2024-04-01

«Розгадати таємницю Гоголя»: учасники літературної студії університету перегорнули сторінки творчості геніального письменника-містика

Учасники літературної студії «До джерел» Полтавської політехніки долучилися до відзначення дня народження видатного письменника Миколи Гоголя, змагаючись за звання найкращих знавців гоголівських творів під час квесту «Розгадати таємницю Гоголя». Студентська молодь перегорнула сторінки життєпису геніального письменника-містика, шукаючи символи у закодованих іменах персонажів та провівши літературні ігри на свіжому повітрі.

З нагоди дня народження видатного письменника Миколи Васильовича Гоголя учасники літературної студії «До джерел» факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь у літературному інтерактивному квесті «Розгадати таємницю Гоголя». Під керівництвом очільниці студії, кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри загального мовознавства та іноземних мов Наталії Бондар талановиті, залюблені в художнє слово студенти вкотре перегорнули сторінки життєпису видатного письменника-містика, шукали символи у закодованих іменах персонажів, використовуючи азбуку Морзе та провівши літературні ігри на свіжому повітрі.

Під час конкурсів і різноманітних завдань молодь активно змагалася за звання найкращого знавця гоголівських творів, занурюючись в атмосферу переплетіння містичних та реальних мотивів, гри з гоголівським «Пузатим Пацюком» (метафоричною назвою ложки), пошуку магічних кодів і символів. Студенти розшифровували імена персонажів нетлінних гоголівських творів, використовуючи всесвітньо відому азбуку Морзе, а символічне плетення вінка для чарівної Оксани викликало позитивні емоції і потвердило слушну думку, що полтавська земля дійсно багата на таланти.

«Безсумнівно, овіяний старовинними легендами, містичними історіями, повір'ями край, який подарував життя Миколі Гоголю, надихає сучасне молоде покоління на нові творчі злети. Радіємо, що, попри війну, наші студенти постійно генерують креативні ідеї, творять самі і надихаються словом, науковою думкою, мистецтвом.

Приклад славетних попередників та сучасників стає для молодих людей дороговказом у світ художньої літератури, красного письменства, формуючи у них почуття гордості та особистої причетності до культурних надбань нашої незламної нації», - прокоментувала керівниця літературної студії «До джерел» Полтавської політехніки Наталія Бондар.

Нещодавно учасники літературної студії «До джерел» презентували міні-виставу, присвячену життю і творчості Тараса Шевченка, та презентували німецькомовну виставу до Міжнародного дня рідної мови.

Нагадаємо, з нагоди 210-тої річниці від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка у рамках флешмобу студенти факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки прочитали поезію Кобзаря європейськими мовами та відбувся науково-мистецький круглий стіл «Шевченко в лінгвокультурному просторі Німеччини».

Раніше під час засідань наукового гуртка «Філологія» майбутні перекладачі дослідили хронотопічні координати повісті Миколи Гоголя «Травнева ніч, або Утоплениця», дослідили переклади фразеологізмів у повісті Миколи Гоголя «Вечір напередодні Івана Купала» та аналізували повість Миколи Гоголя «Страшна помста» і досліджували способи її перекладу.