Новини кафедри міжнародних економічних відносин та туризму

Науковиця політехніки зустрілася з випускниками Чернігівського наукового ліцею

Доцент кафедри міжнародних економічних відносин та туризму, доктор філософії Ірина ЛЕВЧЕНКО провела зустріч з випускниками Чернігівського обласного наукового ліцею" ЧОНЛ на тему: «Міжнародні організації та їх роль у підтримці екологічної безпеки суспільства».

На початку заходу науковиця розповіла про університет, в якому працює, та багаторічну історію Полтавської політехніки, сучасні аудиторії та унікальний Музей науки.

Тема Міжнародних організацій та екологічної безпеки була обрана лекторкою не з проста, так як у квітні вся Україна відзначає День довкілля.

Під час, зустрічі викладачка розповіла про ООН та реалізуцію Цілей Сталого Розвитку, що включають в себе проблеми підтримки екосистеми, водоймищ, забруднення атмосферного повітря. Було також представлено такі міжнародні екологічні організації як: Міжнародний Союз охорони природи, Greenpeace, Global Nest, World Meteorological Organization та інші організації, що вже роками займаються питаннями підтримки екологічної безпеки у світі.

Лекторка не раз наголосила на важливості дотримання звичайних побутових правил сортування сміття та правильне поводження з відходами, прибирання за собою під час відпочинку. Протягом всього часу велася жвава дискусія та обговорення даної тематики зі школярами.

По завершенню Ірина ЛЕВЧЕНКО запросила випускників ліцею на День відкритих дверей, що буде проходити 20 квітня 2024 року у стінах Полтавської політехніки.


«Героїв пам'ять жива»: студенти університету взяли участь у презентації нового туристичного маршруту

Студенти кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Полтавської політехніки взяли участь у презентації нового туристичного маршруту на території Полтавської міської територіальної громади «Героїв пам'ять жива». Презентований маршрут включатиме кілька меморіальних локацій, присвячених вшануванню полеглих захисників та захисниць України.

https://nupp.edu.ua/news/geroiv-pamyat-zhiva-studenti-vzyali-uchast-u-prezentatsii-novogo-turistichnogo-marshrutu.html


Науковиця політехніки стала учасницею міжнародного стажування на базі Варшавського університету

Науковиця Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ірина Чичкало-Кондрацька пройшла міжнародне стажування у Варшавському університеті від Collegium Civitas «Інтернаціоналізація освіти. Нові та інноваційні методи навчання. Реалізація міжнародних освітніх проєктів у фінансовій перспективі ЄС».

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-stala-uchasnitseyu-mizhnarodnogo-stazhuvannya-na-bazi-varshavskogo-universitetu.html


Студентка політехніки стала срібною призеркою міжнародного наукового конкурсу, дослідивши перспективи розвитку «темного» туризму в Україні

Студентка спеціальності 242 Туризм і рекреація Полтавської політехніки Катерина Борисенко стала срібною призеркою Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science 2024», присвятивши дослідження перспективам розвитку «темного» туризму в Україні. А студентка Марія Сокол дослідила досвід зарубіжних країн щодо вдосконалення механізмів державного управління в екологічній сфері у контексті євроінтеграції.

https://nupp.edu.ua/news/studentka-stala-sribnoyu-prizerkoyu-mizhnarodnogo-konkursu-doslidivshi-temnogo-turizmu-v-ukraini.html


Учасниці Євроклубу презентували власні доповіді у рамках конференції, присвяченої розвитку національної економіки в умовах глобалізації

Учасниці студентського Євроклубу «NEW STAR» Полтавської політехніки стали спікерками IІI Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Пріоритети розвитку національної економіки в умовах глобалізації», презентувавши виступи про досвід зарубіжних країн у сфері вдосконалення управлінських заходів в екологічній сфері та систему міжнародних економічних відносин України з іншими державами в умовах військових дій та післявоєнного відновлення.

https://nupp.edu.ua/news/uchasnitsi-evroklubu-prezentuvali-vlasni-dopovidi-u-konferentsii-rozvitku-natsionalnoi-yekonomiki.html


Науковці з різних регіонів України обговорили пріоритети розвитку національної економіки в умовах повоєнних викликів

На базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулась ІII Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Пріоритети розвитку національної економіки в умовах глобалізації», присвячена обговоренню актуальних проблем та непростих викликів розвитку національної економіки в умовах глобалізаційних процесів та запровадження воєнного стану.

https://nupp.edu.ua/news/naukovtsi-ukraini-obgovorili-prioriteti-rozvitku-nasionalnoi-ekonomiki-v-umovakh-povoennikh-viklikiv.html


Науковиця політехніки розповіла школярам про діяльність міжнародних екологічних організацій

Доктор філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Полтавської політехніки Ірина Левченко провела зустріч з учнями Комунального закладу освіти «Навчально-виховний комплекс №57 «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – гімназія» Дніпровської міської ради «Вплив населення на довкілля та роль міжнародних організацій у підтримці екологічної безпеки».

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-rozpovila-shkolyaram-pro-diyalnist-mizhnarodnikh-yekologichnikh-organizatsiy.html


Студентки політехніки успішно здобули практичні навички та поділилися враженнями від навчання в Університеті прикладних наук Laurea в Фінляндії

Студентки Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки Поліна Кулик, Дана Шолох, Анастасія Дучкова та Даяна Кучка в осінньому семестрі 2023/2024 н.р. навчались за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ KA171 у фінському університеті прикладних наук Laurea University of Applied Sciences. Учасниці поділились враженнями від навчання та перебування в Фінляндії.

https://nupp.edu.ua/news/studentki-podililisa-vrazhennyami-vid-navchannya-v-universiteti-prikladnikh-nauk-laurea-v-finlyandii.html


У політехніці обрано президента Євроклубу

Під час першого засідання члени Євроклубу «NEW STAR» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» обрали президента, віце-президента та секретаря, які будуть виконувати представницькі функції протягом року.

https://nupp.edu.ua/news/u-politekhnitsi-obrano-prezidenta-evroklubu.html


Під час віртуальної мандрівки студенти політехніки поглибили знання з туристичного краєзнавства

У рамках занять з дисципліни «Географія туризму. Туристичне краєзнавство» студенти кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Полтавської політехніки здійснили віртуальну мандрівку. Під час інтерактивної гри учасники продемонстрували власну ерудицію та набуті навички з туристичного краєзнавства, відмінні знання географічних особливостей України, різних регіонів та країн світу.

https://nupp.edu.ua/news/pid-chas-virtualnoi-mandrivki-studenti-politekhniki-poglibili-znannya-z-turistichnogo-kraeznavstva.html


Науковиця політехніки пройшла лекційний курс з безпекового середовища Японії

Доктор філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Полтавської політехніки Ірина Левченко успішно завершила навчання на курсі онлайн-лекцій «Політика Японії та Азійського регіону. Безпекове середовище» від експерта у сфері зовнішньої політики Азійського регіону, японознавця, члена Школи глобальних японознавчих досліджень Накано при Університеті Мейджі, професора Патріка Хайна.

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-politekhniki-proyshla-lektsiyniy-kurs-z-bezpekovogo-seredovishcha-yaponii.html


Учасники студентського клубу обговорили проведення Міжнародного дня боротьби за права жінок у різних країнах світу

На базі кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося засідання студентського клубу, до участі в якому долучилися координатори та учасники нещодавно започаткованого Євроклубу. Учасники обговорили історію виникнення Міжнародного дня боротьби за права жінок, підготувавши цікаві доповіді про традиції його відзначення у різних країнах світу.

https://nupp.edu.ua/news/uchasniki-studentskogo-klubu-obgovorili-provedennya-dnya-borotbi-za-prava-zhinok-u-krainakh-svitu.html


Студентки ННІФЕУП успішно завершили навчання на базі австрійського університету University of Applied Sciences BFI Vienna

Студентки Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки Ксенія Коломієць та Вероніка Мельник завершили навчання за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ у провідному університеті Відня – University of Applied Sciences BFI Vienna і поділились враженнями від навчання в Австрії.

https://nupp.edu.ua/news/studentki-nnifeup-zavershili-navchannya-na-bazi-university-of-applied-sciences-bfi-vienna.html


На базі кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» започатковано діяльність Євроклубу, спрямованого на розвиток молодіжної дипломатії, залучення молоді до процесів створення позитивного іміджу України на міжнародній арені, пропагування євроінтеграційних процесів та європейських цінностей.

https://nupp.edu.ua/news/u-poltavskiy-politekhnitsi-zapochatkovano-diyalnist-evroklubu.html


Учасники студентського клубу провели засідання, присвячене відзначенню найромантичнішого свята року

Науково-педагогічні працівники та студенти кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели чергове засідання студентського клубу, присвячене відзначенню найромантичнішого свята року. Учасники обговорили особливості святкування Дня закоханих в різних країнах світу, підготували цікаві доповіді та поділилися власними традиціями відзначення.

https://nupp.edu.ua/news/uchasniki-studentskogo-klubu-proveli-zasidannya-prisvyachene-nayromantichnishogo-svyata-roku.html


«Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір»: науковиця політехніки вдосконалила практичні навички, ставши учасницею Зимової економічної школи

Науковиця Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – доктор філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірина Левченко взяла участь у Зимовій економічній школі «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір» від ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників» та Хмельницького національного університету.

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-vdoskonalila-praktichni-navichki-stavshi-uchasnitseyu-zimovoi-yekonomichnoi-shkoli.html


Кафедра міжнародних економічних відносин та туризму висловлює свої щирі вітання випускникам 2024 року з нагоди закінчення магістратури. Бажаємо Вам подальшої успішної професійної та наукової діяльності, радості від нових відкриттів, натхнення та сприятливих можливостей для самореалізації. Нехай Вам з легкістю підкоряться будь-які вершини, нехай задумані плани як можна швидше втіляться в життя!!!


Кафедра міжнародних економічних відносин та туризму вітає студентів спеціальностей 292 «Міжнародні економічні відносини» з успішним захистом кваліфікаційних магістерських робіт! Випуск -2024!

Бажаємо випускникам впевненої та успішної реалізації себе в професії!


На конкурсі стартапів серед першокурсників визначили переможців

7 грудня на головній сцені Полтавської політехніки відбувся фінал конкурсу стартапів серед студентів-першокурсників, де за перемогу змагалися 5 команд. Переможцем та володарем головного призу від ректора Володимира Онищенка – 10 000 тисяч гривень, стала команда «Індустріальні інтелектуали» ННІ ІТ та робототехніки, яка презентувала інноваційну розробку наземного дрону. Призерами стали команди ННІ фінансів, економіки, управління та права та ННІ архітектури, будівництва та землеустрою.

https://nupp.edu.ua/news/na-konkursi-startapiv-sered-pershokursnikiv-viznachili-peremozhtsiv.html


Науковиці політехніки продовжили стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених

Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки оприлюднив список молодих вчених, яким призначили та продовжили виплату стипендій Кабінету Міністрів України. Вже вдруге серед стипендіатів – доктор філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ірина Левченко.

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsi-politekhniki-prodovzhili-stipendiyu-kabinetu-ministriv-ukraini-dlya-molodikh-vchenikh.html


Науковиця політехніки прочитала студентам румунського університету гостьову лекцію, присвячену транснаціональним корпораціям

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Полтавської політехніки Наталія Безрукова провела гостьову лекцію для студентів спеціальності Міжнародні відносини в рамках співпраці з Сучавським університетом імені Штефана чел Маре (Румунія).

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-prochitala-gostovu-lektsiyu-prisvyachenu-transnatsionalnim-korporatsiyam.html


Науковиця політехніки прочитала гостьову лекцію в румунському університеті-партнері Stefan cel Mare University of Suceava

Науковиця Полтавської політехніки – кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Альона Буряк прочитала гостьову лекцію з дисципліни «International Relations» в університеті – партнері Stefan cel Mare University of Suceava (Румунія) «Ukrainian-Russian war: threats for international relations». Спікерка ознайомила слухачів із результатами аналізу змін у світовій економіці, спричинених повномасштабним вторгненням в Україну.

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-prochitala-lektsiyu-v-rumunskomu-universiteti-stefan-cel-mare-university-of-suceava.html


Студентів політехніки, які досягли успіхів у науковій діяльності, відзначили з нагоди Міжнародного дня студента

З нагоди Міжнародного дня студента майже сотню студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відзначили за активну участь у науковій та громадській діяльності, особистий внесок у формування інтелектуального потенціалу України.

https://nupp.edu.ua/news/studentiv-yaki-dosagli-uspihiv-u-naukoviy-diyalnosti-vidznachili-z-nagodi-miznarodnogo-dnya-studenta.html


Учасники клубу «Турист» університету присвятили чергове засідання національним стравам різних регіонів України

З нагоди Міжнародного дня студента учасники клубу «Турист», що функціонує на базі кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Полтавської політехніки провели засідання, присвячене національним стравам різних регіонів нашої країни. Викладачі та студенти першого – третього курсів спеціальності 242 Туризм і рекреація презентували смаколики, приготовані за гастрономічними традиціями Львівщини, Харківщини, Житомирщини та Полтавщини.

https://nupp.edu.ua/news/uchasniki-klubu-turist-prisvyatili-zasidannya-natsionalnim-stravam-riznikh-regioniv-ukraini.html


«Країни, бренди, логотипи»: студенти спеціальності «Туризм» провели квест для майбутніх фінансистів

8 листопада, напередодні Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку, студенти спеціальності 242 «Туризм» провели квест для першокурсників спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

https://nupp.edu.ua/news/kraini-brendi-logotipi-studenti-spetsialnosti-turizm-proveli-kvest-dlya-maybutnikh-finansistiv.html


Студенти ННІФЕУП вдосконалили навички ефективного спілкування на тренінгу від Товариства Червоного Хреста України

Студенти Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки взяли активну участь у тренінгу «Навички ефективного спілкування як інструмент відповідального лідерства. Взаємодія в команді», проведеному фахівцями Полтавської міської організації Товариства Червоного Хреста України. Майбутні професіонали удосконалили навички ефективної комунікації та обговорили особливості командної взаємодії під час виконання різноманітних завдань.

https://nupp.edu.ua/news/studenti-vdoskonalili-navichki-spilkuvannya-na-treningu-vid-tovaristva-chervonogo-khresta-ukraini.html


Студенти-міжнародники розпочали навчання за програмою Erasmus+ в австрійському університеті Fachhochshule des BFI Wien

Студентки Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки Ксенія Коломієць та Вероніка Мельник вирушили на навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+ до провідного університету Відня – Fachhochshule des BFI Wien. Майбутні професіонали поглиблять компетенції в сфері міжнародних економічних відносин та управління бізнесом.

Детальніше


27 вересня 2023 року у межах співпраці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Полтавської обласної військової адміністрації та Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» директоркою Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Вітою Рекотовою та заступницею директорки Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Світланою Туль було проведено тренінг «Моє резюме у Europass» для студентів спеціальностей 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, 073 Менеджмент, 281 Публічне управління та адміністрування, 292 Міжнародні економічні відносини.

Детальніше


Cтуденти політехніки відзначили Всесвітній день туризму гастрономічним туром-вікториною країнами світу

З нагоди Всесвітнього дня туризму науково-педагогічні працівники та студенти кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели гастрономічний тур-вікторину, під час якої презентували національні страви різних країн світу. Шляхом жеребкування учасники обирали країну, популяризували її нематеріальну культурну спадщину та традиції в університетських локаціях.

Детальніше


Студентка шостого курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Софія Давидович взяла участь у короткостроковому молодіжному обміні Erasmus+ «Youth Workers Going Green», що проходив у Польщі.

Молодіжний обмін проходив упродовж 11-19 вересня 2023 року в мальовничому селищі Заґуже-Шльонське серед гір та лісів, аби учасники мали змогу якомога більше об’єднатися з природою. До участі в проєкті долучилася молодь з різних країн Європи - України, Румунії, Польщі, Грузії, Литви та Болгарії.

Конкретними цілями проєкту «YOUTH WORKERS GOING GREEN» було вивчення різних підходів до молодіжної роботи та політики, інструментів і механізмів для розробки сталих і екологічніших проєктів/заходів на національному та регіональному рівнях, щоб ознайомитися з екологічною стійкістю. Головна мета – підвищити навички молодіжних працівників, мотивувати їх бути екологічно свідомими та відповідальними, обмінюватися гарними прикладами того, як екологічні підходи та інструменти ефективно використовуються в молодіжній роботі в Європі, надихати учасників як молодіжних працівників та їхні організації на організацію Erasmus+ European Solidarity Corps та інші місцеві/національні проекти в більш екологічно свідомий спосіб.

Детальніше


Студентки університету взяли участь у конкурсі наукових робіт у межах соціального проєкту «Scholarship в Україні»

Студентки спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини Полтавської політехніки Марія Пашко та Вікторія Дубляк під керівництвом доктора філософії, доцентки кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірини Левченко взяли участь у конкурсі студентських наукових робіт «Мотивація нескорених», проведеному в межах соціального грантового проєкту «Scholarship в Україні».

Детальніше


Очільники молодіжних рад Полтавщини і активні студенти отримали відзнаки з нагоди Міжнародного дня молоді

Під час зустрічі молодіжних лідерів Полтавщини і студентського самоврядування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» кращих очільників та членів молодіжних рад області і активних представників студентства відзначили з нагоди Міжнародного дня молоді.

Детальніше


Вчені-економісти проаналізували виклики й загрози сталого розвитку в умовах сучасних реалій

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у змішаному форматі відбулася Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сталий розвиток: виклики та загрози в умовах сучасних реалій». Науковці та фахівці-практики з різних куточків країни обговорили проблеми сталого розвитку суб’єктів господарювання та держави в умовах сучасних реалій та надали практичні поради для зміцнення фінансової безпеки та розвитку промислового виробництва України у повоєнний період.

Детальніше


«SТЕM – світ інноваційних можливостей»: магістранти та викладачка політехніки вдосконалили навички побудови стратегії діяльності освітніх закладів

Магістранти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Полтавської політехніки Анастасія Андріяш, Віталій Коршенко та доктор філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірина Левченко долучилися до роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції: «SТЕM – світ інноваційних можливостей. Модель STEM-закладу освіти: стратегії, структура, напрями та форми діяльності».

Упродовж чотирьох годин інтенсиву учасники вдосконалили практичні навички та обговорили актуальні питання організації та створення моделі закладу STEM-освіти:

Детальніше


Фахівці ПрАТ «Полтавський алмазний інструмент» поділилися зі студентами ефективними кейсами розвитку бізнесу в контексті міжнародного співробітництва на прикладі власного підприємства

18 травня директор ПрАТ «Полтавський алмазний інструмент», випускник університету Віктор Чеверденко прочитав лекцію для студентів – магістрантів спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Полтавської політехніки. Майбутні професіонали спільно зі стейкхолдерами обговорили ефективні кейси розвитку українського бізнесу в контексті міжнародного співробітництва на прикладі даного підприємства.

Детальніше


«Весняна школа-2023»: магістрантки політехніки вивчали передові практики ЄС щодо реалізації глобальних Цілей сталого розвитку

Магістрантки спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Діана Кудряшова та Анастасія Купач взяли участь у «Весняній школі-2023» проєкту Жан Монне за програмою Erasmus+. Учасниці дізналися про передові практики ЄС щодо оцінки життєвого циклу, соціального, екологічного обліку та звітності щодо сталого розвитку.

Детальніше


СТУДЕНТИ ПОЛТАВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ ОРГАНІВ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Представники студентського самоврядування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» стали учасниками Всеукраїнського форуму органів студентського самоврядування, що відбувався упродовж 11-12 травня в місті Ірпінь на базі Державного податкового університету. Серед них перша заступниця президента Студентського парламенту, студентка спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Навчально – наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Ксенія Коломієць.

Детальніше


У РАМКАХ ФЕСТИВАЛЮ НАУКИ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ ПОЛТАВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ ВРУЧИЛИ ВІДЗНАКИ ОБЛАСНОГО ТА МІСЬКОГО РІВНІВ

19 травня під час підведення підсумків Фестивалю науки на головній сцені Національного університету нагородили науково-педагогічних працівників різних структурних підрозділів відзнаки Полтавської обласної ради, Полтавської обласної військової адміністрації та Шевченківської районної у м. Полтава ради.

Детальніше


Науковців політехніки нагородили відзнаками МОН України за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти

У рамках проведення XVII Всеукраїнського фестивалю науки на відкритті 75-тої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» науковців різних структурних підрозділів університету нагородили відомчими відзнаками Міністерства освіти і науки України.

Детальніше


Студентську наукову еліту політехніки відзначили за вагомі досягнення

З нагоди проведення ХVII Всеукраїнського фестивалю науки активну, ініціативну молодь Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відзначили за вагомі наукові здобутки. Ректор університету, професор Володимир Онищенко вручив почесні відзнаки близько 100 переможцям наукових конкурсів та побажав подальших успіхів у примноженні іміджу Полтавської політехніки серед провідних українських університетів.

Детальніше


Науковці-економісти обговорили пріоритетні напрями розвитку національної економіки в умовах глобалізації, військових дій та повоєнного відновлення.

27 квітня у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Пріоритети розвитку національної економіки в умовах глобалізації», присвячена обговоренню актуальних проблем та непростих викликів розвитку національної економіки в умовах глобалізаційних процесів та запровадження воєнного стану. Конференція була проведена кафедрою міжнародних економічних відносин та туризму.

Детальніше


34 науковців політехніки відзначили за роботу з обдарованою учнівською молоддю Полтавщини

За самовіддану роботу із творчою обдарованою учнівською молоддю, ініціативність та вагомий особистий внесок у забезпечення високого науково-інноваційного рівня організації діяльності Полтавського територіального відділення Малої академії наук України 34 науково-педагогічних працівників Полтавської політехніки Почесними подяками Президента Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.

Детальніше


Визначені переможці другого етапу Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України

Детальніше


StartUp школа Полтавської політехніки оголошує новий набір студентів

Школа для стартаперів на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошує студентську молодь різних структурних підрозділів університету навчитися розробляти інноваційні бізнес – ідеї, просувати проєкти з використанням ефективного брендингу та проводити ділові переговори. Реєстрація на навчання триває до 20 березня 2023 року.

Детальніше


Шестеро студенток політехніки навчатимуться за довгостроковою програмою академічної мобільності в Латвії.

Шестеро студенток Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки навчатимуться за довгостроковою програмою академічної мобільності Erasmus+ в Інституті транспорту і зв’язку в Латвії. Майбутні професіонали вдосконалять комунікативні навички, відвідають визначні місця та познайомляться з культурним колоритом міста:

Детальніше


«Школа ментора»: науковиці політехніки вдосконалили навички роботи з грантовими заявками для програм Європейського Союзу

Науковиці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анна Павельєва, Ірина Левченко та Альона Буряк успішно завершили навчання на освітньому курсі «Школа ментора» від Офісу підтримки вченого. Учасниці підвищили рівень обізнаності щодо умов та особливостей підготовки проєктних заявок для участі у грантових програмах Європейського Союзу та отримали відповідні сертифікати.

Детальніше


Магістрантка політехніки стала срібною призеркою наукового конкурсу, дослідивши співпрацю України та ЄС у сфері органічного сільського господарства.

Магістрантка спеціальності 292 «Міжнародні Економічні відносини» Навчально – наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки Анастасія Андріяш стала срібною призеркою Всеукраїнського конкурсу «Органічне виробництво та харчування - очима студентів». Молода науковиця досліджувала співпрацю України та ЄС у сфері органічного сільського господарства та отримала заохочувальний приз від організаторів конкурсу: Детальніше


Випуск магістрів-2023: у політехніці завершили навчання майже півтисячі випускників магістратури

На головній сцені Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вручили дипломи випускникам-магістрам. Ректор університету Володимир Онищенко та керівники структурних підрозділів привітали майже півтисячі дипломованих фахівців та відзначили кращих випускників. Цього року майже 25% випускників-магістрів отримали дипломи з відзнаками.

Детальніше

  Магістрантки спеціальності «Міжнародні економічні відносини» успішно захистили дипломні роботи на базі Полтавської ТПП.

Магістрантки спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» успішно захистили випускні кваліфікаційні роботи: https://nupp.edu.ua/news/magistrantki-spetsialnosti-mizhnarodni-yekonomichni-vidnosini-uspishno-zakhistili-diplomni-roboti.html


Експерти і викладачі працювали над модернізацією змісту освітньої програми «Міжнародні економічні відносини»

10 листопада 2022 р. на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся науково-методичний семінар-нарада робочої групи з удосконалення освітньо-професійної програми «Міжнародні економічні відносини» другого (магістерського) рівня вищої освіти. До обговорення долучилися експерти профільних підприємств, зовнішні стейкхолдери.

Науково-педагогічні працівники кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та представники профільних підприємств працювали в онлайн-форматі над удосконаленням змісту освітньо-професійної програми «Міжнародні економічні відносини» спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» другого (магістерського) рівня вищої освіти. До обговорення долучилися провідні фахівці та очільники підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, бізнесових структур і випускники-магістри університету, що вже реалізуються в обраній професії.

Зовнішніх стейкхолдерів, експертів та фахівців профільних підприємств представляли: начальник відділу операційних технологій (міжнародний розвиток) ТОВ «Нова пошта» (м. Київ) Альона Шабордіна, керівник ФГ «Графське село» Віталій Свічкарь, фахівець міжнародного підрозділу Nestlé – NBS Lviv Любов Гайдабура, випускниця магістратури 2009 р. Людмила Радченко, випускниця 2017 р. Ольга Федіна.

Модерувала нараду доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», гарант освітньо-професійної програми Ірина Чичкало-Кондрацька, яка презентувала зміст проекту освітньої програми, акцентувала особливу увагу на її специфіці та основних моментах.

Під час онлайн-семінару учасники конструктивно відпрацювали подальші шляхи модернізації змісту освітньої програми, детально обговорили перелік загальних та фахових компетентностей, освітніх компонент, що забезпечують формування затребуваного на сьогодні спеціаліста з міжнародних економічних відносин. Стейкхолдери цікавилися питаннями логічної послідовності опанування освітніми компонентами програми та матеріально-технічного забезпечення спеціальності.

Гарант освітньої програми, доктор економічних наук, професор Ірина Чичкало-Кондрацька підкреслила, що Полтавська політехніка має надсучасні комп’ютерні класи, спеціалізовані навчальні кабінети, в яких здійснюється якісна підготовка майбутніх фахівців з міжнародних економічних відносин.

Кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин та туризму, випускниця магістратури 2012 р. Альона Буряк охарактеризувала практичну складову програми, послідовність та зміст виробничої та переддипломної практик, передбачених навчальним планом, які забезпечуються завдяки тісній співпраці з зовнішніми стейкхолдерами.

Позитивні відгуки про рецензовану нею освітню програму і плідну співпрацю між університетом та підприємством висловила начальниця відділу операційних технологій (міжнародний розвиток) ТОВ «Нова пошта», випускниця магістратури 2014 р. Альона Шабордіна. За її словами, високоякісна підготовка бакалаврів та магістрів зі спеціальності «Міжнародні економічні відносини» забезпечує їх успішне працевлаштувалися і кар’єрне зростання. Значна кількість випускників спеціальності різних років зарекомендували себе як висококваліфіковані фахівці в ТОВ «Нова пошта», яке зараз активно розвиває міжнародний напрямок, виходячи на зарубіжні ринки. Декілька випускників працюють на керівних посадах – начальниками відділів та інших підрозділів, зокрема в головному офісі.

Студент-магістрант спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Віталій Коршенко, який наразі працює в компанії «Poltava Diamond Tools» на посаді менеджера з продажів і координує напрямок країн Близького Сходу, висловив пропозиції щодо вдосконалення освітньої програми, тематичного розширення окремих освітніх компонент. Підприємство активно займається зовнішньоторговельною діяльністю, співпрацює з 10000 компаній у більше, ніж 40 країнах світу. Обов’язковою вимогою до менеджерів з продажів є вільне володіння іноземними мовами, навички ведення ділових переговорів з іноземними клієнтами й укладання зовнішньоекономічних договорів. Під час виступу спікер також підкреслив, що при виборі нового персоналу керівництво підприємства надає перевагу саме випускникам Полтавської політехніки як висококваліфікованим фахівцям.

Конструктивні пропозиції щодо подальшого розвитку освітньо-професійної програми підтримав  керівник ФГ «Графське село» Віталій Свічкарь. Він наголосив, що його фермерське господарство розширює експортну діяльність сільськогосподарською продукцією та запросив магістрантів до проходження виробничої і переддипломної практик.

Представниця міжнародної компанії «Nestlé», випускниця магістратури Любов Гайдабура запропонувала в межах дисципліни «Міжнародний менеджмент» запровадити міні-тренінг із складання резюме та проходження співбесіди в міжнародних компаніях, що сприятиме їх успішному працевлаштуванню.

Професор Ірина Чичкало-Кондрацька подякувала стейкхолдерам за співпрацю і плідну роботу над удосконаленням змісту освітньо-професійної програми «Міжнародні економічні відносини» спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» другого (магістерського) рівня вищої освіти.


«Осіння школа молодого науковця 3.0»: викладачки університету успішно завершили навчання у рамках проєкту від Британської Ради.

Науковиці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анна Павельєва та Ірина Левченко успішно пройшли навчання в рамках Осінньої школи молодого науковця 3.0, організованої Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України в рамках реалізації проєкту British Council «Активні громадяни»: https://nupp.edu.ua/news/osinnya-shkola-molodogo-naukovtsya-30-vikladachki-zavershili-navchannya-proektu-vid-britanskoi-radi.html


Магістри спеціальності «Міжнародні економічні відносини» прослухали онлайн-лекцію від провідного фахівця з методів розширення ринків збуту ТОВ НПК Хоумнет

На початку квітня 2022 р. відбулася он-лайн лекція від провідного фахівця з методів розширення ринків збуту ТОВ НПК Хоумнет Оксани Йовенко в рамках дисципліни «Управління міжнародним маркетингом» на тему «Інформаційна економіка».

Он-лайн лекція проводилась для магістрів спеціальності «Міжнародні економічні відносини», мала виразний інтерактивний характер і стосувалась актуальних питань сучасного розвитку світового ринку інформаційних технологій та їх впливу на економіку.

Під час лекції Оксаною Йовенко було акцентовано увагу студентів на тому, що в цифровій економіці нерозривно пов'язаний розвиток інформаційних технологій і систем зв'язку, що дає змогу комплексно надавати інформаційні послуги.

Лекції, що проводяться у такому форматі зовнішніми стейкхолдерами сприяють фундаментальній практичній підготовці майбутніх фахівців із міжнародних економічних відносин, формуванню в них відповідних фахових компетентностей і належного професійного рівня.


«Бренд науковця у цифровому світі»: викладачки політехніки опанували практичні навички на освітньому курсі.

 Науковиці Полтавської політехніки – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри германської філології та перекладу Анна Павельєва, докторка філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірина Левченко та кандидатка економічних наук, доцентка Альона Буряк успішно пройшли навчання на курсі підвищення кваліфікації від ВГО «Інноваційний університет» та Офісу підтримки вченого «Бренд науковця у цифровому світі»: https://nupp.edu.ua/news/vikladachki-politekhniki-opanuvali-praktichni-navichki-na-osvitnomu-kursi.html


Студентки політехніки стали бронзовими призерками конкурсу наукових робіт «Інновації для відновлення України: погляд молоді».

Студентки Полтавської політехніки Дана Шолох та Марія Сокол стали бронзовими призерками Всеукраїнського конкурсу наукових робіт «Інновації для відновлення України: погляд молоді», організованого Інститутом стратегій інноваційного розвитку і трансферу знань. Студентські наукові дослідження отримали високу оцінку високопрофесійного журі та нагороджені дипломами ІІІ ступеня.: https://nupp.edu.ua/news/studentki-stali-prizerkami-konkursu-robit-innovatsii-dlya-vidnovlennya-ukraini-poglyad-molodi.html


Науковиця політехніки стала стипендіаткою Кабінету Міністрів України для молодих вчених.

Комітет з державних премій України в галузі науки і техніки оприлюднив список молодих вчених, яким призначили та продовжили виплату стипендій Кабінету Міністрів України. Серед стипендіатів – доктор філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ірина Левченко.

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-politekhniki-stala-stipendiatkoyu-kabinetu-ministriv-ukraini-dlya-molodikh-vchenikh.html


Стейкхолдери поділилися зі студентами лайфхаками підготовки сертифікаційних документів при експорті товарів

На базі Полтавської торгово-промислової палати відбулося виїзне навчальне заняття для магістрантів спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», присвячене питанням підготовки сертифікаційних документів при експорті товарів до зарубіжних країн.

https://nupp.edu.ua/news/steykkholderi-podililisya-layfkhakami-pidgotovki-sertifikatsiynikh-dokumentiv-pri-yeksporti-tovariv.html


В університеті привітали випускників кафедри військової підготовки

14 жовтня, у День захисників і захисниць України, на головній сцені Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» випускникам кафедри військової підготовки вручили офіцерські знаки військового однострою і відзнаки за особливі успіхи під час навчання.

https://nupp.edu.ua/news/v-universiteti-privitali-vipusknikiv-kafedri-viyskovoi-pidgotovki.html


«Смілива гривня»: політехніка бере участь у благодійній акції Національного банку України

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» приєднався до благодійної акції Національного банку України «Смілива гривня» і запрошує студентів, викладачів, співробітників, гостей та усіх бажаючих долучитися, щоб допомогти Збройним Силам України. Збір монет номіналом 10, 50 копійок та 1, 2, 5 та 10 гривень через спеціальні скриньки триватиме з 3 до 16 жовтня 2022 року. Відправте свої монети на фронт!

https://nupp.edu.ua/news/smiliva-grivnya-politekhnika-bere-uchast-u-blagodiyniy-aktsii-natsionalnogo-banku-ukraini.html


З нагоди Дня працівника освіти співробітники політехніки відзначені за досягнення

З нагоди Дня працівника освіти в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулось розширене засідання зборів трудового колективу, під час яких ректор, професор Володимир Онищенко підсумував результати вступної кампанії та нагородив заохоченнями співробітників університету.

https://nupp.edu.ua/news/z-nagodi-dnya-pratsivnika-osviti-spivrobitniki-politekhniki-vidznacheni-za-dosyagnennya.html


Студенти відвідали всеукраїнську публічну лекцію від НАЗК про доброчесність і боротьбу з корупцією

Студенти Полтавської політехніки взяли участь у публічному заході, організованому Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки Міністерства освіти і науки України, присвяченого результатам пілотного проєкту щодо аналізу корупційних ризиків вступної кампанії 2022. У рамках заходу відбулась просвітницька лекція про прозоре навчальне середовище та боротьбу з корупцією у закладах вищої освіти.

https://nupp.edu.ua/news/studenti-vidvidali-publichnu-lektsiyu-vid-nazk-pro-dobrochesnist-i-borotbu-z-koruptsieyu.html


Науковиця ННІ фінансів, економіки, управління та права пройшла інтенсив для молодих вчених

Науковиця Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірина Левченко пройшла навчання у Літній школі молодого науковця 3.0, організованій Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України.

https://nupp.edu.ua/news/naukovitsya-nni-finansiv-yekonomiki-upravlinnya-ta-prava-proyshla-intensiv-dlya-molodikh-vchenikh.html


Випуск бакалаврів-2022: випускники урочисто отримали дипломи і нагороди за досягнення

На урочистому засіданні Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» 838 випускників університету отримали довгоочікувані дипломи бакалаврів, з них 72 – з відзнакою. 105 студентів відзначили грамотами та нагородами за високі успіхи у навчанні, активну громадянську позицію, заняття науковою діяльністю та активну участь у житті університету.

https://nupp.edu.ua/news/vipusk-bakalavriv-2022-vipuskniki-urochisto-otrimali-diplomi-i-nagorodi-za-dosyagnennya.html


У політехніці нагородили лідерів молодіжного руху Полтавщини

З нагоди першого відзначення Міжнародного дня молоді в Україні на території Полтавської політехніки відбулися урочистості обласного рівня. На сцені університету просто неба відзначили активну та ініціативну молодь Полтавщини.

https://nupp.edu.ua/news/u-politekhnitsi-nagorodili-lideriv-molodizhnogo-rukhu-poltavshchini.html


84 студенти політехніки стали переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

27 червня на головній сцені полтавської політехніки відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей 2021-2022 навчального року. 84 учасники стали переможцями конкурсу: 48 студентів отримали диплом І ступеня, 27 студентів – ІІ ступеня, а 9 студентів – ІІІ ступеня.

https://nupp.edu.ua/news/84-studenti-politekhniki-stali-peremozhtsyami-vseukrainskogo-konkursu-studentskikh-naukovikh-robit.html


Студент Єгор Рябокінь став учасником програми Erasmus+ і протягом семестру навчався у Білостоцькій політехніці

Студент спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Єгор Рябокінь паралельно з навчанням у Полтавській політехніці навчався у польському університеті-партнері за програмою Erasmus+. Упродовж навчального семестру майбутній економіст-міжнародник навчався у Білостоцькій політехніці.

https://nupp.edu.ua/news/protyagom-semestru-navchavsya-u-bilostotskiy-politekhnitsi.html


Магістранти кафедри міжнародних економічних відносин та туризму спеціальності «Міжнародні економічні відносини» мали чудову можливість відвідати семінар-тренінг про ефективні прийоми складання резюме

Магістранти кафедри міжнародних економічних відносин та туризму спеціальності «Міжнародні економічні відносини» мали чудову можливість відвідати семінар-тренінг про ефективні прийоми складання резюме та проходження співбесіди в міжнародних компаніях від випускниці спеціальності «Міжнародна економіка» Вікторії Пасічко. Вікторія працювала в декількох міжнародних компаніях за кордоном.

Семінар-тренінг мав практичний характер та складався з таких частин:

1. СV. Як виділитися серед натовпу?

2. Чому важливо бути видимим у web-просторі?

3. Прохождення тестів, що використовуються на співбесідах міжнародними компаніями та мають на меті оцінку логічних, мовних, аналітичних та цифрових здібностей.

4. Проходження співбесіди. Як відповісти на 31 найпоширеніше запитання?

Студенти з захопленням слухали спікерку та поради Вікторії з власного досвіду написання резюме та проходження співбесід у міжнародних компаніях, зокрема за кордоном. Також студенти спробували пройти тести, які застосовуються ТНК при пошуку працівників. Спілкування було щирим та цікавим. Чекаємо наступних зустрічей!

 Випускникам-магістрам вручили дипломи та нагороди за особливі досягнення

29 грудня у Центрі культури і студентської творчості відбулася церемонія вручення магістерських дипломів випускникам Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». 168 кращих випускників університету відзначили за високі освітні, наукові та спортивні досягнення, активну громадську позицію та міжнародну діяльність.

https://nupp.edu.ua/news/vipusknikam-magistram-vruchili-diplomi-ta-nagorodi-za-osoblivi-dosyagnennya.html


Студенти дізнались про специфіку підготовки сертифікаційних документів на товари і послуги

Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки відвідали Полтавську торгово-промислову палату та обговорили специфіку надання сертифікатів на товари, які підпадають під преференційний режим при експорті на ринки країн-донорів.

https://nupp.edu.ua/news/studenti-diznalis-pro-spetsifiku-pidgotovki-sertifikatsiynikh-dokumentiv-na-tovari-i-poslugi.html


Зустріч зі стейкхолдерами!

Гарант та проєктна група освітньої-професійної програми «Міжнародні економічні відносини» другого рівня вищої освіти зустрілися з Президентом Полтавської Торгово-промислової палати.

Полтавська торгово-промислова палата є регіональною організацією ТПП України, що об’єднує понад 300 членів, які одночасно є членами ТПП України. Головне завдання Палати – представляти інтереси її членів у державних органах України, а також у міжнародних організаціях, сприяти розвитку зовнішньоекономічних зв’язків українських підприємців.

Спектр діяльності Полтавської ТПП дуже широкий і спрямований на задоволення потреб як членів Палати, так й інших замовників, а також їхніх зарубіжних партнерів. Полтавська ТПП, як регіональна організація ТПП України, підтримує прямі ділові зв’язки з 15 палатами інших країн, бере участь у роботі Українського центру ділових зв’язків за програмою TACIS з надання спеціальних інформаційних та консультаційних послуг підприємствам.

У зустрічі взяли участь: Президент Полтавської торгово-промислової палати – Володимир Борисенко, гарант освітньої програми, д.е.н., професор Ірина Чичкало-Кондрацька, член проєктної групи, к.е.н., доцент Наталія Безрукова, член групи забезпечення Ірина Новицька.

Під час зустрічі було розглянуто і обговорено широке коло питань, що стосуються якості підготовки здобувачів освітньо-професійної програми «Міжнародні економічні відносини» другого рівня вищої освіти, переліку освітніх компонентів, загальних та фахових компетентностей, необхідних для підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців з міжнародних економічних відносин.

Володимир Борисенко розповів про вимоги, які висуває до молодого фахівця сучасний освітній процес, вказав на сильні сторони освітньо-професійної програми та надав свої пропозиції з її удосконалення.

По закінченню зустрічі Президент Полтавської ТПП висловив підтримку напрямку розвитку спеціальності й надав позитивний відгук-рецензію на освітньо-професійну програму «Міжнародні економічні відносини» за другим освітнім рівнем та наголосив на готовності до подальшої співпраці.


Відбулась чергова гостьова лекція для студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» зі стейкхолдерами

Як обирати зовнішній ринок для збуту продукції та досліджувати його, як працювати із контрагентами з інших країн, як проводити попередні переговори, як укладати зовнішньоекономічний контракт – про це та багато іншого розповів студентам спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Микола Сафонов, директор ТОВ "Фірма ДІАМАНТ ЛТД" (ТМ "Козуб Продукт").

Основний вид діяльності підприємства – виробництво пластівців, що потребують варіння, а також пластівців миттєвого приготування із зернових культур, класичних вівсяних, гречаних, ячмінних пластівців і таких незвичайних як рисові, житні та кукурудзяні. Вся продукція компанії відповідає вимогам міжнародних систем контролю якості ISO 9001 й ISO 22000.

У 2014 році підприємство здійснило перший експорт у Польщу, протягом 2014-2015 рр. компанія експортувала перші 10 тонн продукції, вже у 2016 р. експорт сягнув 380 тонн. На сьогодні компанія здійснює експорт до багатьох країн світу: Великої Британії, Угорщини, Нідерландів, Румунії, Китаю, ОАЕ, Хорватії, Болгарії та інших.

Кафедра міжнародних економічних відносин та туризму, студенти-міжнародники щиро вдячні Миколі Сафонову та усім стейкхолдерам за активну та дієву співпрацю з метою якісної підготовки студентів за спеціальністю «Міжнародні економічних відносин».


У продовження практики залучення фахівців-практиків до освітнього процесу на початку листопада 2021 року директорка туристичної агенції «Феєрверк мрій» Шендрик Анна Петрівна спільно з лектором Бакало Надією Віталіївною провела заняття з дисципліни «Організація екскурсійної діяльності та музеєзнавства». Пані Анна розповіла про практику надання екскурсійних послуг, популяризацію внутрішнього туризму, портрети туристів та тематику й види екскурсій за способом переміщення. Лекція була змістовна та цікава. Було обговорено практичні інструменти організації екскурсій, а студенти зауважили на цікавих темах екскурсій, що проводяться агентством, особливо квест-екскурсії, які студенти розробляють і впроваджують в межах університету.


Студенти-міжнародники відвідали он-лекцію менеджера відділу звітності та бюджетування ТОВ «Нова Пошта»

«12» березня 2021 р. відбулася он-лайн лекція стейкхолдера освітньої програми «Міжнародні економічні відносини» Людмили Радченко з дисципліни «Управління зовнішньоекономічною діяльністю» на тему «Управління діяльністю спільних підприємств».

Он-лайн лекція проводилась для магістрів спеціальності «Міжнародні економічні відносини», мала виразний інтерактивний характер і стосувалась актуальних питань управління діяльністю спільних підприємств.

Під час лекції Людмилою Радченко було акцентовано увагу студентів на тому, що до її функціональних обов’язків входить оцінка ефективності інвестиційних проектів ТОВ «Нова Пошта». Людмила – випускниця спеціальності «Міжнародна економіка» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Знання, отримані у свій час у нашому університеті допомогли їй навчитися розрізняти постановку задачі оцінки ефективності інвестиційного проекту (це головне, що хоче бачити інвестор) та оцінки ефективності підприємства, що реалізує інвестиційний проект.

У заключній частині лекції стекхолдер наголосила на важливості й актуальності вивчення дисципліни «Управління зовнішньоекономічною діяльністю» для студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» з огляду на інтенсивність розвитку зовнішньоекономічної діяльності.

Лекції, що проводяться у такому форматі зовнішніми стейкхолдерами сприяють фундаментальній практичній підготовці майбутніх фахівців із міжнародних економічних відносин, формуванню в них відповідних фахових компетентностей і належного професійного рівня.


Студенти-міжнародники відвідали он-лайн лекцію від керівника відділу корпоративних фінансів KPMG в Україні!

9 вересня 2021 р. відбулася он-лайн лекція від керівника відділу корпоративних фінансів Дмитра Мусатова на тему «Обрання професії починається з пізнання свого внутрішнього потенціалу та розуміння свого покликання».

KPMG в Україні – міжнародна мережа фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги.

Лекцію відвідали студенти 3-го та 5-го курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини». Під час лекції студенти:

  • поспілкувалися з експертом у сфері інвестицій та ринків капіталу, співвласником KPMG в Україні;
  • дізналися про те, де шукати мотивацію для навчання;
  • зрозуміли, чому інвестиції у себе – це найцінніший вклад;
  • почули про навички, які варто формувати протягом навчання в університеті;
  • дізналися про те, що потрібно для побудови успішної кар’єри в консалтингу;
  • перевірили актуальність виразу «Спочатку ти працюєш на заліковку, а потім вона працює на тебе» у професійній кар’єрі.

Лекції, що проводяться у такому форматі сприяють фундаментальній практичній підготовці майбутніх фахівців із міжнародних економічних відносин, формуванню в них відповідних фахових компетентностей і належного професійного рівня.


Науково-педагогічні працівники отримали атестати з вченим званням і дипломи

Науковці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» отримали дипломи, які засвідчують наукові ступені, і атестати до присвоєних вчених звань.

https://nupp.edu.ua/news/naukovo-pedagogichni-pratsivniki-otrimali-atestati-z-vchenim-zvannyam-i-diplomi.html


Участь молодих вчених кафедри у Всеукраїнському науково-популярному заході «Ніч молодіжної науки – 2021»

 

18 травня 2021 року доцент кафедри Альона Буряк презентувала широкому загалу наукові здобутки молодих вчених кафедри міжнародних економічних відносин та туризму на науково-популярному заході для молодих учених України «Ніч молодіжної науки – 2021», організатором якого виступила Рада молодих учених при Міністерстві науки і освіти України.

Під час презентації було зазначено, що молоді науковці кафедри беруть активну участь у грантових проектах, зокрема у:

-        Освітньому гранті “ЄС-Східне партнерство: майбутні шляхи активізації спільних ініціатив академічних та громадянських спільнот в Україні» ERASMUS+ (Jean Monet);

-        Education grant for funding from the Global Innovation Fund;

-        UNIDO/GEF «Глобальна інноваційна програма чистих технологій для МСП в Україні»;

-        Єврошкола – 2021 та ін.

Молоді вчені кафедри долучився до відзначення #ErasmusDAYS 2020 в Україні обговоривши власні успішні кейси, під час проведення круглого столу «Досвід участі в програмах Еразмус+».

Крім того, молоді науковці кафедри брали активну участь в Нетворкатоні для молоді «Бізнес і суспільство» у рамках програми «SDG Ambassadors», зробили вагомий внесок у створення універсального Каталогу соціально відповідального бізнесу в умовах COVID-19 та стали переможцями лідерської програми для молоді «SDG – Амбасадори» від Центру «Розвиток КСВ».

Молоді вчені кафедри – учасники Полтавського наукового онлайн-симпозіуму «STEM-освіта – ти зможеш усе!» та конкурсу стартап-проєктів «Полтавський жіночий бізнес-марафон». Молоді науковиці кафедри стали володарками «Гран-прі» конкурсу стартапів.

Молоді науковці кафедри – активні учасники міжнародних стажувань. Так, лише у 2020 р. молоді науковці пройшли закордонні  стажування у:

-        Mykolas Romeris University (м. Вільнюс, Литва);

-        Malopolska School of Public Administration, Cracow University of Economics  (м. Краків, Польща);

-        Вітебському державному технологічному університеті (м. Вітебськ, Республіка Білорусь).

Участь викладачів кафедри у заходах такого формату дозволяє популяризувати наукові здобутки молодих учених, налагодити співпрацю між молодими науковцями та встановити зв’язки із стейкхолдерами.


Набуваємо практичного досвіду! Екскурсія на виробництво студентів-міжнародників.

Знання, отримані в аудиторії, не зможуть добре засвоїтися, якщо не будуть підтверджені практичними прикладами. Тому освітній процес магістрантів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» передбачає наявність практичного модуля, коли для студентів проводяться екскурсії на виробництво. Студенти відвідують заводи, фабрики, компанії та інші бізнес-структури. Що ж вони при цьому отримують?

Неможливо стати гарним економістом з міжнародної торгівлі або експертом із зовнішньоекономічних питань компанії, якщо не знаєш, чим ця компанія займається. Бізнес є невичерпною сферою практичної реалізації, і неможливо перелічити кількість «лайфхаків» та кейсових рішень, про які ти не прочитаєш у книгах. Спілкування із досвідченими співробітниками компанії дає відповіді на безліч питань, пов’язаних: з організацією виробництва, здійсненням зовнішньоекономічної діяльності, роботи із персоналом і т.д.

У кінці травня студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» відвідали АТ «Полтавський турбомеханічний завод». Складно стати гарним управлінцем тому, хто не знайомий із всією специфікою роботи підприємства. Тому під час відвідування заводу студенти мали можливість не лише спостерігати за робочим процесом, але й ставити питання персоналу. Робота у верстата, диспетчерські команди, пакування продукції, передача замовлень виконавцю – все це повинно робитися оперативно та якісно. Тому під час екскурсії заводом, студенти зрозуміли, що не тільки умови здійснення виробництва, але й базові принципи підбору персоналу дуже важливі для підприємства.

Також випускниця магістратури за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» Полтавської політехніки Антоніна Антоненко, яка працює на цьому підприємстві, розповіла про особливості здійснення зовнішньоекономічної діяльності АТ «Полтавський турбомеханічний завод».

Під час виробничої екскурсій студенти дізналися про правила прийому на роботу та актуальні запити роботодавця, а також отримали запрошення на проходження виробничої практики і можливість знайти роботу без послуг рекрутингових агенцій.

Молодий фахівець сучасного зразка повинен бути всебічно розвиненою особистістю із креативним мисленням та нестандартним раціоналізаторським підходом до вирішення бізнес-завдань. Тому для студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» важливо не тільки опановувати вузькоспеціалізовані знання, а й мати широкий кругозір.

Знайомство під час екскурсії до АТ «Полтавський турбомеханічний завод» з виробничим процесом та роботою персоналу, який займається організацією і здійсненням зовнішньоекономічних операцій, сприяє формуванню висококваліфікованого фахівця з широким кругозором та сильними мотиваційними характеристиками.


Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» зустрілися зі стейкхолдером освітньої програми

У травні відбулася онлайн-зустріч студентів спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» та науково-педагогічних працівників кафедри міжнародних економічних відносин та туризму зі стейкхолдером освітньої програми АТ «Полтавський турбомеханічний завод».

Модератором виступили: завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірина Чичкало-Кондрацька та директор з персоналу АТ «Полтавський турбомеханічний завод» Тамара Гнатюк.

АТ «Полтавський турбомеханічний завод» - одне з базових підприємств концерну «NICMAS». Традиції, що мають 130-річну історію, органічний зв'язок виробничого досвіду і технічних інновацій незмінно забезпечують підприємству стабільний успіх і лідируючі позиції на галузевому ринку як в Україні, так і за кордоном. Основним напрямком діяльності АТ «Полтавський турбомеханічний завод» є виробництво високоефективного енергозберігаючого обладнання в сфері компресорного та енергетичного машинобудування.

Географія експорту продукції підприємства дуже широка: Азербайджан, Казахстан, Туркменістан, Сербія, Індія, Куба, Іран, Ірак, Єгипет, Туреччина, Болгарія, Польща, Румунія, США, Німеччина та багато інших.

Співробітники підприємства розповіли про славетну історію заводу, його сучасний стан та перспективи розвитку.

Директор АТ «Полтавський турбомеханічний завод» Григорій Кирик зазначив, що підприємство займається серйозним бізнесом, створюючи сучасну техніку і надаючи високотехнологічні послуги. Щоб це все відбувалося у компанії працюють висококваліфіковані фахівці, зокрема науковці. Він наголосив: «Сьогодні підприємство розширює діяльність, зокрема і зовнішньоекономічну, тому запрошуємо до нашої команди молодих спеціалістів. Крім, достойної заробітної плати, ми можемо забезпечити кар’єрний зріст та можливість продовжувати займатися наукою. Двері підприємства відкриті не тільки для молодих спеціалістів, а й для тих співробітників, які займаються науковою роботою за різними напрямами». Григорій Кирик відмітив, що Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» - перший заклад вищої освіти, з яким підприємство почало співпрацювати в Полтавському регіоні.

Директор з персоналу АТ «Полтавський турбомеханічний завод» Тамара Гнатюк розповіла про можливості працевлаштування економістів-міжнародників, зокрема про потребу у таких фахівцях для проведення ділових переговорів з іноземними партнерами англійською мовою, укладання зовнішньоекономічних договорів. Також студентів було запрошено на виробничу екскурсію на підприємство та проходження виробничої практики, що сприятиме набуттю практичного досвіду. 

Обговорення освітньо-професійної програми та подальшого співробітництва проходило у неформальній та дружній атмосфері з конкретними діловими пропозиціями, що безумовно знайдуть своє відображення як при перегляді та вдосконаленні змісту ОПП, так і в освітньому процесі при підготовці висококваліфікованих фахівців у сфері міжнародних економічних відносин.

https://nupp.edu.ua/news/steykkholderi-obgovorili-kriterii-yakisnoi-pidgotovki-ta-pratsevlasht-fakhivtsiv-mizhnar-yekonomiki.html


Наука - магія, яка працює!

6 травня відбулося он-лайн засідання секції кафедри Міжнародних економічних відносин та туризму 73-ї наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на платформі Zoom.

 До засідання секції долучилося 49 учасників. Науково-педагогічним колективом кафедри та студентами були обговорені актуальні та цікаві питання, які стосувалися особливостей розвитку різних сфер економіки в сучасних умовах, зокрема в період пандемії, також були розглянуті особливості розвитку та проблематика сфери туризму. Всього під час засідання секції було представлено 11 доповідей.

На початку відкриття секційного засідання завідувач кафедри, професор, д.е.н. Ірина Борисівна Чичкало-Кондрацька зауважила, що в рамках роботи секції були представлені результати наукових досліджень студентів, аспірантів та викладачів кафедри, які є результатами наукових досліджень, дисертаційних та кваліфікаційних робіт. Цікавими та пізнавальними були доповіді «Розвиток світової економіки в умовах подолання наслідків пандемії» д.е.н., професора Ірини Борисівни Чичкало-Кондрацької; «Особливості використання віртуальних та інтерактивних технологій в сфері туризму» к.е.н. Вікторії Маховки; «Використання інтернет-технологій в просуванні органічної продукції» PhD студента Ірини Новицької. Обґрунтованими та науково-спрямованими були доповіді на такі теми: «Адаптація країн Європи до глобального впровадження Цілей сталого розвитку (ЦСР)» презентованої студентом гр. 201-ФМ Ростиславом  Орленко; «Міжнародний кредит та його вплив на економіку України»  студентки гр. 302-ЕФ. Катерини Бачикало; «Україна та СОТ: співробітництво в рамках сприяння міжнародній торгівлі» студентів гр. 301-ЕФ Марії Бєлкіної та Богдана Таранця; «Особливості та тенденції розвитку сучасного світового товарного ринку» студентки гр. 301-ЕФ Тетяни Загорулько; «Спортивно-оздоровчий туризм як один з найбільш швидкозростаючих секторів туризму» студентки гр.401-ЕТ  Юлії Міллер; «Логістичні потоки в туризмі» студентки гр. 201-ЕТ  Катерини Шрамко; «Theoretical bases of research of change in quantitative and qualitative structure of world investment process participants in modern conditions» судентки гр.401-ФМ Овчаренко Дар’ї та «Особливості організації анімаційних послуг у туристичній діяльності» студента гр. 401-ЕТ Радіона Дядюшко.

Бажаємо успішної та пізнавальної роботи іншим секціям!


28-29 квітня 2021 року доцент кафедри Буряк А.А. та асистент Новицька І.В. разом із стейкхолдером спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Радченко Л.М., менеджером відділу звітності та бюджетування ТОВ «Нова Пошта», взяли участь у ІV міжнародній науково-практичній інтернет-конференції молодих вчених «Економічний розвиток держави, регіонів і підприємств: проблеми та перспективи» на базі Національного університету «Львівська політехніка».

Під час роботи конференції було розкрито такі актуальні напрями:

1. Проблеми і перспективи економічного розвитку України в умовах євроінтеграції.

2. Вплив зовнішніх і внутрішніх чинників на економічний розвиток регіонів.

3. Комплексне забезпечення економічного розвитку підприємств.

4. Стратегічне управління інноваційним розвитком на макро- і мікрорівні.

5. Збалансований розвиток економіки України: соціально-правовий, екологічний та інші аспекти.

Активна участь викладачів та стейкхолдерів кафедри у науково-практичних конференціях міжнародного рівня дозволяє впроваджувати систему практично-орієнтованого навчання студентів за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини».


23 квітня 2021 року в межах реалізації проєкту модуля Жана Моне «Зовнішня політика Європейського союзу» доцент кафедри Буряк А.А. та студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегічні напрями зовнішньої політики Європейського Союзу» на базі Каразінського університету.

Організатор заходу: кафедра міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Під час роботи конференції було розкрито такі актуальні напрями:

  • зовнішня політика Європейського Союзу та національна зовнішня політика: від національних інтересів до спільних цінностей;
  • спільна зовнішня політика і політика безпеки Європейського Союзу;
  • зовнішня політика Європейського Союзу та сучасні виклики безпеці (тероризм, екстремізм, міграційні проблеми, економічна нестабільність, проблеми інформаційної безпеки тощо);
  • зовнішня економічна політика Європейського Союзу;
  • екологічна політика Європейського Союзу;
  • розширення та зовнішня політика сусідства Європейського Союзу;
  • Європейський Союз та міжнародні організації;
  • Європейський Союз та Україна.

Активна участь викладачів кафедри у науково-практичних конференціях міжнародного рівня дозволяє впроваджувати систему практично-орієнтованого навчання студентів за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини».


Триває навчання в Єврошколі!

23 квітня 2021 року асистент кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірина Новицька взяла участь у заході на тему: «Ідеї проєктів, основи проєктної діяльності, побудова каманди» від команди EU Study Days in Ukraine.

Під час навчання у Єврошколі учасники матимуть можливість розробити та втілити  спільно, або одноосібно, власні мініпроєкти. І саме цей захід був спрямований на знайомство з ідеями та формуваннями команд за шістьма напрямами:

1) Європейські цінності та принципи;

2) Європейський зелений курс, екологічна свідомість;

3) Медіаграмотність, боротьба з дезінформацією;

4) Культура, спадщина, креативні проекти стосовно європейських цінностей;

5) Якість вищої освіти, освіта протягом життя та підвищення компетентностей громадян;

6) Майданчик нетипових ідей.

Кожен з учасників повинен був обрати один із напрямів для роботи в команді та подальшій реалізації своїх ідей.

Єврошкола - це не лише навчання протягом трьох місяців, а й можливість втілити в життя власний проект.


21 квітня 2021 року д.е.н., професор Ірина Чичкало-Кондрацька разом з магістрами спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» долучилася до цікавої дискусії в рамках Інфо Дня “Ефективна участь в онлайн В2В заходах: аналіз конкурентів, перемовини та технічні інструменти для самопрезентації”

Метою заходу було обговорення питання підвищення ефективності та результативності ділових переговорів із зарубіжним партнером під час карантинних обмежень в режимі онлайн.

Його було проведено в рамках програми Train the Trainers за підтримки Enterprise Europe Network. Освітня програма Train the Trainers розроблена Інститутом маркетингу Естонії у співпраці з Офісом з просування експорту. Програма фінансується Державним департаментом США (в рамках “Emerging Donors Challenge Program Round Seven”), а також Міністерством закордонних справ Естонії (Проєкт з питань розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги).

Під час заходу відбулася:

- панельна дискусія “В2В онлайн як альтернатива в часи карантину”;

- воркшоп на тему «Як побудувати довгострокову довіру під час участі в В2B зустрічах онлайн за 20 хвилин: етапи підготовки та підходи у перемовинах, наступні кроки»;

- панельна дискусія «В2В онлайн: як брати участь так, щоб отримувати результати та перейти від першої зустрічі до перемовин”

- воркшоп на тему “Інструменти та техніки для ефективної самопрезентації онлайн”.

Головними тренерами воркшопів виступили:

  • Уве Снопгольц – підприємець та професор інноваційного менеджменту, маркетингу та продажів у FHWS Würzburg-Schweinfurt (Німеччина), власник консалтингового агентства та співзасновник стартапу Bodybody GmbH;
  • Битько Анастасія – Менеджерка проектів, Інститут Маркетингу Естонії, Радниця Офісу з просування експорту України;
  • Артем Данільянц – фахівець зі створення, розробки та просування міжнародних веб-сервісів, продуктів та технологій, планування та впровадження цифрових послуг. Тренер розвинув безліч компаній від статусу стартапу до великих гравців ринку за допомогою цифрових рішень та інструментів, співпрацював з компаніями з Фінляндії та Північної Америки, має власний бізнес з офісами в Естонії та Україні.

Викладачі кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірина Чичкало-Кондрацька, Надія Бакало, Вікторія Маховка, Ірина Новицька взяли участь у серії з трьох практичних коучинг-вебінарів «Можливості побудови успішного бізнесу з ЕС (Болгарія) – як перетворити перешкоди на можливості», що відбулися 9-11 березня 2021 р. під патронатом Палати Адвокатів м. Софія (САК) за підтримки Торгово-промислової палати України.

Вебінари провели: болгарський експерт пан Віталій Студжинський, голова Палати Адвокатів м. Софія, адвокати провідних болгарських юридичних фірм. У рамках вебінару експерти обговорили наступні теми:

1. туризм і охорона здоров'я (відкриття приватних лікарень і санаторіїв, оформлення концесій на використання лікувальних мінеральних джерел, придбання і введення в експлуатацію готелів).

2. промисловість (перенесення в Болгарію складальних цехів з випуску продукції машинобудування, відкриття цехів з виробництва одягу і взуття для подальшого продажу в ЄС, питання оподаткування міжнародних угод з ПДВ і мита).

3. сільське господарство (питання експорту продуктів харчування, допомога в оформленні сезонних працівників та їх сімей тощо).

Зокрема, обговорювались наступні питання:

• заходи адміністративної та фінансової підтримки бізнесу;

• можливість придбання в Болгарії за низькими цінами промислових приміщень для перенесення в Болгарію цехів із збірки продукції машинобудування з українських запчастин (зі збереженням основних виробничих потужностей в Україні) і подальшого експорту готової продукції, але вже як виробленої в ЄС;

• покупки діючих багатопрофільних лікувальних закладів в Болгарії із збереженням робочого персоналу;

• придбання за низькими цінами законсервованих медичних об'єктів з одночасним оформленням прав на родовища лікувальної мінеральної води (концесія) і можливістю організації бальнеолікування на базі клініки / стаціонару(можливе одночасне використання таких об'єктів також для соціальних проектів);

• лікування громадян України (а також для комерційних цілей - лікування заможних жителів західної Європи);

• можливість відкриття лікарень, повністю підпорядкованих внутрішнім медичним стандартам України та відрядження в них провідних медичних фахівців з України);

• реалізації сільськогосподарських проектів по вирощуванню в Болгарії лікувальних трав і традиційних для України культур з подальшим експортом продукції в ЄС;

• спрощені режими оформлення віз для сезонних робітників, зайнятих у сфері медицини, туризму та сільського господарства.


Науковців преміювали за досягнення у науковій діяльності

Науково-педагогічні працівники Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» з нагоди Дня науки нагороджені особистими подяками ректора університету та премійовані за активну науково-дослідницьку роботу, високу публікативну активність у наукометричних базах Scopus і Web of Science та особистий внесок у підготовку переможців всеукраїнських студентських наукових конкурсів.

https://nupp.edu.ua/news/naukovtsiv-premiyuvali-za-dosyagnennya-u-naukoviy-diyalnosti.html 

32 працівника університету нагороджені Міністерством освіти і науки України

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет відзначив внесок науково-педагогічних працівників Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у розвиток вищої освіти і під час урочистого відкритого засідання Вченої ради, присвяченого 90-річчю університету, вручив відомчі нагороди – нагрудні знаки, грамоти і подяки.

https://nupp.edu.ua/news/32-pratsivnika-universitetu-nagorodzheni-ministerstvom-osviti-i-nauki-ukraini.html


Представниці політехніки перемогли на конкурсі стартапів у жіночому бізнес-марафоні

30 вересня у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулися Полтавський науковий онлайн-симпозіум «STEM-освіта – ти зможеш усе!» та конкурс стартап-проєктів «Полтавський жіночий бізнес-марафон». Викладачка підготувала найкращу презентацію успішних кейсів STEM-освіти, аспірантки університету – інфраструктурний стартап, який виборов гран-прі.

https://nupp.edu.ua/news/predstavnitsi-politekhniki-peremogli-na-konkursi-startapiv-u-zhinochomu-biznes-marafoni.html


З нагоди 90-річчя НУ "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" та в межах реалізації угоди про співпрацю з Reikartz hotel group 19 листопада 2020 р. відбувся вебінар від керівника відділу продажу Reikartz hotel group Максима Богданова на тему «Ненудний рік. Правила виживання»

До заходу долучилися викладачі кафедри міжнародних економічних відноси та туризму, студенти університету, випускники, студенти структурного підрозділу "Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М.В.Гоголя", що навчаються за спеціальністю "Готельно-ресторанний бізнес" та всі охочі. Під час вебінару було розглянуто низку цікавих та актуальних питань, що стосуються розвитку сфер туризму та готельно-ресторанного бізнесу в умовах пандемії, а також майбутні перспективи індустрії гостинності в Україні.


Онлайн-семінар «Історія інституту шляхетних пан та історичні постаті того часу»!

19 листопада в рамках заходів, присвячених відзначенню 90-річчя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кафедра міжнародних економічних відносин та туризму провела онлайн-семінар, на якому студенти перших курсів презентували цікаві доповіді про інститут шляхетних пан та історичні постаті того часу. Так, Шрамко Катерина та Головатенко Оксана акцентували увагу на історії нашого університету, а Черкаська Діана, Борисенко Катерина, Календарь Наталія розповіли про відомих випускниць Інституту шляхетних пан. У доповіді Пилипенко Юлії наведено цікаві факти про керівників інституту та відомих постатей, які його відвідували. А Амеліна Єлизавета розповіла про освітні традиції, яких дотримувалися при навчанні шляхетних панянок.


Який насичений осінній день!!! Сьогодні було дуже гаряче!!! Читайте нижче!

Відбулася зустріч поколінь випускників кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Кафедра міжнародних економічних відносин та туризму 19.11.2020 р. провела он-лайн круглий стіл «Зустріч поколінь випускників». У заході взяли участь випускники магістратури спеціальностей «Міжнародна економіка», «Міжнародні економічні відносини», які закінчили університет у різні роки.

Зокрема, Людмила Радченко – випускниця першого, 2009 року – зараз працює у фінансовому відділі ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ), Сергій Шашель (2011 року випуску) – співробітник департаменту зовнішньоекономічних зв’язків ПАТ «Оболонь» (м. Київ).

Також до зустрічі доєдналися:

Альона Буряк, випускниця 2012 року (працює в НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» доцентом кафедри міжнародних економічних відносин та туризму),

Альона Шабордіна, 2014 року випуску (провідний фахівець департаменту технологій ТОВ «Нова Пошта», м. Київ);

Анна Клименко, випускниця 2018 року (працює начальником відділу Щербанівської ОТГ);

Анна Лекунович, випускниця 2019 року (провідний фахівець відділу закупівель компанії «Schlumberger»);

Оксана Коротич, випускниця 2014 р. (фахівець сектору по роботі з іноземними громадянами НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»);

Анна Хавер, випускниця 2017 року (провідний спеціаліст з державних та комерційних пропозицій міжнародної консалтингової компанії «Deloitte»).

Випускники привітали університет з 90-річним ювілеєм, поділилися приємними спогадами про своє студентське життя та цікаві події, розповіли про особисті здобутки, а також дали поради теперішнім студентам щодо подальшого професійного розвитку та досягнення успіху.

Випускники працюють за профілем у відомих компаніях, що здійснюють діяльність на міжнародному ринку, організовують співпрацю із зарубіжними партнерами. Вони поділилися зі студентами своїм досвідом працевлаштування, проходження співбесіди, кар’єрного зростання та назвали переваги засвоєння компетентостей і програмних результатів за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини».

Також у межах цієї зустрічі відбулося обговорення проекту магістерської освітньої програми «Міжнародні економічні відносини» на 2021-22 н.р. Гарант освітньо-професійної програми, д.е.н., професор Ірина Чичкало-Кондрацька презентувала зміст освітньої програми, акцентувала особливу увагу на її особливостях, практичній спрямованості та головних моментах. Випускники-стейкхолдери позитивно оцінили зміст освітньо-професійної програми, наголосили на актуальності запропонованих дисциплін, зауважили, що обов’язковою вимогою до фахівців із зовнішньоекономічної діяльності є вільне володіння іноземними мовами, навички з ділових комунікацій та ведення ділових переговорів з іноземними партнерами і клієнтами, з укладання та супроводження зовнішньоекономічних договорів, вміння аналізувати кон’юнктуру міжнародних ринків тощо.


Доброго дня! Сьогодні весь колектив кафедри міжнародних економічних відносин та туризму вітає всіх Вас з Міжнародним днем студентів. Бажаємо, щоб безсонні ночі і нескінченне зубріння не були марними. Нехай весь багаж знань, який Ви набудете протягом студентських років, стане запорукою щасливого і заможного життя!

Незважаючи на лекції, сесію і дедлайни, багато студентів знаходять час, щоб займатися творчістю. Для когось це хобі або можливість виплеснути свої емоції на тренуванні, а хтось перетворює своє дитяче захоплення на професію.

Тож, кафедра міжнародних економічних відносин та туризму провела для всіх бажаючих студентів спеціальностей МЕВ та Туризм фотопроект: захоплення студентів.

Дедлайн був: з 01.11.20 по 15.11.20.

Так у конкурсі взяло участь 12-ть студентів з 1-4 курс. (Їх ви можете бачити на слайдах).

Переможця ми визначали за найбільшою кількістю лайків. Переможці отримують від рідної кафедри призи, які вам знадобляться для успішного навчання.

А переможцями стали!!!!! 3 місце - Гадзик Надія, захоплюється гімнастикою, вона набрала 209 лайків (отримує корисні канцелярські приладдя); 2 місце - Мозговий Владислав, захоплюється їздою на мотоциклі, 267 лайків (отримує звукову гарнітуру-навушники); 1 місце - Тимощик Юлія, фотомодель, 300 лайків (отримує флешку).

Всім дякуємо за участь, по переду Вас очікують і інші цікаві заходи та конкурси.

Ще раз вітаємо усіх з Міжнародним днем студентів!!!


Наперодні Міжнародного дня туризму для студентів перших курсів спеціальностей «Міжнародні економічні відносини» та «Туризм» кафедрою міжнародних економічних відносин та туризму було організовано гру-квест «Тур країнами світу».

Підчас заходу учасникам потрібно було пройти маршрут із 6-ти локацій, кожна з яких символізувала одну із країн світу. Так, перебуваючи на території Національного університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», студенти подорожували Бразилією, Великою Британією, Польщею, Німеччиною, США та Україною. В кінці гри, кожна команда отримала солодкі подарунки!

Міжнародний день туризму – свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою популяризації туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.

Тож, вітаємо всіх причетних з цим професійним святом. Бажаємо здоров'я, щастя, впевненості у власних силах, професіоналізму та успіху. Нехай туристична галузь у нашій країні процвітає, а наші співгромадяни більше подорожують як рідною Україною, так й іншими країнами світу!


Відбувся онлайн науково-практичний семінар кафедри міжнародних економічних відносин та туризму спільно зі стейкхолдером -  Полтавською Торгово-промисловою палатою

19 травня 2020 року відбувся онлайн науково-практичний семінар кафедри міжнародних економічних відносин та туризму спільно зі стейкхолдером – Полтавською Торгово-промисловою палатою на тему «Вплив карантину на розвиток бізнесу країн ЄС та України: економічні та юридичні аспекти», який було присвячено святкуванню Дня Європи в Україні. В семінарі взяли участь представники Полтавської ТПП, НПП та студенти кафедри. Модератором науково-практичного семінару виступила завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму д.е.н., професор Ірина Чичкало-Кондрацька.

Головним доповідачем був Володимир Борисенко, віце-президент Полтавської ТПП, який акцентував увагу на тому, що, у зв'язку з поширенням короновірусу, період карантинних обмежень став непередбачуваною реальністю для бізнесу як в Україні, так і в країнах-партнерах з ЄС. Він розповів, що більшість підприємств постраждали від запровадження карантину, детально зупинившись на проблемах великих промислових підприємств Полтавщини, які здійснюють ЗЕД.

У звʼязку зі скасуванням авіасполучення з Україною та забороною на в’їзд іноземців особливо постраждав туристичний бізнес. Туроператори вимушені були відправити частину співробітників у неоплачувані відпустки, а переважна більшість готелів заповнена на 20–30%, що ставить їх на межу виживання. Члени комітету підприємців туристично-готельної індустрії Торгово-промислової палати України прогнозують, що чимало готелів і пансіонатів, які складають малий та середній бізнес, доведеться просто закрити. Інші країни, зокрема, Грузія, Польща та Італія, запроваджують відтермінування податкових платежів для представників туристичної галузі мінімум на 3–5 місяців. Це стосується як основних податків, так і скасування соціальних внесків за тих працівників, які відправлені у неоплачувані відпустки.

Відповідаючи на питання слухачів, Володимир Борисенко розповів, що з моменту введення карантину на території України до системи ТПП в Україні надійшло понад 10 тисяч звернень щодо отримання консультацій і документального підтвердження для можливого звільнення від виконання умов договору і зобов'язань згідно із законодавчими й іншими правовими актами. А начальник юридичного відділу Полтавської ТПП Вікторія Пивовар розповіла про отримання документального обґрунтування для продовження термінів виконання договору або законодавчих зобов'язань без застосування штрафних санкцій/пені за прострочку, що виникла в зв'язку з введенням карантину, а також іншими обставинами, які роблять об'єктивно неможливим виконання зобов'язань. До того ж після отримання якісної консультації більшість підприємств вирішили спірні питання в межах договірних відносин та лише 30 підприємств Полтавської області підготували та подали повний пакет документів з метою отримання сертифікату, що засвідчує форс-мажорні обставини.

Зустріч була цікавою та змістовною, щиро дякуємо керівництву Полтавської ТПП, особисто Володимиру Борисенку за надану можливість для НПП та студентів кафедри міжнародних економічних відносин та туризму отримати актуальну інформацію та практичний досвід, зокрема щодо дій підприємств-суб’єктів ЗЕД у форс-мажорних обставинах, пов’язаних з карантином. Також цікаво було дізнатися про те, які інструменти застосовують країни ЄС для підтримки бізнесу та громадян для виходу з економічної кризи, спричиненої карантинними заходами.