Міжнародне співробітництво кафедри нафтогазової інженерії та технології

Міжнародне співробітництво є одним із пріоритетних напрямів розвитку кафедри нафтогазової інженерії та технологій.

Кафедрою нафтогазової інженерії та технологій може здійснювати підготовка іноземних студентів, у тому числі іноземною мовою (англійською). За спеціальністю 185 «Нафтогазова інженерія та технології» навчалися студенти з Алжиру, Анголи, Азербайджану, Камеруну, Китаю, Гани, Єгипту, Ємену, Індії, Іраку, Ірану, Казахстану, Кенії, Лівії, Намібії, Нігерії, Марокко, Саудівської Аравії, Сирії, Судану, Тунісу, Туркменістану, В’єтнаму та інших країн світу.

В межах міжнародного співробітництва заключено договори з закордонними університетами.

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ ПІВДЕННОЇ АЛЬБЕРТИ (SAIT) У КАНАДІ

Меморандуму про співпрацю

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова та компанія – лідер з видобування природного газу в Україні – АТ «Укргазвидобування» уклали меморандум з канадською політехнікою – Технологічним інститутом Південної Альберти (SAIT).

Студенти і викладачі кафедри нафтогазової інженерії та технологій отримали можливість приймати участь у програмах академічної мобільності в межах підписаної угоди.

Двосторонній Меморандум про взаєморозуміння

Українська делегація на чолі з ректором Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктором економічних наук, професором Володимиром Онищенком у Технологічному інституті Південної Альберти (SAIT) підписала Меморандуму про взаєморозуміння. Підписання Меморандуму про взаєморозуміння відкриває чимало нових можливостей для співпраці та обміну знаннями.

КРАКІВСЬКА ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ ІМ. СТАНІСЛАВА СТАШІЦА AGH

Угода про підготовку здобувачів за програмою подвійних дипломів та

реалізацію програми академічної мобільності Erasmus+ (2024 рік)

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко в межах робочої поїздки до AGH Університету Науки та Технології – університету-партнера Полтавської політехніки підписав угоду про реалізацію програми академічної мобільності за програмою Erasmus+ для студентів та науковців з країн, не долучених до українсько-польського партнерства.

У програмі подвійного диплому можуть взяти участь студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» спеціальностей «Нафтогазова інженерія та технології», «Гірництво», «Охорона навколишнього середовища» та «Менеджмент».

Угода про академічну мобільність та програми

подвійних дипломів (2022 рік)

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та  Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця у Кракові підписали угоду про можливість навчання за програмами подвійного диплому та академічної мобільності. Дана угода відкриває унікальні можливості для студентів спеціальності  «Нафтогазова інженерія та технології», «Гірництво» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та визначає принципи зарахування і продовження навчання майбутніх професіоналів нафтогазового комплексу України в рамках денної форми навчання другого (магістерського) рівня за спеціальностями «Нафтогазова інженерія», «Геоінженерія» та «Гірництво свердловин» на факультеті буріння, нафти і газу Гірничо-металургійної академії імені Станіслава Сташиця у Кракові.

Участь викладачів кафедри у Erasmus+, Staff Mobility for Teaching

Викладачі кафедри нафтогазової інженерії та технологій – професор Бранімір Цвєтковіч та доцентка Тетяна Нестеренко в 2022 році прийняли участь в проекті за програмою міжнародного співробітництва Erasmus+, Staff Mobility for Teaching в Гірничо-металургійній академії імені Станіслава Сташиця у Кракові.

Участь у конференції 2ND EDITION of Erasmus+ International Staff Week

Від Полтавської політехніки участь у заході приймали професор кафедри нафтогазової інженерії та технологій та доцентки Тетяна Нестеренко та Вікторія Рубель. Учасники із різних країн світу: США, Мексики, Албанії, Боснії та Герцеговини, України, Туркменістану, В'єтнаму, Китаю та інші, - розповідали про структуру своїх університетів та їх діяльність. Науковці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» також презентували  університет.

East Meets West Congress

Студенти-члени SPE брали участь у головному заході East Meets West Congress  на базі Гірничо-металургійної академії імені Станіслава Сташиця у Кракові,  головним лозунгом якого є «Незалежно від того, чи ви студент чи вчений, незалежно від того, чи приїхали ви із заходу або зі сходу – ми всі є частиною родини нафтогазової промисловості, і ця ідея є підставою для роботи Конгресу».

УНІВЕРСИТЕТ ЗАГРЕБА (ХОРВАТІЯ) 

Меморандум про співпрацю 2022 – 2027

В межах підписаного договору професор кафедри нафтогазової інженерії та технологій Бранімір Цвєтковіч прочитав лекції на для студентів магістрів факультету гірництва, геології та нафтогазової інженерії.

WELL ACADEMY (НІДЕРЛАНДИ)

Меморандум про співпрацю (2021 рік)

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко і директор тренінг-центру Wellsite Digital Ігор Вітрик здійснили робочий візит до Нідерландів і підписали тристоронній меморандум з Академією буріння (Well Academy).

Меморандум передбачає використання ліцензійних навчальних матеріалів, які відповідають вимогам IWCF. Вагомою перевагою є те, що програма для навчання та сертифікації IWCF, розроблена Well Academy,  постійно оновлюється відповідно до новітніх міжнародних стандартів.

БАКИНСЬКА ШКОЛА БУРІННЯ (М.БАКУ, АЗЕРБАЙДЖАН)

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» підписав Меморандум про співробітництво з одним із найсучасніших навчальних центрів для фахівців нафтогазової галузі – Бакинською школою буріння (Baku Drilling School).

Перебуваючи із робочим візитом в Азербайджані, ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко, директор ТОВ «Веллсайт Діджітал» Ігор Вітрик та проректор з наукової та міжнародної роботи Світлана Сівіцька відвідали найсучасніший навчальний центр з буріння у регіоні Каспійського басейну.

АЗЕРБАЙДЖАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ

Угода про міжнародне співробітництво

Під час зустрічі ректор університету, професор Володимир Онищенко та ректор Азербайджанського державного університету нафти і промисловості, професор Мустафа Бабанли визначили пріоритетні напрями співпраці та обговорили нові спільні міжнародні проекти, зокрема спільної підготовки фахівців та співпраці між коледжами, які входять до структури університетів.

В різні роки також заключено  угоди про співробітництво з Інститутом нафти і газу у Кракові (Польща), Школа нафтової інженерії Китайський університет нафти (м. Пекін, Китай), Бакинська школа нафти (м. Баку, Азербайджан).

Магістрантка  спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» стала учасницею програми мобільності Erasmus+

Студентка групи 502-МВ Олеся Лозицька брала участь у інтенсиві на базі Талліннського університету прикладних наук у межах програми Erasmus+ у листопаді 2024 року. Цей захід зібрав разом студентів та викладачів з різних країн. Програма інтенсиву була розділена на дві частини: онлайн-формат і очні заняття. Основний етап проходив у Талліннському університеті прикладних наук, де студенти протягом п’яти днів брали участь у заняттях, екскурсіях і спільних проєктах разом із учасниками з різних країн, зокрема Німеччини, Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чеської Республіки.

https://nupp.edu.ua/news/vikladacka-i-studentky-politehniki-stali-ucasnisyami-erasmus-z-matematiki-u-talinskomu-universiteti.html


Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Молодіжна наука: інновації та глобальні виклики»

 

6 листопада 2024 року у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася Міжнародна науково-практична конференція для студентів, аспірантів та молодих вчених.

Ініціаторами заходу виступили Рада молодих вчених Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на чолі з к.е.н., доценткою Олександрою Маслій та Науковим товариством здобувачів вищої освіти, аспірантів, докторантів і молодих вчених Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на чолі з аспірантом кафедри нафтогазової інженерії та технологій Андрієм Бучинським.

https://nupp.edu.ua/news/u-politehnitsi-vidbulasy-mizhnarodna-konferentsia-molodizna-nauka-inovatsii-ta-globalni-vikliki.html


Аспіранти спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» взяли участь в Міжнародній виставці «НАФТОГАЗЕКСПО - 2024»

 

З 15 по 17 жовтня делегація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» брала участь в Міжнародній виставці «НАФТОГАЗЕКСПО - 2024» у Києві. Ця подія об’єднала провідних вітчизняних та міжнародних експертів галузі, які зосередилися на обговоренні сучасних технологій видобутку, переробки та раціонального використання нафти й газу. Аспіранти спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» Тарас Петренко й Андрій Бачинський взяли участь у заході.

https://www.facebook.com/share/p/15q2VLCPy2/


Студентка ННІ нафти і газу взяла участь в щорічній науковій конференції та виставці ATCE у Сполучених Штатах Америки

Анастасія Молодча студентка за спеціальність 185 «Нафтогазова інженерія та технології» взяла участь у щорічній технічній конференції та виставці ATCE, яка проходила з 23 по 25 вересня 2024 року в Новому Орлеані, США. На заході студентка гідно представила Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та студентське відділення SPE (National University «Yuri Kondratyuk Poltava Polytechnic» SPE Student Chapter), що успішно діє на базі університету.

https://nupp.edu.ua/news/studentka-nni-nafti-i-gazu-vzyala-uchast-v-konferentsii-ta-vistavtsi-atce-u-sha.html?fbclid=IwY2xjawIQTmhleHRuA2FlbQIxMQABHcErQi8H8OugxxRskcEkY5ODozI2RbvIzBlzOSksLdXWDrI3u6-3tMrNLg_aem_qmw3urQ8ezmkhrQuSB9AMA


Міжнародне співробітництво з Європейським відділенням SPE

На базі Полтавської політехніки проведено воркшоп на тему: «Перспективи розвитку системи механізованого видобутку вуглеводнів в Україні»

Зустріч відбулася за участі регіонального директора Європейського відділення SPE П’єра-Еммануеля д’Юара. Під час заходу директор поспілкувався зі членами університетського відділення SPE, відзначивши активну молодь та вручивши нагороди. Особливою подією стало нагородження керівника студентського відділення SPE Полтавської політехніки, здобувача третього рівня вищої освіти (доктор філософії) Андрія Бучинського. Особисто від імені Європейської регіональної дирекції Спілки інженерів-нафтовиків П’єр-Еммануель д’Юар передав нагороду за перемогу в номінації «TECHNICAL DІSSEMINATION» як «Кращого студентського відділення в Європі».

https://nupp.edu.ua/news/poltavska-politekhnika-rozvivae-mizhnarodne-spivrobitnitstvo-z-evropeyskim-viddilennyam-spe.html


Здобувачі освіти спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» можуть навчатися за програмами Erasmus+ та подвійного диплому у польському Університеті Науки і Технології (AGH)

Під час робочої поїздки до Польщі виконувач обов’язків ректора Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко, провів зустріч із ректором AGH Університету науки і технології (Гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташиця) – партнерського закладу Полтавської політехніки та одного з трьох провідних університетів Польщі за національним рейтингом, Єжи Лісом. Під час перемовин керівники навчальних установ підписали договір про впровадження програми академічної мобільності Erasmus+, яка відкриває нові можливості для студентів та науковців за чотирма спеціальностями, зокрема, для спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології».

https://nupp.edu.ua/news/studenti-politekhniki-zmozhut-navchatisya-za-programami-erasmus-ta-podviynogo-diplomu-u-agh.html?fbclid=IwY2xjawIRXqpleHRuA2FlbQIxMAABHVJOqPWzOPBv7MPHK6gyvVxYxKZWdyPD9ZBNp1vBENspDvPfd-Y7N6ZJiQ_aem_wIjKoQKocj6Sh0FU3pZCBQ


Аспірантка та завідувач кафедри нафтогазової інженерії та технологій взяли участь в європейській конференції AAPG 2024

Аспірантка кафедри нафтогазової інженерії та технологій Полтавської політехніки Олена Мартусь та її науковий керівник, професор Бранімір Цвєтковіч, взяли участь у європейській конференції AAPG 2024, що відбулася 28-29 травня 2024 року в Кракові, Польща. Олена Мартусь представила доповідь на тему «Інноваційні стратегії для точного вилучення нафти з українських родовищ», яка є частиною її дисертаційного дослідження. Професор Цвєтковіч презентував постер «Відбір нафти шляхом закачування води та газу в природно-тріщинуваті крейдяні колектори Північного моря».

Участь у конференції дозволила науковцям Полтавської політехніки обмінятися досвідом з міжнародними колегами та представити свої дослідження на європейському рівні.

https://nupp.edu.ua/news/naukovets-ta-aspirantka-predstavili-napratsyuvannya-na-evropeyskiy-konferentsii-aapg-2024.html?fbclid=IwY2xjawIRZ15leHRuA2FlbQIxMAABHfkbvjR17IneKLuXO6jGS8PsyR9rxCxWWZlKDcp8e3TfshLUWArghbunMg_aem_kf-kq9ISH_GkSKaTJQ8HiQ


Делегація політехніки взяла участь у ХІ Міжнародній нафтогазовій конференції «Ньюфолк НКЦ»

https://nupp.edu.ua/news/delegatsiya-politekhniki-vzyala-uchast-u-khi-mizhnarodniy-naftogazoviy-konferentsii-nyufolk-nkts.html


Грантові можливості для здобувачів вищої освіти: участь у «Study Tours to Poland»

Студентка спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» Анастасія Молодча стала учасницею грантової програми «Study Tours to Poland» у Вроцлаві та Торуні, організованої фондом «Боруссія», 15-25 квітня 2024р. У межах програми вона взяла участь у воркшопах і семінарах, ознайомилася з європейським досвідом та культурою Польщі. Відвідування польських інституцій дозволило їй дізнатися більше про роботу європейських установ і надихнуло на реалізацію нових проєктів в Україні. Отримані знання та навички сприятимуть її особистісному і професійному розвитку.

https://www.facebook.com/share/p/1E7xeBDg7L/


Участь професора кафедри в ІІ етап консультаційної місії експертів ЄС в рамках проєкту «Bologna Hub Peer Support ІІ» від DAAD

25 березня 2024 року та 3 квітня 2024 року пройшов ІІ етап консультаційної місії експертів ЄС в рамках проєкту «Bologna Hub Peer Support ІІ» від DAAD, до якого долучились більше 70 науковців Полтавської політехніки. Професор Бранімір Цвєтковіч, завідувач кафедри нафтогазової інженерії, активно долучається до наукових ініціатив університету. Його експертний досвід сприяє покращенню підготовки студентів та аспірантів у галузі нафтогазової інженерії. Участь у таких міжнародних проєктах зміцнює позиції університету в європейському академічному просторі.

https://nupp.edu.ua/news/naukovisa-politehniki-stala-koordinatorkoyu-proektu-vid-nimetskoi-sluzhbi-akademichnikh-obminiv-daad.html?fbclid=IwY2xjawIRi7lleHRuA2FlbQIxMAABHfkbvjR17IneKLuXO6jGS8PsyR9rxCxWWZlKDcp8e3TfshLUWArghbunMg_aem_kf-kq9ISH_GkSKaTJQ8HiQ


У політехніці відбувся ювілейний міжнародний галузевий форум, присвячений енергетичній безпеці України

https://nupp.edu.ua/news/u-politekhnitsi-vidbuvsya-mizhnarodniy-galuzeviy-forum-prisvyacheniy-yenergetichniy-bezpetsi.html


Участь у 6-му Міжнародний паливний конгрес «Нові технології - чиста енергетика»

12-13 жовтня 2023 року відбувся 6-й Міжнародний паливний конгрес студентів та молодих вчених (м. Івано-Франківськ). Захід відвідали міжнародні експерти. Том Бласінгейм - людина-легенда нафтогазового світу. Професор Техаського університету. Президент SPE 2021. Полтавську політехніку представляли аспіранти – Олена Мартусь та Андрій Бучинський й студенти – Анастасія Молодча та Ірина Ващенко. Молоді науковці представили свої наукові роботи на конкурс.

Призеркою конкурсу наукових робіт (2 місце) стала аспірантка кафедри нафтогазової інженерії та технологій Олена Мартусь. Нагороду вручив Том Бласінгейм.


Магістранти і аспіранти кафедри представили свої наукові роботи на X Міжнародному галузевому нафтогазового форуму

Всеукраїнська конференція SPE Student Symposium & Professional Workshop відбулася в рамках X Міжнародного галузевого нафтогазового форуму під егідою найбільшого в Україні осередку SPE – Полтавського осередку спілки інженерів-нафтовиків SPE, який діє на базі Полтавської політехніки. Здобувачі освіти кафедри нафтогазової інженерії та технологій представили свої наукові роботи на конкурсі, який провели Юрій Мороз, голова Центрально-Української секції SPE та Вʼячеслав Філатов

1 місце – Мартусь Олена, аспірантка Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – ПРАКТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ВИЛУЧЕННЯ НАФТИ З УРАХУВАННЯМ КРИВИХ ФРАКЦІЙНИХ ПОТОКІВ, керівник Професор, PhD Бранімір Цвєтковіч

2 місце – Ващенко Ірина, магістрантка Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЛІКВІДАЦІЯ АВАРІЙНИХ СТАНІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ОБРИВАННЯМ КАБЕЛЬНОЇ ЛІНІЇ, керівник к.т.н. В.П. Рубель

Подяками для наукових керівників, особливими відзнаками і заохоченнями нагороджені: Мартусь Олена, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (подякою за високий рівень підготовки студентської наукової роботи керівник – Бранімір Цвєтковіч), Ващенко Ірина, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (подякою за високий рівень підготовки студентської наукової роботи керівник – Рубель Вікторія), Нікітін Олександр, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (подякою за високий рівень підготовки студентської наукової роботи керівник – Михайловська Олена)


Студентки політехніки стали учасницями другої Міжнародної віртуальної школи на базі провідного польського університету-партнера

Студентки спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» Ольга Пруднік і Анастасія Тищицька стали учасницями другої Міжнародної віртуальної школи, що функціонує на базі одного з провідних польських університетів – Гірничо-металургійної академії імені Станіслава Сташиця в Кракові (AGH UST).

11 травня 2023 року студентки долучилися до онлайн-зустрічі, організованої на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Під час заходу організатори детально ознайомили учасників із навчальною програмою, спрямованою на підтримку майбутніх фахівців. Також вони прослухали лекцію професора Яна Зая, завідувача кафедри буріння та геоінженерії AGH UST, і професора Юрія Винникова, завідувача кафедри буріння і геології Полтавської політехніки. Основною темою виступу стали сучасні безтраншейні технології, а також будівництво та реконструкція газопроводів.

У межах міжнародного освітнього проєкту, який тривав із 13 по 21 травня 2023 року, студентки відвідали серію практико-орієнтованих лекцій від провідних науковців нафтогазової галузі з усього світу та поділилися позитивними враженнями від участі в програмі й співпраці з польським університетом-партнером.

https://nupp.edu.ua/news/studentki-stali-uchasnitsyami-mizhnarodnoi-virtualnoi-shkoli-na-bazi-polskogo-universitetu-partnera.html

https://nupp.edu.ua/news/uchasnitsi-drugoi-mizhnarodnoi-virtualnoi-shkoli-podililisya-vrazhennyami-vid-navchannya.html


Відбувся ІX Міжнародний галузевий форум, присвячений енергетичній безпеці як головному пріоритетному напрямку розвитку нафтогазової галузі України

https://nupp.edu.ua/news/vidbuvsya-mizhnarodniy-galuzeviy-forum-prisvyacheniy-yenergetichniy-bezpetsi-yak-prioritetu-rozvitku.html


Здобувачі третього рівня вищої освіти долучилися до семінарів Літньої школи нафтової інженерії в Дубровнику

6-10 червня 2022 року аспірантки кафедри нафтогазової інженерії та технологій Олена Мартусь та Юлія Дяченко прийняли участь в семінарах літньої школи нафтогазової інженерії в м. Дубровник, Хорватія. Під час семінарів здобувачки ознайомилися з сучасними технологіями управління викидами – вимірювання та зменшення викидів метану, уловлювання, використання та зберігання вуглецю й геотермального освоєння – геологічний потенціал, планування свердловин, будівництво свердловин, розробка пластів, використання продукції, правові та економічні аспекти. Отримані знання будуть корисними в подальшій науковій роботі.


Аспіранти і магістранти прийняли участь у Міжнародному паливному конгресі «Нова енергія – нові виклики»

На 5-му Міжнародному паливному конгресі «Нова енергія – нові виклики» у рамках Східноєвропейської конференції SPE з геології та розвитку, який зібрав професіоналів та студентів разом для обговорення актуальних питань нафтогазової промисловості. Магістрант ННІ нафти і газу Андрій Бучинський здобув 3 місце на постерному конкурсі наукових робіт.

На конкурсі наукових доповідей виступила аспірантка Навчально-наукового інституту нафти і газу Юлія Дяченко з доповіддю на тему «Оцінка антифрикційних властивостей рослинних олій та їх вплив на властивості бурових розчинів» (керівник – доцент кафедри нафтогазової інженерії та технологій, к.т.н. Вікторія Дмитренко).

Також в 5-му Міжнародному паливному конгресі «Нова енергія – нові виклики» прийняли участь: Олексій Литвяк, студент-магістрант ННІ нафти і газу, президент Полтавського студентського відділення Спілки інженерів-нафтовиків (SPE Poltava Polytechnic Student Chapter UA), студенти Владислав Пентов, Максим Масленко та аспірантки Олександра Агейчива й Людмила Фірсуніна.