Студентка групи 201-ФО спеціальності 014 Середня освіта (Англійська мова та друга іноземна мова) Дар’я Єгорова в першому семестрі 2024/2025 навчального року (01.10.2024 – 31.03.2025) проходить навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Ганноверському університеті імені Готфріда Вільгельма Лейбніца в Німеччині (Gottfried Wilhelm Leibniz Universität Hannover).
Дар’я Єгорова поділилась враженнями від участі у цій програмі мобільності:
«В осінньому семестрі 2024/2025 навчального року я вирішила взяти участь у програмі кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Ганноверському університеті імені Готфріда Вільгельма Лейбніца в Німеччині. Оскільки раніше я вже мала досвід проживання в цій країні, я з нетерпінням чекала на можливість навчатися в одному з найкращих університетів Німеччини.
Оскільки університет налічує близько 30-ти тисяч місцевих студентів та студентів-еразмусівців, на жаль, мені не пощастило отримати місце в гуртожитку. Залишалося дуже мало часу, та мені зовсім не хотілося вірити в те, що подолавши стільки перешкод, я все ж таки не буду брати участь у програмі. Але за декілька тижнів до початку навчання мені вдалося знайти доступне житло. Це мій перший досвід навчання закордоном в статусі студентки.
Ганновер зустрів мене ливнем, але, проживаючи тут всього місяць, я вже встигла полюбити це містечко. На відміну від інших міст Німеччини, в яких я була, Ганновер виявився дуже затишним, комфортним та спокійним містом з дуже гарною архітектурою та красивими вуличками.
Ознайомлення з університетом розпочалося на другий день мого приїзду, з орієнтаційного тижня – Welcome Week. У перший день мала нагоду познайомитися з університетом, його працівниками, головними корпусами та територією. Студенти п’ятого курсу провели нашій групі міні тур-ознайомлення, а опісля на нас чекало привітальне барбекю, де ми могли познайомитися зі студентами майже з усіх куточків світу. Я зустріла людей з Франції, Литви, Мексики, Австралії, Іспанії, Італії та Іраку. На другий день університетом був організований день спорту, де всі охочі могли спробувати заняття йогою, стретчінгом або зумбою. Також був організований невеличкий тур містом, де нас поділили на групки та ми розпочали наше знайомство з прекрасним Ганновером. Ганноверський університеті імені Готфріда Вільгельма Лейбніца, в якому я навчаюся в рамках програми Erasmus+, розташований за 10 хвилин від центру міста та охоплює значну територію, включно з величезним парком напроти центрального корпусу, та близько 90 корпусами по всьому місту. Кожного ранку, ідучи на пари, я захоплююся величністю та красою університету, надихаюся краєвидами та природою.
Проживання в англомовному та німецькомовному середовищі стало найцікавішою частиною мого досвіду. Постійне спілкування з носіями мов та повна відсутність живого спілкування рідною мовою суттєво покращили мої мовні навички, додали впевненості у своїх силах. Я вже вільно використовую англійську мову в повсякденному житті. Вивчення ж німецької мови стало для мене задоволенням, а особливо – змога застосовувати засвоєний на заняттях матеріал у життєвих ситуаціях. Навчання в німецькому університеті значно відрізняється від українського: інша система, підхід та більш динамічне навчальне середовище. Рівень навантаження та відведені на самостійне опрацювання години також відрізняються. Студентам німецького університету надається можливість самостійно обирати та складати свій розклад, що дуже зручно й підходить кожному. Найбільше викладачі акцентують увагу на ефективності, взаємодії та командній роботі. Жодна пара тут не обходиться без колективного обговорення, роботи в групах або навіть парної роботи над помилками. Кожного разу застосовуються різноманітні інтерактивні та інтелектуальні завдання. Наприклад, при вивченні культури Ірландії та Великобританії викладачка підготувала не тільки цікаві факти та тести, а й пригостила всіх студентів національними стравами цих країн. Навчальний процес ніколи не буває нудним та одноманітним, навпаки, націлений на результат, ще більше зацікавлює та заохочує здобувачів освіти. Постійне знаходження в класі, де тільки носії мови, дуже мотивує та надихає вдосконалюватися та якомога більше спілкуватися з представниками з інших європейських країн.
Я максимально використовую свій час перебування у Німеччині. Окрім навчання, активно подорожую, дізнаючись більше про культуру та традиції Німеччини. За такий короткий час я вже встигла відвідати декілька німецьких міст, милуючись красою Нижньої Саксонії.
Участь у програмі кредитної академічної мобільності Erasmus+ – це неймовірний шанс розширити горизонти, отримати якісну освіту, подорожувати та завести нові знайомства. Цей досвід сповнений незабутніх вражень, емоцій та відкриттів. Рекомендую всім студентам не втрачати таку неймовірну можливість. Дуже вдячна Полтавській політехніці за змогу навчатися за кордоном і урізноманітнити та зробити цікавішим своє студентське життя!», – говорить Дар’я Єгорова.
Нагадаємо, минулого навчального року студентки спеціальності 014 Середня освіта Полтавської політехніки Єлизавета Требка і Шахло Косімова успішно пройшли навчання на факультеті освіти в Ганноверському університеті імені Готфріда Вільгельма Лейбніца в Німеччині (Gottfried Wilhelm Leibniz Universität Hannover). Про їхній досвід навчання можна почитати тут і тут.
Нещодавно проректорка з наукової роботи Олена Степова представляла Полтавську політехніку на робочій нараді у МОН України, студенти Полтавської політехніки поділились враженнями від навчання за програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Естонії, Словаччині, Данії, австрійських містах Відень, Вінер-Нойштадт, Айзенштадт, дві студентки політехніки стали учасницями молодіжного обміну Erasmus+ від Klitschko Foundation, присвяченого розвитку лідерських навичок, студентки Полтавської політехніки у Карпатах пройшли поглиблений курс з вивчення німецької мови, доцентка кафедри загального мовознавства та іноземних мов університету Галина Таловиря стала учасницею програми мобільності для викладачів Erasmus+ в Мадридському університеті Комплутенсе (Іспанія), де прочитала студентам-філологам курс лекцій, а представниці Полтавської політехніки взяли участь у підсумковій конференції в Афінах в рамках проєкту Erasmus+ «Bologna Hub Peer Support II».
За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності за кордоном, звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310-ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +38(095) 91-08-192).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»