Міжнародне співробітництво кафедри нафтогазової інженерії та технології

Міжнародне співробітництво є одним із пріоритетних напрямів розвитку кафедри нафтогазової інженерії та технологій.

Кафедрою нафтогазової інженерії та технологій здійснюється підготовка іноземних студентів, у тому числі іноземною мовою (англійською). За спеціальністю 185 «Нафтогазова інженерія та технології» в останні роки навчалися студенти з Алжиру, Анголи, Азербайджану, Камеруну, Китаю, Гани, Єгипту, Ємену, Індії, Іраку, Ірану, Казахстану, Кенії, Лівії, Намібії, Нігерії, Марокко, Саудівської Аравії, Сирії, Судану, Тунісу, Туркменістану, В’єтнаму та інших країн світу.

Науково-педагогічні працівники кафедри мають публікації у зарубіжних фахових виданнях та виданнях, що входять до міжнародних НМБД, у т.ч. SCOPUS.

Триває робота у напрямі покращення якості міжнародної академічної мобільності. Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, зокрема кафедра нафтогазової інженерії та технологій, активно співпрацює з закордонними вищими навчальними закладами.

У рамках програми Еrasmus+ (Staff training mobility within the Erasmus program) к.т.н., доцент Ларцева І.І. у травні 2018 р. відвідала University of Oradea (м. Орадя, Румунія), факультет енергетичної інженерії та промислового менеджменту, кафедру енергетичної інженерії (Faculty of Energy Engineering and Industrial Management / Department of Energy Engineering).

У рамках проекту мобільності ознайомилася зі структурою університету, лабораторною базою факультету і кафедри безпосередньо, навчально-педагогічними підходами.

За програмою мобільності передбачено обмін досвідом між двома сторонами, тому з 14.05 по 24.05 ПолтНТУ відвідали делегати з Орадійського університету – проректор по академічній роботі м-р Марчель Рожка і доцент кафедри енергетичної інженерії м-с Кодруца Бендеа.

10 – 12 квітня 2018 р. брали участь у головному заході East Meets West, головним лозунгом якого є «Незалежно від того, чи ви студент чи вчений, незалежно від того, чи приїхали ви із заходу або зі сходу – ми всі є частиною родини нафтогазової промисловості, і ця ідея є підставою для роботи Конгресу».

Студенти-члени SPE мали чудову можливість отримати корисні навички для участі у майбутніх міжнародних конференціях.

У травні 2018 р. започатковано новий проект – Вебінар з AUT (Amirkabir University of Technology) і IF SPE Student Chapter. Студенти мають можливість ознайомитися з останніми тенденціями нафтогазовидобувної галузі світу.

7 травня 2018 р. у Навчально-науковому інституті нафти і газу ПолтНТУ відбувся ІІ Міжнародний науково-практичний конгрес молодих науковців «Перспективи розвитку нафтогазових технологій».

Учасники конгресу із України, США, Єгипту, Камеруну, Анголи, Гани представили доповіді з тематики розвитку нафтогазових технологій. Крім основної теми також були висвітлені тези про екологічну безпеку на промислових об’єктах та важливість англійської мови, як інтернаціональної мови спілкування в нафтогазовій галузі. Делегати конгресу представляли різноманітні заклади та компанії, зокрема: Навчально-науковий інститут нафти і газу ПолтНТУ; Полтавський коледж нафти і газу ПолтНТУ; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу; ТОВ «НТП «Бурова техніка» та ін.

Захід пройшов в дружній атмосфері. Більшість тез доповідалися англійською мовою. Були також представлені доповіді французькою.

28 вересня 2018 р. у стінах університету підписали угоду між ПолтНТУ і Київською міською організацією роботодавців нафтогазової галузі. Вона передбачає реалізацію програми підготовки фахівців для нафтогазової галузі на базі ПолтНТУ. Нова програма навчання унікальна для України і у ній застосовуються методики Технологічного інституту Південної Альберти (Канада).

Кафедра реалізує угоди про співробітництво з міжнародними партнерами ПолтНТУ, а саме цього року студенти кафедри, навчаючись на магістратурі за спеціальністю 185 «Нафтогазова інженерія та технології», мали можливість навчатися в європейських вузах.