2023-04-25

Полтавські ліцеїсти відвідали університетський музей та потренували математичну ерудицію при вирішенні нестандартних задач

З нагоди Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П. Котляревського відвідали Народний музей історії університету, де досліджували історичні факти, ознайомилися з розрахунками всесвітньовідомої «траси Кондратюка» та «прокачували» математичну ерудицію. Ліцеїсти зіграли в тематичні ігри, обговорили маловідомі сторінки життєвої біографії видатного полтавця, а найактивніших учасників відзначили заохочувальними призами.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності учні груп М-21, М-31 та ПМ-33 Комунального закладу «Полтавський міський багатопрофільний ліцей імені І.П. Котляревського» відвідали з навчальним візитом освітньо-наукові локації Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Викладачі та школярі провели нестандартні навчальні заняття та ознайомилися з тематичними експозиціями Народного музею історії університету імені Надії Кочерги.

Під час ознайомлення з експозицією, присвяченою життю та науковій діяльності видатного полтавського вченого-винахідника Юрія Васильовича Кондратюка (Олександра Шаргея) ліцеїсти зі своїми вчительками математики –Наталією Сушко та Тетяною Птиченко досліджували історичні факти, пов’язані із розрахунками всесвітньо відомої «траси Кондратюка», розвиваючи математичну ерудицію при вирішенні нестандартних задач. Найактивніші учасники тематичних ігор отримали невеликі заохочувальні призи.

«Щиро вдячні Полтавській політехніці за всебічну підтримку наших спільних освітніх ініціатив та надану можливість використовувати відмінну матеріально-технічну базу одного з кращих університетів нашої країни задля розвитку особистості науковця, спортсмена, митця, молодіжного лідера. У рамках сьогоднішнього заходу дізналися чимало цікавого, невідомого, зокрема низку подробиць про життя видатного полтавця Юрія Кондратюка, чия славетна формула обчислення траєкторії польоту людини на Місяць добре знана у європейському науковому світі. Спільно з учнями вкотре дійшли одностайного висновку, що математика – це універсальний інструмент для пізнання природних явищ, потужний фундамент для розвитку сучасних технологій. Незважаючи на воєнний стан, розвиваємося, навчаємося, самовдосконалюємося», –прокоментувала вчителька математики Комунального закладу «Полтавський міський багатопрофільний ліцей імені І.П. Котляревського» Наталія Сушко.

Після занять ліцеїсти вирушили у кампус-тур Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Нагадуємо, раніше ліцеїсти відвідали унікальний Музей грошей та навчалися основам фінансової грамотності, школярі Полтавщини презентували дослідження у сфері мовознавчої науки та перекладознавства, студенти та школярі опанували перекладацькі лайфхаки від українських професіоналів, школярі дізнались про професії майбутнього у сфері управління та права, студенти та школярі відвідали майстер-класи німецьких мовних асистентів.

Нещодавно викладачі та школярі відзначили головне християнське свято року тематичним мовним дійством, науковці, студенти і музейники відзначили Міжнародний день польоту людини в космос, а студент політехніки став бронзовим призером міжнародного наукового конкурсу «Black Sea Science», дослідивши «розумну» системи контролю мікроклімату.