Партнер Полтавської політехніки – Університет прикладних наук Laurea – Laurea University of Applied Sciences (Фінляндія) запрошує двох студентів Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права взяти участь у грантовій програмі кредитної академічної мобільності Erasmus+ KA171 у І (осінньому) семестрі 2025/2026 навчального року.
Дедлайн подачі заявок – 10 квітня 2025 року.
Тестування з англійської мови: 11 квітня 2025 року о 08:30 (ауд. 318-Ц).
Фінансовий грант становить 3,720.00 € на семестр та 275.00 € на покриття транспортних витрат.
Мова навчання – англійська (рівень B2/C1).
Більше інформації про навчання в Університеті прикладних наук Laurea можна знайти тут.
Перелік запропонованих програм
Autumn / Hyvinkää / Business Management (exchange students)
Autumn / Leppävaara / Business Management (exchange students)
Autumn / Tikkurila / Business Management (exchange students)
Увага! У разі, якщо на певну програму не буде набрано достатню кількість студентів за обміном, приймаючий заклад залишає за собою право запропонувати альтернативні програми. Проте звертаємо увагу, що ці програми можуть не відповідати навчальному плану українських студентів, і в такому випадку мобільність може бути скасована.
Проживання:
Університет прикладних наук Laurea не має власних студентських гуртожитків. Житло можна винайняти через студентську житлову компанію під назвою HOAS та інші приватні компанії. Кожен студент самостійно займається пошуком житла. Рекомендується подавати заявку на житло якомога швидше.
Усі студенти, які приїжджають за обміном, мають право подати заявку на отримання житла в HOAS. Студенти кампусу в Хювінкяа мають пріоритетний статус у квартирах в районі Пасіла (Гельсінкі, Юнайліякуя), щоб безперешкодно дістатися до свого кампусу.
Більше інформації про житло можна знайти тут.
Про досвід навчання студенток Полтавської політехніки в Університеті прикладних наук Laurea в осінньому семестрі 2023/2024 навчального року можна почитати тут і тут.
Важливо! Брати участь у програмі обміну можуть лише повнолітні студенти/студентки І-IV (станом на зараз) курсів, які мають діючий (як мінімум по січень 2026 року) закордонний паспорт, високі показники академічної успішності і які володіють англійською на рівні B2/C1.
Кандидати, які прагнуть взяти участь у програмі, повинні успішно скласти тест та пройти співбесіду з англійської мови.
За вимогами програми Erasmus+ та згідно з угодою між університетами, при відборі кандидатів, за умови однакових показників академічної успішності та рівня знань англійської мови, перевага надаватиметься студентам із малозабезпечених сімей; студентам, які мають малих дітей; студентам з обмеженими фізичними можливостями; студентам, які були всиновлені; студентам із хронічними хворобами чи іншими особливими потребами, пов’язаними із здоров’ям.
При відборі кандидатів також враховуватимуться будь-які соціальні, волонтерські, освітні, наукові ініціативи, програми, проєкти, у яких брав/брала участь кандидат/кандидатка.
З переліком документів, необхідних для перетину державного кордону студентами чоловічої статі, можна ознайомитись тут.
Порядок дій для участі в конкурсі на програму академічної мобільності Erasmus+
Крок 1. Звернення на випускову кафедру
- Студент звертається на випускову кафедру з проханням розглянути можливість участі у програмі.
- Кафедра проводить зіставлення навчальних дисциплін української освітньої програми, за якою навчається студент, та програми у закордонному ЗВО, у якому планується мобільність.
- Якщо дисципліни узгоджуються:
- кафедра готує дві службові записки (згідно переліку документів на мобільність)
- та повідомляє деканат про необхідність видати довідку з оцінками (виписку академічної успішності).
Студенти, яким кафедра не підготувала дві службові записки, а деканат – довідку про академічну успішність, тобто ті студенти, які не мають підтверджуючих документів про можливість перезарахування результатів навчання, не допускаються до тестування з англійської мови.
Крок 2. Підготовка особистих документів
Студент готує такі документи:
- CV англійською мовою (у форматі PDF з фото, не більше 2 стор.);
- мотиваційний лист англійською мовою (до 1 сторінки, PDF);
- скан-копія закордонного паспорта (1-й розворот, PDF);
- фото паспортного формату (.jpg);
- сертифікат про рівень володіння англійською мовою (за наявності).
Мотиваційні листи перевіряються на плагіат та використання ШІ. Заборонено подавати один і той самий лист на кілька програм мобільності.
Документи, не оформлені відповідно до вимог, не приймаються.
Крок 3. Подання документів
Пакет документів подається одночасно в електронному та друкованому вигляді через випускову кафедру до відділу міжнародних зв’язків.
Електронна адреса для подачі: interoffice@nupp.edu.ua
Крок 4. Відбір кандидатів
- Кандидати проходять тестування та співбесіду з англійської мови.
- При відборі також враховуються:
- соціальні обставини (малозабезпеченість, діти, інвалідність, статус усиновлення, хронічні хвороби тощо),
- участь у волонтерських, освітніх, наукових ініціативах або проєктах.
За детальнішою інформацією звертайтеся до:
- відділу міжнародних зв’язків: interoffice@nupp.edu.ua (каб. 213-Ц);
- координаторки програми – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд. 310-Ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).
Нещодавно студенти Полтавської політехніки поділились своїми враженнями від навчання за програмами Erasmus+ в університетах Чехії, Литви, Німеччини, Австрії (Відень та Айзенштадт), Естонії, Данії, Іспанії та Словаччини; науковиця університету долучилася до участі у міжнародному проєкті, майбутня архітекторка взяла участь у ІІ частині молодіжного обміну за програмою Erasmus+ у Польщі, а майбутня перекладачка взяла участь у тренінгу за програмою Erasmus+ на тему трансформації конфліктів.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»