UA/blog/all/3677720461421579355
15.08.2024
Студентів Полтавської політехніки запрошують до участі у програмі мобільності Erasmus+ BIP з математики восени 2024 року
Естонський університет прикладних наук TTK University of Applied Sciences запрошує 6 студентів Полтавської політехніки до участі у інтенсивній програмі змішаної академічної мобільності Erasmus+ – BIP «Solving Sustainability Problems Mathematically», що проходитиме на базі університету восени 2024 року.
Дедлайн подання заявок – 05 вересня 2024 року.
06.08.2024
Літо добігає кінця, і всі починають входити у робочо-навчальний ритм. А ти можеш це зробити разом із дайджестом новин від SoftServe.
Події та можливості:
До 14 серпня ти можеш зареєструватися та дізнатися, як забезпечити роботу та навчання навіть під час відключень світла, на онлайн вебінарі.
Реєструйся: https://hubs.ly/Q02JRnmt0
До 12 серпня відкритий набір на стажування з Ruby від SoftServe Academy.
Деталі: https://hubs.ly/Q02JRnhh0
До 22 серпня реєструйся на Live Coding DevOps. Подія буде корисна новачкам.
Реєструйся: https://hubs.ly/Q02JRnp_0
Рекомендуємо почитати:
У статті (https://t.me/SoftServeEducation/1900) Анастасія Багінська ділиться своєю історією: чому вирішила перейти від гуманітарної спеціальності до ІТ, на які фактори звертала увагу при виборі технології та як їй вдається поєднувати навчання на магістратурі та роботу.
У статті (https://t.me/SoftServeEducation/1890) розповіли, які переваги ШІ пропонує для бізнесу. Незалежно від того, чи ти розвиваєш власний бізнес, займаєшся маркетингом, продажами, розробляєш ПЗ.
23.07.2024
Стань частиною майбутнього кібербезпеки з Cybersecurity Innovations Hackathon!
Чи готовий ти взяти участь у вирішенні актуальних проблем кібербезпеки та створити інноваційні рішення, які зміцнять нашу країну? Тоді долучайся до Хакатону кібербезпекових інновацій від DEV Challenge, спільно із Проєктом USAID Кібербезпека та UNIT.City!
Це унікальна можливість для IT-фахівців, інженерів та розробників об'єднатися та втілити новітні технологічні рішення в таких напрямках: Advanced Cyber Track, ICS Solutions Track, Secret Challenge.
Участь в проєкті можуть взяти команди ІТ-фахівців, а також студентські команди.
Реєстрація відкрита до 1 серпня: https://www.devchallenge.it/cshack.
Формат хакатону: онлайн-етап з 1 по 9 серпня для командної роботи та офлайн-фінал 10 серпня у Києві.
Не пропусти свій шанс внести вклад у кібербезпеку та отримати підтримку для своїх ідей!
03.07.2024
Оголошено конкурс
Навчальні візити до Польщі для активних студентів.
Study Tours to Poland – це безкоштовні навчальні візити до Польщі для студентів із країн Східної Європи. Візити служать знайомству з Польщею та обміну досвідом у галузі демократичних та ринкових перетворень, побудови держави права, розвитку місцевих спільнот та громадянських ініціатив.
У програмі можуть взяти участь студенти вищих навчальних закладів, які:
- є громадянами України або Молдови;
- проживають і навчаються у вищих навчальних закладах країн-учасниць програми;
- народжені у проміжку між: 1 липня 2002 – 31 грудня 2006 року;
- мають дійсний закордонний паспорт;
- не є дійсним учасником програми Study Tours to Poland.
Візити проводитимуться у жовтні-листопаді 2024 року.
Дедлайн — 9 липня 2024 включно.
еталі: https://bit.ly/3L4N2Oy
Більше про гранти, можливості на каналі "Грантові фішки": https://t.me/grantovyphishky
27 06.2024
Румунський університет-партнер запрошує студентів взяти участь у програмі кредитної академічної мобільності Erasmus+ в осінньому семестрі 2024 року
Партнер Полтавської політехніки – «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia запрошує 7 студентів II-V курсів Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права, Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки та факультету філології, психології та педагогіки взяти участь у грантовій програмі кредитної академічної мобільності Erasmus+ KA171 в осінньому семестрі 2024/2025 навчального року
26.06.2024.
Консультація по питання вибору дисциплін - 26.06 о 15.00
Ксенія Вергал is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
Topic: Ксенія Вергал's Zoom Meeting
Time: Jun 26, 2024 03:00 PM Kyiv
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/4128109460?pwd=tWcwLpsZO1Jmlk2azEdhduz87UIGJP.1&omn=77725027723
Meeting ID: 412 810 9460
Passcode: 2024
23.06.2024
06 липня 2024 року відбудеться Всеукраїнський молодіжний форум „Державотворець: молодь у відновленні держави”. Учасниками заходу стануть понад 500 молодих людей, що будуть відібрані з усієї країни за результатами конкурсу.
Під час форуму буде оголошено про початок відбору молоді для участі в освітньо-професійному курсі, що запланований на серпень цього року.
У разі виникнення додаткових питань, звертатися за тел. (093) 495-37-49, Анастасія Коломійченко, начальник відділу регіональної молодіжної політики та підтримки ініціатив молоді управління молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, або за тел. (095) 460-00-15, Максим Свисенко, координатор програми „Державотворець”.
Реєстрація на форум здійснюється за посиланням: http://surl.li/ugajj.
21 06.2024
Курс: Computer Science мовою Java, можливість отримати фундаментальні знання з програмування та впевнено обирати будь-який профільний напрям в IT
Старт: 23 червня, безкоштовно, онлайн
Формат: 3 місяці навчання; ▫️перегляд лекцій від Ш++, виконання домашніх завдань, перевірка коду інших студентів, інші студенти перевіряють ваш код; по завершенню: перехід на профільний курс (на якому досягнете рівня Trainee або Junior-розробника).
Наповнення: графічні програми та анімації; рядки, файли та масиви; робота із зображеннями та аудіофайлами; інтерактивні інтерфейси та графіки; асоціативні масиви; ООП; парсинг рядків; введення в алгоритми на графах; колекції та основи тестування
Зареєстрація: https://programming.org.ua/ua/anketa.
Запрошуємо прийняти участь у Всеукраїнському молодіжному форумі „Державотворець: молодь у відновленні держави”.
Міністерство молоді та спорту України спільно з партнерськими організаціями з метою активізації участі молоді у процесах реформування та творення держави ініціювали національну програму особистісного та професійного розвитку молоді „Державотворець”.
Мета національної програми „Державотворець” – створення системи особистісного та професійного розвитку молоді в Україні віком від 18 до 35 років, розвиток відповідального лідерства та підвищення рівня громадянської активності молоді.
Випускниками програми стали сотні молодих людей з різних регіонів України, що вже створили проактивну всеукраїнську спільноту.
Оголошено відкриття реєстрації на наступний вебінар для студентів 25.06 15:00, за темою "Кібербезпека в дії: кар'єрний шлях CISO". Спікер Олександр Волощук, Заступник директора з питань кібербезпеки СКП "Київтелесервіс" (КМДА). Запросили дуже цікавого і досвідченого фахівця, який працював у приватному та державному секторах, і готовий поділитись своїми рекомендаціями для побудови успішної кар'єри в кібербезпеці. Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до спілкування зі спікером, буде цікаво!
Реєстрація триває за посиланням https://form.collect.dai.com/x/JLMPK7YQ
19.06.2024
Літо обіцяє бути спекотним, адже от-от розпочнуться стажування від SoftServe Academy!
2 місяці практичного досвіду, підтримка досвідчених менторів, реальний соціальний проєкт, розвиток soft & hard скілів — ось що тебе чекає на стажуваннях з C++ та .NET
Обирай C++ (https://hubs.ly/Q02CcQR-0), якщо: маєш базові знання з C/C++ та ООP, знаєш англійську на рівні Intermediate+.
Або .NET (https://hubs.ly/Q02CcQQh0), якщо: маєш знання з C#, JavaScript (TypeScript), HTML, CSS; знаєш про SCRUM та Git, а також технології .NET та DB; твій рівень англійської — Intermediate+ і вище.
Визначайся з напрямом, опановуй нові навички та отримуй можливість стати частиною команди SoftServe .
17.06.2024
Шановні студенти, з 17.06.24 по 30.06.24 відкрито вибір дисциплін для студентів в особистих електронних кабінетах на portal nupp.edu.ua. Якщо вами не буде здійснено вибір, то система автоматично вас розподілить на ті дисципліни, які не донабрали студентів для вивчення. Завтра на 10.00 в зум проведемо онлайн консультацію для роз'яснення організаційних моментів.
Вибір здійснюють студенти усіх форм навчання
16.06.2024
Запрошуємо пройти курс Networking для C, C++ і Python AQA, для можливості швидко опанувати актуальні технології та здобути практичні вміння у мережевих розробках
Старт: 17 червня, безкоштовно, онлайн.
Формат:
- тривалість: до 3 місяців,
- експерти з PLVision в реальному часі перевірятимуть виконані завдання та надаватимуть зворотній зв’язок
Наповнення: Linux, Docker, Git, SAI, Microsoft Azure SONiC.
Зареєстрація: https://plvision.eu/grow-with-microsoft-azure-sonic.
05 06.2024
Зустрічай літо з новим дайджестом новин від SoftServe
Події та можливості:
5 червня Live coding | Python будемо програмувати прямо в етері з досвідченим ментором
Реєструйся: https://hubs.ly/Q02zfr8_0
12 червня — .NET: цілий світ для створення чого завгодно. Дізнаємося про актуальність та можливості мови .NET
Реєструйся: https://hubs.ly/Q02yP6tv0
18 червня — Workshop Arena: як розкрити потенціал GenAI для бізнес стартапів?
Ми влаштуємо батл та спробуємо створити бізнес стартап з нуля, використовуючи найсучасніші інструменти ШІ
Реєструйся: https://hubs.ly/Q02zfqS90
03 06.2024
Увага, студенти! Чи готові ви до нових викликів? Вже у цю середу відбудеться грандіозна гра «Шалена швидкість розуму».
Дата: 05.06.2024
Час: 13:30
Місце: СтудХаб
Реєстрація обовʼязкова‼
23.05.2024
ProfClub: поглиблення знань про Git та GitHub
Коли? — 5 червня 2024 року о 15:00
Де? — online, Zoom, YouTube
Планова тривалість заходу: 2 — 2,5 год
Спікер: Катерина Зибіна, Trainer, Junior L&D specialist Sigma Software, старший викладач кафедри ПІ ХНУРЕ.
Запрошуємо викладачів ІТ-дисциплін
- ознайомитися з основними концепціями Git і GitHub
- дізнатися про переваги та навчитися ефективно використовувати вебсервіси для спільної розробки програмного забезпечення у своїй роботі.
Попередня реєстрація обов'язкова: https://forms.gle/m9odce1SMZ3X6RSv7
Деталі на нашому сайті: https://it-kharkiv.com/event/profclub-poglyblennya-znan-pro-git-ta-github/
Будьте частиною спільноти, яка рухається вперед!
22 05.2024
Шукаєш можливість розширити своє студентське життя й відкрити для себе нові можливості?
Долучайся до Kharkiv IT Cluster та Volt Science Community на зустріч із міжнародним студентським ком'юніті!
Дата: 05 червня
Час: о 17:00
Мова заходу: українська + англійська
Проєкт «Міжнародні Студентські Клуби» — ініціатива, яка дозволяє студентам із різних країн створювати клуби STEM-напряму у своїх навчальних закладах.
Спікери Дмитро Шиян (CEO & Project Coordinator у Volt Science Community), Леонардо (Community Lead у Мексиці у Volt Science Community).
Поговоримо про:
- проблеми молоді;
- мету клубів і їхню роль у розв'язанні проблем;
- переваги для учасників і навчальних закладів;
- чому потрібно долучитися;
- Як відкрити студентський клуб у своєму закладі?
Зареєстрація: https://forms.gle/KpQWSfVXkcYQFQkbA.
15.05.2024
KARTA SVITU незабаром у Полтавській політехніці!
16 травня о 13:00 на алеї Open-Air відбудеться благодійний концерт KARTA SVITU, так званого музичного проєкту українського артиста Івана Марунича, який буде спрямований на підтримку ЗСУ! Вхід тільки за запрошенням.
15.05.2024
Під час урочистого пленарного засідання 76-ї наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» з нагоди Дня науки кандидатку технічних наук, доцентку кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Олену Скакаліну відзначили Подякою Міністерства освіти і науки України «За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність».
11.05.2024
Науковців та студентів політехніки запрошують дізнатись про програми обміну в країнах ЄС
14 травня у Полтавській політехніці відбудеться інфосесія «Програми обміну в країнах ЄС: стипендії, гранти, можливості».
До участі запрошуються викладачі, студенти та аспіранти, які бажають здобути досвід навчання, стажування на базі провідних європейських закладів вищої освіти.
Власними історіями участі в програмах академічної мобільності поділяться студенти, а координатори програм дадуть вичерпні відповіді на найактуальніші питання:
https://nupp.edu.ua/.../naukovtsiv-ta-studentiv...
08.05.2024
KARTA SVITU незабаром у Полтавській політехніці!
16 травня о 13:00 на алеї Open-Air відбудеться благодійний концерт KARTA SVITU, так званого музичного проєкту українського артиста Івана Марунича, який буде спрямований на підтримку ЗСУ! Вхід тільки за запрошенням.
KARTA SVITU - переможці Національної премії YUNA, а також автори постіронічного треку “Пес Патрон”, який неодноразово потрапляв у тренди різних соцмереж, і став по-справжньому народним хітом.
07.05.2024
Розпочинається реєстрація на проходження ЄВІ/ЄФВВ для вступу до магістратури та аспірантури
З 7 до 29 травня включно триватиме реєстрація випускників бакалаврського та магістерського рівнів закладів вищої освіти для участі в цьогорічних випробуваннях до магістратури та аспірантури.
Реєстрацію осіб, які бажають узяти участь у ЄФВВ та/або ЄВІ, здійснює приймальна комісія Полтавської політехніки за умови особистої присутності вступника/вступниці та/або дистанційно.
Алгоритм дій та перелік документів, необхідних для реєстрації: https://nupp.edu.ua/.../vidkrita-reestratsiya-na...
07.05.2024
Полтавська політехніка лідирує серед ЗВО Полтави у рейтингу наукової діяльності
На сайті Освіта.uа оприлюднений щорічний рейтинг закладів вищої освіти України за показниками даних наукометричної бази Scopus.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів 56 місце серед 214 університетів України за результатами наукової діяльності і очолив рейтинг полтавських університетів:
https://nupp.edu.ua/.../poltavska-politekhnika-lidirue...
29.04.2024
До уваги майбутніх магістрів та аспірантів!
30 квітня о 16:00 відбудеться прямий ефір, де представники Український центр оцінювання якості освіти відповідатимуть на питання про вступні іспити до магістратури.
Під час ефіру дізнаєтеся про:
особливості реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ-2024;
структуру та оцінювання ЄВІ;
визначення результатів для вступу на магістратуру.
Нагадуємо, що цього року вступ до магістратури передбачатиме єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) за деякими спеціальностями. Також результати ЄВІ можуть знадобитися для допуску до іспиту з іноземної мови для аспірантури.
Ефір відбудеться на YouTube-каналі УЦОЯО bit.ly/4diukQ7.
Важливе уточнення: 30 квітня до 12:00 всі охочі мають змогу поставити запитання за покликанням — bit.ly/4bg4MkZ. Докладніше про прямий ефір — bit.ly/3JECnte.
11.04.2024
Науковиця політехніки представила напрямки підготовки фахівців у рамках марафону від Харківського ІТ-кластеру
Викладачі ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки взяли участь у масштабному профорієнтаційному івенті, організованому Харківським ІТ-кластером.
До заходу долучилося 12 українських IT-університетів, що продемонстрували широкі освітні можливості цьогорічним випускникам, які цікавляться IT-професіями і планують вступати до вищих навчальних закладів у 2024 році.
Полтавську політехніку на заході представила заступниця директора Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Ксенія Вергал.
Спікерка розповіла абітурієнтам про переваги навчання у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – сучасному, інноваційному закладі вищої освіти класичного типу, який має 205-річну історію освітніх традицій:
https://nupp.edu.ua/.../naukovisya-predstavila-napryamki...
11.04.2024
Google, Гарвард та інші пропонують БЕЗКОШТОВНІ курси ШІ (платити не потрібно)
Ось 8 БЕЗКОШТОВНИХ курсів для оволодіння штучним інтелектом у 2024 році:
1. Курси Google AI
Google пропонує 5 різних курсів для вивчення генеративного ШІ з нуля.
Почніть зі вступу до штучного інтелекту й завершіть його твердим розумінням штучного інтелекту в цілому.
2. Курс Microsoft AI
Microsoft пропонує курс штучного інтелекту, який охоплює основи та багато іншого.
Почніть зі вступу та продовжіть вивчення нейронних мереж і глибокого навчання.
3. Введення в ШІ з Python
Гарвардський університет пропонує повний 7-тижневий курс для вивчення концепцій і алгоритмів ШІ.
Почніть із технологій штучного інтелекту та закінчіть знаннями принципів штучного інтелекту та бібліотек машинного навчання.
4. Розробка підказок для ChatGPT
Цей 6-модульний курс Університету Вандербільта пропонує початківцям відправну точку для написання кращих підказок.
Почніть із вивчення ефективних підказок і завершіть курс, знаючи, як налаштувати ChatGPT на власний розсуд.
5. Розробка підказок ChatGPT для розробників
OpenAI у співпраці з DeepLearning пропонує цей курс, який викладають Айза Фулфорд та Ендрю Нґ.
Почніть із найкращих практик і закінчіть кращим розумінням підказок за допомогою практичної практики.
6. LLMOps
Google Cloud у співпраці з DeepLearning пропонує цей абсолютно новий курс, який викладає Ервін Хуізенга.
Пройдіть конвеєр LLMOps для попередньої обробки навчальних даних і адаптуйте конвеєр контрольованого налаштування для навчання та розгортання спеціального LLM.
7. Великі дані, штучний інтелект і етика
У цьому 4-модульному курсі Університет Каліфорнії – Девіс охоплює великі дані та знайомить із IBM Watson.
Почніть із вивчення можливостей великих даних і закінчіть знанням про обмеження ШІ.
8. Застосування штучного інтелекту та оперативне проектування
edX має вступний курс швидкого проектування, який виходить за рамки основ.
Почніть із вивчення основ і закінчіть знанням про те, як створювати власні програми.
Пройдіть курси Coursera без випробування:
Спочатку перейдіть до курсу, який ви хочете пройти, і натисніть «Зареєструватися безкоштовно», а потім «Аудит курсу».
Примітка: вам потрібно буде створити обліковий запис, щоб відвідувати курси, але не потрібно буде нічого платити.
10.04.2024
10 викладачів кібербезпеки з університетів різних областей України візьмуть участь у Програмі підвищення кваліфікації від USAID Cybersecurity Activity!
У наступні 12 місяців викладачі навчатимуться за міжнародними програмами компанії EC-Council, світового лідера у сфері сертифікованого навчання з кібербезпеки. У фіналі Програми учасники та учасниці отримають підтвердження знань та навичок шляхом міжнародної сертифікації, здобутої після успішного складання іспиту.
Під час інтенсивного заглиблення в практичну кібербезпеку, учасники та учасниці отримають новітні знання, навчальну літературу, доступ до практичних лабораторних робіт, що побудовані на кращих міжнародних практиках та кейсах, які були напрацьовані міжнародною спільнотою експертів з кібербезпеки. Слухачі та слухачки матимуть й багато іншої технічної інформації, яка допоможе інтегрувати отримані знання в освітні процеси.
А ось і перелік закладів вищої освіти, викладачі яких візьмуть участь у Програмі:
- КНУБА Офіційна сторінка
- НУБІП / NULES
- Національний університет "Києво-Могилянська академія"
- КПІ ім. Ігоря Сікорського
- Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"
- Луцький національний технічний університет
- Донецький національний технічний університет
- Вінницький національний технічний університет - офіційна сторінка ВНТУ
- Львівська політехніка
- Центр зв'язків з громадськістю НУК імені адмірала Макарова
Висловлюємо подяку усім, хто взяв участь у відборі, та бажаємо успіхів та продуктивного навчання учасникам та учасницям Програми підвищення кваліфікації!
04.04.2024
Професор кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем, доктор педагогічних наук Капітон А.М. та студента групи 302ТК Стороженко Л. прийняли участь Міжнародній дистанційній науково-пратичній конференції “Актуальні питання підготовки фахівців: реалії та перспективи".
29.03.2024
Студенти кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» стали учасниками хакатону «TECHRESPONSE: Інноваційні рішення ведення випадків домашнього та/або гендерно зумовленого насильства».
Упродовж 28-29 березня 2024 року у рамках проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» відбувся студентський хакатон, в якому взяли активну участь 24 студенти закладів вищої освіти міст Києва, Полтави, Кривого Рогу.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» під час івенту представили студенти-бакалаври та магістранти кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем спеціальностей Навчально- наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки, що навчаються за спеціальностями 122 Комп’ютерні науки та 123 Комп’ютерна інженерія. Об’єднавшись у команди, учасники мали нагоду продемонструвати на практиці власні знання та практичні навички в IT-сфері. Варто відзначити, що відбір студентів для участі в хакатоні був здійснений шляхом конкурсного відбору з 60 зареєстрованих учасників, з яких 25 - студенти Полтавської політехніки.
Організаторами івенту виступили UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення та ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству».
Під час заходу учасники мали можливість згенерувати ідеї проєктів для громад України; обговорити заходи співпраці та менторської підтримки від фахівців/чинь cоціальної сфери; обмінятися досвідом з однодумцями з різних куточків України.
Всі команди отримали рекомендації фахового журі для покращення їхніх ІТ-рішень.
Учасники заходу отримали подарунки та Подяки, а висока активність студентів Полтавської політехніки під час проведення хакатону була відзначена організаторами заходу.
28.03.2024
Вітаємо студента 3-го курсу спеціальності "Комп'ютерні науки" з перемогою в стипендіальній програмі Національниого університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" від Укрнафти - Антона Фесенка. Кращих обирали серед двадцяти одного претендента.
27.03.2024
Національний університет Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка та Kharkiv IT Cluster запрошують школярів 8-11 класів на "Марафон ІТ-університетів".
"Марафон ІТ-університетів" - для всіх абітурієнтів, які чули про ІТ, але не знають, де вчать айтівців!
12 університетів Харкова та інших областей України, що готують фахівців ІТ-галузі презентують свої ІТ-спеціальності, освітні програми, а також нададуть відповіді на всі питання у динамічному форматі
Коли? 6 квітня, початок о 10:00
Де? Онлайн, YouTube
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/snYCUKrhmtaa4yPKA
Інструкція проста: реєструйтеся на Марафон ІТ-університетів, отримуйте посилання на YouTube й обирайте з нами університет своєї мрії https://forms.gle/snYCUKrhmtaa4yPKA
Вступ – це легко! – завжди актуальна інформація для абітурієнтів!
26.03.2024
Магістри 1-го курсу освітньої програми "Комп'ютерні науки" Острянин Вадим та Корнієнко Денис під керівництвом к.т.н., доцента кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем Скакаліної О.В. прийняли участь з науковими роботами на тему "Creation of a web application for investment project risk management based on fuzzy neural networks" та "Creation and research of forecasting models of the spread and consequences of Covid-19" у щорічному Міжнародному конкурсі студентських наукових праць “Black Sea Science 2024” у номінації "Інформаційні технології, автоматизація та робототехніка". Вітаємо учасників з отриманими досягненнями!
22.03.2024
Для науковців політехніки проведуть тренінги в рамках проєкту «Bologna Hub Peer Support ІІ» від DAAD
Експерти консультативного проєкту «Bologna Hub Peer Support ІІ», який координується Національним агентством з питань університетської співпраці Еразмус+ при DAAD, 25 та 27 березня 2024 року проведуть тренінги для науково-педагогічних працівників Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Тренінги присвячені розробці та модернізації освітніх програм, інноваційним методикам викладання, інтернаціоналізації і академічним мобільностям:
https://nupp.edu.ua/.../dlya-naukovtsiv-provedut-treningi...
20.03.2024
19 березня компанією EPAM було проведено гостьову лекцію "Інструменти DevOps для всіх", присвячену застосуванню DevOps-практик для розробки програмного забезпечення.
Спікер: Осідач Віталій — провідний системний інженер в компанії EPAM розповів студентам ОП "Комп'ютерні науки", "Комп'ютерна інженерія" ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки про те, як працює технологія DevOps і що входить в обов'язки спеціаліста та як DevOps допомагає автоматизувати розробку IT продукту. Спікер продемонстрував студентам налаштоване середовище для розробки ПЗ із застосуванням DevOps практик у дії
Заснована в 1993 році, компанія EPAM є світовим лідером із розробки програмного забезпечення й постачання послуг для цифрової трансформації бізнесів. Над рішеннями для клієнтів працюють команди в понад 50 країнах світу. В Україні компанія налічує близько 10 тисяч фахівців у 17 представництвах по всій країні.
Щороку сотні молодих спеціалістів приєднуються до компанії завдяки навчальним програмам EPAM University. Кілька років поспіль EPAM визнано найкращим місцем для роботи за версією Newsweek. Також компанія входить до переліку ТОП-15 технологічних бізнесів за версією Fortune 1000 та списку «100 компаній, які швидко зростають». В Україні EPAM входить до рейтингу найкращих роботодавців за версіями Forbes Україна, E&Y, а також ТОП-25 найкращих працедавців для молоді.
15.03.2024
14 березня студенти Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" побували з екскурсією у відомій ІТ компанії "NIX Solutions", під час якої вони отримали не тільки корисні знання, а й нові можливості для майбутнього. Прийняти участь в екскурсії виявили бажання студенти ОП "Ком'ютерні науки", "Комп'ютерна інженерія", "Кібербезпека" бакалаври 1-4 курсів та магістри. Зустріч відбулася в дусі співпраці та обміну ідеями.
Студенти мали змогу поглибити свої знання про роботу в ІТ-сфері, ознайомитися з офісним середовищем та робочим процесом в ІТ компанії. Вони зазначили, що ця екскурсія допомогла їм краще зрозуміти, як функціонує сучасний ІТ-бізнес та які навички та знання необхідні для успішної кар'єри в цій галузі.
Такі ініціативи від партнерів допомагають студентам побачити реальні можливості для розвитку своєї кар'єри, а також сприяють зближенню університетської освіти з потребами ринку праці. Такі зустрічі стають чудовим кроком для майбутніх лідерів та інноваторів у визначенні свого шляху та успішного вступу в неймовірний світ ІТ-технологій.
06.03.2024
Студенти можуть отримати стипендії в Літні школи слов’янських студій від Уряду Чехії
Уряд Чехії пропонує студентам 8 державних стипендій з вивчення чеської мови, літератури, культури та історії в Літніх школах слов’янських студій.
Дедлайн подання документів – 22 березня 2024 року:
https://nupp.edu.ua/.../studenti-mozhut-otrimati...
05.03.2024
Познанська Політехніка запрошує 4 викладачів взяти участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ у весняному семестрі 2024 року
Партнер Полтавської політехніки – Познанська Політехніка (Politechnika Poznańska) запрошує 4 викладачів навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою та навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки взяти участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ KA171.
Дедлайн подачі заявок – 08 березня 2024 року:
https://nupp.edu.ua/.../poznanska-politekhnika-zaproshue...
28.02.2024
Викладачі та студенти політехніки стали учасниками хакатону на базі Відземського університету прикладних наук
Викладачі та студентки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь у хакатоні на базі Відземського університету прикладних наук.
Майбутні професіонали презентували свої креативні проєкти зі створення сцени для етнофестивалю та розробки дерев’яних меблів для невеликих багатофункціональних модулів.
Також представники університетів-партнерів провели змістовну та плідну зустріч, обговорили можливості подвійного навчання студентів, знайшли напрямки спільної наукової роботи та обговорили шляхи її успішної реалізації:
https://nupp.edu.ua/.../vikladachi-ta-studenti-stali...
24.02.2024 р.
SoftServe Crash Courses проводить безплатні двомісячні курси для початківців від SoftServe Academy.
Обирай DevOps або Test Automation та отримуй перші навички у сфері.
Технічного відбору на Crash Course немає, тож визначайся та реєструйся, щоб взяти участь:
DevOps Crash Course (http://surl.li/qnbet). Ти розберешся з основними процесами розробки ПЗ, навчишся проєктувати інфраструктуру та познайомишся з автоматизацією розробки та розгортання.
Test Automation Crash Course (http://surl.li/qnbgc). Ти навчишся розробляти інтеграційні тести, створювати Rest API запити, тестувати їх, а ще створювати тестові фреймворки.
З обох курсів три випускники з найкращими результатами зможуть безплатно пройти курс Practical Test Automation або Practical DevOps у SoftServe Academy.
Crash Courses триватимуть 2 місяці — з 12.03 по 12.05. Заняття двічі на тиждень у вечірній час.
Обирай свій курс та встигни зареєструватися до 5.03
23.02.2024р.
Запрошуємо студентів 1-2 курсів на онлайн лекцію «Iнструменти, які допоможуть стати DevOps-інженером».
Дата та час: 28 лютого 11:30
Спікер: Віктор Чернов
DevOps department deputy lead
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/4128109460?pwd=tWcwLpsZO1Jmlk2azEdhduz87UIGJP.1
Meeting ID: 412 810 9460
Passcode: 2024
21.02.2024 р.
«Проєктування мобільних додатків»: головний виконавчий директор компанії ProArea розповів студентам про принципи розробки ефективних застосунків
Головний виконавчий директор компанії ProArea Богдан Аксьоненко прочитав онлайн-лекцію «Проєктування мобільних додатків» для студентів Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки.
Під час організованого за підтримки Харківського ІТ-кластеру івенту учасники обговорили принципи розробки, архітектуру мобільних додатків, проаналізували поняття «тонкого клієнта» та дізналися про особливості розробки комерційних ІТ-проєктів:
https://nupp.edu.ua/.../golovniy-vikonavchiy-direktor...
18.02.2024 р.
За підтримки Google.org та INCO запрошуються студенти на безплатну професійну сертифікацію з кібербезпеки на Coursera.
Для цього, необхідно подати заявку до 27 лютого (включно).
Більш детально на: https://prometheus.org.ua/prome.../cyber-security-google/...
16.02.2024р.
Хочете навчатися напряму у спеціалістів з кібербезпеки? А як щодо того, щоб одночасно прокачати свою англійську? Якщо ви двічі відповіли «так», радо запрошуємо на комплексне навчання для професійної сертифікації у сфері кібербезпеки.
Уперше англійською з підтримкою українською від Prometheus!
За підтримки Google.org та INCO ми запускаємо безплатну професійну сертифікацію з кібербезпеки на Coursera.
Подайте заявку до 27 лютого (включно) та отримайте можливість пройти програму з 8 спеціалізованих курсів безплатно.
Для початківців без досвіду роботи.
Навчання відбувається повністю англійською на Coursera.
З підтримкою українською від Prometheus.
Якщо вам ще далеко до рівня Fluent та, можливо, ще не вистачає технічних навичок, наші ментори завжди прийдуть вам на допомогу: https://prometheus.org.ua/prometheus-plus/cyber-security-google/?utm_source=sendy&utm_medium=email&utm_campaign=email-cybersecurity-announce-english
12.02.2024р.
Вітаємо, доктора педагогічних наук, професорку кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Аллу Капітон з присвоєнням вченого звання професора!
07.02.2024р.
14 лютого Kharkiv IT Cluster й Intellias проводить воркшоп у межах проєкту Open IT!
Онлайн-зустріч відбудеться в Zoom о 17.00 год. Тема вебінару «Розгортання датчиків у Linux із технологією накладання дерева пристроїв».
Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNqc2H4NlJo2WsTFkSRXXGKcvb1Uaqdc1FvF6tkhror8ez2w/viewform
06.02.2024р.
Запрошуємо викладачів на інтенсивний курс «Налаштування та безпека хмарних середовищ»
Хмарні технології стають все популярнішими, дозволяючи доступ до ресурсів з будь-якої точки планети. Тому й питання захисту інформації набуває більшої ваги. Пропонуємо викладачам ЗВО розібратися із хмарними технологіями та кібербезпекою детальніше, адже ці компетенції є необхідними для майбутніх ІТ-фахівців.
Курс триватиме 8 тижнів теорії та практичних порад від експертів. Перша зустріч відбудеться 15 лютого о 17:00
Курс проходитиме під керівництвом менторів SoftServe Academy
За результатами курсу необхідно буде розробити робочу програму або силабус (чи оновити, якщо такі вже є). Викладачі, які це зроблять, отримають сертифікат про проходження курсу, обсягом 120 годин.
Реєстрація: https://hubs.ly/Q02jD9w70
31.01.2024 р.
Нехай щастить вам у житті, шановні випускники!
Нових досягнень і Перемоги!
23.01.2024р.
Вітаємо випускників-магістрів спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки» та 123 «Комп’ютерна інженерія» з успішним захистом!
Нових звершень та досягнень!
Разом до Перемоги!
26.01.2024р.
7 лютого о 16:00 відбудеться івент від компанії СПЕЦВУЗАВТОМАТИКА, присвячений темі «Організація безпечної роботи команди звідусіль».
Спікер івенту — Таран Євгеній, експерт з кібербезпеки, що має 15+ років в ІТ та 8+ років будує/модернізує ІТ- інфраструктури.
На заході дізнаємося про:
організацію безпечної роботи в сучасних реаліях;
як технічно убезпечити команду;
реалізацію захищеної мережевої архітектури;
комплексний підхід до безпеки.
Реєстрація: https://form.jotform.com/240232440536345
Приєднуйтесь до зустрічі й дізнайтесь, як спростити віддалену роботу та захистити вашу компанію.
16.01.2024 р.
Запрошуємо викладачів ІТ-спеціальностей долучитися до курсу підвищення кваліфікації «Основи РМ і бізнес-аналізу».
Деталі курсу
Тема: «Основи РМ та бізнес-аналізу»
Спікерка: Марина Алтиннік — New Game Research Manager, компанія G5 Entertainment AB
Кількість занять: 14 занять/2,5 год+захист фінальної роботи
Місце проведення: онлайн, Zoom
Дата: 30 січня о 18:00 - перше заняття
Графік проведення занять: Вт о 18:00, Сб о 10:00
Сертифікат: 4 кредити ЄКТС
Реєстрація за посиланням https://forms.gle/iETcj7xGKDgdjJUx9
Детальніше на нашому сайті https://it-kharkiv.com/event/prof2it-start-kursu-pidvyshhennya-kvalifikatsiyi-osnovy-rm-i-biznes-analizu-dlya-it-vykladachiv-zakladiv-osvity/
11.01.2024 р.
Для викладачів з кібербезпеки! USAID Cybersecurity Activity проводить підвищення кваліфікації викладачів ЗВО!
Що ви отримаєте в рамках Програми:
безоплатне навчання для викладачів, які успішно пройдуть попереднє тестування,
інтенсивні онлайн-заняття протягом 11 місяців, які поєднують теорію та практичні лабораторні роботи під керівництвом досвідчених сертифікованих тренерів-практиків.
Навчальні матеріали, віртуальні лабораторні роботи та практичні кейси, які ви зможете ефективно використовувати у покращенні вже існуючих освітніх програм або розробленні нових.
Підтримка експертів галузі та консультації від досвідчених сертифікованих інструкторів-практиків.
Реєструватись до 26 січня.
Реєстраційна форма https://form.collect.dai.com/x/gPJ8KeVS
09.01.2024 р.
Німецька служба академічних обмінів DAAD пропонує дослідницькі гранти для магістрантів та науковців українських університетів
Німецька служба академічних обмінів DAAD пропонує українським магістрантам та дослідникам гранти, які дозволять пів року працювати над дослідженням в Німеччині.
Дедлайн прийому заявок на участь у грантовій програмі – 29 лютого 2024 року:
https://nupp.edu.ua/.../daad-proponue-doslidnitski-granti...
08.01.2024р.
Просування освітніх програм у соціальних медіа
Викладачі кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем відвідали тренінг-воркшоп «Просування освітніх програм у соціальних медіа», присвячений особливостям та основним правилам формування стратегії просування освітніх програм та формування контент-плану для соціальних медіа.
Під час тренінгу учасники визначили підходи до формування стратегії комунікації та контенту, цільові аудиторії та особливості їх поведінки, правила написання постів для поширення в Facebook та Instagram, інструменти просування через Telegram та TikTok.
Вдячні організатором заходу, особливо спікеру – Олені Івасенко.
29.12.2023 р.
За ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України Подякою Міністерства освіти і науки України відзначена завідувачка кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем, кандидат фізико-математичних наук Олена Двірна.
28.12.2023 р.
Вітаємо науково-педагогічних працівників, завідувачку кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем к.ф.-м.н. Двірну О.А. та гаранта освітньої програми "Комп'ютерні науки" к.т.н., доц. Скакаліну О.В. із успішним проходження акредитації.
22.12.2023 р.
стажування від EPAM University
EPAM University Programs запрошує викладачів ЗВО на Teachers Internship (Winter 2024)!
Ви дізнаєтесь:
- як покращити розуміння ІТ-сфери, щоб адаптувати свої навчальні програми до сучасних реалій;
- як приборкати штучний інтелект та інтегрувати його в навчальний процес;
- які сучасні інструменти варто використати, щоб ваші учні і студенти отримували актуальні і практичні знання?
Де і коли? Онлайн. Реєстрація відкрита до 15 січня, 09:00. Навчання стартує наприкінці січня.
3 тижні інтенсивного навчання в онлайн-форматі
5 тем з найактуальнішою інформацією для викладачів
Розробка власного проєкту
Максимум актуальної та корисної інформації від експертів.
Кількість місць на програмі обмежена.
Реєстрація за посиланням: https://epa.ms/f-3832
18.12.2023 р.
Студенти-айтішники розповіли про своє навчання в румунському університеті-партнері
У рамках підписаного Меморандуму про співпрацю з провідним румунським вишем – «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia, четверо студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – Ярослав Яцевич, Анастасія Курилех, Дар'я Гаврилко та Павло Дикий у зимовому семестрі навчаються в університеті-партнері за програмами академічної мобільності Erasmus+.
Студенти поділилися враженнями від навчання за кордоном:
https://nupp.edu.ua/.../studenti-aytishniki-rozpovili-pro...
18.12.2023
Студенти-айтішники розповіли про своє навчання в румунському університеті-партнері
У рамках підписаного Меморандуму про співпрацю з провідним румунським вишем – «1 DECEMBRIE 1918» University of Alba Iulia, четверо студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – Ярослав Яцевич, Анастасія Курилех, Дар'я Гаврилко та Павло Дикий у зимовому семестрі навчаються в університеті-партнері за програмами академічної мобільності Erasmus+.
Студенти поділилися враженнями від навчання за кордоном:
https://nupp.edu.ua/.../studenti-aytishniki-rozpovili-pro...
10.12.2023
Першокурсники ННІ ІТ та робототехніки дізнались про кар’єрні можливості від ІТ-команди NIX
Студенти-першокурсники Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки відвідали відкриту лекцію менеджерки відомої ІТ-команди NIX Ангеліни Замелюхіної, присвячену аналізу сегменту ІТ-ринку в непростих сучасних умовах.
Учасники івенту дізналися про широкий спектр представлених професій та обмінялися думками щодо необхідності додаткових гнучких навичок в опануванні обраного фаху:
https://nupp.edu.ua/.../pershokursniki-nni-it-ta...
07.12.2023
6 грудня 2023 року студенти спеціальності 122 «Комп’ютерні науки», 123 «Комп’ютерна інженерія» та 125 «Кібербезпека та захист інформації» відвідали лекцію від Kharkiv IT Cluster і GlobalLogic, у межах проєкту Open IT.
Темою зустрічі була «Кібербезпека: огляд загроз кібербезпеці, методи захисту інформації й превентивні заходи». Спікерка Катерина Ляшенко (консультант із питань інформаційної безпеки at GlobalLogic, сертифікований аудитор інформаційних систем (CISA, ISO 27001)) розкрила тонкощі безпеки кіберпростору. Також студенти дізналися: що таке інформаційна безпека?; які найпоширеніші упередження щодо інформаційної безпеки?; які складові інформаційної безпеки?; навіщо й для кого існують міжнародні стандарти щодо захисту інформації?; історії, які не варто повторювати.
Дякуємо за цінні поради, сподіваємося на подальшу співпрацю!
05.12.2023
ProfClub запрошує 13 грудня 2023 року на зустріч професійного ком'юніті ІТ-викладачів.
Тема: «Обробка даних. Від джерела до візуалізації».
Спікери: Аліна Пархоменко — інженерка, Сергій Карлаш — інженер, ЕРАМ Україна.
Планова тривалість заходу: 2-2,5 год
Коли? — 13 грудня 2023 року о 15:00
Де? — online, Zoom
Під час воркшопу мова піде про: короткий приклад обробки даних в Azure; створення звіту на основі отриманих даних за допомогою візуалізації в Power BI; відповіді на запитання учасників.
Попередня реєстрація обов'язков: https://forms.gle/4NoxEbCEQHrwxSjH9
Деталі на нашому сайті: https://it-kharkiv.com/event/profclub-proyekt-pidvyshhennya-kvalifikatsiyi-it-vykladachiv/
28.11.2023
На День студента наші студенти мали можливість поборотися за піратські скарби та прийняти участь у морських битвах.
28.11.2023
16 листопада 2023 року Kharkiv IT Cluster провів онлайн лекцію для студентів Національного університету «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка» від компанії Artjoker.
Тема зустрічі: «Яку мову для програмування обрати? »
Спікер лекції — Євген Чвєртков, Head of education department at Artjoker software.
На зустрічі обговорили: найпоширеніші технології у світі backend і frontend; порівняння високорівневих й низькорівневих мов програмування, особливості їх використання; перелік найпоширеніших мов програмування, потреб і рішень за допомогою яких можно вирішувати ти чі інші задачі;
27.11.2023
29 листопада 2023 року відбудеться вебінар для викладачів у SoftServe.
Тематикою вебінару буде: все про Nvidia Omniverse, штучний інтелект.
Соціальний та промисловий метавсесвіти, цифрові двійники, Nvidia Omniverse – це найновіші цифрові технології, що вже змінюють суспільство та бізнеси. SoftServe, як еліт-партнер Nvidia у розробці програмних продуктів,
Nvidia Omniverse – це платформа, що надає універсальне середовище для 3D-симуляцій. Вона дозволяє розробникам моделювати, візуалізувати та віртуалізувати свої проєкти. Тому пропонуємо разом з освітянами розібратися із новими трендами на конкретних прикладах проєктів:
Що таке metaverse, omniverse та цифрові двійники.
Яким чином ці технології змінюють ринок праці та можливості кар’єрного росту.
Як ЗВО встигати за змінами внаслідок впливу ШІ на розвиток нових навичок.
До яких викликів бути готовими, зважаючи на необхідний баланс між технологічними інноваціями та соціальними наслідками.
Ці та інші питання обговоримо на черговій події з серії ITeacher’s Meet Ups — долучайтеся.
Коли: 29.11.2023р. о 17:00 год.
Спікери:
Олександр Твердохліб, Senior Project Manager у SoftServe
В’ячеслав Колдовський, Competence Manager у SoftServe Academy
Реєструйтеся на подію та запрошуйте своїх колег, адже разом ми зможемо адаптуватися до швидких змін професій в еру нових технологій: https://hubs.ly/Q029XnQv0
17.11.2023
Вітаємо з Міжнародним днем студентів, з покликанням юності і веселощів, великих прагнень і невгасимого ентузіазму. Бажаємо весь час щось затівати, не втрачати своїх можливостей, не втрачати впевненості у своєму успіху і завжди досягати своїх кращих перемог.
Дякуємо ЗСУ! Разом до Перемоги!
16.11.2023
Запрошуємо на захід від харківського ІТ кластеру Guest Edu: як підібрати для себе мову програмування?
Ти програміст-початківець, але досі не знаєш яку мову програмування для себе обрати?
16 листопада Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Національного університету «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка» долучитися до лекції від компанії Artjoker, під час якої ти матимеш змогу ознайомитися з особливостями основних мов програмування.
Тема зустрічі: «Яку мову для програмування обрати? ».
Коли: 16 листопада о 13:30
Де: онлайн, Zoom
Спікер лекції — Євген Чвєртков, Head of education department at Artjoker software.
На зустрічі ми обговоримо:
Найпоширеніші технології у світі backend і frontend,
Порівняння високорівневих й низькорівневих мов програмування, особливості їх використання.
Перелік найпоширеніших мов програмування, потреб і рішень за допомогою яких можно вирішувати ти чі інші задачі.
10.11.2023
13 листопада о 17:00 гурт «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ» на сцені Полтавської політехніки!
Їх творчість — це уособлення світогляду українців – хоробрих, чуттєвих, незламних.
У їхній музиці б’ється воля. Піснями розлітається слава України!
Концерти гурту набули нового значення - це заклик «Не мовчіть» та присвята нашим «Героям».
Кожен квиток – не просто донат ЗСУ, це внесок у ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ!
Вхід тільки за запрошенням
Донати, зібрані на благодійному концерті, будуть направлені на потреби Збройних Сил України!
10.11.2023
Викладачі кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій та систем постійно підвищують рівень своєї кваліфікації в програмах від партнерів - міжнародних та українських ІТ компаній.
У жовтні місяці, щотижня науково-педагогічні працівники кафедри приймали активну участь у програмах Prof2IT : англомовний курс з JavaScript, покращивши професійну англійську термінологію з "Англійська для ІТ" від Englishdom та Kharkiv IT Cluster, який допоможе розвивати softskills в освітньому проєкті "IT for Uni:Bootcamp".
09.11.2023
«Твій листопад»: студент політехніки презентував свою збірку віршів
Студент другого курсу спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» Навчально-наукового інституту ІТ та робототехніки Олександр Строй презентував свою поетичну збірку «Твій листопад».
У презентації взяли участь ілюстраторка збірки і співавторка відеографічних робіт поета, які розповіли про особливості спільної роботи над творчим проєктом.
https://nupp.edu.ua/.../tviy-listopad-student...
08.11.2023
3 листопада 2023 року в рамках дисципліни "Методи тестування й оцінки якості програмного забезпечення" відбулася зустріч магістрів спеціальностей 122 Комп'ютерні науки та 123 Комп'ютерна інженерія ННІ інформаційних технологій та робототехніки з представниками компанії QATestLab. Студенти мали можливість отримати більш детальну інформацію про користування платформою "Software testing for Universities". Спікери розповіли про компанію та про особливості працевлаштування за напрямком QA.
08.11.2023
У період з 18 вересня по 31 жовтня 2023 року доцентка кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Скакаліна Олена пройшла міжнародне стажування на тему: «Peculiarities of training candidates for PhD degree and Doctor of Science in the European Union countries», м. Кошице (Словаччина).
Програма міжнародного стажування включала в себе виконання навчального навантаження в обсязі 6 кредитів ЄКТС (180 годин).
За результатами проходження стажування було отримано сертифікат.
05.11.2023
Хочеш дізнатися усі деталі професії DevOps інженера? Як виглядає звичайний робочий день та як може розвиватися кар'єра? Долучайся до вебінару «DevOps: про все й одразу» та будемо розбиратися разом!
Поговоримо про таке:
- що таке DevOps, особливості професії;
- що необхідно знати, щоб стати DevOps інженером;
- кар’єрний шлях DevOps;
- що слід врахувати, коли змінюєш проєкт;
- тренди професії.
Коли? 14 листопада о 19:00
Де? Zoom
Наші спікери: Андрій Бондар, Senior DevOps Engineer у SoftServe. Андрій вже 10 років в професії тож знає, що "ніколи не треба деплоїти production у п'ятницю"; Марія Ткаченко, Lead of Talent Success Lead у SoftServe, яка має за плечима 4 роки кар'єрного консультування DevOps інженерів.
Реєструйся та отримуй посилання на пошту. Зустрінемось онлайн!
02.11.2023
Кафедра постійно підтримують тісний зв'язок з випускниками, а наші випускники охоче діляться враженнями та успіхами з першого робочого місця - Хавер Е., Комп'ютерні науки, випуск 2021 р. – White Label Agency; Деменко Р., Комп'ютерні науки, випуск 2021р. – Art My Web Agency. Март'янов А., Бойко А., Дорошенко Р. Комп'ютерна інженерія - Головне управління Національної поліції в Полтавській області, управління інформаційно-аналітичної підтримки.
25.10.2023
20 жовтня 2023 року студенти спеціальностей Комп'ютерні науки, Комп'ютерна інженерія, Електронні комунікації та радіотехніка відвідали з екскурсією Полтавський офіс компанії Softserve - партнера ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки.
Студенти бакалаври та магістри не тільки мали можливість познайомитися з компанією зсередини, побачивши робочі місця ІТ -фахівців, але стали слухачами лекції від представників компанії щодо працевлаштування, перспектив кар'єрного зростання в Softservе, необхідно для успішного працевлаштування soft та hard skills. Спікери розповіли студентам як правильно написати CV та розкрили секрети проходження співбесіди. Наприкінці екскурсії - смаколики від компанії).
Задоволені студенти відзначили, що завдяки постійному оновленню матеріально-технічної бази університету новітні комп'ютерні лабораторії не відрізняються від сучасних офісів Ви компаній, а отже студенти Полтавської політехніки готові працювати на техніці світових брендів - Apple, Lenovo, Dell, Asus, HP.
24.10.2023
Сьогодні свій День народження святкує кандидат технічних наук, доцент, директор нашого інституту Володимир Федорович Пенц.
Шановний Володимире Федоровичу! Щиро вітаємо Вас із Днем Народження! Ви – гармонійне поєднання відмінного, вимогливого і справедливого керівника, але водночас і просто чудової людини. Від усієї нашої великої викладацької і студентської родини ННІ інформаційних технологій та робототехніки зичимо Вам миру, добра, радості, здоров'я, благополуччя! Нехай у Ваших задумах завжди буде успіх, у професійних справах – підтримка однодумців, у серці палає вогонь тепла від людської вдячності й кожен новий день дарує приємні враження! Хай доля збагачує Вас життєвою енергією, натхненням і радістю сьогодення.
Щиро раді працювати разом на благо рідної Політехніки!
Мирного неба! Перемоги!
24.10.2023
24 жовтня студенти спеціальності "Комп'ютерні науки" та "Комп'ютерна інженерія" мали можливість познайомитися з новим партнером Полтавської Політехніки - ІТ компанією CHI Software - компанією, що вже 16 років займається розробкою програмного забезпечення та працює з клієнтами з усього світу - США, Західна Європа, Японія. Фокус компанії - складні продукти із використанням штучного інтелекту, хмарних технологій та інтернету речей для галузі фінанси, нерухомість, страхування, торгівля, туризм.
Студентів запросили долучатися до курсів освітньої платформи CHI Academy в рамках здобуття неформальної освіти та подавати заявки на оплачувану інтернатуру, щоб під менторством досвідчених практиків компанії отримати перший досвід участі в комерційних проєктах.
20.10.2023
Відбувся перший майстер-клас для учасників конкурсу стартапів: студенти ННІ ІТР вчились генерувати оригінальні бізнес-ідеї
У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» почався конкурс стартапів для першокурсників усіх спеціальностей.
Студенти ННІ інформаційних технологій та робототехніки відвідали майстер-клас і отримали цінні поради та настанови щодо створення своїх проєктів від ідеї до реалізації.
19.10.2023
Під час воркшопу у румунському університеті студенти політехніки поділились досвідом навчання в умовах пандемії та воєнного стану
17 жовтня у рамках European Cooperation Day 2023 студенти Полтавської політехніки взяли участь в онлайн-воркшопі «European Cooperation Day – Crisis Superpowers», організованому румунським університетом «Stefan cel Mare» University of Suceava.
Учасники поділилися власним досвідом здобуття вищої освіти у період пандемії COVID-19 та повномасштабної війни в Україні: https://nupp.edu.ua/.../u-rumunskomu-universiteti
18.10.2023
17 жовтня 2023 року відбулась зустріч студентів спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки», 123 «Комп’ютерна інженерія» та 125 «Кібербезпека та захист інформації» Навчально-науковий інститут інформаційних технологій та робототехніки з ІТ-командою NIX. Під час зустрічі спікери розповіли про мову програмування Python. Студентів познайомили з алгоритмом: «із чого почати вивчення мови, як не закинути навчання і, як здобути перший оффер». Спікер, Денис Москаленко (Senior Python Engineer), наголосив на тому, що мова програмування Python на сьогодні є топовою та підкреслив наступні особливості: «Type less, do more» – у Python треба ввести на 70% символів менше, порівняно з Java, аби виконати однакові дії; має зрозумілий синтаксис, особливо для старту в програмуванні, багато безплатних бібліотек, фреймворків і кейсів для навчання.
Дякуємо за цінні поради, сподіваємося на подальшу співпрацю і бажаємо подальшого розвитку!
17.10.2023
16 жовтня 2023 року була проведена онлайн-лекція від компанії Beetroot Academy (Kharkiv IT Cluster) для студентів спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки», 123 «Комп’ютерна інженерія» та 125 «Кібербезпека та захист інформації» Навчально-науковий інститут інформаційних технологій та робототехніки. Темою зустрічі була ««Актуальні ІТ професії», на якій розглянули основні питання щодо розподілення IT-професій за напрямами: технічні, нетехнічні й суміжні; сильних та слабких сторін кожного із напрямів; поточної ситуації на ринку IT-професій: конкуренції, трендів, динаміки попиту й пропозиції; загальних вимог ринку до IT –cпеціалістів.
Дякуємо Kharkiv IT Cluster за співпрацю й постійну підтримку нашого студентства.
Тримаймо науково-освітній фронт разом! Разом до Перемоги!
17.10.2023
Шановні студенти, просимо пройти опитування до 20.10 щодо якості навчання. Ваша думка важлива для нас!
https://forms.gle/YcvhbsaeAdtuJyXQ9
13.10.2023
Налагоджуючи наукову та освітню співпрацю з міжнародними організаціями 5 жовтня 2023 року дирекція Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки к.т.н., доц. Пенц В.Ф., к.е.н., доц. Вергал К.Ю., завідувачі кафедр комп'ютерних та інформаційних технологій і систем к.ф.-м.н. Двірна О.А., автоматики, електроніки та телекомунікацій д.т.н., проф. Шефер О.В. у співпраці з деканом факультетом філології, психології та педагогіки к.пед.н. Агейчевою А.О. провели зустріч з представниками компанії Japan International Cooperation Agency (JICA) - японською урядовою організацією, яка координує офіційну допомогу розвитку України, сприяє її відновленню, економічному та соціальному зростанню. Обговорили спільні наукові та освітні проєкти, можливи напрямки та перспективи співпраці.
13. 10.2023
Оголошено конкурс стартапів для першокурсників Полтавської політехніки
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошує першокурсників університету взяти участь у конкурсі стартапів. Команди, які представлять найкращий стартап, матимуть можливість втілити його в життя. Призовий фонд ректора становить 10 000 грн!
- Студентів першого курсу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошують взяти участь в конкурсі «START-UP».
- Команди, які представлять найкращий стартап, матимуть можливість втілити його в життя, адже призовий фонд ректора становить 10 000 грн!
- Умови конкурсу: від кожної кафедри має бути зареєстровано 1 і більше команд (5 осіб) до 12:00 дня проведення майстер-класу.
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/s78DiAoW6pnYeJ1M7
- Для кожного навчально-наукового інституту та факультету о 15:00 в СтудХабі Полтавської політехніки буде проведено майстер-клас зі створення стартапів, на який запрошуються представники команд від кожної кафедри за розкладом:
19 жовтня – ННІ інформаційних технологій та робототехніки
Бажаєш спробувати створити щось нове, пліч-о-пліч з однодумцями, тоді тобі до нас! «START-UP» — твоя унікальна можливість відчути себе частиною креативної команди успішної бізнес-компанії майбутнього! Реєструйся для участі та прояви себе на всі 100%!
12.10.2023
Запрошуємо до участі у Міжнародному Конкурсі «CreDiCo» студентів 1-2 курсів!
ОСНОВНА МЕТА КОНКУРСУ: надання майданчику для показу авторських розробок та для спілкування у галузі комп'ютерної графіки, комп'ютерної анімації та вебдизайну.
Конкурс проводиться у заочній формі з 20.10.2023 по 01.12.2023
ВИМОГИ ЩОДО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ:
- бути студентом закладу вищої освіти,
- розумітись в інформаційних технологіях;
- вміти створювати графічні та анімаційні роботи (можлива участь творчих груп).
Кількість робіт від одного учасника необмежена.
Додаткова інформація:
Інформаційний лист : https://drive.google.com/file/d/1qhnc9WOrIrijv1pKGc2bgNBtn2-OBvQz/view
10.10.2023
Guest EDU: актуальні ІТ -професії, які чекають на тебе
16 жовтня Kharkiv IT Cluster запрошуються студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» долучитися до онлайн-лекції від компанії Beetroot Academy, на якій поговоримо про найзатребуваніші професії, які змінюватимуть світ навколо нас.
Тема зустрічі: «Актуальні ІТ професії»
Спікер лекції: Пантелят Олександр, Head of Customer Success в Beetroot Academy.
Посилання на зустріч:
https://us02web.zoom.us/j/88222196903?pwd=c0trdFg4bkl2ZUZaK0JXMFdNVm1ZQT09
05.10.2023
Викладачі кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій та систем постійно підвищують рівень своєї кваліфікації в програмах від партнерів - міжнародних та українських ІТ компаній. З жовтня щотижня науково-педагогічні працівники кафедри приймають активну участь у програмах Prof2IT : англомовний курс з JavaScript, покращують професійну англійську термінологію з "Англійська для ІТ" від Englishdom та Kharkiv IT Cluster, розвивають softskills в освітньому проєкті "IT for Uni:Bootcamp".
03.10.2023
Запрошуємо викладачів Полтавської політехніки долучитися до “IT for Uni: Bootcamp” – безкоштовного навчального курсу для представників закладів вищої освіти та керівників вищих навчальних закладів, який пропонує лекції та воркшопи від представників українських ІТ-компаній та з залученням міжнародних спікерів з відомих університетів на теми менеджменту та управління на прикладі ІТ-індустрії. Проєкт пропонує залучення ІТ-спільноти до навчання та підвищення кваліфікації освітян, які мають можливість запроваджувати зміни до навчальних процесів ЗВО.
Головна мета проєкту – покращення якості надання вищої освіти, збільшення кадрового потенціалу та впровадження кращих практик менеджменту у внутрішні процеси навчальних закладів на прикладі ІТ-індустрії.
Лекції будуть проводитись керівниками, кваліфікованими менеджерами ІТ-компаній: Sigma Software, EPAM Ukraine, SoftServe, GlobalLogic та генеральним партнером - банком UKRSIBBANK BNP Paribas Group. До проведення навчального курсу будуть також запрошуватись експерти з міжнародною експертизою.
Навчальний курс охоплюватиме наступні теми:
- порівняння діяльності роботи університету та ІТ-компанії: залучення талановитих спеціалістів та їх розвиток на прикладі галузі;
- проджект-менеджмент в епоху Agile - навчальний курс як проєкт;
- залучення фінансування та фінансовий менеджмент + CSR та sustainability;
- ШІ в роботі навчального закладу: впровадження та робота з інноваціями;
- співпраця з міжнародними партнерами.
Початок навчання: 16 жовтня 2023 року
Тривалість навчання: 5 тижнів
Остання дата заповнення аплікаційної форми: 6 жовтня 2023 р.
https://docs.google.com/.../1FAIpQLScmm0fxWhvX0B.../viewform
28.09.2023
Друзі! Оголошено "мобілізацію" монет на допомогу ЗСУ!
Наші студенти та науково-педагогічний колектив університету бере участь в акції "Смілива гривня", яку організовує Національний Банк України. Усі зібрані кошти надійдуть українській армії.
З "02" жовтня 2023р. по "30" жовтня 2023р. у нашому вестибюлі, центрального корпусу стоятиме скринька, в яку усі охочі можуть кидати монети, та в адміністрації навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки (ауд. 214 Л)
У межах акції "Смілива гривня" приймаються банкноти та монети, якими можна розраховуватися (монети 10, 50 копійок та монети номіналом 1, 2, 5, 10 гривень).
Відправте свої монети на фронт!
Зробіть свій внесок у перемогу, навіть якщо це 10 коп!
Об'єднаємо наші зусилля заради майбутнього нашої країни!
24.09.2023
Вітаємо з Днем народження завідувачку кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем, к. ф.-м.н. Двірну Олену Анатоліївну! Бажаємо здоров'я, стійкості, мужності, бадьорості духу! Нехай поряд з Вами завжди будуть найдорожчі люди, вірні та надійні друзі. Щастя, любові та добра Вашому дому!
16.09.2023
За результатами реалізації Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» спільно з Фондом цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) проєкту щодо імплементації навчального онлайн курсу "Базові правила безпеки в цифровому середовищі" 15 вересня 2023 року була проведена підсумкова зустріч зі студентами навчального-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки.
Студенти перших та других курсів спеціальностей 123 «Комп’ютерна інженерів», 122 «Комп’ютерні науки» та 125 «Кібербезпека та захист інформації» долучилися до проходження курсу, підвищивши рівень власної обізнаності щодо кіберзагроз та підвищивши навички кібергігієни.
На фінальній зустрічі з координаторкою проєкту – к.е.н, доценткою Вергал К.Ю. студенти ділилися позитивними враженнями від вивченого матеріалу, відмітили як перевагу курсу цікаву форму подання, інтерактивність та практичну орієнтованість завдань.
Дякуємо CRDF Global за унікальну можливість підвищити рівень знань з основ кібербезпеки та захисту в цифровому просторі!
15.09.2023
Харківський ІТ кластер запрошує викладачів та студентів на презентацію результатів пілотного проєкту «Система сертифікація ІТ-дисциплін».
Долучайтеся й дізнавайтеся, як ми змінюємо майбутнє ІТ-освіти.
«Система сертифікації ІТ-дисциплін» — один з основних проєктів у нашій спільній місії — актуалізувати програми ІТ-дисциплін та вплинути на рівень підготовки студентів й володіння ними актуальними знаннями й вміннями, які необхідні для успішної кар'єри в цій галузі.
Захід буде корисним для: керівників та експертів ІТ-компаній; адміністрації університетів; викладачам ІТ-дисциплін і студентам.
Коли: 21 вересня о 16:00, онлайн, Zoom
Реєструйтеся за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8FM8TPjvDjCxN1R-aOVGj06EdakqHxKF59jiDhEpULv8CfQ/closedform
13.09.2023
Вітаємо з Днем народження асистента кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем Талибова Рустама Махяддіновича! Бажаємо здоров'я, стійкості, мужності, бадьорості духу! Нехай поряд з Вами завжди будуть найдорожчі люди, вірні та надійні друзі. Щастя, любові та добра Вашому дому!
13.09.2023
Вітаємо наших майбутніх ІТ фахівців - майстрів коду, архітекторів ігрового всесвіту, володарів алгоритмів - з Днем комп’ютерника і програміста!
Це свято щороку відзначається на 256-й день!
Число 256 (два у восьмому ступені) символізує кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта.
06.09.2023
Вітаємо з Днем народження ст. викладачку кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем Ґосселін Ілону Олександрівну! Нехай кожен Ваш день буде сповнений радістю, посмішками та чудовими емоціями! Гарного настрою, натхнення, наснаги, творчих злетів, потужних звершень, добробуту, оптимізму і миру!
01.09.2023
Стартував навчальний 2023-2024 рік!
Вітаємо першокурсників у родині навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки!
На вас чекає безліч можливостей - цікаве студентське життя, оновлені аудиторії, міжнародні стажування, наукові дослідження, спортивні досягнення, тому бажаємо максимально використати увесь потенціал університету для власного професійного й особистісного розвитку, високих досягнень, яскравих успіхів і здійснення мрій!
Успіхів у навчанні!
Разом до перемоги!
17.06.2023
ОГОЛОШЕННЯ!!
Шановні здобувачі вищої освіти кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем випускних курсів спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки» та 123 «Комп’ютерна інженерія», в зв’язку з початком дипломного проектування просимо Вас терміново вийти на зв'язок із секретарями екзаменаційних комісій:
Руденко Олександр Антонович секретар спеціальності 122 «Комп’ютерні науки»
Тел. 0953693717
e-mail: olexantr@gmail.com
Гайтан Олена Миколаївна секретар спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»
Тел. 0668075362
e-mail: azalie@ukr.net
18.06.2023
Участь у саміті Women in Tech, який проходив 14-15 червня 2023 року у Варшаві, була надзвичайно цінним досвідом. До саміту долучилися викладачки кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Янко Аліна, Гайтан Олена та Двірна Олена. Прозвучало багато натхненних історій успіху, учасниці отримали цінні практичні поради. Цей саміт дійсно підтримує та стимулює жінок у технологічній галузі, надаючи їм можливість рости, навчатися і досягати великих результатів.
Важливо відзначити, що саміт був відкритим для всіх, незалежно від рівня досвіду чи походження. Кожна учасниця мала можливість ділитися своїм досвідом та голосом, що додало багато цінності події.
Рекомендуємо всім жінкам, які зацікавлені у сфері технологій, взяти участь у подібних самітах, як Women in Tech. Це відмінна нагода знайти натхнення, збагатити свої знання та знайти підтримку у розбудові успішної кар'єри у технологічній галузі.
Одним з найважливіших факторів побудови успішної кар'єри в майбутньому є практика та розуміння яким чином влаштовані процеси в середині проектної команди, а ще як створити максимальну цінність для замовника.
Саме тому в рамках партнерства НУПП та IT-компанії SoftServe студенти мали змогу долучитися до спеціальної навчальної програми за одним з чотирьох напрямів: Java, DevOps, JS та QA.
Протягом 2 семестрів вони встигли:
- сформувати базові та професійні компетенції за обраним напрямом;
- відвідати online-вебінари від топових експертів SoftServe;
- попрацювати у кросфункціональній команді над створенням спільного проєкту;
- отримати сертифікати з додатками про результати неформального навчання.
Тож вітаємо усіх учасників з закінченням проєкту, ви круті!
Вітаємо бакалаврів спеціальностей 122 Комп’ютерні науки та 123 Комп’ютерна інженерія із захистами кваліфікаційних робі, які відбулися 19-22 червня 2023 року. Бажаємо успіхів!
18.05.2023
Науковиці Полтавської політехніки успішно вдосконалили навички володіння алгоритмами Data Science, пройшовши курси від ІТ-компанії Grid Dynamics та Харківського ІТ-кластеру
Науковиці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Двірна, Ксенія Вергал та Олена Гайтан успішно пройшли курси для викладачів технічних спеціальностей від ІТ-компанії Grid Dynamics та Харківського ІТ-кластеру за напрямом «Вступ до програмування мовою Python для Big Data та Data Science».
Упродовж трьох місяців інтенсивного навчання викладачі актуалізували знання методів та алгоритмів Data Science, а завершення курсу для учасників супроводжувалось здачею фінального проєкту щодо застосування механізмів інтелектуального аналізу для вирішення прикладних задач обробки великих даних та отриманням відповідних сертифікатів
17 травня 2023 року відбувся Фестиваль інновацій: «ІТ-рішення, що змінять Україну», основною метою якого є підтримка молодіжних українських ІТ-стартапів, які мають мінімальний продукт або реалізоване ІТ-рішення, що наблизять перемогу України, допоможуть у її відбудові.
Активну участь у фестивалі інновацій прийняли доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем, к.т.н. Скакаліна О.В. та магістр спеціальності Комп'ютерні науки Іщенко І.
Запрошуємо студентів навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки пройти онлайн - курс «Базові правила безпеки в цифровому середовищі», розроблений фахівцями CRDF Global, експертною групою з кібербезпеки компанії EY в Україні та технічними експертами компанії Technomatix, містить цікаві відео, практичні кейси, цікаві квізи, що буде цікаво як для початківців, так і для досвідчених користувачів.
Курс складається з 10 навчальних модулів, та надає можливість:
- ознайомитися з основними загрозами в сучасному інформаційному просторі;
- з’ясувати найбільш поширені помилки, які роблять користувачів у цифровому просторі та способи їх уникнення;
- опанувати базові правила захисту інформації на мобільних телефонах, комп’ютерах та в соціальних мережах;
- навчитись розпізнавати фейкові новини;
- дізнатися про основні способи захисту від кібершахрайства.
Курс є безкоштовним для студентів Полтавської політехніки. У результаті успішного проходження кожен з учасників отримає іменний сертифікат CRDF Global.
Для проходження курсу необхідно зареєструватись за посиланням: https://cybereducation.org/mc/index.php/usr/login/login, вказати університет та обрати спеціальність, на якій ви зараз навчаєтесь.
Однорічне стажування студентів IT спеціальностей у Німеччині по програмі IAW у провідних німецьких компаніях міжнародного рівня.
Подавати заявки на проходження стажування можуть студенти 2,3,4 курсів бакалаврату, 1,2 курсів магістратури, аспіранти та випускники. Щомісячна стипендія 850-1000 євро, безкоштовне проживання у повністю обладнаній квартирі, всі види страхування, місячна оплачувана відпустка, безкоштовні курси німецької мови, робота в Україні у німецькій IT компанії після закінчення стажування.
Для отримання більш детальної інформації звертатись до координатора проекту в Україні: tec.u1@iaw-germany.de
+380930483051
Офіційні сторінки програми:
Сайт: iawgroup.de
Facebook: IAW Akademie Ukraine
Instagram: iawukraine
Примітки: У розрізі неможливості виїзду чоловіків за кордон, у програмі тимчасово можуть брати участь тільки дівчата (або також хлопці, якщо вони знаходяться за кордоном).
Студенти Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки відвідали полтавський офіс ІТ компанії Nix Solutions
Студенти ІТ-спеціальностей Полтавської політехніки відвідали офіс провідної вітчизняної ІТ компанії Nix Solutions, яка займається розробкою та підтримкою корпоративних систем, мобільних та веб-додатків, адмініструванням та технічною підтримкою програмного забезпечення, консалтингом, розробкою власних продуктів.
Під час захоплюючої екскурсії студенти мали нагоду дізнатись про історію компанії, етапи її розвитку та напрямки діяльності, корпоративні цінності та конкурентні переваги. Представники компанії детально розповіли про можливості працевлаштування, продемонстрували сучасні робочі кабінети, в яких працюють розробники, місця для коворкінгу та відпочинку:
Візуалізація даних - це справжнє мистецтво фільтрування трильйона рядків даних і представлення максимальної інформації у мінімалістичному дизайні.
5 травня в межах навчальної дисципліни "Програмування" студенти другого курсу спеціальності "Комп'ютерна інженерія" та магістри спеціальності"Комп'ютерні науки" в межах дисципліни "Методі і засоби інженерії даних та знань" мали можливість послухати гостьову лекцію від практика, що має надзвичайний талант говорити про складне просто - Антоніни Бондарчук, Technical Trainer компанії Grid Dynamics на тему "Візуалізація даних. Matplotlib. Seaborn".
Говорили про кращі практики та інструменти представлення даних, обговорювали помилки візуалізації та дизайн, розбиралися в ІТ професіях, пов'язаних з аналізом даних.
16 травня 2023 року відбулося засідання секції комп’ютерних та інформаційних технологій і систем 75-тої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету, у якій взяли участь студенти спеціальностей Комп’ютерні науки та Комп’ютерна інженерія та викладачі кафедри.
Були обговорені актуальні питання галузі ІТ, представлені реальні проєкти, що готуються до впровадження. З тезами доповідей можна ознайомитись за покликанням https://nupp.edu.ua/uploads/files/0/events/conf/2023/75conf/zbirnyk1.pdf
Бажаємо молодим науковцям подальших успіхів!
Завжди раді вітати школярів у сучасних класах Полтавської політехніки. Викладачі кафедри пропонують цікаві доступні і корисні майстер-класи з програмування в Scratch та micro:bit.
28 березня 2023 року доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій та систем Скакаліна О.В. взяла участь у всесвітньому FREE LIVE WEBINAR “Craft your courses with the power of ChatGPT”, що проводився на платформі LEARNWORLDS.
У вебінарі взяли участь понад 3000 слухачів із усього світу.
Експерти платформи LEARNWORLDS познайомили слухачів з функціями та перевагами використання ChatGPT в оптимізацію створення будь-якого навчального курсу. Було розглянуто питання щодо побудови структури курсу, навчального дизайну, створення сценаріїв навчальних відео.
Викладачі та студенти навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки взяли активну участь у першому етапі дендрологічної ревіталізації паркової зони університету та долучились до висаджування садово-декоративних рослин.
Штучний інтелект вже давно перестав бути фантастикою і сьогодні стає все більш популярним у суспільстві.
Поки всі задаються питаннями та дискутують щодо переваг та небезпек штучного інтелекту, бакалаври та магістри спеціальностей Комп'ютерні науки та Комп'ютерна інженерія Полтавської політехніки 31 березня 2023 року мали змогу відвідати фахову лекцію, що проходила у змішаному форматі, на тему "Штучний інтелект: сьогодення та майбутнє" та поставити запитання фахівцю компанії NIX Solutions - Ігорю Шатило, Lead Backend Developer.
Спікер розповів про основні поняття штучного інтелекту, про професії, на які може вплинути штучний інтелект, розкрив питання академічної доброченості у зв'язку з популярністю чату GPT, та описав сучасні сервіси штучного інтелекту, які можуть допомогти в роботі програмісту, та як їх правильно використовувати.
Продовжуємо знайомити студентів ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки з найвідомішими міжнародними ІТ компаніями. 30 березня до студентів перших -третіх курсів завітала ІТ компанія Grid Dynamics.
Представник компанії - Мєтєльов Володимир розповів, як створювалась компанія, за якими напрямками працює Grid Dynamics в сучасних умовах та яких фахівців потребує. Студентам розказали, які перспективи кар'єрного зростання мають члени команди ІТ компанії та як потрапити до ІТ-спільноти Grid Dynamics.
29 березня магістри спеціальностей Комп'ютерні науки та Комп'ютерна інженерія ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки долучилися до навчального воркшопу OpenIT від Харківського ІТ кластеру на тему ".Net as a platform for every task" від консультанта з розробки програмного забезпечення компанії GlobalLogic.
Поглиблюючи наукову співпрацю між Полтавською політехнікою та Лондонським університетом Метрополітен 22 березня 2023 року викладачі Кафедра комп'ютерних та інформаційних технологій і систем - к.ф.-м.н. Двірна О.А., к.т.н. Скакаліна О.В., к.е.н Вергал К.Ю. та магістри спеціальності Комп'ютерні науки, Комп'ютерна інженерія долучилися до онлайн лекції та обговорення питань сучасних трендів у мультидисциплінарному компактному моделюванні досліджень.
01.03.2023
Здобувачі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» успішно захистили практику
Здобувачі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» успішно захистили практику, яка є обов’язковим освітнім компонентом програми підготовки другого (магістерського) рівня вищої освіти. Практика проходила в очно-дистанційному режимі. Під час практики студенти систематизували одержані результати і по її закінченні представили на кафедру звіт про проходження навчальної практики.
01.03.2023
Сьогоднішні школярі – це завтрашні науковці. Прививати любов до науки ніколи не зарано. Полтавщина багата талановитими хлопцями і дівчатами, про що свідчать дослідницькі роботи школярів області. Ми теж не залишаємось осторонь.
Викладачі кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем приймали активну участь у проведенні ІІ етапу конкурсу-захисту учнівських робіт Малої академії наук як члени журі та голови секцій.
Протягом 19-21 січня 2023 р. в рамках співпраці з ІТ компанією Noltic студенти навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки мали можливість пройти навчання на офлайн курсі Salesforce та дізнатися більше про технології Apex, DML, SOQL.
19.01.2023
SoftServe IT Academy запрошує пройти стажування за напрямками Java, DevOps, .Net, Node.js, WebUI, QA чи Python. Стажування підготує тебе до умов справжнього проєкту та вирізнить серед інших!
Переваги:
- 1-3 місяці практичного досвіду для твого CV;
- Реальний проєкт зі справжніми викликами;
- Soft&tech навички, які знадобляться у роботі;
- Поради ментора і наставництво Техліда, що дозволить тобі розвиватись швидше.
Обирай напрям та роби перший крок до кар’єри у глобальній IT-компанії (https://hubs.ly/Q012gFnb0)!
19.01.2023
Пропонуємо долучитися до нових активностей SoftServe IT Academy.
WebUI Crash Course від SoftServe IT Academy
Жадаєш опанувати одну з найпопулярніших професій у сучасному світі IT? Як щодо зробити перший крок до цього у найкрасивішу дату цього року? Долучайся до WebUI Crash Course!
Старт курсу: 22.02.2022
Цей курс для тебе, якщо ти:
студент(-ка) 2-4 курсу;
хочеш сформувати системне уявлення про сутність WebUI технологій;
маєш знання алгоритмізації;
бажаєш знати, які існують вимоги до фахівців цього напряму;
хочеш почати кар'єру в IT сфері як WebUI / Node.js розробник;
готовий(-а) навчатися у провідних експертів SoftServe.
Дати: з 22.02 по 19.04 по вівторках та четвергах.
Формат: online
Реєстрація - https://hubs.ly/Q012h4hy0
13.01.2023
Компанія Sigma Software запрошує викладачів на онлайн курс «TEACHERS’ Smart Up», який допоможе розвинути практичні навички у популярних ІТ-напрямках та вміння, що стануть корисними при організації навчального процесу та роботі зі студентами.
Курс буде корисним для викладачів технічних спеціальностей, які хочуть орієнтуватися у сучасних особливостях світу інформаційних технологій та прагнуть застосовувати нові підходи у формуванні освітніх програм.
Реєстрація і подробиці:
https://nupp.edu.ua/.../teachers-smart-up-vikladachiv...
11.01.2023
Запрошуємо студентів Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" на інтенсивний курс Salesforce від компанії Noltic в офлайн форматі.
Дати: 19-21 січня 2022 р.
Локація: офіс Noltic, вул. Коваля 2
Формат: офлайн, з 19:00 до 20:30 протягом трьох днів.
Зареєструватись можна до 17-го січня включно за посиланням:
Розклад:
19 січня / 19:00 — 20:30 / лекція про основи Salesforce
20 січня / 19:00 — 20:30 / Apex, DML, SOQL
21 січня / 19:00 — 20:30 / Triggers and flows
21.12.2022
Увага! Запрошуємо на стажування від партнерів університету - SoftServe Academy з можливістю працевлаштування
SoftServe є однією з найбільших компаній розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить в трійку найбільших ІТ-компаній України. Близько 12000 співробітників працюють у європейських та американських офісах компанії, що знаходяться у 12 країнах.
Як стати частиною SoftServe на старті кар'єри без проєктного досвіду? Проходь стажування у SoftServe IT Academy, воно підготує тебе до умов справжнього проєкту та вирізнить серед інших!
Java, DevOps, .Net, Node.js, WebUI, QA чи Python - обирай напрям та роби перший крок до кар’єри у глобальній IT-компанії за посиланням (https://hubs.ly/Q010_K8q0)!
Розпочинаємо стажування з Apigee одразу за 2-ма напрямками — Node.js (https://hubs.ly/H0_WT5q0) та Java (https://hubs.ly/H0_WV760).
Спитаєш - а що ж таке Apigee?
Це API Management платформа, елемент Google Cloud.
Вона дає додатковий інфраструктурний рівень в будь-які розроблені API, який є інтерфейсом між додатком або користувачем і сервісами, що формують API.
Розгортання API — це не лише написання коду та його розгортання на сервері додатків, адже воно пов’язане з:
- підтримкою версійності
- гарантуванням безпечної та безвідмовної експлуатації сервісів
- наявністю механізмів монетизації
- безперервною аналітикою станів і процесів, в яких залучена API.
Всі ці функції реалізовані Apigee, тож при її використанні розробник пише і розгортає код, а всі інші завдання, як-от аналітика станів і подій API, монетизація, безпека та інші, — є предметом роботи платформи. Круто, правда?
Тож переглядай умови, долучайся і працюй з інноваціями:
Node.js on Apigee - https://hubs.ly/H0_WT5q0
Java on Apigee - https://hubs.ly/H0_WV760
14.12.2022
Як результат налагодження тісної співпраці між стейкхолдерами та кафедрою комп'ютерних та інформаційних технологій і систем 9 грудня 2021 р. відбулася зустріч студентів Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки спеціальностей 122 Комп'ютерні науки, 123 Комп'ютерна інженерія з представниками ТОВ «УКРАЇНСЬКА УНІВЕРСАЛЬНА БІРЖА» - офіційного електронного майданчика публічних закупівель України PROZORRO (tender.uub.com.ua) та електронного майданчика системи «ProZorro.Продажі», які розповіли про особливості функціонування електронного майданчика, надали інформацію про можливості стажування та подальшого працевлаштування за ІТ напрямками. За результатами зустрічі 15 студентів 4-го курсу домовились про подальше працевлаштування, 5 студентів - про проходження практики на базі ТОВ «УКРАЇНСЬКА УНІВЕРСАЛЬНА БІРЖА».
14.12.2022
Siemens Ukraine запрошує студентів і викладачів університету на серію відкритих лекцій
14 грудня з 13:00 до 15:00 відбудеться відкрита онлайн-лекція «Від ідеї до автоматизації», яку прочитають фахівці компанії Siemens Ukraine.
Запрошення студентів та викладачів до участі у серії відкритих лекцій
По завершенні курсу лекцій буде оголошено міжуніверситетський конкурс на написання найкращої наукової роботи:
https://nupp.edu.ua/.../siemens-ukraine-zaproshue...
12.12.2022
Наукова колаборація і академічна співдружність відкриває нові можливості для розвитку. І ми з великою радістю зустріли делегацію колег з Національного університету "Чернігівська політехніка", які з дводенним робочим візитом відвідали Полтавську політехніку.
Можливо когось дивує, що ми готові ділитися власними ідеями, напрацюваннями, але, на нашу думку, саме здорова конкуренція є чудовою мотивацією для подальшого розвитку. Саме так і має бути у справжніх професіоналів. Тому такі академічні обміни надзвичайно потрібні, подібну практику будемо продовжувати й надалі.
Дякую, шановні колеги, що дуже тепло нас зустрічали у себе і знайшли можливість завітати у такому складі до Полтавської політехніки, взяли участь у роботі конференції, подискутували над актуальними науковими проблемами. Сподіваюся, що ви для себе віднайшли щось цікаве, знайшли однодумців, партнерів для наукових досліджень і проєктів, виникли нові ідеї, які невдовзі почнемо реалізовувати і наша співпраця стане ще результативнішою.
Заряджені на результат, наповнені приємними емоціями, будемо працювати над успішною реалізацією наших спільних проєктів і реформ освіти і науки, драйвером яких виступає Міністр освіти і науки України Сергій Миколайович Шкарлет.
Дружнє спілкування завжди надихає на нові звершення!
03.12.2022
Всеукраїнський науковий круглий стіл, організований у рамках дії Меморандуму про співпрацю між Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України та Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка", що відбувся 2 грудня 2021 року.
Зініційований викладачами Кафедра вищої та прикладної математики "Полтавської політехніки" захід об'єднав IT-фахівців й судових експертів науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів України та студентів спеціальностей:
- 122 "Комп'ютерні науки", 123 "Комп'ютерна інженерія", 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ННІ інформаційних технологій та робототехніки Полтавської політехніки
- 073, ОПП "Менеджмент інформаційних технологій" Навчально-науковий інститут фінансів, економіки, управління та права
- 029, ОПП
"Інформаційна аналітика та PR-діяльність" Гуманітарний факультет Полтавської політехніки/Faculty of Humanities.
- Географічна мапа заходу: Житомирська, Волинська, Херсонська, Одеська, Донецька, Чернівецька, Рівненська, Миколаївська, Черкаська та Закарпатська області.
- Дякуємо всім учасникам та доповідачам. Особлива подяка фахівцям-практикам. Презентовані на круглому столі доповіді, сприяють підвищенню професійної грамотності нашого студентства. Формуємо цінні фахові навички разом!
- Детальніше про захід очікуємо на сторінках Політехніки.
01.12.2022
Сесія вже на носі і потрібно робити десятки різних презентацій по навчанню. Одну, щоб закрити проект, другу, щоб відпрацювати пропуски, третю, щоб захистити курсову...
Якщо перші дві - це чисто кілька балів, які нічого суттєво не вирішують, то захист курсової - це окрема оцінка, яку хочеться отримати максимально високою. І, повірте, якщо ви не просто прочитаєте куски вашої курсової, а зробите цікаву презентацію, то викладачі зацінять це і високий бал у вас в кишені.
На тренінгу "Як ненапряжно зробити цікаву презентацію курсової" ми:
- Розкажемо з чого почати розробку презентації і як зробити її цікавою
- Покажемо 5 ключових правил красивих слайдів
- Розберемо і удосконалимо ваші презентації і дамо кілька шаблонів для презентацій вашої курсової
А якщо про це все вам розкаже Ярослав, який робив презентації для Президента та Прем'єра, то, будьте певні, без корисних навичок ви не залишитесь.
Дата і час: 2 грудня о 16:00
Реєстрація: [https://forms.gle/KqhpquZXmDwjVfVr6](https://forms.gle/KqhpquZXmDwjVfVr6)
Дуже чекаємо вас
Тренінг проходить в рамках проєкту з розвитку кейс-клубів у закладах освіти України стала можливою за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), у рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» та Програми «Мріємо та діємо".
25.11.2022
У рамках налагодження співпраці зі стейкхолдерами 25 листопада 2021 р. студенти та викладачі кафедр комп'ютерних та інформаційних технологій і систем ННІ інформаційних технологій та робототехніки, а також кафедри економічної теорії та економічної кібернетики ННІ фінансів, економіки, управління та права мали змогу підвищити свою кваліфікацію взявши участь у гостьовій онлайн лекції партнера Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" ІТ компанії SoftServe. Під час лекції на тему "JavaScript: секрет популярності та який фреймоворк обрати", яку провів випускник Полтавської Політехніки, а нині - працівник компанії" Скрипченко Михайло, слухачі дізналися про можливості JS та сучасні тренди його розвитку, топ 3 фреймоворки для роботи з JS.
25.11.2022
25.11.2022 р викладачі та студенти ННІ інформаційних технологій та робототехніки у рамках NO-CODE DAY від компанії Terrasoft мали змогу ознайомитись з ключовими новинками CREATIO. Спікери презентували готові рішення від партнерів, провела майстер-класи по створенню нового застосунку, автоматизації процесів та організації розподілених систем на платформв CREATIO.
25.11.2022
Шановні студенти, 25.11 о 14:00 запрошуємо на вебінар від SoftServe на тему "JavaScript: секрет популярності та який фреймворк обрати" у Zoom. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/pcPBEvyzNLrq7KJHA
Поговоримо про таке:
- Чому сьогодні JavaScript є найбільш популярною мовою програмування?
- Які можливості зашиті в JS і тренди його розвитку, а також чого не дасть вам WordPress
- Топ-3 фреймворків і як обрати найкращий?
- Як SoftServe працевлаштував 1000+ випускників IT Academy цього року?
- Яку роль в розвитку ІТ галузі в Україні відіграє Джун та чи не переросли ви цей рівень в університеті?
- Як SoftServe може бути корисним для розвитку твоєї кар’єри?
Ділитимуться спікери:
- Михайло Скрипченко, Intermediate Web UI Software Engineer
- В’ячеслав Лаптєв, Talent Acceleration Center Manager
19.11.2022
Запрошуємо долучатися до активностей SoftServe IT Academy
IT Academy Webinar: Техніки тест дизайну. Правда та міфи. Приєднуйся до вебінару від SoftServe IT Academy та руйнуй міфи про QC!
Ти дізнаєшся:
- Що таке тест дизайн?
- Які існують техніки?
- Які техніки використовуються на практиці?
Старт: 24.11 о 18:30
Реєструйся за посиланням: https://hubs.ly/H0_nSQB0
IT Academy Webinar: розганяємо хмари навколо DevOps
Напрям DevOps оповитий таємницями та хмарами для тебе? Приєднуйся до вебінару від SoftServe IT Academy та розганяй їх!
Поговоримо про таке:
- Роль системного інженера та ідею системного підходу;
- Що таке DevOps у теорії та основні кроки у практичній реалізації;
- Чи є зв’язок між DevOps технологією та автоматізацією розробки ПО;
- Як технологія DevOps влинула на розвиток розробки ПО та як це зв’язано з хмарними сервісами;
- Основні гравці на ринку хмарних провайдерів;
- Роль апаратної та програмної віртуалізації
- Приклади реалізації проєктних рішень;
- Чи дійсно DevOps це так складно?
Спікер: Анатолій Калюжний, DevOps Тімлід, понад 5 років у галузі
Старт: 01.12 о 18:30
Долучайся за посиланням: https://hubs.ly/H0_nVT80
IT Academy Webinar. Сучасні тренди в напрямку WebUI: мова програмування TypeScript
Хочеш бути в курсі сучасних трендів в напрямку WebUI? Долучайся до вебінару від SoftServe IT Academy!
Ти дізнаєшся:
- Що таке TypeScript?
- Чим він корисний?
- З чого розпочати його вивчення?
Спікер: Аліна Лактіонова, Software Engineer в SoftServe. Аліна має 2 роки професійного досвіду в галузі ІТ та працює за напрямом WebUI/React
Старт: 08.12 о 18:30
Долучайся за посиланням: https://hubs.ly/H0_rsmR0
18.11.2022
Запрошуємо студентів на подію у полтавський офіс Noltic, щоб дізнатись більше про Salesforce технологію. На них чекають обговорення реальних кейсів, а також максимально неформальне спілкування з командою та співзасновником компанії. Розповідатиме Андрій Ромаш, Salesforce Developer у Noltic.
УВАГА: попередня реєстрація обов'язкова! Зареєструватись потрібно тут: https://forms.gle/LZqaSTDbRsHJCYyu8
Час зустрічі: 18 листопада (четвер), 18:00.
Наша адреса: м. Полтава, вул. Котляревського 2а.
Більше про подію тут: https://fb.me/e/1dOk8HYQj
26.10.2022
Запрошуємо долучитися до активностей SoftServe IT Academy.
1. Cтажування Web UI від SoftServe IT Academy з можливістю працевлаштування
Переваги стажування:
- 3 місяці практичного досвіду для твого CV;
- Проєкт зі справжніми викликами;
- Soft&hard навички, які знадобляться у роботі;
- Поради ментора і наставництво технічного експерта, що дозволить тобі розвиватись швидше;
- Проєкт необмежений у часі, тож ти зможеш працювати над ним скільки необхідно;
- Старанність та наполегливість збільшують шанс на job offer від SoftServe.
Старт стажування: 15.11.2021
Для отримання деталей та реєстрації переходь за посиланням: https://hubs.ly/H0ZZvpy0
2. Стажування Java від SoftServe IT Academy з можливістю працевлаштування
Це для тебе, якщо:
Ти маєш ґрунтовні знання мови Java та чітке розуміння принципів ООП;
Ти знаєш про SCRUM, Git;
Тобі знайомі серверні технології Java-стеку (Spring/Hibernate);
В тебе є знання JavaScript, HTML, CSS;
Твій рівень англійської мови Intermediate+.
Старт стажування: 29.11.2021
Для отримання деталей та реєстрації переходь за посиланням: https://hubs.ly/H0ZZw3B0
3. Cтажування Quality Assurance (Manual + Automation) від SoftServe IT Academy з можливістю працевлаштування
Протягом інтернатури ти дізнаєшся, як тестувати програмне забезпечення, знаходити та описувати помилки, якими є техніки забезпечення та контролю якості, розроблятимеш тести з використанням Java.
Курс складається з двох блоків - Manual Testing, на якому ти навчишся ручному тестуванню, та Test Automation, який дозволяє отримати практичний досвід роботи з сучасними інструментами автоматизованого тестування програмного забезпечення. Саме ти обираєш, наскільки глибоко готовий зануритися.
Старт стажування: 14.12.2021
Для отримання деталей та реєстрації переходь за посиланням: https://hubs.ly/H0ZZwjb01..2.22
11.10.2022
11 жовтня - Національний День Дівчат у технологіях.
Цікавишся технологіями? Хочеш більше дізнатися про роботу у топових технологічних компаніях та підприємствах в Україні? А, можливо, маєш питання, на які прагнеш знайти відповіді?
Що ж, тоді наш захід просто створений для тебе!
Реєстрація на онлайн конференцію до 10 жовтня - https://forms.gle/r5BMRTEQseyPE6Ku8
Національний день дівчат у технологіях — день, коли дівчата з усієї України відвідують технологічні компанії, щоб познайомитися з особливостями їх діяльності та дізнатися, як дівчата і жінки можуть побудувати свою кар’єру у сферах технологій.
Тож вже 11 жовтня технологічні компанії та підприємства з усіх регіонів України фізично або віртуально відкриють свої двері дівчатам з Філіалів “Дівчата STEM”.
На учасниць екскурсій очікує знайомство з фахівчинями зі STEM сфер, розповіді про роботу в технологічних компаніях “зсередини”, нові знання про технології, а також круті сувеніри від компаній для активних учасниць.
А у другій половині дня для всіх бажаючих відбудеться фінальна онлайн конференція, під час якої представниці Міністерства цифрової трансформації України, а також провідних технологічних компаній поділяться своїми секретами успіху у сфері технологій та дадуть цінні поради дівчатам.
23.09.2022
23 вересня відбулася зустріч ІТ кластера Полтави на чолі з Денисом Сергеєвим зі студентами ОП "Комп'ютерні науки" та "Комп'ютерна інженерія". З лекціями щодо особливостей працевлаштування в ІТ галузі, необхідних для майбутніх ІТ-фахівців soft-skills та hard-skills виступили представники таких ІТ компаній як Beetroot, White Label Agency, Avenga, Morebis, які також ознайомили і з переліком відкритих вакансій на сьогоднішній день та запросили здобувачів вищої освіти прийти на стажування. Найкативніших учасників зустрічі чекали фірмові подарунки.