Партнер Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – ВНЗ Вільнюська колегія / Vilniaus kolegija | Higher education institution (Литва) – запрошує студентів скористатися чудовою можливістю взяти участь у конкурсі на отримання державної стипендії для семестрового навчання у Литві!
Литовське національне агентство оголосило конкурс на отримання стипендій на навчання протягом осіннього семестру 2025/2026 навчального року. Це окрема програма, яка не пов’язана з Erasmus+ або іншими програмами.
Що пропонується:
- Державна стипендія на навчання у Литві. Розмір стипендії щороку визначається Литовським національним агентством (для прикладу: минулого року розмір стипендії був 700 євро).
- Можливість навчання у ВНЗ Вільнюська колегія / Vilniaus kolegija | Higher education institution – найбільшому університеті прикладних наук у країнах Балтії, який пропонує бакалаврські програми на 10 факультетах та є членом Європейського університетського альянсу HEROES.
- Широкий вибір курсів англійською мовою на осінній семестр, з якими ви можете ознайомитися тут.
Важливо знати!
- Кінцевий термін подачі документів: 23 квітня 2025 року.
- Список документів: Conditional Agreement, Motivation Letter, Letter of reference (рекомендаційний лист).
Порядок дій для участі в конкурсі на програму академічної мобільності Erasmus+:
Крок 1. Звернення на випускову кафедру:
- Студент звертається на випускову кафедру з проханням розглянути можливість участі у програмі.
- Кафедра проводить зіставлення навчальних дисциплін української освітньої програми, за якою навчається студент, та програми у закордонному ЗВО, у якому планується мобільність.
- Якщо дисципліни узгоджуються, то кафедра разом зі студентом готує Conditional Agreement з переліком дисциплін та готує на студента рекомендаційний лист за зразком (пункт 2 у вкладці “Application Procedure and Required Documents”).
Крок 2. Conditional Agreement, Motivation Letter та Letter of reference (рекомендаційний лист) подаються в електронному та друкованому вигляді через випускову кафедру до відділу міжнародних зв’язків (каб. 213-Ц).
Електронна адреса для подачі: interoffice@nupp.edu.ua
Зверніть увагу, що мотиваційний лист також повинен розкривати наступні аспекти:
- Чіткість та реалістичність цілей обраного навчання: опишіть конкретні цілі, які ви прагнете досягти під час навчання у Литві, та поясніть, наскільки вони є досяжними та обґрунтованими.
- Взаємозв'язок між планованим навчанням та вашою мотивацією: детально поясніть, як саме обрані вами курси та програма навчання у Литві відповідають вашим академічним та особистим інтересам, а також чому ви обрали саме Литву та Вільнюський колегіум.
- Релевантність навчання для Литви та/або ваші плани, пов'язані з Литвою: обґрунтуйте, яким чином ваше майбутнє навчання пов'язане з литовською мовою, культурою, історією (якщо це є релевантним) або як воно сприятиме вашим планам, пов'язаним з Литвою у майбутньому.
- Додана цінність для майбутньої кар'єри: чітко сформулюйте, які конкретні знання, навички та досвід ви отримаєте під час навчання у Литві та як це сприятиме вашому професійному розвитку та майбутній кар'єрі.
- Додана цінність для особистісного зростання: поясніть, як навчання в новому культурному середовищі, знайомство з іншою освітньою системою та спілкування з іноземними студентами та викладачами сприятиме вашому особистісному розвитку, розширенню кругозору та набуттю нових якостей.
Переконливо просимо вас ретельно продумати та відобразити ці питання у вашому мотиваційному листі, оскільки вони є важливими критеріями при відборі кандидатів на отримання державної стипендії для навчання у Литві.
Про досвід наших студентів у ВНЗ Вільнюська колегія минулого року можна прочитати тут і тут, позаминулого року – тут і тут. Зараз там навчається за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ студентка 2 курсу спеціальності 035 Філологія Анна Гайворонська.
За детальнішою інформацією звертайтеся до:
- відділу міжнародних зв’язків: interoffice@nupp.edu.ua (каб. 213-Ц);
- координаторки програми – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).
Нещодавно студенти Полтавської політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмами Erasmus+ в університетах Чехії, Литви, Німеччини, Австрії (Відень та Айзенштадт), Естонії, Данії, Іспанії та Словаччини; науковиця університету долучилася до участі у міжнародному проєкті, майбутня архітекторка взяла участь у ІІ частині молодіжного обміну за програмою Erasmus+ у Польщі, а майбутня перекладачка взяла участь у тренінгу за програмою Erasmus+ на тему трансформації конфліктів. Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»