Освітня та наукова активність студентів спеціальності 103 «Науки про Землю»

Студентське життя – цікаве, веселе, різноманітне!

ГЕОЛОГИ – це спеціалісти, що є детективами земних надр, провідниками при пошуках корисних копалин.

Геологічні гуртки – допомагають нашим студентам спеціальності «Науки про Землю» зрозуміти:

 «Як?» і «Де?» у повсякденному житті та під час майбутньої професійної діяльності знадобляться знання з «Мінералогії», «Петрографії», «Геології родовищ корисних копалин», «Геології нафти і газу» тощо.

«Чому?» так важливий комплексний підхід до вивчення дисциплін, спілкування з однодумцями, професіоналами галузі, студентами інших навчальних закладів споріднених спеціальностей.

Завдання гуртків:

- орієнтація студентів на активну участь в науково-дослідній діяльності та вивчення геології;

- оволодіння студентами методиками науково-дослідної роботи, умінням

самостійно i творчо мислити, використовувати отримані знання;

- розвиток навичок самостійної роботи з науковою літературою, Internet ресурсами, навчання методикам обробки отриманих даних i аналізу результатів, складання i оформлення доповідей i звітів за результатами науково-дослідної роботи;

- сприяння та організація видання наукових праць студентів;

- участь членів гуртка в науково-практичних конференціях, різних формах

презентацій науково-дослідницьких робіт;

- ведення активної суспільної, культурної i наукової діяльності з метою

формування професійної компетентності та мобільності, здатності до швидкої

адаптації, постійного оновлення теоретичних знань та практичних навичок;

- здійснення контактів з установами, організаціями, підприємцями, що мають практичний досвід для удосконалення практичних вмінь та навичок.

Запрошуємо до наших гуртків -  студентів та викладачів, учнів шкіл та вчителів, а також УСІХ зацікавлених осіб, що хочуть зрозуміти суть геологічної науки та полюбити ГЕОЛОГІЮ так, як любимо її Ми!

Гурток «Геологія: від теорії до практики. Керівник – старший викладач кафедри буріння та геології Вовк Марина Олександрівна

Відвідування Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Учасники засідання: студенти, керівник гуртка, викладачі інституту.

Засідання гуртка(онлайн). Тема: Вирощування кристалів. Штучні кристали.

Учасники засідання: студенти, керівник гуртка.

Засідання гуртка. Тема: Професія – Геолог з нафти і газу! Від першої знахідки нафти і газу до сьогодення.

Учасники засідання: студенти, керівник гуртка, викладач геологічних дисциплін Полтавського коледжу нафти і газу Національного університету Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка Сакова Тетяна Федорівна.

Участь у студентських заходах надає здобувачам вищої освіти можливість розвивати свої лідерські навички, висловлювати свої думки при обговоренні важливих суспільних питань. Це сприяє формуванню як громадянської позиції та розуміння їхньої ролі у суспільстві, так і розуміння власних вподобань та напрямків індивідувальної освітньої траєкторії в обраній професії.

Доповіді студенток спеціальності 103 Науки про Землю Кодак Руслани та Новоженіної Анни.

Збори гуртка «Геологія – від теорії до практики» відбулися з метою:

  • відзначити «День Гідності та Свободи» та обговорити важливість захисту власних прав та свобод, а також недоторканності і безпеки, що є найвищою соціальною цінністю в Україні (статті 3. Конституції України).
  • проведення засідання гуртка, що присвячене тематиці «Визначні геологічні відкриття минулого та сьогодення»

На засіданні були присутні студенти спеціальності 103 Науки про Землю та 184 Гірництво. Студенти підготували цікаві доповіді з мінералогії, зокрема про мінерал корунд та його різновиди, також про найбільші кар’єри та шахти світу, які вражають своєю кількістю запасів корисних копалин, глибиною та розмірами, які видно навіть з космосу.

Також, прослухали доповідь керівника гуртка, старшого викладача кафедри буріння та геології Марини Вовк про відкриття геологічного часу та вивчення геології Антарктиди українськими науковцями на станції «Академік Вернадський».

Студенти задіяні у плануванні, координуванні та проведенні подібних заходів, що допомагає їм стати більш впевненими та самостійними, відчути на собі відповідальність принципів тайм-менеджменту.

SPE (СПІЛКА ІНЖЕНЕРІВ-НАФТОВИКІВ)
https://www.facebook.com/SPE.Poltava.Polytechnic

Студенти спеціальності 103 «Науки про Землю» є членами міжнародної організації SPE (спілка інженерів-нафтовиків), разом з викладачами приймають участь у міжнародних заходах та круглих столах.

Віцепрезидент спілки студентка спеціальності 103 Науки про Землю  -

Зайцева Марія.

https://www.facebook.com/SPE.Poltava.Polytechnic/

Наукова робота студентки спеціальності 103 «Науки про Землю»  (ОП Геологія нафти і газу) Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Тетяни Ковтун увійшла до п’ятірки найкращих студентських досліджень, представлених в категорії Undergraduate Division по регіону Europe конкурсу SPE Europe Student Paper Contest. https://nupp.edu.ua/news/studentka-geolog-peremogla-na-spe-europe-student-paper-contest.html

Учасниками спілки проведена всеукраїнській конференції SPE Student Symposium & Professional Workshop під час якої відбувся конкурс наукових робіт студентів-членів SPE, який професійно провели Юрій Мороз, голова Центрально-Української секції SPE та В’ячеслав Філатов. Автори доповідей отримали подяки та сертифікати учасників.

Також члени спілки беруть участь у форумах та конференціях, круглих столах

X Міжнародний галузевий форум "Енергетична безпека - головний приорітет розвитку нафтогазової галузі України".

УЧАСТЬ У ЗАХОДАХ СПІЛКИ БУРОВИКІВ УКРАЇНИ ТА

СПІЛКИ ГЕОЛОГІВ УКРАЇНИ

Засідання Спілки буровиків України та Спілки геологів України під час VIII  Міжнародного галузевого форуму «ВИДОБУТОК. КАПIТАЛЬНИЙ РЕМОНТ СВЕРДЛОВИН. IНТЕНСИФIКАЦIЯ» вересень 2021 р.

Спікери круглого столу:

Ганна Лівенцева, голова Спілки геологів України 

Володимир Калинович,  голова правління Спілки буровиків України

Вдовиченко Анатолій, президент Спілки буровиків України

Учасники: науково-педагогічні працівники кафедри та студенти спеціальності 103 Науки про Землю

Лукін Олександр, академік НАН України, професор, доктор геологічних наук, професор кафедри буріння та геології Національного університету  «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Ганна Лівенцева, голова Спілки геологів України

Вдовиченко Анатолій, президент Спілки буровиків України

VIII Міжнародний галузевий форум «ВИДОБУТОК. КАПIТАЛЬНИЙ РЕМОНТ СВЕРДЛОВИН. IНТЕНСИФIКАЦIЯ» вересень 2021 р.

Доповідь Олександра Лукіна , академіка НАН України, професора, доктора геологічних наук, професора кафедри буріння та геології Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія під час

Студенти спеціальності 103 Наукип на форумі

УЧАСТЬ В СТУДЕНТСЬКОМУ ПАРЛАМЕНТІ

https://nupp.edu.ua/news/stud-samovryad-oprilyudnilo-spisok-kandidativ-a-takozh-informue-pro-den-i-mistse-viboriv.html

Марія Зайцева - Заступник президента з соціальної діяльності

Очільниця волонтерського загону «Polytechnic volunteers» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Марія Зайцева представила успішний досвід університету у сфері благодійної та волонтерської діяльності під час онлайн-ярмарку «Волонтерство як стиль життя», ініційованого інформаційним центром ПОУНБ імені І. П. Котляревського «Вікно в Америку».

https://nupp.edu.ua/news/volonterstvo-yak-stil-zhittya-volonteri-politekhniki-prezentuvali-dosvid-blagodiynoi-diyalnosti.html

Студентки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь у щорічному обласному військово – патріотичному проєкті «Жіночий батальйон». 

ІІ місце – студентка Полтавської політехніки Марія Зайцева

https://nupp.edu.ua/news/zhinochiy-batalyon-2021-studentki-politekhniki-prodemonstruvali-visoki-dosyagnennya.html

Студенти 3 курсу Багалура Ігор та Савісько Антон спеціальності 103 «Науки про Землю» Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" пройшли курси за напрямом «Бурові розчини і спеціальні рідини», ознайомилися з лабораторним обладнанням і хімічними реагентами, а також власноруч провели дослідження бурового розчину в лабораторії НТП «Бурова техніка» на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

https://www.facebook.com/burovatechnika/photos/pcb.916659962309651/916659162309731/

https://www.facebook.com/burovatechnika/

18 лютого 2020 р. Науково-педагогічні працівники та студенти кафедри буріння та геології та Полтавського коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь у роботі 1st SEG Geoscience Workshop in Ukraine, м. Київ, КНУ ім.Тараса Шевченка

https://nupp.edu.ua/news/studenti-vzyali-uchast-u-pershomu-v-ukraini-seg-vorkshopi-prisvyachenomu-naukam-pro-zemlyu.html

Розвиток та вдосконалення загальних компетентностей - soft  skills шляхом проходження тренінгів та курсів

ОЛІМПІАДИ, НАУКОВІ РОБОТИ

ІІ місце - Позднякова Валерія  у Всеукраїнському конкурсі-захисті студентських наукових робіт у галузі «Нафтова та газова промисловість» у номінації «Геологія, геофізика та охорона навколишнього середовища» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, 2015 р.

ІІ тур олімпіади з геології Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2016 р.

Перший тур олімпіади з геології НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (2019р) https://nupp.edu.ua/news/troe-studentiv-stali-krashchimi-znavtsyami-nauk-pro-zemlyu.html

ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з геології Львівський національний університет імені Івана Франка (2018р)

Студентки спеціальності 103 Науки про Землю Навчально-наукового інституту нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Любов Бездудна, Марія Зайцева, Вікторія Комаревцева, Анна Щербак, взяли участь у роботі другої Міжнародної віртуальної школи, що діє на базі Гірничо-металургійної академії імені Станіслава Сташиця у Кракові. 

https://nupp.edu.ua/news/uchasnitsi-drugoi-mizhnarodnoi-virtualnoi-shkoli-podililisya-vrazhennyami-vid-navchannya.html

ФАХОВА ПРАКТИКА

Студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» спеціальності Науки про Землю та викладачі навчально-наукового інституту нафти і газу відвідали Полтавську експедицію по геофізичним дослідженням в свердловинах державного геофізичного підприємства "Укргеофізика".

Договір про співпрацю підписаний ректором Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимиром Онищенком та Головою Державної служби геології та надр Україна Романом Опімахом набуває реалізації.

СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ  НАУКИ ПРО ЗЕМЛЮ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ГЕОЛОГІЯ НАФТИ І ГАЗУ» ВІДВІДАЛИ НАК «НАДРА УКРАЇНИ» ДП «УКРНАУКАГЕОЦЕНТР»

Заступник генерального директора з технічних питань, головний інженер Олег Голуб та заступник директора департаменту дослідження свердловин та розробки родовищ Андрій Матвієнко обговорили зі студентами затребуваність фахівців – геологів у галузі, а також провели інструктаж з техніки безпеки.

Директор Департаменту дослідження кернового матеріалу, стратифікації та кореляції Ольга Голуб та працівники департаменту, зокрема Марина Волочай, ознайоми студентів з особливостями своєї роботи.

Заступник начальника аналітичної лабораторії ДП «Укрнаукагеоцентр» В’ячеслав Мельник ознайомив студентів з сучасним обладнанням, його можливостями та особливостями використання, з обов’язками, які покладені на працівників.

Ковтун Тетяна та Бровко Жанна, Дочірнє підприємство ПрАТ «НАК «Надра України» «Український геологічний науково-виробничий центр». Керівник практики від підприємства – начальник комплексної аналітичної лабораторії Сіра Н.В.

ПРАКТИКИ ІЗ ЗАГАЛЬНОЇ ГЕОЛОГІЇ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТОПОГРАФІЇ

ГЕОЛОГОЗЙОМОЧНА ТА ПРАКТИКА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОЦЕСІВ БУРІННЯ

Навчально-науковий полігон нафти і газу НУ «Полтавська політехніка

 імені Юрія Кондратюка»

Навчально-науковий полігон «Буровий майданчик» НУ «Полтавська політехніка

 імені Юрія Кондратюка»

https://nupp.edu.ua/news/u-politekhnitsi-vidkrili-bagatofunktsionalniy-buroviy-maydanchik-zi-spravzhnoyu-burovoyu-ustanovkoyu.html

Науково-виробнича лабораторія промивальних рідин НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

3D лабораторія візуалізації

Лабораторія Wellsite Digital НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Виробничі екскурсії під час практик

Академік Національної академії наук України, академік Української нафтогазової академії, доктор геолого-мінералогічних наук, професор кафедри буріння та геології Полтавської політехніки Олександр Лукін прочитав студентам університету та Полтавського фахового коледжу нафти і газу відкриту онлайн-лекцію, присвячену шляхам підвищення ефективності прямих пошуків природного газу і нафти.

https://nupp.edu.ua/news/akademik-nan-ukraini-profesor-politekhniki-oleksandr-lukin-prochitav-vidkritu-lektsiyu.html

Голова Держгеонадр України Роман Опімах прочитав лекцію (онлайн) «Держгеонадра: нові можливості для молодих фахівців» для студентів та викладачів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Іноземний професор Бранімір Цвєткович ділиться професійними кейсами цифрового моделювання нафтогазових родовищ

https://nupp.edu.ua/news/inozemniy-profesor-podilivsya-profesiynimi-keysami-tsifrovogo-modelyuvannya-naftogazovikh-rodovishch.html ,

https://nupp.edu.ua/news/branimir-tsvetkovich-poki-nafta-koshtue-deshevo---tse-chas-otrimati-naukoviy-stupin-phd.html

Очільник науково-дослідного напряму Укргазвидобування Михайло Братах провів мотиваційну зустріч зі студентами
https://nupp.edu.ua/news/ochilnik-naukovo-doslidnogo-napryamu-ukrgazvidobuvannya-proviv-zustrich-zi-studentami-politekhniki.html

Віце-президент УНГА Мирон Фірман прочитав лекцію для студентів Полтавської політехніки та розповів про сучасні інструменти успішних геологів
https://nupp.edu.ua/news/suchasni-instrumenti-uspishnikh-geologiv-vitse-prezident-unga-prochitav-lektsiyu-dlya-studentiv.html

Мирон Фірман поділився зі студентами секретами ефективного менеджменту
https://nupp.edu.ua/news/direktor-z-geologii-ukrgazvidobuvannya-podilivsya-zi-studentami-sekretami-yefektivnogo-menedzhmentu.html

Провідний експерт у галузі енергетики Євген Палєнка прочитав лекцію про економічні фактори сучасного нафтогазовидобувного бізнесу

Українська спільнота SPE організувала на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» лекцію провідного експерта у галузі енергетики Євгена Палєнки, присвячену економіці у розвідці та розробці вуглеводнів
https://nupp.edu.ua/news/yekspert-u-galuzi-yenergetiki-prochitav-lektsiyu-yekonomichni-faktori-naftogazovidobuvnogo-biznesu.html

Представники АТ «Укргазвидобування» провели для студентів політехніки рекрутингову сесію

Провідна науковиця Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України Тетяна Кошлякова прочитала практичну лекцію «Сучасні проблеми інженерної геології міст для студентів
https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-nan-ukraini-rozpovila-studentam-yak-ominuti-geo-riziki-i-zakhistiti-miski-budivli.html

Провідний науковець, доктор геологічних наук, завідувач відділу геології та геохімії рудних родовищ Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України Віталій Сукач прочитав практичну лекцію «Золото України – за крок до промислового освоєння»
https://nupp.edu.ua/news/naukovets-nan-ukraini-rozpoviv-pro-perspektivi-vidobutku-ukrainskogo-zolota.html

Геофізик компанії "Полтавське підприємство геофізичних робіт" Андрій Самойленко провів цикл лекцій з геофізичних досліджень свердловин для студентів освітніх програм Геологія нафти і газу.

ВИПУСК  2018

ВИПУСК 2020

ВИПУСК 2021

ВИПУСК 2022

ВИПУСК 2023

Футбол

Збірна університету з міні-футболу стала кращою в області (2019р.). Серед студентів - Гліб Ксьонз, студент спеціальності Науки про Землю

https://nupp.edu.ua/news/zbirna-universitetu-z-mini-futbolu-stala-krashchoyu-v-oblasti.html

Шахи

2019 р. ІІ місце - Квіта Юлія, студентка спеціальності Науки про Землю

https://nupp.edu.ua/news/studenti-politekhniki-vigrali-sriblo-shakhovogo-turniru-universiadi.html

2020 р. – участь в Дні фізичної культури та спорту України та Міжнародному дні студентського спорту - Квіта Юлія, студентка спеціальності Науки про Землю

https://nupp.edu.ua/news/pershokursniki-pochinayut-sviy-shlyakh-u-sportivnomu-studentskomu-rusi.html

2021р. ІІІ місце - Квіта Юлія, студентка спеціальності Науки про Землю

https://www.facebook.com/100181345252402/photos/a.104071474863389/164957515441451

Учасники студентського наукового гуртка «Філологія» під керівництвом кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри германської філології та перекладу Полтавської політехніки Анни Павельєвої провели засідання, на якому обговорили історію, звичаї, традиції, символи та забобони, пов’язані із наймістичнішим святом Halloween.

Старший викладач кафедри германської філології та перекладу Світлана Мангура разом із студентами спеціальності «Науки про Землю» груп 101-НЗ, 101-пНЗ Навчально-наукового інституту нафти і газу

Посвята у студенти та вручення залікових книжок

Відвідування благодійного арт-проєкту Макса Вітика
«Історія планети Земля»
https://nupp.edu.ua/news/u-politekhnitsi-proyshlo-vidkrittya-art-proektu-maksa-vitika-istoriya-planeti-zemlya.html