Дорогі друзі,
Вас вітає
кафедра образотворчого мистецтва!
Кафедра активно працює на справу становлення і розвиток сучасної полтавської художньої школи. Наші студенти, випускники, викладачі – яскраві і творчі особистості, що постійно вдосконалюють свої мистецькі знання та вміння і збагачують своїми здобутками славу українського мистецтва!
Кафедра готує студентів за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» ступенів вищої освіти «бакалавр» та «магістр».
Викладачами кафедри в різні роки були Народні художники України Іван Віцько (1930 – 2011), Павло Волик (1941 – 2018), Олександр Левадний (нар. 1948 р.), Заслужений працівник культури України Віталій Ханко (нар. 1937 р.).
Нині у складі кафедри доктор культурології, професор, два кандидати мистецтвознавства, один кандидат технічних наук, один доцент, два старші викладачі. Усі художники та мистецтвознавці з великим досвідом роботи. Серед викладачів кафедри – 5 членів Національної спілки художників України.
Поєднання досвіду і ентузіазму, творчих підходів до мистецької освіти, постійне навчання і вдосконалення знань, відповідних новим викликам часу, створення інноваційних проектів і їх досконала реалізація – основна мета діяльності кафедри.
Завдяки дієвій підтримці керівництва університету, кафедра активно розвиває міжнародну співпрацю з університетами Великої Британії, Бельгії, Білорусі, Грузії, Туреччини, Молдови, Польщі, Китаю, Латвії, Литви, США. Активно впроваджуються програми інтернаціоналізації та дуальної освіти.
Ми прагнемо перебувати як рівні серед рівних в українському мистецькому середовищі, тому активно відвідуємо і беремо участь у найрізноманітніших виставках, проектах, симпозіумах, фестивалях в різних містах України та за кордоном!
В університеті створено креативний мистецький простір – Центр сучасного мистецтва Університету, який постійно наповнюється новим життям зусиллями викладачів, студентів і випускників кафедри.
Ми переконані, що тільки у взаєморозумінні, взаємоповазі студента і викладача – ключ до здобуття високо фахової художньої освіти.
Дорогі абітурієнти, якщо ви вирішили бути фахівцями своєї справи і прожити яскраві і емоційно наповнені студентські роки в сучасному університеті – ми чекаємо на вас!
Зі щирою повагою, завідувач кафедри, кандидат мистецтвознавства, член Міжнародної асоціації критиків та мистецтвознавців (AICA), член Міжнародної Академії кераміки (ICA),
Тетяна Зіненко
Контакти art_pntu@ukr.net
Кафедра: 126 Ф, 124 Ф
FB: ART PNTU (Ceramic&Art) https://www.facebook.com/groups/1751256731778525/
У 1993 – 1995 роках деканатом архітектурного факультету Полтавського технічного університету (нині Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка) був проведений ґрунтовний аналіз та досліджені потреби в архітекторах і художниках декоративного мистецтва на Полтавщині й у навколишніх регіонах. Було зроблено висновок про доцільність відкриття художньої спеціальності у технічному університеті. Була розроблена концепція архітектурно-художньої освіти з тісною співпрацею освітніх та наукових закладів, музеїв, підприємств. Ректорат і Вчена Рада університету затвердила постанову про відкриття мистецького напрямку освіти в університеті.
У травні 1995 року університет отримав ліцензію на набір студентів у кількості 25 чоловік за фахом “декоративно-ужиткове мистецтво”.
У 1995 році в університеті вперше було здійснено набір на спеціальність “Декоративно-ужиткове мистецтво”, спеціалізація “Художня кераміка”.
Кафедра дизайну архітектурного середовища і образотворчого мистецтва почала підготовку спеціалістів за двома напрямками: архітектурний дизайн та образотворче мистецтво. Наказом про структурні зміни в університеті за № 86 від 16 липня 1998 року секція “декоративно-ужиткового мистецтва” реорганізована в окрему кафедру образотворчого мистецтва.
Кафедра образотворчого мистецтва підготувала велику кількість висококваліфікованих фахівців, які продовжують славні традиції полтавської художньої школи як в Україні так і за її межами.
На кафедрі працюють науково-методичні та практичні семінари з проблем сучасного мистецтва; проводяться щорічні наукові конференції, круглі столи, присвячені вивченню життя та доробку видатних художників полтавського краю, фахівців в галузі художньої кераміки; відбувається впровадження кращих надбань світового мистецтва у практику підготовки студентів. За останні роки активізувалася наукова робота та міжнародна співпраця кафедри з викладачами мистецьких навчальних закладів у Грузії, Польщі, Туреччині, Литві, Латвії, Молдові, Бразилії, Бельгії, США, Китаї та інших кранах.
Науковці кафедри публікують монографії, статті у наукових збірниках та наукових виданнях. Тільки за останній час підготовлено 18 доповідей до наукових конференцій різного рівня, в т.ч. 10 за участю студентів. Кафедрою підготовлено та випущено друком 14 методичних вказівок з профільних дисциплін мистецького циклу.
Викладачі кафедри – високопрофесійні художники образотворчого мистецтва України, активно приймають участь у престижних арт-проектах міжнародного, всеукраїнського значення, презентують художні твори, тематичні авторські колекції живопису, графіки, скульптури, кераміки у експозиціях численних групових, персональних художніх виставок, активно беруть участь у міжнародних мистецьких проектах, пленерах, воркшопах у різних країнах світу. Для популярізації творчого надбання кафедри активно використовуються соціальні мережі (сторінка кафедри у соціальній мережі ФБ)
Кафедра постійно нарощує свій науково-педагогічний та творчий потенціал, працює над поповненням матеріально-технічної бази. Налагоджується співпраця з музеями, мистецькими центрами, керамічними підприємствами, науковими установами (у тому числі зарубіжними).
Для активізації виставкової діяльності, набуття студентами навичок просторового мислення та для популяризації мистецьких здобутків полтавської художньої школи з ініціативи ректора університету в грудні 2016 року створено Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ. Він активно діє як творчий майданчик гуманізації освіти. За період з грудня 2016 року Центром проведено 7 мистецьких виставок (у тому числі, 3 персональних).
10 науковців Полтавської політехніки нагородили відзнаками МОН України з нагоди Дня науки
Зіненко Т.
Полтавська школа художньої кераміки у культуротворчому становленні регіону: Досвід, реалії, перспективи / Т. Зіненко // МІСТ: Мистецтво, історія, сучасність, теорія. - 2010. - Вип. 7. - С. 52-55. - Режим доступу:http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mist_2010_7_16
Кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, Член Конгресу українських керамологів (КУК), голова секції мистецтвознавства КУК, член і генеральний секретар української секції Міжнародної асоціації критиків та мистецтвознавців (AICA, Париж ), член Міжнародної Академії кераміки (ICA, Женева), член журі та учасник міжнародних симпозіумів конкурсів та виставок, конференцій та воркшопів в Україні, Білорусі, Латвії, Туреччині, Молдові, Росії, Бельгії, КНР, Азербайджані, Таїланді. У 2014 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства на тему «Симпозіуми художньої кераміки ХХ-ХХІ століть як явище сучасної культури», автор більше 80 статей у наукових і науково-популярних виданнях різних країн. Коло наукових зацікавлень: інноваційні мистецькі проекти, історія художньої кераміки, симпозіуми художньої кераміки, керамічне виробництво України, творчість художників-керамістів. Нагороджена подяками Міністерства освіти і науки України та Ректора ПолтНТУ, почесними Грамотами Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації. Scopus Author ID: 57202629546 Викладає дисципліни: «Історія українського мистецтва», «Історія зарубіжного мистецтва кераміки», «Методика викладання дисциплін художнього циклу». |
|
Перець Олег Олександрович Художник, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри, член Національної спілки художників України. У 2017 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства на тему: «Принципи художньої організації предметно-просторового середовища (на прикладі Полтавського історико-етнокультурного регіону)» Учасник симпозіумів художньої кераміки, творчих пленерів та художніх виставок в Україні та за кордоном. Автор 50 наукових публікацій та монографії . Нагороджений Подяками ректора ПолтНТУ, Почесними Грамотами Міністерства освіти і науки України Викладає дисципліни: «Композиція», «Основи композиції», «Рисунок», «Основи синтезу мистецтв» |
|
Художниця, старша викладачка кафедри образотворчого мистецтва, членкиня молодіжного об’єднання художників «Друга неділя жовтня» при Полтавській обласній організації Національної спілки художників України. У своєму творчому здобутку має численну участь і перемоги у міжнародних, всеукраїнських та місцевих конкурсах, виставках і пленерах. Роботи зберігається у колекціях України і багатьох країнах світу. Викладачка професійних образотворчих дисциплін студентам-архітекторам. Коло наукового зацікавлення «Формування художньо-графічної компетентності майбутніх архітекторів у процесі фахової підготовки» і його впровадження у навчальний процес. Має більше 60 публікацій, а також керівник науково-дослідної і творчої роботи студентів, які неодноразово отримували нагороди та відзнаки за участь у міжнародних конкурсах архітектурного рисунку. Сторінки творчої діяльності студентів-архітекторів у Facebook та Instagram Автор і куратор проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, молодих учених і науково-педагогічних працівників «Архітектурний рисунок у контексті професійної освіти», а також конкурсу архітектурного рисунку «КАР» і пленеру «Лінії міста». Багато років займається проведенням виїзних та університетської олімпіади з Рисунка. Відзначена і нагороджена почесними грамотами, дипломами і подяками. |
|
Пілюгіна Ольга Євгенівна Художниця, доцент кафедри образотворчого мистецтва, членкиня Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України. Активна учасниця персональних, групових та родинних художніх виставок в Україні та за кордоном. Авторка понад 100 унікальних гобеленів. Нагороджена грамотами Міністерства культури України (2007, 2012, 2013 рр.) за вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей, виховання молодого покоління та високу професійну майстерність. Володарка Гранту Президента України на виконання творчої роботи гобелена «Гетьманський». Стипендіатка Президента України 2012-2015 рр. Володарка Літературно-мистецької премії імені Олексія Дмитренка. 2018 року за ініціативи Національної академії педагогічних наук України та товариства «Знання» України створила портрет-образ Президента Національної академії наук України Бориса Євгеновича Патона до його 100-річного ювілею. Твори Ольги Пілюгіної зберігаються в колекціях Посольства України в Республіці Болгарія, Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького, Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та інших державних, корпоративних і приватних колекціях. Ольга Пілюгіна постійно бере участь у науково-практичних конференціях та інших заходах, присвячених питанням збереження і розвитку культурної спадщини та зокрема традицій українського гобелена і його місця у сучасному культурному просторі. Ольгу Пілюгіну внесено до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини України, як носія елемента «Традиція рослинного килимарства селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області», що готується до внесення до репрезентативного списку елементів НКС UNESCO. Викладає дисципліни: «Композиція (художнє проектування)», «Кольорознавство» |
|
Голуб Валерій Петрович Художник, скульптор, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва. Співавтор пам’ятника Юрію Кондратюку (2017) та співавтор багатьох скульптурних робіт на території Полтави і Полтавської області. Нагороджений Подяками ректора ПолтНТУ, Почесними Грамотами Міністерства освіти і науки України Викладає дисципліни: «Скульптура», «Сучасні пластичні мистецтва» |
|
Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри образотворчого мистецтва; художниця. Член Національної спілки художників України; Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Тематика наукових досліджень: мистецька освіта, розвиток образотворчої освіти, підготовка майбутніх фахівців художніх спеціальностей; образотворче мистецтво, формоутворення, конструювання, дизайн. Викладає навчальні дисципліни: «Рисунок», «Пластична анатомія та анатомічний рисунок», «Основи формоутворення, моделювання, конструювання та предметного дизайну», «Методика викладання дисциплін художнього циклу», «Психологія мистецтва». Науково-методична діяльність: у 2014 р. захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Розвиток мистецької освіти в Україні (друга половина ХХ століття)». Нагороджена численними Грамотами, Відзнаками, Подяками за організацію та проведення мистецьких акцій, участі та організації виставок, за значні успіхи у художньо-творчій, науково-дослідній, навчально-методичній, виховній і громадській роботі та за плідну працю в галузі підготовки висококваліфікованих художньо-педагогічних кадрів. Автор понад 60 публікацій мистецького спрямування у наукових фахових виданнях і журналах посібників, методичних рекомендацій, альбомів-каталогів з мистецької освіти України, основ формоутворення, формоутворення архітектурного середовища, рисунка, розроблених для студентів та викладачів художньо-графічних спеціальностей, факультетів мистецького спрямування. Контактна інформація: 28julimal@gmail.com |
|
Бернацький Юрій Борисович Художник, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва, член Національної спілки художників України. Учасник всеукраїнських та регіональних художніх виставок, автор багатьох живописних та графічних мистецьких робіт, керівник приватної художньої студії «Арт студія художник», організатор та куратор багатьох виставок, пленерів та інших мистецьких заходів. Викладає дисципліни: «Рисунок», «Живопис», «Конструювання та реконструкція живопису» Творчі роботи: |
|
Денисенко Володимир Вікторович Живописець, художник-монументаліст, художник-кераміст, гончар старший викладач кафедри образотворчого мистецтва, член Національної спілки народних майстрів України. Учасник мистецьких виставок, симпозіумів художньої кераміки в Україні. Брав участь у керамічному симпозіумі «Обереги пам´яті» який завершився виставкою монументальних вогняних скульптур Викладає дисципліни: «Художня кераміка (композиція в матеріалі)», «Рисунок». Творчі роботи: |
|
Чернега Ольга Вікторовна Фахівець Учасник Міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій Коло наукових зацікавлень: технологічні аспекти створення кераміки |
До навчального плану підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” (термін навчання – 3,10 роки) включено дисципліни:
Рисунок
Живопис
Скульптура
Основи композиції
Композиція
Технологія конструювання та основи реставрації кераміки
Художня кераміка
Кольорознавство
Технологія живопису, копіювання
Історія українського мистецтва
Методика викладання дисциплін художнього циклу
Основи мистецтвознавства та художньої критики
Перспектива та основи архітектури
Керамологія
Історія України
Історія української культури
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Філософія
Пластична анатомія та анатомічний рисунок
Інформатика, основи комп'ютерного моделювання та інфографіка
Історія та теорія мистецтва
Іноземна мова за професійним спрямуванням
Соціологія
Психологія
Історія української державності
Правознавство
Етика і естетика
Іноземна мова
Релігієзнавство
Історія науки і техніки
Фізичне виховання
До навчального плану підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “магістр” (термін навчання – 1,5 роки) включено дисципліни:
Художня кераміка та основи реставрації
Сучасні пластичні мистецтва
Рисунок
Живопис
Композиція
Сучасні методики наукових досліджень, художні практики та концепції
Методика викладання мистецьких дисциплін у вищій школі
Основи синтезу мистецтв
Тенденції розвитку сучасного мистецтва
Мистецтвознавство та художня критика
Основи експертизи мистецьких творів
Комп’ютерне моделювання
Сучасні мистецькі практики
Іноземна мова за професійним спрямуванням (науковий переклад)
Інтелектуальна власність
Станкова композиція
Сучасні візуальні мистецтва
Основи консервації та реконструкції кераміки
Керамологія
Викладачі кафедри беруть активну участь у науковому та творчому житті, Вони є активними учасниками Міжнародних, українських та регіональних наукових, науково-практичних та науково-творчих конференцій, пленерів, воркшопів та симпозіумів. Зокрема:
17 червня у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «Засоби візуалізації у сучасному мистецтві», на якій власні напрацювання у сфері декоративного, образотворчого мистецтва, кераміки презентували художники, фахівці державних мистецьких установ з України, США, Молдови, Азербайджану, Киргизької республіки та Польщі. (Детальніше)
І-ІІІ Міжнародних науково-практичних конференцій «Архітектура: Естетика+Економіка+Екологія» (Полтава, ПолтНТУ, 2016-2018)
І Міжнародна науково-практична конференція «Архітектура: Естетика+Економіка+Екологія» (Полтава, ПолтНТУ, 2016)
ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Архітектура: Естетика+Економіка+Екологія» (Полтава, ПолтНТУ, 2017)
Ректор ПолтНТУ, професор В.О.Онищенко вручає відзнаку Міністерства освіти і науки України завідувачу кафедри образотворчого мистецтва Т.М. Зіненко (за матеріалами ІАЦ ПолтНТУ)
Тематика наукових досліджень охоплює основні напрямки:
Художня кераміка: історичний, технологічний, теоретичний та регіональний аспекти
В рамках цих напрямків проводяться наукові дослідження на планується робота студентських наукових гуртків.
Особливості технології формотворення і декорування художньої кераміки різних регіонів України. Чопенко Н.С., к.т.н., доц.
Традиції та інновації у сучасних підходах до художньої кераміки Зіненко Т.М., к.м., доц.
Мистецтво Полтавщини останньої третини ХХ - початку ХХІ століття: історія і персоналії. Журавльов С.О., ст. викл.
Принципи художньої організації сучасного міського середовища. Перець О.О., к.м., доцент.
22 січня 2024 у День Соборності України відбувся захист магістерських робіт магістрантів кафедри образотворчого мистецтва.
Надзвичайно приємно спостерігати професійне становлення кожної обдарованої особистості, розвиток, залюбленість у справу свого життя, адже кожна робота – це неймовірний витвір мистецтва, що оприявлює сакральний символізм, вдале переплетення автентичності й сьогочасся, патріотизм, світло. Пишаємося Вами, бажаємо тільки доленосних леготів у безмежному морі творчості, адже загальновідомо, що мистецтво врятує світ! Переможного майбутнього, щасливої долі у мирній країні!
Вітаємо колег-магістрів з успішним захистом. Радіємо високій якості робіт, їх патріотичному звучанню у наш важкий час.
Дякуємо учням і викладачам Полтавського мистецького ліцею імені Софії Русовоі за участь у процедурі публічного захисту та за відвідання виставки-перформансу «ПозаЧасовість» Назара БОЖИНСЬКОГО у Центр сучасного мистецтва Полтавської політехніки
12 студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя стали переможцями конкурсу архітектурного рисунка «КАР 2021». (Детальніше)
Кафедра є співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції «Архітектура: Естетика+Економіка+Екологія» («Архітектура: Е+Е+Е)», активним учасником організації та проведення симпозіумів кераміки у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному
Команда Міжнародного симпозіуму художньої кераміки «Філософія буття» НМЗУГ, 2017. Куратор-технолог – к.т.н. Н.С.Чопенко
Відкриття Першого міжнародного симпозіуму надпарканної скульптури. НМЗУГ в Опішному. Червень, 2018.
У рамках відзначення Дня художника України в політехніці презентували документальний фільм «Крихкі спогади»
«Доторкнутися до небес…»: у Центрі сучасного мистецтва відкрилася виставка художника та іконописця Данила Мовчана
Викладачів кафедри образотворчого мистецтва відзначили за особистий внесок у розвиток мистецької культури університету
У Центрі сучасного мистецтва Полтавської політехніки відомий художник, представник «Нової української хвилі», співзасновник та учасник творчого об'єднання «Нацпром» Микола Маценко провів лекцію з історії мистецтва та майстер-клас «Український сувенір». Митець розповів про ідею проєкту «В кожну хату – по квадрату!» і своєрідний акціонізм через популяризацію творчості українського генія Казимира Малевича. Виготовлені арт-обʼєкти стали лотами для благодійних зборів Волонтерського штабу політехніки.
Уперше в Полтаві відкрилась персональна виставка відомого українського художника Олега Тістола «Тістол–Крим». Художник розповів про символізм своїх робіт і подарував авторську екскурсію. У Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» протягом двох місяців експонуватимуться роботи з циклу «Ай-Петрі» і нові твори, які ще не презентувались. Відвідати виставку можна до 10 квітня.
"Тістол. Крим": у Центрі сучасного мистецтва відкрилась персональна виставка відомого художника
"Той Миргород - Нацпром": художники Микола Маценко і Олег Тістол відкрили спільну виставку
https://www.youtube.com/watch?v=ZL1JWjnMbV0
10 лютого у ВСП «Миргородський фаховий коледж імені М.В. Гоголя» Полтавської політехніки відбулась історична подія – відкрилась унікальна спільна виставка художників Олега Тістола і Миколи Маценка «Той Миргород – Нацпром». Експозиція уособлює гру з національними символами і переосмислення колоніальних та пострадянських об'єктів у новому культурному контексті. Усі охочі зможуть відвідати виставку безкоштовно і навіть залишити свій підпис на артоб’єкті поруч з автографом Ліни Костенко.
У Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся фінісаж виставки художника й кобзаря, доцента кафедри образотворчого мистецтва Полтавської політехніки Назара Божинського «ПозаЧасовість», яка експонувалася у рамках авторського мистецького проєкту. У супроводі автора відвідувачі поринули у світ творів, виконаних ним протягом чверті століття у різних мистецьких техніках.
До Дня художника України у Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулось урочисте відкриття першої персональної виставки студентки Валерії Носик під назвою «Мистецтво, що рятує». Відвідувачі поринули у внутрішній світ та переживання художниці, яка здобуває одразу дві спеціальності, й відчули як мистецтво здатне рятувати у тяжкі часи.
24 жовтня у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у змішаному форматі відбувся Всеукраїнський пленер «Осінній скетчінг», у якому взяли участь більше 150 учасників з Полтави, Миргорода, Харкова, Дніпра, Сум, Львова, Івано-Франківська, Києва, Одеси, Чернівців. Головною локацією для творчого змагання митців у двох номінаціях «Миті осіннього дня» та «Букет осені» стали університетські open-air аудиторії.
У Центрі сучасного мистецтва Полтавської політехніки відбувся майстер-клас з писанкарства від художника й кобзаря, доцента кафедри образотворчого мистецтва Назара Божинського. Студенти втілили свою ініціативу разом з викладачем-митцем і навчалися розписувати писанки, використовуючи різноманітні техніки та створили унікальні великодні обереги. (Детальніше)
У Центрі сучасного мистецтва Полтавської політехніки відомий художник, представник «Нової української хвилі», співзасновник та учасник творчого об'єднання «Нацпром» Микола Маценко провів лекцію з історії мистецтва та майстер-клас «Український сувенір». Митець розповів про ідею проєкту «В кожну хату – по квадрату!» і своєрідний акціонізм через популяризацію творчості українського генія Казимира Малевича. Виготовлені арт-обʼєкти стали лотами для благодійних зборів Волонтерського штабу політехніки. (Детальніше)
У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася «Наукова фієста 2024» – фестиваль майстер-класів, активностей і корисного дозвілля. Школярі Полтави і області долучилися до дійства на open-space алеї університету, де науковці і студенти продемонстрували власні наукові досягнення і цікаві явища, відкриваючи перед молоддю світ найсучасніших професій і великих можливостей науки, а діти мріяли про майбутнє у повоєнній Україні. (Детальніше)
Відкрито набір на курси підготовки до творчих випробувань – 4 червня у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» стартують підготовчі (літні) курси для вступників на архітектурні та мистецькі спеціальності. Заняття з рисунку відбуватимуться щоденно до 30 червня. (Детальніше)
24 травня на базі кафедри образотворчого мистецтва факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася VIII Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, молодих вчених і науково-педагогічних працівників «Архітектурний рисунок у контексті професійної освіти» і пленер «Лінії міста». У рамках конференції відбувся традиційний конкурс архітектурного рисунку «КАР 2024» – журі оцінює понад 100 конкурсних робіт. (Детальніше)
У Центрі сучасного мистецтва відбулося арт-терапевтичне заняття на обладнанні, придбаному в рамках грантового проєкту «Рішення в сфері безпеки людини в Україні» за підтримки та всебічного сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ) та фінансування уряду і народу Японії. (Детальніше)
У Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся фінісаж виставки американсько-українського митця та геолога, директора з Розвідки та видобування Групи Нафтогаз Макса Вітика «Відслонення», що експонувалася упродовж місяця у рамках благодійного арт-проєкту «Історія планети Земля». (Детальніше)
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошує 18 травня 2023 року о 15:00 відвідати у Центрі сучасного мистецтва університету презентацію благодійного арт-проєкту «Історія планети Земля» американсько-українського митця та геолога Макса Вітика. Усі донати відвідувачів спрямують на потреби ЗСУ. (Детальніше)
На базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» проходить унікальний благодійний арт-проєкт «Історія планети Земля» американсько – українського митця і геолога, директора з Розвідки та видобування Групи Нафтогаз Макса Вітика. У рамках арт-проєкту відбулось відкриття експозиції та неформальне спілкування автором серії творчих робіт «Відслонення». (Детальніше)
У рамках програми Еразмус+ польська громадська організація «Фундація Розвитку Місцевих громад «Ініціатива» організувала молодіжний проєкт у сфері неформальної освіти – Майстерня іпології «Освіта, реабілітація, спорт». Учасники з України, серед яких були п’ять студенток Полтавської політехніки, протягом двох тижнів вивчали тонкощі кінного спорту, іпотерапії та розвивали творчі навички. (Детальніше)
29 жовтня у Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» урочисто завершилась виставка Заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України Миколи Підгорного «Живопис». Упродовж вересня-жовтня художні роботи відомого полтавця переглянули понад тисячу відвідувачів. (Детальніше)
30 грудня у Центрі сучасного мистецтва Полтавської політехніки до ювілею університету відкрилася виставка «Вісь». Творчі роботи викладачів та випускників кафедри образотворчого мистецтва університету експонуватимуться протягом січня. (Детальніше)
У Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відкрився «Сад пісень» – виставка художниці і викладачки Ольги Пілюгіної. (Детальніше)
10 січня у Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» завершили виставку художниці і викладачки Ольги Пілюгіної, яку відвідали близько тисячі людей. (Детальніше)
У Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відкрилася виставка «Тут все пронизане любов’ю», куратором якої стала доцент кафедри образотворчого мистецтва Полтавської політехніки, художниця Ольга Пілюгіна. 19 студентів різних курсів кафедри образотворчого мистецтва представили свою творчість, пронизану любов’ю до України та культури рідного краю. (Детальніше)
Створення Центру сучасного мистецтва ПолтНТУ, як комплексного дослідницького майданчика для науково-творчих розробок, ініційовано ректором університету, професором В.О.Онищенком у 2016 році
Урочисте відкриття Центру сучасного мистецтва ПолтНТУ. 7 грудня 2016
Персональна виставка «Україно – любове моя» Народного художника України, професора П.І.Волика (1944-2018) у Центрі сучасного мистецтва ПолтНТУ. Грудень, 2016.
Персональна виставка «Україно – любове моя» Народного художника України, професора П.І.Волика (1944-2018) у Центрі сучасного мистецтва ПолтНТУ. Грудень, 2016.
Відкриття персональної виставки «Глина – Terra incognita» С.О.Журавльова, Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, 5 квітня 2017 року
Відкриття персональної виставки «Глина – Terra incognita» С.О.Журавльова, Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, 5 квітня 2017 року
Відкриття пам’ятника Юрію Кондратюку (скульптор Валерій Голуб), травень 2017
Відкриття ювілейної персональної виставки «Графіка 80-х. Живопис 2000 …» доцента Володимира Безуглова. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, листопад 2017
Відкриття персональної виставки «Безмежність почуттів» Марини Шолудько – художниці, випускниці 2017 року. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, 20 грудня 2018 року
Завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидатка мистецтвознавства, доцентка Тетяна Зіненко взяла участь в 51-му Конгресі та Генеральній Асамблеї Міжнародної академіі кераміки (ІСА), що відбувалися у Португалії під егідою ЮНЕСКО. (Детальніше)
26 травня у Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулась творча зустріч студентів та викладачів гуманітарного факультету, зокрема кафедри образотворчого мистецтва з американською художницею-керамісткою, викладачкою Hood College Наталією Кормелюк. (Детальніше)
Кафедра образотворчого мистецтва ННІАтаБ Національного університету імені Юрія Кондратюка отримала цінний подарунок від колеги з США Наталії Кормелюк. Міжнародна співпраця університету продовжуються навіть в складних умовах карантинних обмежень. (Детальніше)
Завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидат мистецтвознавства, доцентка Тетяна Зіненко нагороджена міжнародною премією «Культурна дипломатія». (Детальніше)
Творчі роботи випускників кафедри образотворчого мистецтва 2015-2017 років на мистецькій виставці у Пекіні (КНР), грудень 2018
Творчі роботи випускників кафедри образотворчого мистецтва 2015-2017 років на мистецькій виставці у Пекіні (КНР), грудень 2018
Завідувач кафедри Зіненко Т.М. на міжнародній конференції у Пекіні (КНР), грудень 2018
Співпраця з кафедрою образотворчого мистецтва Азербайджанського університету архітектури та будівництва (Баку, Азербайджан, 2018)
Екскурсія мистецьким простором Університету для німецьких колег. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, серпень 2017
Творча зустріч з художницею з Домініканської республіки Катіушкою Регліс Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, грудень 2018
Творча зустріч з художницею з Домініканської республіки Катіушкою Регліс Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, грудень 2018
Співпраця з кафедрою художньої кераміки університету Хаджеттепе (Анкара, Туречччина)
Співпраця з кафедрою художньої кераміки університету Хаджеттепе (Анкара, Туречччина). На фото: завідувач кафедри Емре Фейзоглита завідувач кафедри Тетяна Зіненко під час презентації ПолтНТУ в університеті Хаджеттепе
Співпраця з кафедрою художньої кераміки університету Хаджеттепе (Анкара, Туречччина)
Практика студентів кафедри образотворчого мистецтва Кишинівського державного педагогічного університету імені Іона Крянге в ПолтНТУ
Практика студентів кафедри образотворчого мистецтва Кишинівського державного педагогічного університету імені Іона Крянге в ПолтНТУ, листопад, 2018
Практичне заняття з курсу «Методика викладання дисциплін художнього циклу» Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, квітень, 2017
Практичне заняття з курсу «Методика викладання дисциплін художнього циклу» Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, квітень, 2018
Практичне заняття з курсу «Методика викладання дисциплін художнього циклу» Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, квітень, 2018
Практичне заняття з курсу «Композиція». ПолтНТУ, вересень 2017
В майстерні. ПолтНТУ, вересень 2017
В майстерні. ПолтНТУ, вересень 2017
В майстерні. ПолтНТУ, вересень 2017
Учні шкіл – постійні гості Центру сучасного мистецтва ПолтНТУ
Учні шкіл – постійні гості Центру сучасного мистецтва ПолтНТУ, листопад 2018
Зустріч з випускниками полтавських шкіл, Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, травень, 2018
Зустріч з випускниками Миргородського ХПК імені Миколи Гоголя ПолтНТУ, Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, квітень, 2018
22 Червня 2023 року відбувся Захист бакалаврських робіт за спеціальністю 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація. Семеро студенток представили свої роботи, виконані у різних техніках.
Велика подяка Голові ЕК 10 кандидату мистецтвознавства, доценту, завідувачу кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури та металу Київської Державної Академії Декоративно-Прикладного Мистецтва і Дизайну імені Михайла Бойчука Володимиру Вікторовичу Хижинському за плідну спільну роботу
Дякуємо ЗСУ за можливість творчої реалізації
Мистецький проект «Барви брами» ПолтНТУ, червень 2018
Мистецький проект «Барви брами» ПолтНТУ, червень 2018
Мистецький проект «Барви брами» ПолтНТУ, червень 2018
І літня архітектурно-художня школа ПолтНТУ (липень, 2018)
Студенти – учасники і переможці пленеру «Філософія буття». НМЗУГ в Опішному, вересень 2018
Мистецький пленер до річниці з Дня народження гончарівни Олександри Селюченко. НМЗУГ, 2016.
Захист дипломних робіт. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2018
Захист дипломних робіт. Внутрішній дворик ПолтНТУ, червень, 2018
Захист дипломних робіт. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2017
Захист дипломних робіт. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2017
Отримання магістерських дипломів, червень, 2017
Захист дипломних робіт. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2018
Захист дипломних робіт. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2018
Захист дипломних робіт. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2018
Отримання дипломів бакалаврів. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2018
Захист дипломних робіт. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2018
Вручення дипломів бакалаврів. Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ, червень, 2018
Оцінювання якості підготовки спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
Настанова щодо якості Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"
З метою оцінки якості освітньої складової підготовки (навчання) на спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (освітня програма «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація") на постійній основі (за графіком – двічі на рік, а також частіше, за необхідністю) проводяться онлайн-опитування здобувачів освіти щодо рівня задоволеності якістю освітнього процесу
E-mail: kaf.fineart@nupp.edu.ua
адреса 36000, кафедра образотворчого мистецтва, ауд. 126, корп Ф, пр.Першотравневий, 24, Полтава, Україна
Сторінка кафедри образотворчого мистецтва у Facebook: ART PNTU (Ceramic&Art) https://www.facebook.com/groups/1751256731778525/